poster

Pan účetní jde do důchodu

 • Itálie

  Fantozzi va in pensione

 • Slovensko

  Pán účtovník ide do dôchodku

Komedie

Itálie, 1988, 102 min

 • sinp
  **

  Paolo Villagio s tou svou postavou vyzkoušel vše možné i nemožné, takže potíže stárnutí ještě působí poměrně věrohodně. Zajímalo by mě, jestli si úplně uvědomuje, že téměř vždy vykrádá předchozí díly a v určitých momentech je ta doslovnost až trapná (prostě kopírák). Jinak vše při starém, brutální humor a několik hraničně nechutných scén. Kdyby Villagio příliš netlačil na pilu a nechtěl rozesmát za každou cenu (a to je smutným faktem, že jsem se občasně nudil), byly by ty jeho komedie daleko sympatičtější...(9.12.2005)

 • movie
  *

  Blbost.Villaggio používá snad jen dva vtípky: z a) situace, kdy řekne třeba něco jako "svět je plný lásky a míru" a vzápětí spadne na dům vedle něho bomba a za b) někdo si omylem něco vrazí do prdele...tohle stačí na jeden film, ale ne na asi 50, které tenhle blázen "natočil"!(3.9.2002)

 • mzss1
  ***

  Ale jo, šestý díl se trošku vrací do starých kolejí. Lepší příběh, více vtipů - a to dost lepších vtipů či vtipných scén. Fantozzi dokonalý jako vždy. Nějaké hluché místo se zde také najde. Přesto dobrý nadprůměr. Konec filmu byl převtipnělej - a tak to má být. Hodnotím na 65% = ***(31.12.2012)

 • gouryella
  ***

  Toto pokračování stále ještě nabízí alespoň záblesky starého dobrého Fantozziho, což se o dalších dílech už říci nedá.(7.10.2002)

 • MIMIC
  ****

  Z celej série o Fantozzim mám chuť napísať komentár práve k tomuto filmu, pretože práve v ňom tvorcovia bravúrne zdôraznili to, čo chceli jasne artikulovať už na samom začiatku - že tu totiž nejde len o crazy komédiu (s takzvaným lacným humorom, pri ktorom sa však váľame od smiechu, takže zrejme až tak celkom lacný asi nebude), ale o crazy komédiu so silným sociálno-kritickým a spoločensko-satirickým zameraním, takže nečudo, že nám častokrát pri úsmeve zamrzne sánka s pocitom, že sa dívame na nevydarenú komédiu. V ktorej komédii si nejaký pán účtovník popletie opicu s vlastnou opič... vlastne dcéruškou a o niečo neskôr celkom vážne zdelí manželke, že si ju veľmi váži? A v ktorej nejaký účtovník šialene slintá v pornokine a zároveň je ochotný pracovať za podmienok, že si sám bude platiť za možnosť zdarma pracovať? A v ktorej...? Toto nie je debilná komédia o idiotovi s trápnym humorom. To je skvelá komédia, ktorú si veľmi vážim.(22.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace