Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013 - 2016, 33 h 40 min (Minutáž: 38x50 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matthew Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Joshua Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari

Přiznám se, že když mě báječné ČSFD dvakrát odhlásí během nahazování komentáře, že už se mi to po třetí psát nechce. No, bylo to nějak takhle: Nejdřív jsem psal, že je to skvělej seriál. Něco v tom smyslu, že v hromadě sraček současných rádoby dramatických kůl sérošů tohle vypadá konečně dobře. Pak jsem se zamyslel nad tím, že to stejně asi půjde taky do sraček, protože už v pilotu jsem mezi řádky vyčetl, jak si hlavní antihrdina, drsňák až na půdu, začne zase myslet na tu ploštici, která mu před patnácti lety frnkla a jak se z něj nakonec stane dobrák. Pak jsem měl nějakou vtipnou hlášku, na kterou si za boha nevzpomenu a celý koment jsem pak ukončil nějakým amišským pozdravem, který se mi už znovu googlit nechce. Jediný, co si pamatuju je, že jsem ten pilot doporučoval všem, kteří si chtějí trochu spravit chuť u současného dramatického seriálu.(2.4.2013)

Brutální, prohnilé a sexy. V Banshee dělá šerifa zločinec po 15 letech vězení, do toho ukrajinci, indiáni, amišové a skinheadi. Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami, uvidíme co nabídne třetí série.(11.5.2014)

PRO: Akce, zábava, humor, emoce, herci, námět, choreografie bitek, choreografie přestřelek, režie, píchání, filozofické debaty mezi barmanem a šerifem, jedinečné, bez konkurence, atmosféra, dávkování informací, postavy, závěr seriálu, atd atd atd.... // PROTI: Pouze nedopečená čtvrtá série skoro po všech stránkách.(2.6.2016)

Dokoukána celá první řada. Velice pěkný, pestrý, přehledný seriál nové doby, ve kterém se neztratíte a jízdu si užijete naplno. Brutální, exoticko-erotický, napínavý, dramatický, emocionální kabát, za který by se nemusel stydět žádný seriál. Ale některé se stydí a neumí vypustit do televizních obrazovek pár hlášek FUCK a nějaké ty kozy. Dobře vám tak, debilové. Šerif drsnější než smirkový hajzl papír dokáže napálit kulku mezi oči dřív než řeknete Benšííí. Nechápu nízké hodnocení inTeleTelektuálů, kteří musí být zasraní pozéři na vlně Teorie Velkého TřeskuPlesku. Zatrpklí nerdové, které vyděsí těch pár koz. Nemám k tomu už co napsat. Prostě parádní antihrdina, který nemá životnost superlatexových hrdinů, ale dokáže dostat do držky raz dva. Těším se na druhou řadu u které budu zase vrnět jako prase při orgasmu!!(3.6.2013)

1. série: Ta přiznaná béčkovost mě ohromně baví, ale scenáristické zvratky v rámci posledních dílů první série jsou fakt na přesdržku. Přesně ten typ seriálu, kde se hov*o uměle natahuje, aby se doplazilo aspoň na deset dílů, a dělá z diváka tupce bez mozku. To je i na béčko trochu moc. Ale ty postavy jsou strašně super a závěrečná akce hodně guilty. 70%. 2. série - každý díl opravdový originál, skvělá akce a dobře rozvíjející se příběh. Akorát ten záporák a všechny ty flashbacky jsou zase vytažené z hlubin scenáristkých střev, chjo. Obrovská škoda. Epizoda s Kurýrem geniální. 70%. 3. série - 100%. Wow. Spolehlivě nejodvážnější televizní projekt současnosti, který kašle na konvence a veškeré mantinely "televizní zábavy". Sofistikovanost odkazů (Přepadení 13. okrsku), bezbřehá láska k 80s béčkovým momentům a totální fuck-off diváckým očekáváním, je kombo, které jsem v takové míře mimo plátno ještě neviděl. Klobouk dolů.(2.4.2013)

• - Spoiler: Na fotkách, kde je mŕtva Rebecca Bowmannová, sa dá pozorovať, že jej oči vždy pozerajú iným smerom (hore, dole, vpravo). (speedy7929)

• -To je najväčší, akého sme našli.“ Touto vetou predstavili Antonymu Starrovi Gena Segersa, ktorý si zahral jedného z oponentov Lucasa Hooda. Antony neskôr žartoval, že kým on je stále rovnaký, jeho protivníci sú stále väčší a väčší. (ywo666)

• - Ivana Milicevic, trénovala kvôli úlohe Jeet Kune Do, MMA a filipínske bojové umenie (Kali). Sama priznala, že hlavne Kali si skutočne zamilovala. (ywo666)