Píše se rok 1789, do pádu Bastily schází jen několik dní. Bohaté šlechtice však straší nejen vzrůstající nevole lidu, ale zároveň muž v masce, který po svých loupežích nechává za sebou známou vizitku – černý tulipán. Jediným úspěchem policie je to, že je postrach aristokratů poznamenán na tváři sečnou ranou. Velitel policie má své podezření a nyní jen čeká, že se mu přede všemi potvrdí. Netuší ovšem, že Guillaume de Saint-Preux má mladšího bratra, který jako by mu z oka vypadl. A tak na slavnost přichází „Guillaume“ s tváří a úsměvem nevinného chlapce… Slavný přepis neméně slavné literární předlohy Alexandra Dumase natočil s Alainem Delonem v titulní dvojroli režisér Christian-Jaque. (Česká televize)

mdf

Černý Tulipán, tenhle film má úplně všechno ,co takový film má mít. Pohledného a charistmatického hlavní hrdinu,krásné ženy,akce,romantiku,dobrodužství a jemný humor.Vždy a vždy se na něj rád podívám....:-D ()

Ganka

Jó, Alain Delon, to byl sekáč. Asi i proto si ten film pamatuju už od dětství. I dnes se na něj ráda podívám, vytkla bych mu snad jen zbytečně dlouhé bojové scény... ()

SNCIS

Jako každá doba i Francouzská revoluce měla své hrdiny. Toto je příběh o jednom nebo vlastně dvou z nich. "Chci hlavu Černého Tulipána! Tady na stůl. Do pondělka." - "Budete ji mít, za to vám ručím. Hlavu i to ostatní." - "Ostatní mě nezajímá. Chci hlavu." Delon ve dvojroli a filmu na který se jednou za čas rád podívám. Je to klasika, které nemám co vytknout. "Už mi neříkej Guillaume. Jsem Julien." - 90%. ()

sun.eagle

Jeden z filmů mého dětství. Černý Tulipán je pro mě navždy Alain Delon, pro mě jednoznačně jeho nejlepší role. Některé věci mi v paměti zůstanou navždy. Jizva na tváři, naivní a tak trošku neschopný bratr, který ale nakonec svého bratra překoná, poprava - vidíte jak se krásně houpá - tu repliku jsem si pamatoval i po těch 25 letech co jsem film viděl naposled, do dneška, kdy jsem si film znovu pustil a zavzpomínal na dětství. Francouzkou revoluci jsem tehdy jako dítě nechápal, hlavní pro mě bylo šermování a akce, než pozadí příběhu, teď to na mě působilo roztomile naivně, ale zase ne nikterak rušivě. Musím říct že jde pořád o zábavnou podívanou s nejlepším Delonem, přesto zub času je zkrátka neúprosný, čistě kvůli nostalgii ale nemůžu dát jenom 3*. Prostě nemůžu. ()

horskejvlk

Hergot tady je Delon prostě opravdu Delon plus Trávníčkův hlas to chápu že mu ženy padaly k nohám a Romi Schneider zlomil srdc. ()

StaryMech

Třetí hvězdička za místa v Jeansonových dialozích, Delona v romantičtější půlce dvojrole (připadá mi v ní přesvědčivější než Power v úloze jeho předchůdce Zorra), znaménko na tváři Virny Lisi a jméno Tulipánova koně. ()