Léčba šokem

• Francie Traitement de choc (více)

Vyčerpaná Helena (Annie Girardot) přijíždí do léčebny na ozdravný pobyt. Po několika dnech se cítí mnohem lépe. Má více sil a naváže intimní vztah s doktorem Devilersem (Alain Delon). Vše je tu příjemné, společné koupání, terapie. Pacienti získávají opět energii. Jen obsluhující mladí Portugalci jakoby se ztráceli před očima. Omdlévají a někteří i narychlo zmizí. Helena se o to začne zajímat. A zvědavost je nebezpečná vlastnost. (Jezinka)

demovka

Tento film míchá trochu science-fiction s dramatem a detektivkou. Má to silný příběh a zajímavou zápletku. A nakonec se pyšní i dobrými hereckými výkony a hereckými hvězdami. Vytknout se tomu dá nepřítomnost gradace příběhu a škrobenost herců, snad s vyjímkou A. Delona. Nebo je to tím, že je starý francouzský film a já už jsem zvyklá na jiný typ hereckého projevu. V té době byl film asi kontraverzní kvůli nahatým scénám všech a kvůli použití lidských těl k léčbě, viz vyvrcholení příběhu. Je dobře, že je vidět, že tyto témata nejsou jen otázkou přítomnosti (př science-fiction - Ostrov), ale přemýšleli o nich již v roce 1973, než jsem byla na světě. ()

R.E.M.

Začnu chválou - dobrý námět a má oblíbená herečka Annie Girardot jsou plusem.. . Delonovi to slušelo, přestože ho jako herce nevyhledávám. Slibný námět pohřben rozvleklým dějem, překvapivé a hloupé zvraty v chování a rozhodnutích hlavní hrdinky. Přemíra nahoty se jen snaží zakrýt nudu a gumově natahuje děj. Závěr filmu vcelku očekávaný, poklidné tři čtvrtiny filmu vystřídá pár drsně hraných a morbidních scén. Jako kulisa se film dal jednou přežít. Víckrát ne. ()

gizi

Film, ač se tváří jako napínavý, nedokáže napětí opravdově vytvořit a působí místy až legračně. Dokonce ani hudbě se nedaří vytvářet napětí, spíš je bortí. Možná v době svého vzniku přitáhl hlavně mládež na scénu nahého saunování a koupání, kd nechybí ani Delon a Girardot. Snímek lze zařadit do krabičky "režisérovi se podařilo obsadit hvězdy, které přitáhnou diváky, ale jinak je to podprůměrné". 45%, 16.7.2014. ()

JohnnyV

Spíše průměrný film, ale jedna hvězda navíc za krásnou Annie, jak ji pánbůh stvořil. Ale zařadit film do škatulky horor a sci-fi, to už je úlet. ()

PORTER44

Film je pořádný spletenec nechybí jak napětí,psycho,nahota,místy trochu jako horor když v léčebně na ozdravný pobyt mizí mladí portugalci.Delon-Girardot dobré herecké výkony. ()

StarFsh

AKÝ JE TO POCIT ŽIŤ NA ÚKOR ŽIVOTA NIEKOHO INÉHO? Toto je hlavná myšlienka, ktorú sa nám snaží odprezentovať tento film, lenže bohužiaľ, ono sa to dalo naozaj natočiť aj lepšie. Jessua bol možno perfektný divadelný režisér, ale z režírovaním filmu mal pramalé skúsenosti a je to vidno. Škoda vyplýtvania takejto skvelej premisy z hlbokým sociálnym rozmerom do stratena. 3.5* ()