• český

• slovenský

White Collar Blues

Komedie

Itálie, 1975, 100 min

Brutalita! Čím jsem starší tak tím mám raději tyhle Italské ultrakomedie. Že by určitý druh degenerace? V tom případě jsem zcela smířen s osudem:-)(20.8.2009)

• Frajer42

* za úžasný vodní fotbálek a * za naskakování do autobusu. Dále se mi líbila podmanivá hudba, která je určitě neodmyslitelnou součástí. Jinak to bylo většinu času spíše slabší, ba dokonce nuda. Herecký um Paola Villagia se však upřít nedá. * *(24.1.2011)

Situace přehnané "ad absurdum" a místy trochu nuda -> to je Zrození toho nejlepšího italského zmatkaře, co kdy žil.(1.9.2009)

„Oci, prečo mi hovorili Čita?“ Takže takto to v roku 1975 začalo – nekonečné životné peripetie talianskeho účtovníka Uga Fantozziho (Paolo Vilaggio), ktorý dáva novú hĺbku slovám „smoliar“, „sociálne znevýhodnený“, „človek milión“ a „pod papučou“. Tvorcovia snímky nás v jednej chvíli rozosmievajú bláznivou až grotesknou scénou (Fantozzii verzus autobus, Fantozzi verzus slávnostná večera) a miestami siahajú až kamsi k Monty Python (japonská reštaurácia) a hneď nato chcú, aby sme súcitili s hrdinami (manželka žiarli, škaredá dcérka je šikanovaná) a neváhajú použiť až niečo, čo pripomína orwellskú satiru šialeného Systému! Výsledok je konina. Kedysi spolužiaci jednotlivé časti (Vilaggio hral Fantozziho ešte v roku 1999!) citovali a rehotali sa aj týždeň v kuse, ale to už bolo dávno.(13.7.2008)

• jonyyy

Už vím, kde má kořeny reklama BOBÍKA (kdo si nevzpomíná - nedopatřením upečený pes v asijské restauraci) . 40%(15.1.2009)

• - Postava Fantozziho je tak populární, že v Itálii široce používané adjektivum "fantozziano" znamená "někdo tak nešťastný jako Fantozzi". (Elwanelyn)

• - Dům, ze kterého Fantozzi (Paolo Villaggio) seskakuje na silnici, se nachází v ulici Via degli Orti Variani. Silnice nese název Tangenziale Est Viale Castrense a slouží částečně jako městský okruh a přivaděč na dálnici. (San Miguel)

• - Ugo Fantozzi (Paolo Villaggio) vlastní vo filme auto Autobianchi Bianchina Quattroposti typu 110DBA z roku 1962. (Raccoon.city)