Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013 - 2016, 33 h 40 min (Minutáž: 38x50 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matthew Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Joshua Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski

Zatím jsem po devátém dílu maximálně spokojená a to jsem dlouho nad tímhle seriálem váhala, protože plakáty nejsou zrovna dvakrát zvoucí:-) Antony Starr je skvělou volbou pro hlavní roli, jeho Lucas v mnoha podobách, ale se srdcem správného frajera je bezvadnej, zkrátka jsem se ho chytla hned na začátku a zatím v mých očích ani o chlup neklesnul. Momentálně si to vysloveně užívám a i když Banshee je hodně vzdálené reálu, mně je to fuk, protože se vůbec nenudím. Největší nervák byla zatím asi situace s albínem ve vězení, to jsem myslela na začátku šestého dílu, že nerozdýchám, ale je to tak rychlá jízda, že za chvíli to přebije jiná akční situačka...........takže já jdu pokračovat.....a ten jeho ulítlej přítel, který mu pomáhá se vysloveně povedl.(26.2.2014)

Začátek třetí série mi připomínal mix vrcholnýho akčního drama mixlý kvalitním pornem ... Woow!!! Kurevskej nářez ..!! :))) /// Ano, tak fight ve třetím díle indiánk versus Proktorův psychopatickej "sluha" mi totálně vyrazil dech !!! Jednoznačně jeden z nejlíp udělanejch fightů ve filmu, co jsem zatím za tento rok viděl a na to, že se jedná pouze o TV "scénu" je to ještě výš ... tohle byl fakt LUXUS!!!(10.2.2015)

Je fajn sledovat seriál, který vás zaujme rovnou pár prvníma dílama a i když víte že tomu něco chybí, tak vás neustále baví a překvapuje něčím novým. Ještě víc "fajn" ale je, když pozorujete jak se tím lepším seriálem postupně od druhé série stává a tvůrci ho vyšperkovávají k čím dál tím větší precizitě. Myslím, že od 3. série by se mohl bez problému řadit k těm áčkovým, které jsme na obrazovce doposud viděli. Kvalita seriálu zkrátka poměrně rychle vzrostla na jeho vrchol spolu se skvělým, napínavým a vychytralým příběhem. Měním hodnocení na 5 hvězdiček, od dob Breaking Bad zatím jediný seriál, který dokáže navodit podobnou atmosféru a dokáže vás pohltit ani nevíte jak.(9.2.2015)

Na televizni show nepochybne misty hodne drsna podivana. Bohuzel to ponekud srazi scenaristicka bezradnost, v prvni sezone se objevi hodne veci, co nemaji logicke vysvetleni, k nicemu dalsimu nevedou, a v dalsich episodach vysumi. Navic obcas je minutaz prestrelek ala Call of Duty ponekud pretazena... Naštěstí v dalších řadách tvůrci správně poznali, v čem je hlavní síla jejich show, a Banshee tam postupně přerůstá v nekompromisní akční řežbu, kde nikdo nemá nic jistého. Ve třetí řadě umřelo snad víc postav než ve Hře o trůny (procentuálně určitě).(23.3.2013)

1. série: Ta přiznaná béčkovost mě ohromně baví, ale scenáristické zvratky v rámci posledních dílů první série jsou fakt na přesdržku. Přesně ten typ seriálu, kde se hov*o uměle natahuje, aby se doplazilo aspoň na deset dílů, a dělá z diváka tupce bez mozku. To je i na béčko trochu moc. Ale ty postavy jsou strašně super a závěrečná akce hodně guilty. 70%. 2. série - každý díl opravdový originál, skvělá akce a dobře rozvíjející se příběh. Akorát ten záporák a všechny ty flashbacky jsou zase vytažené z hlubin scenáristkých střev, chjo. Obrovská škoda. Epizoda s Kurýrem geniální. 70%. 3. série - 100%. Wow. Spolehlivě nejodvážnější televizní projekt současnosti, který kašle na konvence a veškeré mantinely "televizní zábavy". Sofistikovanost odkazů (Přepadení 13. okrsku), bezbřehá láska k 80s béčkovým momentům a totální fuck-off diváckým očekáváním, je kombo, které jsem v takové míře mimo plátno ještě neviděl. Klobouk dolů.(2.4.2013)

• - Spoiler: Na fotkách, kde je mŕtva Rebecca Bowmannová, sa dá pozorovať, že jej oči vždy pozerajú iným smerom (hore, dole, vpravo). (speedy7929)

• - Spoiler: Lucas Hood není pravé jméno postavy, kterou ztvárňuje Antony Starr. Hood bylo jméno policisty z první série, které hlavní postava vzala za své. Skutečná identita však zůstává nadále neznámá. (Linkyc)

• - Frankie Faison hrá postavu, ktorá má 56 rokov. Herec mal v tej dobe v skutočnosti už 63 rokov. (ywo666)