poster

Pan účetní jde do důchodu

 • Itálie

  Fantozzi va in pensione

 • Slovensko

  Pán účtovník ide do dôchodku

Komedie

Itálie, 1988, 102 min

 • ScreamJay
  ***

  Italské komedie mají v mém filmovém srdci své místo a patřičnou váhu, ovšem co se Villaggia týče by to byla váha až moc a to srdce by mi mohlo spadnout až do slipů. I když gagy v některých částech filmu jsou slabé a ohrané, tak ty ostatní tenhle mínus zcela smazávají. Možná že by film stál takzvaně „za prd“ nebýt dokonalého dabingu Stanislava „Vinetou“ Fišera v jehož pojetí se i v českých krajích obyčejné pořekadlo „ty vole“ stává dokonalým monologem. No a ještě typický úvod před každou částí filmu. Dost specifický druh humoru co neosloví každého a film jako takový nedělá nijak vyjímečným na mě ovšem zabírá.(13.5.2004)

 • sinp
  **

  Paolo Villagio s tou svou postavou vyzkoušel vše možné i nemožné, takže potíže stárnutí ještě působí poměrně věrohodně. Zajímalo by mě, jestli si úplně uvědomuje, že téměř vždy vykrádá předchozí díly a v určitých momentech je ta doslovnost až trapná (prostě kopírák). Jinak vše při starém, brutální humor a několik hraničně nechutných scén. Kdyby Villagio příliš netlačil na pilu a nechtěl rozesmát za každou cenu (a to je smutným faktem, že jsem se občasně nudil), byly by ty jeho komedie daleko sympatičtější...(9.12.2005)

 • lebowski
  **

  Bohužel už jen opakování starých vtipů,všem co neznají doporučuji Maléry pana účetního,tam vše dovedeno do dokonalosti(5.3.2003)

 • mzss1
  ***

  Ale jo, šestý díl se trošku vrací do starých kolejí. Lepší příběh, více vtipů - a to dost lepších vtipů či vtipných scén. Fantozzi dokonalý jako vždy. Nějaké hluché místo se zde také najde. Přesto dobrý nadprůměr. Konec filmu byl převtipnělej - a tak to má být. Hodnotím na 65% = ***(31.12.2012)

 • lesumir
  odpad!

  Vsechny vtipny, ktere zaznely v predchozich dilech zaznely opet i tady a zazni urcite jeste tolikrat, kolikrat se dalsi pokracovani natoci. Tohle uz ne-e(20.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace