Velký blondýn s černou botou

• Francie Le Grand Blond avec une chaussure noire (více)

Když se šéf tajné služby Louis Toulouse dozví, že se jeho náměstek, plukovník Bernard Milan, snaží intrikami dostat na jeho místo, nastraží mu léčku. Pověří spolupracovníka Perracheho, aby na letišti vybral libovolného člověka, kterého budou vydávat za tajného agenta. Perrache vybere prvního houslistu symfonického orchestru, Françoise Perrina, který přiletí z Mnichova s jednou černou a druhou hnědou botou. Jeho osobními strážci se stanou Pouchet a Chaparon. Od okamžiku, kdy vstoupí do letištní haly, je Perrin neustále sledován jak Pouchetem a Chaparonem, tak Milanovými muži vedenými Botrelem. V jeho bytě Milan umístí odposlechy a kamery. O tom všem, co se kolem něj děje, nemá Perrin ani tušení. Ve středu jeho zájmu je jen jeho milenka Paullette, harfenistka a manželka jeho kolegy z orchestru Mauriceho, se kterou se tajně schází. Maurice nic netuší, až jednou zastaví za Milanovou dodávkou, kde si pouštějí odposlech Perrina právě v okamžiku, kdy je u něj Paullette. Maurice zjistí, že v té době byla Paullette doma, a Mauricemu řekne, že má vidiny. Perrin náhodou uniká ze všech Milanových nástrah. Podle Milana je Perrin vodí za nos a vysmívá se jim. Vyšle za Perrinem agentku Christine, aby ho svedla a získala od něj informace. Oba spolu stráví noc. Ani tato akce nevyjde a Perrin s Christine se do sebe zamilují. Milan nařídí, aby Perrina unesli. Perrache sdělí Toulousemu, že má obavy, aby Milanovi muži Perrina nezabili. Toulouse je spokojen, podle něho Perrin už úkol splnil. Nařídí odvolat jeho osobní strážce. Perrache je však naopak požádá, aby Perrina víc hlídali. V bytě u Perrina se sejdou jak Milanovi muži, tak Pouchet s Chaparonem a navzájem se postřílejí, naživu zůstane jen Pouchet... (TV Prima)

tubera

francouzská parodie na bondovky. Bonda miluju a tak, když se v tomto filmu ozvala hudba z Conneryho filmů, tak mi hrůzou vstávaly vlasy na hlavě ()

Peči

První díl Velkého blondýna je wxcelentní podívaná právem pokládaná za legendu francouzské komediální tvorby. ()

Tuty

Zápletka je sice zajímavá, to bez debat, ale momentů k zasmátí moc není, nezachrání to ani závěrečná situační komedie s výměnami těl v bytě. ()

zigy

Pierrovi dost dlouho trvá, než se dostane na scénu: a konečně to přichází a on sjíždí po schodech dolů - a s jednou botou černou - tahle scéna mi utkví v paměti ještě dlouho, ale pak už asi jenom fešná Mireille Darc a její ukrutný výstřih - ale na druhé straně , než byste asi čekali....a taky zmatený přítel s kulichem - tohle je asi jediný film, kde je někdo zmatenější než Pierre....starý dobrý dabing tentokrát nezachrání absenci vtipů, kterých je zoufale málo a dost se to táhne, i když druhá půlka už je o poznání lepší. Nerad to přiznávám, ale na tomhle filmu se dost podepsal zub času. ()

Saxos

Perfektní konspirační komedie s Pierrem Richardem v jeho klasické roli úplného, ale geniálního pitomce. Co scéna to parodie. Opět ale film posunul o další příčkou propracovaný český dabing. ()

kockodan

Proboha, vy všichni mileniálové, a ostatní, kdo viděli tuto věc po roce 2000 poprvé, nehodnoťte tenhle kousek z pohledu moderního člověka. To je zhola nemožné, nežili jste v té době, ani v bezprostřední době po natočení a tak nemůžete objektivně posoudit. Pro mě je to dětství a já se jako malý předpubertální fakan s Pierrem náramně bavil. Dnes už bych si to ale nepustil ani omylem. Vyvolávání nostalgie u filmů jejich znovusipuštěním po desetiletích s očekáváním, že budu mít stejný zážitek jako tenkrát, neexistuje. Pouze zklamání a nepěkné probuzení ze sna, na co jsme to proboha tenkrát koukali!!!??? Vše krásné je jen ve vaší hlavě, tam se mi jen při zmínce blondýna, nebo rány deštníkem vždy nostalgicky rozzáří spokojený úsměv dětských let dávno prošlých, strávených před černobílou vypouklou televizí na chemlonovém koberci u nás v obýváku. A tak to taky zůstane. A pokud se mi to jakože hodně líbilo v 10, 11, nebo 12 letech, pak to musí jasně být za 100%! ()

Kontryhelka

Blondýna jsem milovala už jako holka a pořád má pro mně to kouzlo jako kdysi. Pierre je prostě prvotřídní pošuk,který dává těmhle komediím ten pravý šmrnc. ()

PTuranyi

Vydarená komédia s jemným francúzskym humorom. Po rokoch som očakával väčšiu spŕšku gagov, ale ukazuje sa, že scenáristi dávkujú vtipy Pierrovi Richardovi striedmejšie. Zato však prirodzene bez znásilňovania príbehu. Tak sa milý François Perrin ocitne uprostred vojny vo vnútri tajnej služby. Keďže je François dokonalý nešika a smoliar darí sa mu so šťastím uniknúť všetkým úkladom. Doplatia na to však všetci agenti okrem krásnej Christine, ktorá sa doňho zamiluje a jeho priateľ Maurice, ktorý sa z tých zmätkov zblázni. Toho totiž nie len podvádza žena s Françoisom, ale je aj svedkom všetkých vrážd, ktoré vzápätí niekto uprace tak akoby sa nestali. Klasicky výborná produkcia a herecké výkony všetkých protagonistov a skvelá hudba Vladimíra Cosmu. Trocha zamrzí, že si v záverečnej prestrelke nedali prácu s krvou a odbili to len tak naoko. ()

gizi

Po několikáté jsem se podíval 20.4.2013 a celkem dobře se bavil, ale není to prostě ten typ, kdy se za břicho popadám. Dobrá legrace, tentokrát tak na 75%. ()

evangelik

Skvělá komedie. Mně se nejvíc líbí scéna jak ten plešatý malý agent s neuvěřitelně natvrdlým výrazem rozdělává matrjošku.... ()

Awer

Ironii tohohle typu filmů (ne všech richardovských, ale spojil bych to nejvíc s Ránou deštníkem) absolutně míjím. Špička svého žánru ovšem téměř jistě. ()