Bývalý advokát Jean-Paul Belmondo přišel o ženu, ztratil důvěru dcery a začal holdovat alkoholu. Po jednom večírku je u nich v domě nalezen mrtvý mladík. Ujme se obhajoby hlavního podezřelého a pokusí se získat zpět důvěru rodiny a možná i svou bývalou reputaci... (oficiální text distributora)

vesper001

Zdvižený prst varující před závislostmi zabalený do detektivní zápletky. Záměr chvályhodný, scénář ale poněkud naivní. Jacquesi Loursatovi, který už hezkou dobu úspěšně buduje kariéru zříceniny, stačí jediná mrtvola v domě, aby se kvapem zrekonstruoval a předvedl návrat krále advokátů. A navíc mu jde o víc – chce získat na svou stranu nejen slepou madam s mečem a váhami, ale i naštvanou dceru Isabelle. Místy klopýtající příběh se celou vahou opírá o fantasticky hrajícího Belmonda, jedinou drobnou vadu vidím v tom, že jsem vraha odhadla na první pohled a pak už jen čekala, až (a jak) ho Jean-Paul usvědčí. ()

JohnSmith

Zpočátku jsem si říkal, že to bude jen výkřik do tmy, ale nakonec mě Belmondo s Lautnerem nezklamali. Hlavně Belmondo v roli věčně ožralého advokáta, podává vynikající výkon. ()

brooklyn73

Zadne zlomene nosy, zadne honicky v aute a rvacky.Jiny Belmondo nez jsem ho znal.Pro mne osobne jeden z jeho nej filmu.Dabing pana Mrkvicky mi vubec nevadil,spise naopak. ()

MacGyver

Jean-Paul Belmondo dlho túžil splatiť svoj dlh divadlu, toť opomenutej láske... ,,Mrchožrúti“ a ,,Skvelá finta“ ako by boli predčasnou derniérou skvelého francúzskeho herca, práve oni predznamenali clivú rozlúčku s úlohami prchkých voľnomyšlienkárov a kaskadérskych frajerov. A aj keď napr. ,,Samotár“ (Le Solitaire) je pre mňa plnohodnotnou súčasťou Bebelových policajtských kúskov, už ,,Veselá veľká noc“ bola skôr než pre filmový pás koncipovaná sťa hra pre dosky znamenajúce svet. Jean-Paul nedokázal divadlu dlhšie odolávať a tesne potom, ako triumfálne oživil Keana a večného Cyrana z Bergeracu, našiel spolu s Georgesom Lautnerom súznenie v ďalšom spoločnom projekte, kde však hlavného hrdinu oslobodili od masky neohrozeného suveréna. V ,,Neznámom v dome“ akoby Jean-Paul dohrával existenciálnu bezvýchodiskovosť Sama Liona z ,,Denníka večného dieťaťa“... Život starnúceho muža, ktorý zlyhal v logickej nadväznosti ľudského bytia a smrťou manželky stratil aj lásku svojej dcéry, definitívne uviazol v pasci vzťahového i profesionálneho konca. Divadelné črty sú v tomto diele neprehliadnuteľné a zrejme by im viac svedčilo javisko... Najmä posledná tretina filmu redukovaná na konverzačnú statiku súdnej siene by bola v priamej interakcii so živými divákmi nepochybne silnejšia. ________ Každý film s legendou francúzskej kinematografie je pre mňa peknou a značne nostalgickou spomienkou na skutočnejšie príbehy než vídame v dnešnej produkcii a aj keď Bebel možno viac túžil po divadelnom uznaní a filmová popularita bola ,,len“ najbližšou alternatívou, radšej by som ho v stále skvelej fyzickej forme videl v ďalšej role charizmatického hrdinu s tvrdými päsťami či aspoň číro komediálneho extroverta. Na úlohy šedivých alkoholikov mal v roku 1992 ešte čas...:) ()

docmen

One man show alkoholika advokáta Loursata (Jeana Paula Belmonda) u soud je strhující. Detektivní zápletka je na velice kvalitní úrovni. A proklamace "Finn ty mě sereš je též úžasná." Už dlouho jsem neviděl takhle dobrý film, aby si zasloužil 5 hvězdiček přesto, že jsem jej viděl v dabingu. ()

mira.l

Nebyla to typická role pro Belmonda, tak snad proto mě to docela ukrutně nebavilo. Převážnou část filmu jenom chlastá, pak se najednou u soudu prudce rozřeční (kde všechny ty informace sebral, na dně flašky nebo jsem fakt až tolik nedával pozor??), že se v tom jeden dost ztrácí a najednou je po všem. Řekne služebné, že ho sere a jde se domů. Hmm. Jednou stačilo. Na hodnocení č. 888 jsem si moh vybrat něco zajímavějšího. ()

