Roger Sartet má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl brzy odhalen a po přestřelce dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení. Během transportu jim však vězeň za pomoci Sicilského klanu uteče. Klan tvoří rodina Manalesových, v čele s otcem Vittoriem. Společně plánují další velkou loupež, protože Roger ve vězení vytáhl ze svého spoluvězně plán zabezpečovacího zařízení, které instaloval ve vile Borghese. Tam se právě koná výstava šperků v hodnotě padesáti milionů dolarů. (Česká televize)

zigíš

Jasně rozdané karty: nesmlouvavý polda (Ventura), hlava mafiánskeho klanu (Gabin) a frajírek s vražednýma tendencema (Delon). A jeden je chycen už od úvodních Morriconeho tónů. Není to nejlepší Verneuill, ale pořád ještě -i když těsně- na jeho žánrové kolegy stačí ..takže protekčně, procentuálně nadhodnocuji. ()

pfa

Stará dobrá francouzská kriminálka, která jistě obstojí u každého diváka. Tu více, tu méně... [7/1O] ()

silent cut

Staré francouzské filmy mají jednu nespornou výhodu. Narozdíl od těch nových už jsou totiž ozkoušené časem a tak je šance, že bude film stát za starou bagetu, naprosto minimální. Sicilský klan je takový artovější kmotr s nezdolným triem legendárních herců. Šedivý vlk Gabin si střihnul patriarchu se smyslem pro detail. Roger Sartet je ztělesnění nevypočitatelnosti a jako vlk s ksichtem Delona se prokousává celým filmem. Komisař Lino Ventura se snaží přesta kouřit a v podstatě to myslí dobře... Oni to v podstatě myslí všichni dobře... Ennio to myslí taky dobře... ()

Aqualung

Podíval jsem se na to po mnoha letech a opět jsem měl silný zážitek.Mám pana Gabina a pana Venturu velice rád a tohle je jejich koncert.Delon spíše přidává, nikoliv však průměrně.Role hejska bez skrupulí mu sedla výborně.Je to jeden z těch filmů, které oslavují "charakterní" gaunery.A ten minimalistický projev Gabina, který by si mohl podat ruku s panem Marvanem je fantastický.A klidné, systematické a nesmírně expresivní herectví pana Vetury vytváří parádní garde.Příběh je jistě kvalitní, myšlenka celé akce a její čistota se zvládnutou improvizací je taky fajn.No a všeprostupující sexus určí nakonec debakl francouzské části zločineckého týmu.Parádní film. ()

voleman

Parádní krimi gangsterka s vynikajícím obsazením, hlavně Delon, Gabin a Ventura, a se scénářem, který celou dobu rychle odsýpá a ani chvilku nenudí. Není to sice gangsterská sága jako je třeba Kmotr, ale i tak se Francouzům tenhle snímek opravdu povedl a to byl dokonce natočen o čtyři roky dříve než již zminovaný kultovní Kmotr. Normálně bych tenhle snímek hodnotil silnými čtyřmi hvězdičkami, ale díky Morriconově genialnímu soundtracku, který směle může konkurovat i tomu legendárnějšímu z kmotra, musím dát ještě o tu jednu hvězdičku navíc. 90% ()

dr.jacoby

Skvelá kriminálka, kde sa divák musí rozhodnúť, či bude stáť na strane sympatických zločincov, alebo na strane zákona. Jedinečné trio - Jean Gabin, Alain Delon, Lino Ventura patrí k tomu úplne najlepšiemu z celej francúzskej hereckej školy. Vynikajúca ústredná melódia a hudba od Ennia Morriconeho. ()

borec999

Klasika žánru a učebnicový príklad európskych kriminálok starej školy, ktoré sú už na dnešnú dobu skrátka príliš pomalé. Sicílsky klan určite nie je zlý film, herci hrajú fajn, Morriconeho hudba je výborná, príbeh v norme, ale dĺžka je prehnaná a hluchých miest dosť. Priemer na jedno pozretie. 55% ()

wosho

Drsná, staromodní kriminálka s tehdejší frncouzskou hereckou špičkou v hlavních rolích a s parádně akčním provedením loupeže šperků. ()

Revolver

Podprůměrné krimi, které bych se nebál označil téměř za odpad. Naštěstí se zde najdou klady v podobě Gabina a Delona, kteří mi to nedovolují. ()

Haymar

Parádní odlschoolová gangsterka, které se už dnes bohužel netočí (jaká škoda) a kterou prostě nelze nemít rád! Skvělá hudba (jak jinak - od Mistra v branži), parádní obsazení v čele s triem: Delon/Gabin/Ventura , co víc si přát?! ()

Lionheart

Skvěle propracovaná krimi, úžasní herci a opět nezkrotný božský Ennio. Uznávám, že nostalgie trochu pracuje, ale znám jen málo detektivek, které se téhle vyrovnají. ()

Disease

Je to klasika a na rozdíl od většiny současníků (i novějších filmů) zub času zahlodal jen velmi nepatrně. ()

vander19

Milujem francúzsku kinematografiu a tento film sa radí ku jej klenotom. Od začiatku dýcha neopakovateľnou atmosférou 70. rokov, keď ešte sa smelo fajčiť kdekolvek. Dokonca aj v lietadle. Filmu dodáva šmrc trojica dnes už legendárnych filmových postáv Gabin, Ventura a Delon. Hudba je nádherná a doplňuje tak skvelý filmový zážitok. Aj keď som spočiatku podľa názvu predpokladal, že film sa bude odohrávať na Sicílií nie je tomu tak. Ale to vôbec nevadí, Paríž má na film rovnaké kúzlo ako samotná Sicília. 83% ()

Darth Maul

Čistokrvná francúzska gangsterka so skvelým hereckým obsadením a geniálnou hudbou. Mám rád Jeana Gabina pre jeho absolútne herectvo, ktoré predvádza aj v tomto filme. Výborne mu však sekunduje aj ďalšia hviezdná dvojica - Delon a Ventura (bravúrny výkon!). Pochvalu si zaslúži aj nápaditý scenár. Jediné, čo by som Sicílskemu klanu vytkol, je rozvláčnejšie tempo. Chápem, že niekomu to naopak môže vyhovovať... Ale na mňa to pôsobilo máličko rušivým dojmom. Mohlo to byť ovplyvnené aj mojou náladou, tak kto vie... Možno nabudúce si to vychutnám úplne naplno. ()

Rozjimatel

Jedna z najlepších francúzskych krimi drám s hviezdnou hereckou trojicou. Film má pozvoľné tempo, strhujúci príbeh a je silne atmosferický, na čom sa mierou vrchovatou podieľa skvelá hudba Ennia Morriconeho. ()