poster

Báječný Fantozzi

 • Česko

  Superúčetní

 • Itálie

  Superfantozzi

 • Slovensko

  Superfantozzi

Komedie

Itálie, 1986, 92 min

Režie:

Neri Parenti

Scénář:

Leonardo Benvenuti

Hudba:

Fred Bongusto
 • Beckett51
  ****

  75%(2.6.2010)

 • B!shop
  ****

  Solidni film ze serie o ucetnim, ale presto jsem cekal drobet vic. Pojmout pribeh od stvoreni sveta az do budoucnosti je skvelej napad, jednotlivy udalosti jsou vybrany perfektne a prakticky v kazdy je Fantozzi za nejvetsiho chudaka, ale problem je, ze ne vsechny situace jsou naplno vyuzity. Navic i humor je spis takovej, ze se vezme naka znama scena z dejin a sparoduje, i kdyz i tady jsou klasicky forky, jako vyplazovani jazyku, zvejkani jidla a podobne. Co se tyce Villaggio, prisel mi v pohode, ale nejak silene tlustej. Celkove se jedna o slusnou komedii, akorat ze ne vsechny situace jsou tak vtipny, jak tvurci asi zamejsleli.(28.2.2008)

 • Beastmaster4
  ***

  Paolo Villaggio a zrod Fantozziho pěkně od začátku. Co říct jiného k tak lidsky obyčejnému pojetí a průřezu historie lidstva, pohledem takového pošuka - prostě jsem pukal smíchy. Nezapomenutelná komediální klasika mého dětství, kterou dnes už tak neprožívám, ale i tak mě určité scénky dokážou pořád rozesmát.(15.8.2011)

 • petaspur
  ****

  Bůh stvořením Fantozziho a Piny dokázal, že jeho designerská tvorba potřebuje ještě trochu doladit. Opravou Boží neomylnosti v podobě krasavců Adama a Evy už člověk obdržel slušivou povrchovou úpravu, se kterou však nikdy nebude taková zábava jako s Fantozzim. Smolař Fantozzi hravě sbírá body v prehistorii lidstva (zejména škodolibý Ježíš a Marathonský běh stojí za zhlédnutí), ale s přibližováním k současnosti se z počátku skvělá komedie mění v hnědé, mazlavé, smradlavé a nekoukaltené COSI, což je neodpustitelný účetní nedostatek.(4.10.2009)

 • corpsy
  ****

  Villaggiov ďalší ´´nesmrteľný´´ kúsok v jeho ´´fantozziovskej´´ sérii.(30.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace