Muž z Hongkongu

• Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

topi

Další ze šíleně ztřeštěných dobrodružných komedií, plná absurdních situací a kaskadérských kousků samotného Belmonda. Podobně jako u Muže z Ria, i tady se fantazii meze nekladou. Broca s Belmondem byla parádní dvojka a je vidět, že si spolu rozuměli, když spolu natočili více filmů. Však jejich řádění a extempore popisuje Jean ve své knize "Mých tisíc životů" a kolikrát jsem fakt nechápal, jak se tihle dva týpci navzájem hecovali a co všechno na hotelech prováděli:). Zde se Bébel během natáčení seznámil s Ursulou Andress, se kterou potom sedm let žil. Nesmím opomenout naprosto geniální dabing z roku 1967, který celému snímku dodává opravdu jinší rozměr. Vladimír Brabec jako Belmondo v pohodě konkuruje Třískovi, Krampolovi i Moravcovi, kteří ho také dabovali. Další jména jako Miloš Kopecký, Jana Dítětová, Zdeněk Dítě, Lubomír Lipský, Vladimír Šmeral, František Hanus, Otomar Korbelář, Vladimír Hrubý, Oldřich Musil - to je něco tak dokonalého, oni nejenže dabují, ale u toho i hrají!! Umění slova, o tom to totiž celé je! Stará nepřekonatelná škola, nesrovnatelná s dnešní dobou!!! Pozor na druhý dabing z roku 1999, kterej je o ničem!! ()

Martin741

Reziser Phillippe de Broca natocil slusny a lahko nadpriemerny film. Belmondo je tuna v roli unudeneho multimilonara v Cine, kde preziva chvilky, ktore ho maju vytrhnut z nudy. Ursula Andress /Dr. NO/ na urovni, zvysok hercov okrem Jean Paul Belmonda nepoznam. 70 % ()

pakobylka

Málo platné - i když se snaží, "Muž z Hongkongu" není "Mužem z Ria" (1964) ani "Mužem z Acapulca" (1973). Je napěchovaný spoustou nápaditých veselých momentů, ale taky se přehnaně předvádí bez ohledu na další vývoj zápletky - dokonce by se dalo říct, že svou neukázněností občas vyvolává spíš zmatek ... pokud ovšem nedostal za úkol realizaci menších i větších oslích můstků k překonávání rozličných terénních nerovností vyskytujících se mezi jednotlivými scénkami ... a scenériemi. Přitom nikterak nebazíruju na vzhledu onoho muže, třebaže jeho zevnějšek při několika z nesčetných eskapád dojde značné úhony - aby byl hned v navazujícím záběru prostý sebemenší poskvrnky. Na druhou stranu - přes všechny zmíněné nedostatky se jedná o podívanou nadprůměrně zábavnou ... pro dny všední i sváteční ... 3,5* ()

c.tucker

Velmi zábavné a občas třeskutě vtipné. Hlavně jsem to viděl s původním dabingem (Brabec, Kopecký), který je úžasný a dává tomu své. Sluha ne výborný a pohůnci z pojišťovny jakbysmet. Originální nápad a báječná Ursula Andress a samozřejmě Belmondo, le magnifique. ()

Radiq

Tohle je docela velká slabota a trapárna. Spíš než na ději si tvůrci dali záležet na kaskadérskejch kouscích po celé planetě. Prej to bylo podle Julese Vernea, ale pochybuju, že ten by takovou kravinu vymyslel. Belmondo dělá co může, ale mockrát jsem se u toho nezasmál - možná když byl v převleku za striptérku nebo když házel tou jeho šílenou patkou. Jinak ty jeho pády a skoky sice taky někdy pobaví, ale tady jde vidět, že je často dělá schválně a už to neni vtipny. Taky blbej českej dabing tomu moc nepomohl - přišlo mi to, jak kdyby ho daboval Vladimír Brabec, což se k Belmondovi moc nehodí. Jinak je to typická francouzská splašená komedie, kde nechybí hromadná sřážka aut, láska ke krásné ženě, dva nevtipní pitomci z pojišťovny a nakonec všechno dobře dopadlo. Dobře? U mě moc ne... ()

vesper001

„Mám smutné zprávy, pane.“ „No konečně.“ Vězet až po uši v prachách, být zasnouben s mladou krasavicí a bloncat kolem světa na své jachtě – z toho by si jeden hodil mašli. Artur Lempereur by taky rád natáhl brka, ale když mu po mnoha nezdařených pokusech jeho čínský mentor nabídne, že to osobně zařídí, zjistí, že vlastně tak moc ne. A setkání s ladnou Alexandrinou je pro něj přímo infúzí života. Jenomže najaté vrahy, kteří mu jsou v patách, to jaksi nezajímá… Příběh s nekomplikovaným dějem (Artur celou dobu zdrhá), ovšem mimořádně fyzicky náročný (nejvíc kaskadérských kousků na centimetr čtvereční filmového pásu). A scénu s Belmondem převlečeným za striptérku jmenuju odpalem roku. :D ()

andrii

Až příliš mnoho mamonu. A utrpení mladého boháče je rázem na světě. Skoncujme ho. Hon na Jeana-Paula začíná. Běž, Belmondo, běž, s neposlušnou lokýnkou i bez. Z vlastní vůle oběť na útěku. Velím do šantánu. Tam na tebe sličná slečna, pleti i vlasů barvy bílé kávy, čeká. Trochu šťávy a kuráže do života. Kaskadérské skoky, dobrodružné vrtochy, smyslné plážové pózy, odhalené zahalení krásné panny na mořském dně. Však zcela se nezahojily milionářské šrámy mé. Ach ne, jsem opětovně nesnesitelně bohat, sebevraždu je třeba důkladně naplánovat. ()

LadyPupu

Dneska jsem se dost nudila. Zabít mě neměl kdo, tak jsem si pustila Bebela s patkou, který řešil stejný problém :-) opět paráda, navíc s původním dabingem (Brabec, Kopecký). Btw. tenhle dabing je luxusní, hlavně Kopecký dabující Rocheforta. Klasika plná akce a vtipu s femme fatale v podobě Ursuly Andress, které už "412 mužů řeklo, že se vrátí a žádného už nikdy neviděla." ()

Honzíno

Po famózním dobrodružně-komediálním Muži z Ria se vydal De Broca na pole ztřeštěnosti. Bohužel ale své vizi, kterou dotáhl k dokonalosti v zakončení pomyslné trilogie, nedal hlavu a patu. Proto sledujeme jen změť scének bez většího smyslu. Jenže ty střípky jsou neuvěřitelně zábavné, na svou dobu skvěle natočené, plné odvážných řešení, akčních kaskadérských kousků a praktických filmařských perliček. ()

Mrkvič

Muž z Hongkongu je v první řadě groteska. A další řady už vlastně ani nenabízí. Belmondo běhá, skáče a lítá všude možně, aby diváka pobavil. A daří se mu to naštěstí. Bez něho by toho zde moc k vidění nebylo. ()

filmmovier

Další fajná Belmondovka. Opět výtečně namíchaný mix exotického prostředí, téměř nonstop akce a vtipu. Gag střídá gag, film rychle utíká, má spád, šlape jak hodinky, vše v něm funguje tak, jak má, je tam božská Ursula a celé je to prostě takové neodolatelné. Hned po Muži z Acapulca rozhodně Jean-Paulův nejlepší muž! A hnedka je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů s ním. 80%. ()

lennyd

Arthur (Jean-Paul Belmondo) je mladý hezký muž, který má kromě toho ještě jednu další vlastnost - je úžasně bohatý. Tak bohatý, že si může dovolit cokoliv na světě - a právě proto ho sžírá neuvěřitelná nuda. Jediným jeho povytržením (kromě snoubenky a otravné nastávající tchyně) jsou jeho pokusy o sebevraždu (byť neúspěšné). Aby už tentokrát vše klaplo, nechá se pojistit na dva miliony dolarů a najme si na sebe čínské zabijáky. Jenže náhodou potká krásnou striptérku Alexandrinu, a zjišťuje, že by měl pro co žít. Ale jak uniknout ze spárů jisté smrti ? ... Upřímně musím oznámit, že jsem tento film nikdy dřív neviděl (nechápu jak je to možné, když Muže z Acapulca i z Ria jsem viděl tisíckrát), a stejně upřímně musím prohlásit, že mne Muž z Hongkongu ale vůbec nebavil. Sice příběh je originální (i když jsem nedávno viděl novější film na velmi podobné téma), Jean Paul i ostatní (Ursulla Andress) hrají jako by šlo o život, ale když jsem v půlce filmu málem usnul, radši jsem šel odstrojovat vánoční stromek a film si nechal jen jako kulisu... ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo