• český

• slovenský

White Collar Blues

Komedie

Itálie, 1975, 100 min

Tak první Fantozzi nebylo úplně to pravé. Vtipné chvilky tu byly, ale bohužel také ty, které zůstaly nepochopeny. Ještě to tu nebylo tak propracované a ani vtipné, jako v jiných pokračováních. Horší průměr.(11.6.2016)

• Hal_Moore

Tak tohle je ta slavná italská komedie Fantozzi? A proč je vlastně tak slavná? A ona je to vůbec komedie? Já bych řekl spíše taškařice, a v mnoha případech trapná taškařice. Italská kinematografie mi nikdy moc neseděla (čest výjimkám s Hillem a Spencerem) a nezmění se to ani po Fantozzim. Paolo Villaggio komediální talent má, ale nedokáže ho dostatečně zúročit. Nejvtipnější moment byl lyžařský výstup a to byl vlastně jediný vtipný moment. A koukat na to sto minut, to raději sledovat estrády na Nově, kde se zasměju víc.(27.12.2007)

• raroh

Neuvěřitelná pitomina vycházející z poetiky klasických grotesek, ale filmařsky na silně podprůměrné úrovni.(2.9.2009)

Úvodní film slavné série s Paolem Villaggiem a jedna z nejpotrhlejších komedií vůbec. Humor je zde přízemní, až trapný, ale mě to i po těch letech stále baví. Možná čím dál víc. Asi jsem talián, asi jsem Fantozzi.(23.6.2016)

Série nesourodých epizod s humorem těžícím z absurdit a grotesky. Je to až primitivní, ale mě to dokáže rozesmát nahlas. Panu účetnímu se nedá nefandit - přes všechny katastrofy je stále houževnatý a rve se se svým příšerným životem občas i důstojně. Třeba ve scéně, kdy ho pohled na poníženou plačící manželku donutí vzepřít se šéfovi a ten prapodivný druh kulečníku vyhrát. Ostatně jeho žena je úžasná, i když to opravdu není žádná Lollobrigida, tak ho bezvýhradně miluje a vždycky mu dává podporu. /6. 7. 13./(6.7.2013)