Dexx

Kvůli Belmondovi dávám čtyři hvězdičky, jinak by to byl naprostý průměr. Takhle je to docela fajn film. A to se Jean-Paul ani nemusel moc snažit... ()

donkocicak

Velmi slušný kriminální film, při jehož sledování vám bude tak trochu jedno, kdo doopravdy vraždil (možná ani nebudete moc překvapeni) a spíše si budete vychutnávat stárnoucího Belmonda, jak mistrně hraje advokáta alkoholika. V první polovině filmu (místy poněkud nezáživné) se seznámíte s hlavními postavami a prostředím, v půli druhé si naplno vychutnáte soudní přelíčení, v němž Belmondo všem posměváčkům dokáže, že ještě nepatří do starého železa a že "nemá místo mozku z vína kostku". Doporučuji nejen fanouškům Belmonda. ()

Jehan

Za mě tedy chvála. Odepsaný alkoholik (vlastní volbou), ale nikoliv lidská troska, to ještě zkusí. Skvělé komentáře pokud jde o pití vína. A výborný film. ()

Peči

Jeden z nejlepších filmů s Belmondem, skvělá drama-kriminálka. Ten podává perfektní výkon v netypické roli. Po smrti své ženy vrhá Belmondo dojem zoufalce a alkoholika, který už dávno ztratil svůj lesk skvělého advokáta. To vše trvá deset let, poté dochází k vraždě v jeho vlastním domě. A Belmondo se rozhodne obhajovat obviněného podezřelého. Druhá část filmu je soudním procesem, kde advokát opráší svůj bývalý lesk a doslova fenomenálním způsobem ovládne líčení a nakonec vyřeší i případ. To je však asi vedlejší. To, co si vychutnáte, je způsob dopracování se k tomu. Parádní film, v němž držíte Belmondovi palce víc než kdykoliv předtím, vyvolává emoce, baví vás v celém průběhu a konec nemůže být uspokojivější... ()

imaginer21

J.-P. Belmondo na stará kolena v roli, která mu překvapivě uvěřitelně jde. Navíc jeho dceru hraje překrásná Cristiana Réali. Hodne zajímavé je vnímat prostředí francouzského soudního přelíčení. Orpoti věčně Hoolywoodem vtlačované americké verzi budete možná dost překvapeni. ()

pippo.nero

Velice vydařený kousek v němž je Belmondo tak trochu jiný než ho známe, ale zvládá to naprosto skvěle a celý film táhne. Bez něj bych dal **a půl, tak dávám ****. ()

revere

Smutná atmosféra a soucit se zatrpklým, rezignovaným mužem, ubíjejícím svůj život mimo realitu v chátrajícím domě. To všechno ve mně vzbudil starý Belmondo s tváří, jak zpustlá krajina a s gesty, kterým jakoby už ani on sám nevěřil. Náhlý vpád party rozháraných mladíků nevytrhly z prachu elegie jen jeho. Než jsem si je všechny jakžtakž zařadil, byla navozená nálada pryč. Jelikož Georges Simenon, jak známo, ctí zákony pátera Knoxe, je viník poměrně záhy zřejmý. Naděje, že snad i proto děj sklouzne zpět do psychologické roviny, se naplní bohužel jen sporadicky. A oslnivé vítězství dávno odepsaného právníka v závěrečném přelíčení, kde se soudní úředníci chovají nepřirozeně benevolentně, žalobce až komicky hloupě a svědkové nepřesvědčivě otvírají svá do té chvíle neproniknutelná nitra, zanechá dojem rozpočtově i emočně laciné frašky, která mohla být, a chvílemi i byla, dobrým filmem. ()

Johgas

Film se mi líbil, stojí a padá s hereckým výkonem JP Belmonda. Zápletka byla na mě moc umělá a nevěrohodná, ale bolestný přerod bývalého skvělého advokáta - nyní alkoholika - v současného skvělého advokáta byl zahrán skvěle. Hlavně ten okamžik, kdy si uvědomil, že "hnije" a marní svůj život,byl velmi silný. ()

kamenski

Wow! Absolutně nespoutané drama začínající jako avantgardní psychodrama, oscilující mezi vztahovou etudou otce a dcery a zkrachovalou postavou velikána minulých desetiletí. Obklopen luxusem otevírá francouzský advokát v podání nedostižného Belmonda hloubkovou sondu do duše závislého ale geniálního člověka ve své osobě a zároveň ho odhaluje v jednom z podezřelých. Bizarní střídání scén v úvodu filmu nahrazuje nekompromisně vypointovaná zápletka krimi dramatu odehrávajícího se v soudní síni v druhé části filmu, K tomu sarkasmus a abstrakce filmů z devadesátých let dohnaná do geniálního extrému, Nedostižná filmová lahůdka. ()