Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013 - 2016, 33 h 40 min (Minutáž: 38x50 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matthew Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Joshua Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin

Nebýt neskutečně pitomých milostných dialogů, byl by to i docela obstojný seriál. Bohužel pro mě spadl do průměru.(18.4.2015)

Alan Ball a pulpová drsně drsná (až nejdrsnější) škola à la Jim Thompson o bývalém muklovi, toho času amorálním šerifovi, který ctí jen a pouze své zájmy. A do značné míry nepřiznaná, ale o to "duchem věrnější" adaptace komiksové série Skalpy. Hlavní (anti)hrdina si servítky nebere a kam vejde, tam nikdo nechce mít problém. Sympatické rovněž je i to, že to samo sebe nebere nikterak vážně. Navíc právě Ball je zárukou, že i přes veškerý ten „badass“ háv plný porn… Ehm, sexu, explicitního násilí i testosteronové nekompromisnosti to není samoúčelné (to platí pouze o první sérii). Nejde ovšem ani o žádné nastavování zrcadel; a to ani těch hodně zakrvácených. Pokud je něco problémem, tak hlavní dějová linie, která je blbá i na přiznané sofistikované béčko a tak zatímco každá epizoda sama o sobě je výtečná, tak to jak jsou k sobě napasované do jednoho celku je na pováženou. Vše je tu prostě poplatné nevídaným nekompromisním nápaditým bitkám a postavám, nikoli však ději (což se mění, byť neznatelně, až v průběhu druhé série). S trochou nadsázky lze říci, že každý pohled i dialog je záminkou pro několikaminutovou nekompromisní šukačku či několikaminutovou nekompromisní bitku/přestřelku. A od třetí série to již platí bez jakékoli nadsázky, tam se na nějakou "dějovost" zvysoka kašle zcela a jede se prostě jen na to "pokleslé". Ovšem v jakém provedení, to je to, oč tu běží! Neskrývaně se tu vzdává hold všemu od Zatahů po Carpentera. Pokud na tato svébytná pravidla přistoupíte tak... What´s not to love? | S1: 4/5 | S2: 4/5 | S3: 4/5 | (5.2.2013)

Dnes si povíme, jak připravit výborný guláš "Banshee". Nachystáme si pěkný kousek masa, v ideálním případě Raye Stevensona - ti z vás, kteří chcou hubnout mohou klidně použít i lehčího Antony Starra - je stejně dobrý, ale hubenější. Přidáme zhruba deset kusů dobře napsaných vedlejších postav (klidně osm, nebo naopak dvanáct, záleží na vkusu), doporučujeme nezapomenout na obzvláště chutné kusy - například Trieste Kelly Dunn chutná opravdu bezvadně a je ozdobou na každém talíři, na kterém se třeba jen mihne. Zalijeme pěti litry vařícího testosteronu, ozdobíme vynikající choreografí bojových scén (aby se vám povedl pravý Banshee musí být opravdu obzvláště povedené) a podáváme se sexuálními scénami á la HBO (ostatně původní recept na Banshee vznikl v dceřinné restauraci této společnosti, Cinemaxu), které by opět měly být pokud možno co nejodvážnější a nejsmyslnější. Bon Apetite! P.S.: Rozhodně si nenechte zkazit chuť některými ze zdejších otrávených komentářů, někteří pánové jsou očividně poněkud rozežraní... 80% Update leden 2015: V druhé sérii kvalita mírně klesá, pořád ale šmakuje.(25.11.2013)

Začátek třetí série mi připomínal mix vrcholnýho akčního drama mixlý kvalitním pornem ... Woow!!! Kurevskej nářez ..!! :))) /// Ano, tak fight ve třetím díle indiánk versus Proktorův psychopatickej "sluha" mi totálně vyrazil dech !!! Jednoznačně jeden z nejlíp udělanejch fightů ve filmu, co jsem zatím za tento rok viděl a na to, že se jedná pouze o TV "scénu" je to ještě výš ... tohle byl fakt LUXUS!!!(10.2.2015)

Lucas Hood je televizní sympaťák roku. Dlouho jsem tenhle bonbónek odkládal, chodil jsem kolem něj s nedůvěrou (upíři z vidlákova mě dávno omrzeli), až uzrál čas a já jej nakonec zhltnul jako marcipánovou malinu namočenou do Nutelly (jo, jsem tak trochu na sladké). Prvotřídní bitky, prvotřídní šukačky, prvotřídní nářez na první dobrou. Skvěle rozepsané postavy (Kai Proctor!), slušně rozehraný děj. Epizoda s albínem THE BEST! Těšinger na druhou sérii. /// 2. sezóna /// Jo, šerif Hood je pořád sympaťák. Nekompromisní akce zabalená do úhledného balíčku vysoce šmakózní televizní zábavy. K maximálnímu hodnocení chybí už jen krůček (nebo nějaká nová obnažená bradavka)… takže nashle u třetí sezóny. /// 4. sezóna /// Šmakózní finále se vším všudy. Tenhleten béčkovej maglajz mi bude setsakra chybět. Poslední dvě sezóny to byl takovej náhul, že to zatřáslo i žebříčkem mých nejoblíbenějších TV seriálů. A to se zas tak často nestává.(27.1.2014)

• - Každá z epizod skrývá krátkou dodatečnou scénu. Tu lze shlédnout vždy po skončení závěrečných titulků. (Conspi)

• - Spoiler: Počas štyroch sérií ani raz nezaznelo pravé meno Lucasa Hooda (Antony Starr). Počas finále už fanúšikovia seriálu predpokladali, že tvorcovia prezradia jeho pravé meno. Avšak agentka Veronica Dawson (Eliza Dushku) mu iba položila na posteľ zložku FBI, v ktorej bolo jeho ďalšie falošné meno John Smith. (Chochi)

• - Banshee v keltské mytologii oznamuje kvílením smrt člena rodiny. (Ouwen)