Automobilový závodník Francois Holin ztratil licenci, když při nebezpečném jezdeckém manévru tragicky zahynul jeho partner a Francois byl označen za viníka. Náhle byl bez práce i bez peněz na nákladný život, na jaký si zvykl. V té situaci přijal nabídku z prostředí organizovaného zločinu a stal se řidičem gangsterů s přezdívkou Ho. S morálkou si žádné velké starosti nedělal - ovšem pouze do chvíle, kdy v bandě došlo k podrazu, který se Holinovi příčí. Od té doby jedná na vlastní pěst. Obratně manipuluje s lidmi od policie i z galérky a nekompromisně trestá všechny, kdo se provinili proti kodexu cti podsvětí... (oficiální text distributora)

Lukoboss

Mezi kriminálkama, kde hrál J. P. Belmondo, se jedná o slabší kousek. Tenhle hraje na vážnější notu, je takovej až moc seriózní a zároveň s pomalejším tempem. Možná je to tím, že jsme od Belmonda zvyklí na ty jeho "klasiky", ve kterých je občas nadsázka, někdy i komedie, ale taky zároveň velice odvážná akce atd. Tady toto vlastně všechno chybí, a přestože to vyloženě špatnej film není, je prostě bodově níž. Nedá se nic dělat... ()

ArthasKarfa

Maličko netradiční Belmondovka s motivem "velkého" mafiána. Líbil se mi ústřední motiv zkrachovalého závodníka i přestřelky s policií. ()

Pavelpi

Kdo čekal od Belmonda komedii,ten byl při shlédnutí filmu zklamán.Příběh Francoise Holena patří mezi ty smutnější a vážnější.Výborná hudba F.Roubaixe příběh ještě podtrhuje.Herecký výkon J.P.Belmonda je jako vždy plně profesionální.Vzestup a pád obyčejného poskoka,který absolutně nemá na to se pohybovat ve vyšší hře,přesto si však zachová svou čest v podsvětí zločinu. ()

tranquill

Belmondo v klasické roli drsňáka. Avšak scénář a režie nejsou tak kvalitní, abych toužil po dalším zhlédnutí filmu. ()

IronRocky

Lehce netradiční kriminálka s Belmondem, která je velmi dobrá a stojí za to určitě vidět. Skvělá hudba Francoise de Roubaixe. ()

Looka

75% Celková naivita jde na vrub roku vzniku, i když i v této době vznikaly dost reálné kriminálky. Belmondo jakožto rozpolcený zkrachovalý závodník přesedlá ze závodní na zločineckou dráhu. Zde funguje nejprve jako řidič a pucflek ostřílených gaunerů, poté se trhne a páchá přepadení bez krve na vlastní triko. V tu chvíli působí jako klasický belmondovský floutek bez starostí. Nakonec se pro lásku rozhodne se zločinem skoncovat a opět působí jako naivní ňouma. Právě toto koklísání ubírá filmu na vážnosti a napětí. ()

Tamdydam

Ho! je poctivou francouzskou kriminálkou ze staré školy, které nechybí nic z toho, co mám na těchto filmech rád. Atmosféra, skvělá hudba, zajímavé prostředí, výborní herci... Jen je nutno příliš nepřemýšlet nad věrohodností a hlavně ( a s tím jsem měl největší problém), skousnout značnou amorálnost a dětinství hlavní postavy ()

Amonasr

Belmondo jako obvykle v roli sympatického gangstera. Jen se chová poněkud lehkomyslně a občas i nesmyslně. Film postrádá větší napětí a je i emocionálně dost povrchní. Nebýt Belmonda, bylo by to ještě slabší než s ním. ()

subic

Zvláštní snímek, v němž si zahrálo i jedno staré závodní Porsche 907/908. Automobilový závodník, řidič bankovních zlodějů, 600 táců za 6 vteřin, šli byste do toho? 50% ()

The Graduate

Zatím jednoznačně nejslabší Belmondův film, co jsem viděl. Nezajímavý a nudný scénář, nesympatický hlavní hrdina a hudba, která se do takové kriminálky absolutně nehodí, třebaže je sama o sobě kvalitní (de Roubaix byl opravdu mistr). Nezachránila to ani Joanna Shimkus, která o rok předtím zazářila v Dobrodruzích, tady prostě neměla co hrát. Zhruba od půlky filmu jsem už jenom sledoval čas, dění na plátně mě absolutně nebavilo. Naprosto očekávatelný a nicneříkající konec tomu nasadil korunu. ()

curil

Vedle "Kašpárka" a Esa es" stavím komedii Roberta Enrica mezi nejslabší počiny mé oblíbené hvězdy Bebela. Sice nemám rád ani "Veselé velikonoce" a "Zvíře", kde je ten humor moc prvoplánový, ale to většinou při reprízách překousnu. Lépe jsou na tom Belmondovy kriminálky a dobrodružné filmy od "Muže z Ria" atd. No a nejlépe mi kluk vchází ve filmech jako je "U konce s dechem" nebo "Bláznivý Petříček", ale to už je úplně jiná kapitola. ()

ostravak30

O rok dříve už R. Enrico a José Giovanni spolupracovali na filmu Dobrodruzi, na kterém se mimochodem podílel i scénárista Pierre Pelegri. Tato parta se tedy se tedy sešla znovu a tentokrát si vybrala za hlavního hrdinu Belmonda. Je trochu zvláštní, že J. G. pak nebyl s výsledkem spokojen. Pravdou je, že Belmondo pracoval o rok dříve na filmu Zloděj z Paříže, takže nevím, nevím, zda jeho hlavní motivace byla návrat ke krimi žánru. Spíše to byl obdiv k Giovannimu. Kdo ví, jaké pak byly důvody nespokojenosti obou. Zda to byla malá propracovanost postavy či co. Pravdou je, že po nehodě už vidíme Holina v autě gangsterů a to, že přišel jako závodník o licenci se dozvíme až skoro v půlce. Do té doby si můžeme myslet, že skončil sám, protože nehodu přítele neunesl. Ale ani to, že se jednalo o blízkého kolegu nevíme. Stejně tak téměř na konci je odhaleno, že spolu prováděli tento manévr. Ve filmu najdeme kaskadérské kousky, Bébelovu klasickou drzost a odvahu, což nedává vždycky smysl, hlavně když po něm jde policie a jeho fotka je přes celou první stránku novin. Chybí ale pozoruhodnější dějová linka, která by zaujala. Zajímavý je začátek, pak jeho útěk z vězení a nakonec konec. Není to klasický Belmondovský film, dokonce bych na jeho místě spíše viděl Delona. V kontextu jiných filmů Jeana-Paula Belmonda, které jsem viděl, dávám střízlivou trojku. ()

dvurkarlin

Belmondo zahrál svou roli mistrně, ale režisér asi nevěděl jak s tím naložit. Jo a morče na začátku filmu mě fakt rozesmálo. ()

Fíma

Útěk z vězení neměl chybu. Potulování hrdiny od nikud nikam a jeho hra na důležitého, jakéhosi Robina Hooda, který nikomu neublíží, i když nakonci neváhá střílet na ulici v davu lidí po policistech, komunikace s médii prostřednictvím novináře, který k němu získá sympatie a zkrátka neustálá snaha být víc, než co skutečně je, to by mohlo charakterizovat celý příběh. Belmondo je skvělý a víc už snad ani film nepotřebuje. Dobrá gangsterka. ()