• český

White Collar Blues

Komedie

Itálie, 1975, 100 min

• Hal_Moore

Tak tohle je ta slavná italská komedie Fantozzi? A proč je vlastně tak slavná? A ona je to vůbec komedie? Já bych řekl spíše taškařice, a v mnoha případech trapná taškařice. Italská kinematografie mi nikdy moc neseděla (čest výjimkám s Hillem a Spencerem) a nezmění se to ani po Fantozzim. Paolo Villaggio komediální talent má, ale nedokáže ho dostatečně zúročit. Nejvtipnější moment byl lyžařský výstup a to byl vlastně jediný vtipný moment. A koukat na to sto minut, to raději sledovat estrády na Nově, kde se zasměju víc.(27.12.2007)

• Vojcl

Špatné, špatné, špatné... Nemůžu si pomoct, ale Paolo Villaggio mi nikdy jako komik k srdci nepřirostl.. Filmy s ním mi připadají všechny stejné. Hloupé a trapné!!!!(22.11.2005)

Série nesourodých epizod s humorem těžícím z absurdit a grotesky. Je to až primitivní, ale mě to dokáže rozesmát nahlas. Panu účetnímu se nedá nefandit - přes všechny katastrofy je stále houževnatý a rve se se svým příšerným životem občas i důstojně. Třeba ve scéně, kdy ho pohled na poníženou plačící manželku donutí vzepřít se šéfovi a ten prapodivný druh kulečníku vyhrát. Ostatně jeho žena je úžasná, i když to opravdu není žádná Lollobrigida, tak ho bezvýhradně miluje a vždycky mu dává podporu. /6. 7. 13./(6.7.2013)

Vydarený začiatok slávnej talianskej komediálnej série zakladajúcej si na "fyzickom humore", ale predovšetkým na večnom smoliarstve hlavného hrdinu. Čo dodať, ten, kto videl aspoň jeden film s Fantozzim / Villaggiom, určite vie, čo ho čaká. Bavil som sa...(15.9.2007)

Situace přehnané "ad absurdum" a místy trochu nuda -> to je Zrození toho nejlepšího italského zmatkaře, co kdy žil.(1.9.2009)

• - Natáčanie filmu prebiehalo talianskej metropole Rím. (dyfur)

• - Ugo Fantozzi (Paolo Villaggio) bol účtovník obchodnej spoločnosti "Italpetrolcemetermotessilfarmometalchimica". (Raccoon.city)

• - Fantozziho dcera je ve skutečnosti muž. (Elwanelyn)