Pan účetní jde do důchodu

• Itálie

Fantozzi va in pensione

Pán účtovník ide do dôchodku

Komedie

Itálie, 1988, 102 min

• lesumir

Vsechny vtipny, ktere zaznely v predchozich dilech zaznely opet i tady a zazni urcite jeste tolikrat, kolikrat se dalsi pokracovani natoci. Tohle uz ne-e(20.1.2008)

• tron

Tento diel je nielen streštený, čo sa dalo čakať, ale aj rozpačitý. Líči Fantozziho peripetie po odchode z firmy na dôchodok. Niektoré pasáže stoja za pozretie („vec v kočíku", jazda na bicykli... bez sedačky), ale inak...(4.12.2005)

Italské komedie mají v mém filmovém srdci své místo a patřičnou váhu, ovšem co se Villaggia týče by to byla váha až moc a to srdce by mi mohlo spadnout až do slipů. I když gagy v některých částech filmu jsou slabé a ohrané, tak ty ostatní tenhle mínus zcela smazávají. Možná že by film stál takzvaně „za prd“ nebýt dokonalého dabingu Stanislava „Vinetou“ Fišera v jehož pojetí se i v českých krajích obyčejné pořekadlo „ty vole“ stává dokonalým monologem. No a ještě typický úvod před každou částí filmu. Dost specifický druh humoru co neosloví každého a film jako takový nedělá nijak vyjímečným na mě ovšem zabírá.(13.5.2004)

• movie

Blbost.Villaggio používá snad jen dva vtípky: z a) situace, kdy řekne třeba něco jako "svět je plný lásky a míru" a vzápětí spadne na dům vedle něho bomba a za b) někdo si omylem něco vrazí do prdele...tohle stačí na jeden film, ale ne na asi 50, které tenhle blázen "natočil"!(3.9.2002)

• lebowski

Bohužel už jen opakování starých vtipů,všem co neznají doporučuji Maléry pana účetního,tam vše dovedeno do dokonalosti(5.3.2003)