Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013 - 2016, 33 h 40 min (Minutáž: 38x50 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matthew Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Joshua Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin

Na první pohled naprosto ulítlý céčkový příběh realitě vzdálenější než příběhy z předaleké galaxie, na ten druhý nebo možná ještě pozdější pravděpodobně ta nejvíce sebeuvědomělá běžící série. Banshee je místo, kde je každej chlap a jeho pohled i hlášky tvrdší než diamant a drsnější než šmirgl a kde by každá správná ženská vyšukala mozek z hlavy i Rosenbergovi (pokud by mu ho před tím z hlavy nevystřelila nebo nevymlátila). Tomu správňáckému ztrápenému antihrdinovi pak dělá povinného sidekicka transsexuál, a to nevinné křoví krvavému běsnění dělá amišská a indiánská komunita. A pokud člověk neví do čeho jde, je první řadu potřeba rozdýchávat. Co pak ale potěší stejně jako každá perfektně natočená akční scéna je to, že jsou všechny vztahy a příběhové linie dopředu jasně promyšlené a tak tvůrci prakticky vůbec nerecyklují ani nenatahují. Efektně se prolínající realita a představy hlavních hrdinů a druhá řada spolu s jednotlivými miniepizodami Banshee Origins jsou tomu vynikajícím důkazem, který mě donutil zvýšit hodnocení na plný počet. Díl od dílu se měnící, v současnosti bezkonkurenčně nejlepší seriálové titulky jsou už jen třešničkou na dortu. Banshee je prostě macho akční zábava dotažená ad absurdum a jako taková se nedá nemilovat.(24.3.2014)

Pilot: Brácha Raye Stevensona (hehe) se jako jeden z nejtvrdších ex-conů mění v drsného šerifa městečka Banshee a vy mu to budete zobat z ruky. Cestou ke spravedlnosti a několika odcizeným diamantům navíc stíhá řešit "rodinné problémy" (i když vlastně ne jeho) a udobřovat se s bývalou milenkou. Proč ne, když to funguje. Hutné bitky, napětí a spousta sexu v zatím jasném seriálovém favoritu mid-seasonu roku 2013 - ta první hodina uteče jako nic. 1. sezóna: Až na jeden, dva slabší díly ve kterých se hl. postavy chovají tak trochu jako ťunťové z Ordinace v Růžové zahradě, je to nesmírná pecka. Finále je zdaleka nejnahláškovanějším seriálovým finišem za hodně dlouhou dobu. Ženám zůstanu věrný do konce svého života, do Lucase Hooda jsem se však přesto bezvýhradně zamiloval. 2. sezóna: Upřímně řečeno jsem indiány nikdy nemusel, takže v tomhle mi Cinemax kápnul do noty a jsem zvědavý na třetí rok s Hoodem. V tom druhém možná bylo více ukrajinců, než by se mi bývalo pozdávalo, a finále je v podstatě okopčená "jednička" v jiných kulisách, ale šlape to. Pořád to funguje, Banshee je v jádru zejména o drsnejch týpcích se vypasenýma svalama a ženách s těly TOP modelek, načež se oba tábory nebojí své přednosti použít ku vlastnímu prospěchu. Zdaleka nejšmakóznější choreografie akčních scén v bedně, teď navíc okořeněná snahou o artovou režii v souvislosti s nadupanou storyline, která z diváka vymačkává adrenalin po litrech. V potu a krvi.(16.1.2013)

Vitajte vo svete, v ktorom sa pokojne aj bývalý trestanec môže stať šerifom malého mestečka. Vitajte v Banshee. Malé zapadnuté mesto v Pennsylvanii je ideálnym miestom na nový štart, nájdete tu mimo iné indiánsku komunitu, Amišov, ale aj svoju bývalú životnú lásku. Časom možno aj niečo viac. Len si treba dávať pozor na množstvo gaunerov, ktorí sa vám budú snažiť znepríjemniť súkromný, aj profesný život. Naštastie na to nebudete sami a možno sa vám podarí z okolností vytĺcť aj niečo, čo vám pobyt ešte viac spríjemní. Je len na vás či tomu dáte šancu. Nebudem vám klamať, cesta bude lemovaná množstvom krvi a potu. Ak sa však nebojíte výzvy, smelo do toho. Odmena môže byť sladká.(25.1.2015)

Alan Ball je skutečný seriálový mág, ale tady přestřelil a to hodně vysoko...ono to tak zprvu nevypadá, ale Banshee je pod tím vším rádobycool formálním balestem vlastně jenom samoúčelné akční béčko... Scenáristicky naprosto nezvládnuté, absurdní fikční svět, příběh postrádající zásady elementární logiky, rozpadající se navíc do jednotlivých dílů bez potřebné seriálové provázanosti (pochroumaný šerif po rvačce s profesionálním fighterem na konci 4. dílu, kdy se sotva drží na nohou a má evidentně zlámaná žebra a opuchlé oko, se na začátku 5. dílu nějakým nedopatřením zázračně vyléčí a je v naprosto dokonalé kondici, i když z logiky věci nemohlo uplynout příliš času atd.), necharismatický hlavní hrdina, podivně vykreslené charaktery postav, s nimiž se lze jen těžko ztotožnit... Série 1: 50%(3.7.2015)

První půlka první sezóny je nekompromisní nářez za 5 hvězd. Druhá půlka ale tempo zvolní, takže nakonec dávám 4 hvězdy. Lucas Hood je masér. A povinně všichni nakoukat Svědka s Harrisonem Fordem.(24.4.2013)

• - Spoiler: Lucas Hood není pravé jméno postavy, kterou ztvárňuje Antony Starr. Hood bylo jméno policisty z první série, které hlavní postava vzala za své. Skutečná identita však zůstává nadále neznámá. (Linkyc)

• - Fotografie v úvodní sekvenci se mění v každém díle. (filmsim)

• - Spoiler: Původně měl mít Burton (Matthew Rauch) hlavní roli ve čtvrté sérii a měla se zcela odkrýt jeho minulost. Z původních plánů však sešlo. Jedným z důvodů byl nedostatek financí, které rovněž zapříčinily omezení počtu epizod z deseti na osm pro poslední sérii. (Ouwen)