Muž z Hongkongu

• Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

andy60

Jak vidím ze zdejších hodnocení, někomu stačí ke spokojenosti málo. Nechápu, jak někdo může dát plný počet hvězdiček něčemu, co vlastně nemá žádnou nosnou kostru, o scénáři radši ani nemluvit. Myslím si, že kdyby ve filmu nehrál Belmondo, nikdo by o něj ani nezavadil. Ten se sice snaží jak může, provádí ztřeštěné kousky, ale to nijak nepomáhá odvést pozornost od odfláknutého scénáře, který vlastně předepisuje jediné - utíkat. Nedivil bych se, kdyby totéž učinili i někteří filmoví fanoušci od svých obrazovek. ()

PRASÁK

Existuje jen několik málo vynikajících až geniálních francouzskejch herců, jako například Jean Gabin, Louis de Funès, Alain Delon nebo Jean-Paul Belmondo. Posledně jmenovanej je hlavním hrdinou francouzsko-italský ztřeštěný komedie „Les tribulations d'un Chinois en Chine“, jejíž celosvětová premiéra proběhla 5. listopadu 1965 ve Finsku pod tamním titulem „Kiinalaisia seikkailuja Kiinassa“ (ve Francii došlo k její premiéře 4. prosince 1965). Do československejch kin vstoupila bláznivá jízda „Muž z Hongkongu“ v premiéře 28. července 1967. Belmondo zde tvárnil postavu jménem Arthur Lempereur, což je ZNUDĚNEJ MULTIMILIONÁŘ, KTEREJ CHCE SPÁCHAT SEBEVRAŽDU, protože již nenachází žádnej smysl života. Jeho pokusy na sebevraždu jsou však jaksi neúspěšný, proto se rozhodne, že odcestuje do Hongkongu, aby zjistil, zda se jeho deprese dá vyléčit. Cestuje s ním jeho komorník Léon (herec Jean Rochefort), jeho snoubenka Alice Ponchabert (herečka Valérie Lagrange) a její rodiče, otec Cornelius Ponchabert (herec Jess Hahn) a matka Suzy Ponchabert (herečka Maria Pacôme). Náhle však obdrží zprávu, že přišel o všechny peníze. A tak se Arthur rozhodne oběsit. Jeho účetní Goh (herec Valéry Inkijinoff) mu však tento čin rozmluví a uzavře s ním dohodu. Pokud se Arthur nechá pojistit na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou Alice a Goh, může se spolehnout na to, že příští měsíc určitě nepřežije, protože Goh na něj najme profesionální zabijáky. Když po něm však neznámí muži začnou střílet, Arthur záhy opět dostane chuť žít. Seznámí se totiž s krásnou etnoložkou a striptérkou jménem Alexandrine Pinardel (herečka Ursula Andress). Zbejvá mu jediná věc. Společně s Léonem se vydá na zoufalou misi s cílem najít Goha a přesvědčit ho, aby nájemný vrahy odvolal. Goh však odletěl rozjímat do tibetskýho kláštera. A šílená honička začíná… Tuhle podařenou komedii se stopáží 104 minuty natočil francouzskej režisér, scénárista a herec Philippe de Broca (15. 3. 1933 – 26. 11. 2004), kterej má na svědomí známý filmy, jako třeba: „Cartouche“ (1962), „Muž z Ria“ (1964), „Muž z Acapulca“ (1973), „Něžné kuře“ (1978) nebo „Afričan“ (1983). Ještě bych doplnil, že v některých částech světa je tahle taškařice známá pod názvem „Up to His Ears“. ()

GrooteLulu

Nejslabší z celé série, ale přesto perfektní. Trošku mě to připadá jako Tintin se svými dvěma potrefenými detektivy. Dobrý gagy, samá akce, kde naplno uplatňuje svoje kaskadérské kousky. A závěrečná pointa nejlepší. ()

BigJohn02

Jednoznačně nejhorší z Mužů vodněkad. Místy nudné k uzoufání, občas pitomé až k pláči a mnoho "akčních" scén působí samoúčelně - jsou tam jen proto, aby ukázaly, jak Bebel někde visí, někam padá nebo někam skáče. To přelejzání z letadla, do letadla... ach jo. Navíc to malé otevřené letadélko letí střídavě 100 m nad vodou a nad mraky(!). Pomatená fraška. ()

gauchingman

Belmondo poskakuje sem a tam jak čertík na pérko... nechápu, kde je humor, kde je dobrodružství (pokud se tím nemyslí jen rychlé změny kulis)... jedna hvězda za to, že mě to vyloženě neirituje, že mě to nechává chladným. ()

bighead

Filmy Muž z ...s Belmondem jsou filmy mého dětství a mládí,tak  jsem se rozhodl některé shlédnout i po tolika letech,kdy už jsem skoro zapomněl obsah,Muž z Acapulca ten je nezapomenutelný a nejlepší,tak jsem si dal Muže z Ria,který je aspoň trochu dobrodružný a vtipný a pak teprve Muže z Hongkongu,bohužel jsem poněkud zklamán,z této trojice je nejslabší,viděno s dabingem Vl.Brabce,který mi k J.P.B. tedy vůbec nesedl,většina gagů je spíše trapná a pro malé děti,jako oddechovka a kulisa k práci O.K.,ale vícekrát již vidět nemusím.Dvě hvězdičky za krásné lokace, včetně Ursuly a za megatlusťocha se samopalem ve volném pádu bez padáku. ()

gggggg

Neviem prečo je film tak vysoko hodnotený, ja som tam nenašiel nič pozitívne. Belmondo s teplým copíkom, ktorý bojuje o život a za riťou mu behá sluha, dvaja agenti s poisťovne a nejaká barová štetka a ani jedna s týchto postáv pritom nie je humorná, ale trápna. Čo sa týka filmu, je absolútne zle zostrihaný, natočený a vhodný možno tak pre divákov krajiny, kde sa natáčal. ()

MartinDruny

Hvězda navíc z úcty k Bébelovi, ale jinak je to na můj vkus až příliš přitroublé. Je to spíše parodie, než dobrodružný film, čili napětí je nulové. Zbývají tedy pouze komediální eskapády, které však osloví maximálně pamětníky a skalní fanoušky. ()

milos.bradik

Nestálo to za nic, scény poskládané bez rozmyslu, bláznivě a humor snad pro imbecily. Jedna hvězda za to jak Ursula vypadá. Jinak nic. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo