Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Sifaka

Tak jsem to viděl včera asi po páté, ale stejně mě to stále baví a na závěr jsem vždy smutný, že ho zastřelí. Výborný scénář, opět skvělý Belmondo ve své vrcholné herecké i fyzické kondici a nezapomenutelná hudba Morriconeho. Děkuji Ti Jossi Beaumonte a Ennio :-). ()

Sawy

Netypický,ale pořád skvělý Belmondo v poměrně vážném,ale spoustou vtípků a hlášek odlehčeném filmu o pomstě.Jean-Paul je prostě CHLAP,drsňák a taky charismatický herec,což zde jen a jen potvrzuje.Navíc dostal brilantního protivníka Roberta Hosseina.Jejich střet,podbarvený Morriconeho hudbou,je přesně tak osudový a dramatický,jak mají tyhle zúčtování mezi hrdinou a jeho protivníkem být. 85 % ()

aniiicka

Díky Morriconeho legendární hudbě a závěrečné scéně, se jedná o snímek, na který filmový divák jen tak nezapomene. Obzvláště plane-li mu srdce pro francouzské kvalitky. Jako vždy vynikající Belmondo - tentokrát ve vážné roli, i když i zde okamžiky jeho frajerského humoru dostanou prostor, třeba léčka s bezdomovci nebo ''taky jsem tě nechtěl praštit, to má žena mi to poručila''. :) Skvělá automobilová honička po Trocadéru a další scény jako Belmondo kráčející po návratu nádražím v bílém obleku za té skvostné hudby prostě a pomalu rozehraný příběh odplaty zrazeného plukovníka tajné služby, ve kterém nejde couvnout zpátky. :) Při duelu Rosena a Beaumonta mě úplně mrazilo, jak je to skvělý film a k tomu zase TA HUDBA! :) Rosene, řekl jsem, že ti budu v patách. .....................no humor nesmí chybět ani ve vážnějším filmu - Pan Volfoni, sodovky a zmrzliny? - Ano. - Joss Beaumont, špionáš a rvačky! (Bác) :) https://www.youtube.com/watch?v=mykvmbMJakM ********* https://www.youtube.com/watch?v=zWbN7cc_nek ()

Tommassi3

"Myslíš, že umřu ??" - "Ano !! Bojíš se ??" - "Proč se ptáš ??" - "Já bych se bál !!" - "Jenže ty přijdeš do pekla.." ()

erl

Skvělý Francouzský thriller. Přes svou vážnost tam Belmondo jako vždy propašoval svoje vtípky a zlehčování vyhrocených situací které naštěstí nepůsobí rušivě. Morriconeho motiv je velmi dobrý ale mohlo se jím šetřit pro vrcholné scény. Z kvalitního hereckého obsazení vyčnívá nejvíce Robert Hossein jenž zde představuje největší svini pod sluncem. Vše vrcholí nejlepší scénou - Leonovským duelem Belmonda a Hosseina. Už tohle stačí na 5* ()

Pink.Panther

Belmondo si splnil se svou produkční společností Cerito Films sen, když produkoval filmovou adaptaci románu „Smrt šelmy s tenkou kůží“ anglického spisovatele Patricka Alexandra. Jako soundtrack posloužil původní hit Ennia Morriconea z počátku sedumdesátých let, který dodává lyrickou kulisu tomuto akčnímu snímku a jeho leitmotiv nás provází celým filmem - nepochybně jeden z nejlepších filmových soundracků.­­ Hlavní postava v bezchybné Lautnerově režii není francouzkým Rambem, byť by Bebelův maskulinní způsob chování k tomu sváděl, ale neohrožený hrdina je tu vnímán jako poslední idealista, který vykoná, co vykonat musí. Stručně a jasně: „Joss Beaumont, špionáž a rvačky“. Produkce: Cerito Films ()

M.Macho

Dokonalá studie chladných mužů... Belmondo ve vrcholné formě jako "až příliš férový chlápek" zasahuje proti ignoranci a byrokratické neobratnosti a tuposti. Nebojí se používat možné i tvrdé pěsti a svého zánovního kolta. Chladné charaktery dokonale "zkrásňuje" Moricconeho hudba a závěrečná scéna je více než očistná. Dokonalá kriminálka... ()

Marek1991

Z časti frajerský, z časti politicky vyčítavý, z časti nerozumný, no hlavne mierne politicky nekorektní kvalitne natočený kriminalistický akčný film, ktorý nenudí a má svojho takmer bezchybného hrdinu. Belmondo bol dobrý herec, tento film síce nemá nejaké výrazné momenty, no v tom, ako je urobený sa dá naň pozerať, nie je to otravné a nejak takto som si tých francúzskych špiónov aj predstavoval. ()

corpsy

Asi som sa mylne domnieval, že sa mi dostane temnej a drsnej kriminálky ( naozaj tomu tak nieje ). Namiesto toho, si tu Belmondo so svojou typickou šantivosťou ( umiernenou žánrom, v ktorom sa nachádzame ) robí z vyšetrovateľov a ich poskokov srandu a len na pár okamžikov prebleskne na povrch to, čo som čakal. Opäť sklamanie hlavne kvôli tomu, aké má snímok hodnotenie. ()

curunir

Tento film sa údajne radí na vrchol francúzskych kriminálok, čo však pre mňa neplatí. Úvodných 15 minút ktoré sa odohrávajú v Afrike je výborných, kľudne za 5*. Akonáhle sa však príbeh presunie do Francúzska stráca svoju svižnosť, pričom sa na sínusoide striedajú lepšie pasáže s tými horšími. Navyše celý príbeh je rozprávaný krok dopredu pred divákom, takže niekedy presne neviete, o čo v danej scéne ide. Belmondo nie je zlý, ale jeho výkon sa nijako zvlášť nelíši od úloh z podobných filmoch a Robert ,,Jeoffrey" Hossein tiež nepôsobí ako jeho dostatočný protivník a jeho prekvapujúca smrť bezmála polhodiny pred koncom zarazí. Na Cézara nominovaná Morriconeho hudba pozostáva iba zo slávnej skladby ,,Chi Mai", ktorá je jednou z najznámejších aké autor zložil, čo ale podľa mňa nie je ku prospechu veci, po čase začne nudiť a stáva sa prepočuteľnou. Uvažoval som o 4*, nakoniec mi to však nijak výnimočné neprišlo, navyše Belmondo v závere, ktorý mi prišiel mierne komický, prekvapivo zomiera (myslím, že zatiaľ jediný film, kde som ho videl zomrieť). Štandardná francúzska kriminálka. ()

Angerr

Film bohužel nemá pořádný děj, jenom posloupnost akčních scének. Ty jsou obvykle dost nevěrohodné, Belmondo je prostě vždy nejlepší a zmlátí přesilu protivníků např. i se střelnými zbraněmi. Pro oživení je občas vložena humorná situace nebo hláška, žádná z nich se do filmu nehodí, i když jsou docela vtipné. Protivníci jsou nudní, jednostranně zlí a zrádní. Z podprůměru film podle mě vytahuje krásná melodie a hodně působivá závěrečná scéna - tu jsem si také z dětství pamatoval až do dneška a díky ní měl zafixováno, že je to skvělý film. 6/10 ()

nervoznideda

po x tém přehrání , ten film přímo miluji, milenka žena krásné herky nemá to chybu :-)a slečna Doris Frederiksen je taky jen se musela dívat jak bebeho zabijí :-) ()

fannah

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Belmondo hraje prostě skvěle a i takhle vážnému filmu dodá vtip a pozvedne ho úplně někam jinam. Tohle je hodně vážný film ale i tak Belmondovi skvěle sedí. No a co se týče hudby... Morricone je prostě mistr. ()

NinonL

Krásná hudba i dobrý námět. Belmonda moc nemusím, ale tento film se mi líbí. No a Joffrey de Peyrac v záporné roli, to je skoro na plný počet hvězd :-) ()

MartinezZ

Ano, jsem z jiné planety. Nuda, nulová logika, neuvěřitelně pitomě dlouhé, naprosto nevhodná hudba. Před třiceti lety bych to viděl jako průměr, dnes zcela směšné ()

kareen

Na vážného Belmonda jsem si zvykla poměrně rychle a byl vážně výborný, ale ještě lepší byl Hossein, ten tu svini zahrál přímo dokonale. Je to takový příběh osudové pomsty a mužské cti s westernovým laděním, zdařilejma hláškama, perfektním koncem a samozřejmě s nepřekonatelným Morriconem. Prostě další názorný příklad toho, že Francie byla vždycky silná v kramflecích, co se drsňáckých kriminálek týče. Filmová výzva 2016 ()

_Moon_

Belmondo je prostě zvíře. A tento film by měl být odpovědí všem, kteří tvrdí, že Belmondo je pouhý komik-kaskadér. ()

kobejn

Tydlety starý francouzský kriminálky stojej většinou dost za pendrek, nebejt v tom belmondo, tak totálně, jen díky jeho úsměvu rošťáka se to dá zkouknout, což nemění nic na tom, že je to prakticky nekoukatelný. ()

GodComplex

Ennio Morricone je neskutecnej master. Takhle expresivni hudbu uz jsem ve filmu dlouho neslysel. I kdyby reziser natocil opilou bandu homeless buziku (coz vlastne take udelal), diky fantasticke Morriconeho hudbe to stejne bude dojemne a atmosfericke. Kdyz zde ale navic mate skvele francouzske spionazni retro s charismatickym Belmondem a davkou sexy francouzek, musim se hodne krotit abych tomu nenapadlil plny pocet, ktery si to skoro zaslouzi. 8/10 ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein