Muž z Hongkongu

• Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

liuk

Divím se, že tu není více komentářů/hodnocení. Klasika českých televizí s reprízovací periodou maximálně jeden rok - zaslouženě. Dobrodružné komediální drandění po mnoha super lokacích by zábavností mohlo soupeřit s Indiana Jonesem. Super Belmondo, Andress a Rochefort (Leon - Belmondův sluha, úžasně nadabován Milošem Kopeckým), ale i další postavy - dva nájemní vrazi, Mr. Goh, rodina Belmondovy snoubenky. Prostě nestárnoucí pecka. To co provádí Belmondo na lešení mě fasincuje dodnes. ()

J-o-k-e-r

Další díl z trilogie o "Muži z...". Nelíbilo se mi teda tolik jako Rio, ale bavil jsem se rozhodně. Taková bláznivá cesta kolem světa s nudícím se milionářem. Útěk před vrahy, setkání s krásnou U. Andress, až po ztroskotání na ostrově. Já na Belmonda a jeho filmy dopustit nedám. ()

JohnSmith

Upřímně se mi muž z Hongkongu moc nelíbil. Je to sice vtipné ale často až trapné. Bohužel, protože nápad to nebyl špatný. ()

Autogram

Presne toto Belmondovi ide. Šialená akcia, ktorá sa neštíti akejkoľvek nadsázky. Radšej nech to nedáva zmysel, ako by to malo byť uťahané, takže za šialenosti by sa nehanbil ani Baron Prášil. Tu je ale všetko skutočné, kaskadérske a akrobatické kúsky sú nápadité a výborne zvládnuté až sa zatajuje dych. Prechod Himalájami, lanovým mostom si vyžiadal moju maximálnu pozornosť a podobne aj B(elm)ond-girl Ursula Andress, jej plážové scény a striptíz naopak. ()

sheilla

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu s Belmondem. Rekla bych, ze komedialni role mu sedeli vic, nez role nekompromisnich komisaru a tvrdaku v osmdesatych letech. ()

Maynard.

Před Belmondem smekám, o tom žádná. Ale tenhle film je teda hotová tragédie... První půlka ještě docela šla, vejlet do Himalájí atd, docela zábavný. No, ale pak se to zvrhlo v tragickou francouzskou přehnanou komédii, ještě navíc uječenou v tu dobu už sem toho měl plný zuby. Muž z Ria - dobrodružná pecka, Muž z Acapulca - pecková komedie s prvky dobrodružství. Muž z Honkongu - strašlivá střeštěná komedie. ()

klúčik

Pre mňa asi najlepší film z mužov. Muž z Honkongu som videl mnoho krát a vždy sa schuti zabavím. Belmondov striptíz je nezabudnuteľný!!! Moc sa mi páči aj sluha v podaní J. Rocheforta. Samozrejme aj krásna U.Andress. 90% Nezabudnuteľný český dabing. ()

Han22

Deprimovaný milionář Belmondo má života dost a protože sebevražda mu nevychází, najme na sebe vrahy. Jenže pak se zamiluje a chce vše zrušit. Do toho tu máme čínského mistra, dvojici pojišťováků, sluhu, tlustého zabijáka a spoustu a spoustu honiček a různých ztřeštěností. Jen chybí maličkost - scénář a příběh. Je to zkrátka mišmaš scén, které dohromady nic moc netvoří, proto pro mě jen za tři. ()

velkyvezir

Evidentně jsem se díval na jiný film než ostatní. Šílený střih, hrozně zmatené... V únoru 2016 na Rozhlase Dvojka dávali Verneho knižní předlohu jako čtení na pokračování a to bylo úplně jiné kafe. Prostě velké zklamání... ()

Wally

Pro mne nejslabší z Belmondových 'Mužů'....moc mne to nebavilo a oproti Riu a hlavně Acapulcu jsem se ani moc nezasmál...spíš mi některé scény přišly trapné.... Trošku zklamání... ()

Paity

Muž z Honkongu, podobně jako Muže z Ria je potřeba brát s rezervou a vědomím, že podobných filmů se v 60. letech chrlila strašná spousta. Takže třeba speciálně u tohoto to není žádná veliká sláva. ()

farfalla

Vždy se mi pletly tyto tři filmy - ‘Muž z Ria’ (‘L’homme de Rio’) (1964), ‘Muž z Hongkongu’ (‘Les tribulations d’un chinois en Chine’) (1965) a ‘Muž z Acapulca’ (‘Le magnifique’) (1973). ´Muž z Hongkongu´ je bláznivá komedie, kde všechno rychle plyne bez chvilky přemýšlení. Hodné postavy se mění na zlé a naopak. Jean-Paul Belmondo (Arthur Lempereur) je roztržitě roztomilý a mrštný. Ursula Andress (Alexandrine Pinardel) je velmi hezká, ale špatná herečka. Naštěstí v tomto všeobecném frmolu na tom až tak nezáleží. Po mnoha letech jsem Arthura a jeho partu opět shledala zábavnými. ()

F.W.Colqhoun

Když mi bylo 5-6 let, byl pro mě Muž z Hongkongu jediným filmem, na který se dalo koukat. Poměr dobrodružné akce (80%), napětí (15%) a svižných rozhovorů (5%) byl na rozdíl od jiných akvizic Ústřední půjčovny filmů tak akorát. Kybych své tehdejší nadšení pro film, jehož existenciální podtext jsem neregistroval, hodnotil dnes, měl bych se za klasický ADHD případ. A ani mě nenapadlo, že jde vlastně o hóóódně natahovanou grotesku plnou eskapád - skoro přesně takovou, jež později Belmondo s gustem vytěžil v roli Mike Gaucher / Bruno Ferrari. ()

aquiver

Obsahově průměr, postavy se chovají nelogicky a hloupě, zkrátka jednoduchá a málo vtipná crazy komedie, naštěstí točená v hezkém prostředí, takže trocha dobrodružství a zábavy se najde. 60 % ()

Rozjimatel

Vidieť, že po úspechu Muža z Ria sa režisér snažil rýchlo z toho ešte niečo vyťažiť, tak zrejme preto tento rychlokvasný film, ktorý má síce evidentne vysoký rozpočet (akčné scény, množstvo atraktívnych lokácii), ale je úplne prihlúply, bez akejkoľvek myšlienky. Ale všimol som si ďalšie scénky, ktoré boli zrejme Spielbergovou inšpiráciou pre Indiana Jonesa (napr. visutý most, jazda na slonoch, atď.). ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo