Píše se rok 1789, do pádu Bastily schází jen několik dní. Bohaté šlechtice však straší nejen vzrůstající nevole lidu, ale zároveň muž v masce, který po svých loupežích nechává za sebou známou vizitku – černý tulipán. Jediným úspěchem policie je to, že je postrach aristokratů poznamenán na tváři sečnou ranou. Velitel policie má své podezření a nyní jen čeká, že se mu přede všemi potvrdí. Netuší ovšem, že Guillaume de Saint-Preux má mladšího bratra, který jako by mu z oka vypadl. A tak na slavnost přichází „Guillaume“ s tváří a úsměvem nevinného chlapce… Slavný přepis neméně slavné literární předlohy Alexandra Dumase natočil s Alainem Delonem v titulní dvojroli režisér Christian-Jaque. (Česká televize)

Bohemák

Elegantní bitkař a intrikán, který přináší i spoustu humoru! Takovému filmu ještě dnes dokážeme ledacos prominout. ()

Paity

Francie, 60. léta, prostě když to nebyl Belmondo, tak se točili historicko-dobrodružné filmy, kde byli vždy nějací velicí frajeři, kteří se nebezpečí vysmívali do obličeje, stejně tak Černý Tulipán. ()

Petr.Kocfeld

Sobecký "Don juan" Fanfán tulipán zde je jako Alain Delon.Výborný film.Dám 4 hvězdy.Příběh a scénář je dobrý.Masky jsou zde moc pěkné.Přítelkyně Fanfána je pěkná... ()

Rozjimatel

Tak toto je klasika, ktorú som miloval ako dieťa a je tak nadčasová, že sa mi rovnako páči aj dnes. Akurát v detstve sa mi film javil vážnejší, plný napätia a dobrodružstva, dnes oceňujem aj výbornú parodickú stránku, ktorú som ako dieťa veľmi nevnímal. Alain Delon v dvojroli je mimoriadne šarmantný a hraje bezchybne, jeho vyvolená je veľmi príťažlivá. Okrem romantiky a dobrodružstva je film plný aj jemného francúzskeho humoru (žiadne šaškovanie á la Funes). ()

videofil

Narozdíl ode mne se mým rodičům tento film líbí. To byl také důvod, proč jsme si ho kdysi natočili na video. Když jsem tento film viděl poprvé nijak zvlášť mě nezaujal. Asi před čtrnácti dny jsem si ho po delší době pustil znovu na videu a z odstupem času musím přiznat, chvílemi jsem filmu chtěl dát tři hvězdičky. Ale pořád váhám a zatím své původní hodnocení měnit nechci. Abych pravdu pověděl, herce jako jsou Delon nebo Belmondo jsem měl vždycky rád spíše v drsných kriminálkách a gangsterkách. V těchto historických filmech jako Černý tulipán nebo Manželé z roku 2. jsem je nikdy nemusel. Spíš mě takové filmy v jejich podání vždycky nudili. Prostě kriminálky a gangsterky jim sednou přímo na tělo. Co se českého dabingu týče, Delona zde docela dobře nadaboval Ladislav Lakomý. Kvůli svým rodičům doufám, že film někdy vyjde na dvd, byl by to pro ně hezký dárek. ()

mira007

Legendární dobrodružná šermovačka, která ač natočená v roce 1964 je koukatelná jako pohádka ještě dnes. Delon v roli, která ho definovala jako odvážného krasavce a svůdníka 19. století ()

frafra

zbožˇuji staré filmy...zvlášť, když v nich hraje delon.....tady v tom filmu by neodolatelný....jsem poprděná!! ()

Vesecký

Tenhle film má všechno, co ho dělá výborným dílem. Jeho úkolem nejsou nějaké umělecké ambice, má diváka pobavit, vzrušit, navnadit romantiky a dát něco i těm, kteří mají rádi šermovačky a jiné souboje. Neznám Dumasovu knihu a nevím, do jaké míry se scénář řádil touto předlohou. Dumasova díla jsou ovšem odlehčená a mírně nadnesená, tenhle film mi však připadá někdy jako parodie na některé jiné dobrodružné filmy. V každém případě, mladým divačkám se musel Alain Delon ve svých mladých letech hrozně líbit a nahradil jim tak záhy Gérarda Philippa. ()

RadimFišer

Ach ja. Vzpomeňme si na tu hříšnou krásu utíkání před otci, co se snaží udržet cudnost dcer, přesto že ony se sami nedokázaly udržet. A poté fantastický a legendární nástup na vojnu. Můj otec tyto filmy miluje, já je obdivuji a miluji speciálně krásnou a slunou atmosféru celé Francie. Respekt ! ()

Bozvav

Dialogy a scénář až nablble stupidní, ovšem výprava a herecké obsazení, stejně tak hudba - kouzelné. Alain Delon v dvojroli, kde mu to velmi slušelo. Krásný, historický romantický snímek, jenž je již v dnešní době kultovní záležitostí pro milovníky tohoto filmového žánru. Za mne 90%. ()

pipapa odpad!

Filmová břečka, která mě míjela tehdy a míjí mě i dnes, nostalgie se tak nekoná. Delona jsem nikdy nemusela a nemusím.  Hodnotit filmy z nostalgie je dosti zcestné, ale dá se to pochopit. ()