Ziskuchtivost je silnější než bojové kamarádství. Zvláštní jednotka francouzské cizinecké legie dostala za úkol zachránit před postupujícími Němci zásoby zlata z malé tuniské banky. Po příjezdu do městečka byl oddíl přepaden nepřítelem a přestřelku přežilo pouze pět mužů. Velící rotmistr se stále snaží získat poklad pro vládu, ostatní však vycítili příležitost ke zbohatnutí a pod vedením seržanta jdou tvrdě za svým cílem. Nečekaně získají spojence v krásné manželce bankovního ředitele... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

topi

Zase ti Frantíci a jejich humor. Experti největší! Tahle válečná komedie je tak nahláškovaná a vtipná, že jsem se se chlámal skoro celou dobu. Belmondo s humorem sobě vlastním každou situaci bere s nadhledem a s úsměvem na tváři. Bombastické skloubení srandy s válečnou hrůzou! Pár přeživších legionářů se v Tunisu pokouší vyloupit banku, ale bez komplikací to nejde. Belmondovi vydatně sekundují všechny další postavy (opět v geniálním starém českém dabingu) a na scéně se objevuje jako manželka bankéře i krásná Marie Laforet, která hrála Belmondovu milenku v Policajtu nebo rošťákovi a manželku z Veselých velikonoc. Ladí jim to jako vždy skvěle! Nehorázná prdel a mám chuť si film pustit znovu, což se stává opravdu jen velmi vyjímečně. Žeru hudebního skladatele Delerueho a tady střídá tolik božích motivů a hudebních nástrojů, že se mi z toho točí krásou hlava. I teď, když píši tyto řádky mě jede z beden jeho geniální soundtrack, který si stoprocentně pořídím na krásném vinylu. ()

slunicko2

Inu, není každý den posvícení...byť s Belmondem. 1)  51letý Bebel si svou úroveň drží, je takový, jakého ho známe z jiných podařenějších filmů. Co je ale jiné, je nuda._____   2)  Přestože scenárista 64letý Michel Audiard měl za sebou mnoho velmi úspěšných filmů (i s Belmondem) a rovněž 64letý režisér Henri Verneuil také patřil k vcelku úspěšným tvůrcům, tentokrát jsem se nudil. Vlastně ani nevím proč. Kdybych si četl scénář samostatně, asi bych byl nadšený. Výborní herci za to taky nemohou. Prostou vylučovací metodou docházím k závěru, že zklamal režisér. Proč se vlastně divím? Ze sedmi jeho filmů, které jsem ohvězdičkoval na ČSFD, jsem dal čtyřem tři hvězdičky a třem po dvou hvězdičkách._____ 3)  Zaujalo mě, že na IMDb má snímek 61 % oproti místním 75%._____ 4)  Výstižný koment: Schlierkamp***. ()

YURAyura

10/10 Pro me osobne jeste lepsi nez Kellyho original diky humoru, ktery tady z toho opravdu kape a v originalu je jenom v naznacich a jeste jsou tu super baby, coz v puvodnim filmu zcela chybi a samozrejme oteviraci masakr i neamericky konec... ()

MATADOR

"Seržant Augagneur 1.pěší prapor cizinecké legie."Vojenský film, který si vystači s jedním BRENem a pár MP40kami. Přepad hned ze začátku mne mile překvapil, avšak netrvalo to dlouho a překvapení se otočilo na druhou stranu. A poté sledujete příběh zrady a pomsty kvůli válečné kořisti. Jean-Paul Belmondo si legionáře zahrál velmi slušně. My skrejem zlato Francie, aby ho nevzal nepřítel. Copak neslyšíš ten kus vlastenectví, co v tom je ?! ()

Thomassi

Honba za válečným pokladem v podobě zlatých cihel po francouzsku. Je duben 1943 a válka v Severní Africe se blíží ke konci. A právě v těchto dnech se odehrává příběh, kde skupina francouzských legionářů bojuje o banku a pak sami se sebou. Ohraný příběh i z francouzské strany mi nějak zvláštní nepřišel. Žádný zapamatovatelný zážitek tam nebyl a nemůžu si pomoct, ale druhý den si ten film moc nevybavuju. Prostě takový průměr jenom. Co bylo ale výborné, byl Jean Paul Belmondo. Ten, ale i ostatní herci drží Mrchožrouty na 65%. ()

Skip

Existují sice lepší Belmondovy filmy, ale i tak jsem se velmi dobře bavil a užíval si Belmondovo umění prostě si jen tak hrát, když už to nebude žádný velký hit. ()

Colonist

O Mrchožroutech jsem si myslel, že to bude komedie ve stylu Sedmé roty, Velkého flámu nebo Belmondova Esa es. Ale ne, tohle je úplně jiný typ snímku. Vlastně by se dalo říct, že je komedií jen lehce říznutý. Komické situace zde prakticky nenajdeme, pouze peprné hlášky, které létají z Belmondových úst (zejména na adresu nebohého Jacquese Villereta). I když jsem původně očekával něco jiného, nebyl jsem zklamán. Mrchožrouti jsou dobrý válečný snímek. Bojové scény jsou výborné, stejně jako ztvárnění lokací, kde se děj snímku odehrává. Palec nahoru pro režii Henriho Verneuila. Scénář je chytře napsaný, netroufal jsem si hádat, jak to celé dopadne. Belmondova postava není zrovna čistokrevný klaďas, takže u něj můžete počítat se vším. Vskutku mi nevadí, že jsem původně očekával něco jiného..."Mně se zas už chce." - "Kdepak, to se ti jen tak zdá. Ty se přece vůbec nemůžeš posrat. Seš SS nadčlověka, smrt je tvým řemeslem. Narovnej se. Mysli na Adolfa." ()

major.warren

Mrchožrouti jsou kultovní válečnou komedií. Božský Belmondo velí skupině legionářů, kteří se rozhodnou ukořistit si válečný poklad pro sebe. Henri Verneuil byl skvělý filmař; Mrchožrouti jsou od něj mým snad nejoblíbenějším dílem. Všichni ostatní herci (Villeret, Creton, Constantin), a především jako vždy půvabná Marie Laforet, jsou taky skvělí. Vše doplňuje působivá kamera a také pěkná hudba Georgese Deleruea. U mě to nejlepší hodnocení. Jeden z nejlepších Belmondových snímků. ()

kajas

Jako můj první Belmondo (ano, ano, je to skutečně tak) bohužel žádná sláva. Válečná tematika obecně není můj šálek čaje, navíc jsem se dost nudila a nezdály se mi ani přechody mezi komedií a thrillerem. Tak snad příště. ()

Frenegonda

Belmondo je opravdu darebák, umí se jako úhoř změnit v Němce a nemá zábrany vylézt z německýho tanku s čapkou francouzské legie. Takový to je když jde o zlato:-) Belmondo je pašák. Geniální hláška: To je poprvé co s tím pindíkem něco dokázal. ()

ilemas

Slabší ani ne komedie s Belmondem, ale dá se na to koukat. Neslané, nemastné přesto docela svižné a nenudí, rozhodně má mnohem lepší filmy. ()

Martin741

Reziser Henri Verneuil /Sicilsky Klan, 100 000 Dollars au soleil/ natocil sympaticky, hodne drsny chlapacky film. Tematicky pojednava o roku 1943 a o zasobach zlata v malej tuniskej banke. Filmu kraluje suverenne Belmondo / 100 000 dollars au Soleil, Le Magnifique, Le Professionell/, ktory ma na starosti nielen boje, ale aj odlahcenejsiu zabavu. Okrem Belmonda tuna hraju aj Jacques Villeret /Blbec k Veceri, Herci/, dalej Michel Constantin /Il bestione, Jako Stvana Zver/ a krasna Marie Laforet /V Plnem Slunci, serial Chobotnice/. Dobre su zobrazene realie, plusom je to, ze na drsneho Belmonda sa lepia krasne samice, plus par prestreliek a vybuchov k tomu. Humor je trochu v uzadi, ale to tak ma byt. Takze dalsi krasny dokaz toho, ze Cinema Francaise kedysi tocila fuckt dobre a kvalitne filmy : 77 % ()

cariada

Příjemný snímek z druhé světové války. Belmondo je tu celkem tichí až je to místy nezvyklé. Ze začátku je to čistě válečný film plný střelby a mrtvých ,ale pozdějš se jedná o vyloupení banky a v klidu si žít ,ale jak už to bývá ,když se jedná o zlato tak se ani pár jedinců neschodne. A tak jeden po druhém padají až zůstane sám Belmondo v něměckém tanku. Jenže nastává poněkud divný konec filmu ,který jako by skončil tak nák bez konce. ps: kdo chce moc nemívá nic. ()

tomtomtoma

Film o touze po bohatství, které z hlavního hrdiny udělá nečekaného válečného hrdinu. Ve filmu, kde skoro všichni, kteří se pohybovali u hlavního hrdiny zemřou. Vše se odehrává v Tunisku za druhé světové války a prvotní úkol pro 1. francouzskou cizineckou legii zní odvést národní zlato v hodnotě 6 miliard do bezpečí. Hlavní postavou je seržant Pierre Augagnour (chlapák Jean-Paul Belmondo), který láme jedno ženské srdce za druhým. Nejdříve zemře většina členů z jeho legie, pak i Němci, kteří na ně zaútočili. A stal se přerod, když Augagnour spolu s dalším legionářem Boissierem (Michel Creton) si chtějí zlato nechat. Proti nim stojí rotmistr Edouard Mahuzard (Michel Constantin) a později i váhavý poslední člen dělostřelecké brigády Béral (Jacques Villeret), ale ti všichni v zájemných půtkách umírají. A po netradiční smrti bankéře Laroche-Fréona (Francois Perrot), zústavají na zlato už jen tři. Kromě Augagnoura, ještě bankéřova žena Hélene (Marie Laforet) a Němec Karl (Matthias Habich), který se na zlato nechal nalákat Helenou. A nastává další psychologická hra, nejdříve vypadne ze hry Helena, když ostatní zjistí, že jen intrikuje proti všem. Později také Karl, který se chtěl Augagnoura zbavit. Samozřejmě kořist mu nemohla zůstat, a tak se místo toho stává válečným hrdinou. Zajímavý film s dávkou psychologického dramatu, válečného napětí, a s příjemným nadhledem a humorem. ()

pakobylka

O strastiplné cestě za zlatým snem - aneb nemálo cynické a zároveň humorné i poučné pojednání o tom, kterak se z původně bezúhonných a vcelku loajálních jedinců stanou snadno a rychle mrchožrouti. Stačí, když se naskytne příležitost - to ostatní už přijde tak nějak samo … asi to máme v genech … ;-) ... Pro pořádek bych měla ještě dodat, že i mrchožrouti mají svou morálku a své zásady - i když každý z nich je má nastavené jinak a chápe je po svém. A asi je zbytečné dodávat, že Jean-Paul Belmondo je neodolatelný, ať je kýmkoli. ()

mortak

Vynikající zábava. Takové scénáře jsem chtěl vždycky psát. Vezměte skupinu lidí, každého na začátku přesně charakterizujte a pak je vhoďte do extrémní situace. A tenhle film je ještě šmrcnutý francouzským šarmem, takže místo hollywoodské vyvražďovací těžkopádnosti se budete bavit Belmondovým uličnictvím. ()