Klauni

Na počátku kariéry vytvořili OSKAR, MAX a VIKTOR klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo. Jak se ukáže, národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát. Nyní se Oskar vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Osud jim tak nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. I po třiceti letech otázka zůstává stále stejná: Kdo se bude smát naposled? (Falcon)

vitekpe

Asi se to nekomu bude libit, ma to ten novy evropsky styl. Ale ja to v pulce vzdal pro nezajem. Eva naha, Kaiser nahej, Kati proc?, Labus v pohode. ()

bari68

Prazvláštne dielo, pri ktorom ani teraz (po pár dňoch od zhliadnutia) neviem čo by som napísal. Toto mi preletelo hlavou veľkou rýchlosťou. ()

Sipora

Film na mě po celou dobu působil sterilně navzdory skvělým hereckým výkonům hlavních postav. Zdá se mi, že režie neustále balancovala mezi snahou zalíbit se většinovému divákovi a ambicí stát se uměleckou výpovědí své doby. Po celých 120 minut to nějak nešlo dohromady. ()

klukluka

Po technické stránce (vyjma zvuku) je to rozhodně nadprůměrný film. Tematicky mě ale nezaujal. Při jeho sledování jsem si říkal, že už bych raději koukal na hranou věc o Golden Kids, kteří jsou mi jinak buřt. Ale smyšlenej (?) příběh tří obstarožních klaunů..? Co by se tam muselo stát, aby mě to mělo bavit..? Co na tom zaujalo Vás, pane Tauši? To by mě vážně zajímalo... Už jen proto, že jsme skoro stejně mladí. Tohle je téma pro generaci, které zatím naštěstí nemůžeme správně rozumět..? ()

patrikus

Takové smutné úsměvy mám fakt rád. Tohle je film opravdu evropského formátu, i když by si zasloužil trochu větší spád, tempo a kratší scény. I když tak kamera byla velmi osobitá a bavilo mě sledovat i jak je to natočené. Čekal jsem asi jiný konec, nebo nějakou jistou tečku. Tři hlavní postavy by mohly být více propojeny, než jen povídáním o minulosti. Je fajn zase vidět Kaisera s Lábusem pohromadě a mistr Flamand tomu dal ještě větší zážitek. Bravo, Viktore !! Ano, do filmů tohoto typu je třeba dávat peníze !! ()

Rejže

Na tomto filmu se mi líbilo to, že to bylo takové (ne)české a hezké z pohledu dramaturgie... až na pár sáhodlouhých pasáží, kdy Lábus se vykecal do linie, kdy přestává lidský mozek vnímat...To je pouze ubrání jedné hvězdičky, protože jinak se jedná o velmi pěkně prokreslený příběh, nepostrádá atmosféru ani děj. ()

Disease

Vizuálně parádní, až nečeské, jen toho "umění pro umění" na mě bylo občas trochu moc (asi tedy taky proto, že pantomimu moc nemusím). ()

Marys

LFŠ 2014: Od takého zloženia, aké sa poskladalo v tomto filme, som čakal trochu viac. Scény s Kaiserom boli veľmi dobré, no zvyšné dve dejové línie mi neprišli ničím výnimočné. Na komédiu málo humoru, na drámu veľa zbytočných dialógov. ()

bobstock

Originální artový počin na téma klasického klaunovského varieté. Špetka cizokrajného umu, špetka lidských problémů a parta klaunů, která to neměla i přes neotřelý humor nikdy jednoduché, dává dokupy kousek, který se se svojí smutně melancholickou náladou nedá jen tak s něčím domácím srovnat. Skvělé herecké výkony. 80% ()

by_ONDRa

už ani nevím jak, ale na monitoru počítače se mi objevil trailer ke klaunům..a já byl nadšen, musel jsem to vidět..viděl, a nadšení přetrvává, film ani trochu nezklamal. Původně jsem dal čtyři, ale jelikož to od doby promítání, což jsou plus mínus tři týdny, nemohu dostat z hlavy, zvyšuji na plný počet. Hodně pomalý začátek, člověk se nepopadá za břicho, díry ve scénáři, ale má to prostě ONO, co mi sedlo jak hrnec na prdel...HERCI MUSÍ HRÁT...TO JE TEN SMYSL.. ()

j0nathan

Máme tu další českou tragikomedii. Tentokráte ve zlatém pozlátku kvalitní režie, kde filmařská stránka jasně předčila tu příběhovou. S "Klauni" je to jako s velkým dárkem zabaleným do víc krabic. Těšíte se na obří dárek, ale pak otevřete tu největší krabici, v ní je další krabice a tak to jde dál a postupně máte z velkého dárku dárek podstatně menší a nakonec z něj ani nemáte příliš radost. V téhle malé filmové klaunské krabičce na vás mrká pouze Olda Kaiser a na spodku v rohu je přimáčklý Jirka Lábus. ()

Greg25

Ukázkově skvěle natočené drama, které v českých poměrech (stylem i tematicky) vyznívá bohužel neskutečně opuštěně, o to více ho oceňuji. 85% PS: Pro mě obrovské překvapení, že režisérem je Viktor Tauš, po tragických Sněženkách a machrech po 25 letech, bych tak dobrý film nečekala, ale filmové úlety má koneckonců občas každý režisér. ()

Haniczka

Pro fanynky a fanouše Kailabu povinnost, která čpí líčidly a prachem zašlých rekvizit po druhém zhlédnutí ještě více, než napoprvé. Hezká hudba. Konflikt mezi klauny bych ale víc scénáristicky vygradovala... ()

IvcaSammet

Ze začátku jsem se tohoto filmu trošku bála, hlavně teda jeho délky, netušila jsem, co od toho čekat. Obsah sice zajímavě zněl, ale podle toho se člověk řídit opravdu nemůže. Už od začátku mě ale překvapil humor, který s mírou táhl celým filmem, a dokonce samotný "konflikt" byl naprosto skvěle zpracovaný. Sice byl vcelku předvídatelný, ale protože se tvůrci zaměřili spíše na řešení problémů v přítomnosti, staré spory zůstaly spíše až na druhé koleji. Dvě hodiny mi nakonec uběhly jako voda a samotnému závěru se směju ještě teď. Opravdu příjemná podívaná, s trochou humoru, s trochou dramatu, ale nic extrémního. ()

arthur.22

Ne že všechny ty díry ve scénáři nebo některé vtipy, které mi nic neříkají, nevidím. Vidím. Ale celková atmosféra filmu je tak.. tak.. ()

Mona-Lisa

Zvláštní to 2 hodiny. Strachu z klaunů, způsobeného promítáním TO od Stephena Kinga v deseti letech, jsem se zbavila až nedávno a přešla do fáze, kdy mi je jich líto a vyvolávají ve mně nepotlačitelnou nostalgii. Tento kousek to ještě umocnil. Mám moc ráda pana Kaisera i Lábuse a zvuk francouzštiny možná ještě víc, což o to, i pár minutek na konci mi přineslo vyhlíženou vkusnou tečku, ale pátá hvězda se mi odkutálela po kostrbaté lince nevyváženosti toho všeho ve finálním pohledu na celý snímek jako celek. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

PF 2014