Pan účetní jde do důchodu

• Itálie

Fantozzi va in pensione

Pán účtovník ide do dôchodku

Komedie

Itálie, 1988, 102 min

• tron

Tento diel je nielen streštený, čo sa dalo čakať, ale aj rozpačitý. Líči Fantozziho peripetie po odchode z firmy na dôchodok. Niektoré pasáže stoja za pozretie („vec v kočíku", jazda na bicykli... bez sedačky), ale inak...(4.12.2005)

• jonyyy

25%(29.2.2012)

• lebowski

Bohužel už jen opakování starých vtipů,všem co neznají doporučuji Maléry pana účetního,tam vše dovedeno do dokonalosti(5.3.2003)

Skvěle napsaný, skvěle zahraný, a navíc skvostná charakteristika doby, dvou běžných osob, které vévodí pozoruhodný tvůrčí duch Paolo Villaggio. Tenhle film řadím mezi jeho nejvydařenější, navíc není jen sociálně-kritickou komedií, ale i trochu hořkým filmem o problémech stáří, odchodu osob, co celý život pracovali v jednom podniku, do penze, s níž si většina osob, takhle žijících nevěděla hlavně dříve (kdy byla povinná práce, ledacos se dělalo přes člověka, nebyly roboty, atd.) - rady. V dnešní době, kdy dost lidí neví co je to pracovat, a 8,5 milionu občanů CR žije jen ze sociálních dávek, tak těžko asi řadu scén chápe. Proto asi zde nižší hodnocení, ale není náhoda, že prakticky každý rok i tenhle film patří mezi ty komediální filmy, o které se perou i české televize, jen aby je mohly vysílat.(29.8.2015)

Velmi vtipné pokračování Fantozziho dobrodružství. "Tino, mám tlak 2 jako nějaký červ." :)(22.10.2011)