Muž z Hongkongu

• Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

PlayEasy

Akční bomba, druhý díl takové "triologie" mužů. Rozhodně lepší než z Ria.Tentokrát totálně znuděný multimilionář, který spáchá 9 pokusů o sebevraždu za 7 dnů :-) Skvělá kamera, návaznost děje, Belmondovo sólo, jde vidět, že má určitou autoritu, akční hudba a to se rovná pětihvězdičkový film. Nebo ne? Konec, jak utekl se svoji láskou na ostrov, kde ho honil trošku obéznější chlápek (nechápeme, jak se se svými kily, spíš metráky:) mohl stát uznávaným nájemným zabijákem!) Na konci už si jenom užívali romantiku a potom stejný konec jako ve "Zvířeti", to jsme doopravdy nepotřebovali. Je toho velká škoda :( 75% ()

0verseer

Z tých, ktoré som videl je to určite najnudnejšia Belmondova komédia a v porovnaní s tým z Acapulca a Ria je Muž z Hongkongu suverénne najhorší... ()

ostravak30

Tentokrát zůstanu u tří hvězd a jako doklad kvality dodávám jednu ze zajímavostí: Diváci Mužem z Honkgongu nebyli moc nadšení a kritici nad ním doslova ohrnovali nos. Jean Rochefort, který ztvárnil roli sluhy, film také zkritizoval. Prohlásil, že není dobře natočený a situace v něm jsou laciné. To o něčem svědčí. Ale vůbec celý námět. Milionáři, když už nic jiného, mají možnost se bavit a užívat si života. Ten náš se ale nudí a chce se zabít. A o tento nápad ho připraví až striptérka. Je sice pravda, že kvůli Ursuly Andress bych také cestoval po světě sem a tam, ale ty neustálé honičky mě zaujaly jen čistě jako akční momenty. Zase bylo vidět, co všechno Belmondo dokázal a čeho všeho se nebál. A přestože o humorné scény tu nebyla nouze, také to bylo vyváženo momenty doslova nelogickými mnebo hloupými. Vyšší hodnocení si navíc schovávám na Belmondovy lepší filmy. ()

Pete

Dámy a pánové, velevážený umělec pan de Broca uvádí hvězdu první velikosti Jeana-Paula Belmonda v adaptaci dobrodružného románu Julese Vernea "Číňanovy trampoty v Číně" ze světoznámého cyklu Podivuhodné cesty. Uvidíte dosud nevídané, akrobatická čísla, grotesku ve stylu němé éry Bustera Keatona (ale v pestrých barvách), dávno ztracenou atmosféru poloviny minulého století na dálném východě, svůdné vnady slečny Ursuly, a půjde skutečně "O život" ;). Přistupte blíže, a uvolněte se prosím! ()

Anglicankaaa

Pěkný film, ale nejvíce se mi líbí výborný český dabing z roku 1967 v čele s Vladimírem Brabcem (i když to není ono, Jan Tříska mně jde k Belmondovi víc), Lubomírem Lipským a skvělým Milošem Kopeckým. Zkrátka, dřív uměli dělat dabing, narozdíl od současnosti. ()

PAVLIS

Možná to byla v době vzniku akční bomba, ale optikou 21.století je už tahle bláznivá dobrodružná komedie příliš rozvleklá, spíš pitomá než bláznivá a s nefungující nadsázkou = nevtipná a nudná. Doporučuji jen dětem do deseti let. 20.1.2024 - ČSFD 75% / 63% IMDb. ()

Bumerang

Jednoznačně moje nejoblíbenější "Belmondovka". Vtipy určitě nejsou tak prvoplánové a s tahem na bránu jako v Muži z Acapulca. Naopak. Humor je v tomto filmu spíše trošku skrytý, člověk musí vnímat, aby si všiml těch úžasných nuancí a skrytých fórků. Jak nerad hodnotím filmy na základě dabingu, tady si poznámku neodpustím. Starý dabing, kdy Belmoda namluvil Vladimír Brabec a Rocheforta Miloš Kopecky, je naprosto geniální a troufám si tvrdit, že celkový dojem z filmu posouvá úplně do jiných dimenzí. ()

Stanmi

Artur Lempereur (Jean-Paul Belmondo) je nejbohatší muž v Evropě, přesto nebo možná díky tomu je znuděný a nebaví ho život. Poté co se nezdaří jeho další pokus o sebevraždu, nechá se pojistit a požádá svého přítele, aby najal vraha, kteří ho zabijí. Následně se však seznámí s krásnou Alexandrinou (Ursula Andress) a dostane obrovskou chuť do života, což se však neobejde bez komplikací... Jean-Paul a režisér Philippe de Broca se rok po úspěšném Muži z Ria opět sešli a natočili místy docela bláznivou komedii podle příběhu od slavného Julese Vernea. Bebel zde tentokrát neztvárnil žádného neohroženého hrdinu, proto většinu času před někým (nebo za někým) utíká, ale zbyde mu přitom čas také na jeho pověstné kaskaderské kousky a poctivé herectví. Společnost mu v tomto snímku, kromě půvabné Ursuly Andress, dělají takoví francouzští klasici, jako je Jean Rochefort, Paul Préboist nebo Mario David. Příběh má stejně jako samotný Bebel vtip, šarm a styl a svůj díl na tom má také exotické orientální prostředí. Celkově vzato je Muž z Hongkongu zábavná dobrodružná komedie, která má v sobě i pár pravdivých životních mouder. ()

Mikecat

Blazniva akcna dobrodruzna francuzska komedia s krasnou Ursulou Andress s dvoma moralnymi hodnotami kde si reziser popustil uzdu fantazie nebyt tych stoviek tibetskych a cinskych prenasledovatelov bolo by to fajn ale toto bolo uz pritiahhnute za usi, moralne odkazy tu mame 2, jeden s druhym suvisiace: pokial ma clovek vsetko je znudeny nebavi ho uz zivot nema preco zit a preco sa namahat, stare cinske prislovie hovori v zivote musi byt rovnovaha takze k stastiu musi byt sem tam aj nestastie aby zivot cloveka bol v rovnovahe, ()

cerdax2

Za me o nekolik trid lepsi nez Muz z Ria, ktery byl misty moc seriozni a pomaly. Tu Vam JP pomalu ani neumozni se nadechnout a dve hodinky akce a zabavy budou pryc. 90% ()

miza

Bůh Belmondo je tu znova a zase řádí. Jak jsme ani nedýchali a i bavili se při jeho krkolomných scénách. ()

Peči

Muž z Acapulca je nejlepší z týhle minitrilogie a proto abych to rozlišil, musím zde ubrat hvězdu a dát "jen" za 4, protože jinak nevim jak bych si to obhájil sám před sebou :) Nicméně a to platí stále- Muž z Hongkongu vysoce kvalitní podívaná ()

Sympy

Dalo by se říci že do půlky nic neříkající pomalé tempo,avšak v půli obrovský zvrat honičky,výbuchy,střelba a nespočet šikmooček v patách. Ta šílená patka Jeana je něco hrozného.. naštěstí se jí zbaví ! Film je ve stylu Road a ukazuje mnoho zemí a krásných krajů mě konkrétně nejvíce zaujal ostrov plný palem,kde se Artur s Alexandrinou chvíli flákaj... ()

Delmondo

I v Hongkongu se dá zažít pořádný vzrůšo, teda pokud jste milionář znuděný životem a najmete na sebe vrahy. Belmondo něco takovýho zažil, vše mu vycházelo až do chvíle než se zamiloval do Ursuly Andress. Sice znovu našel chuť do života, ale vrazi mu zůstali a tak z toho vzniklo jeho další dobrodružství. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo