poster

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové

 • Německo

  3096 Tage

 • anglický

  3096 Days

 • Slovensko

  Únos Natasche Kampuschovej

Drama / Krimi

Německo, 2013, 110 min

Režie:

Sherry Hormann

Předloha:

Natascha Kampusch (kniha)

Producenti:

Claudia Luzius

Scénografie:

Bernd Lepel

Kostýmy:

Gabriele Binder
(další profese)
 • Maynard.
  ****

  No, tak na to, že tohle natočili němčouři, tak je to celkem slušná podívaná...Mrazivý příběh, který od začátku víme jak skončí, ale i tak mě udržel po celou dobu v pozornosti. Jediný, co mi přišlo fakt ujetý, tak ten únosce vypadá jako Neckář za mlada :o). Takže sem celou dobu čučel na vypjatý scény a do toho sem se v duchu smál. No jen si představ, Václav Neckář v roli únosce :o). Co teda zírám, tak že ve skutečnosti si Nataša ten barák koupila a teď v něm žije. Asi si fakt vybudovala "pevné pouto" k Neckymu :o). Tak jako tak je tohle jeden z mále příběhů s toudle tématikou. Natočený je to dost reálně, takže nevidím to jinak než kvalitní 4 *. A na závěr si dáme písničku - Mýdlový princ :o))(16.6.2015)

 • Martpod
  **

  Tupé plácání se v rádoby dramatu, které má ve filmové podobě podstatně větší potenciál. Žádná atmosféra, spád, práce s prostorem, emoce hlavní hrdinky, německá preciznost nějak otupěla. A já u tohohle "dramatu" taky...(30.6.2014)

 • BloodMax
  ***

  Film na mě působil jako levný a trochu odfláknutý snímek, myslím, že se z toho dalo vymáčknout více. Každopádně je to zajímavý příběh, který si dobře pamatuji, především kvůli skutečné události. I když film nebyl hvězdně obsazený, tak určitě stojí za zhlédnutí. Příběh je smutný a dobře cílený na diváka díky reálnému ději. V některých částech byl příběh velmi detailní, zase v jiných částech byl ohromný časový rozestup...chápu, že nacpat 8 let do pár desítek minut moc nejde, ale mohlo se na tom částečně zapracovat :-)(18.6.2015)

 • tommmy89
  ***

  Podobné veci som už videl viackrát a nedalo mi to nič nové. Možno som čakal nejaké emócie a strhujúce okamihy, kde si budem musieť pauznúť film - nestalo sa tak. Prečo? Jednak sa to tu dá vyčítať z komentárov, apropo film dostal lacnú TV kompozíciu, možno by si zaslúžil profesionálne spracovanie a hlbší výpich do detajlov, kdežto nebolo dosť vecí ukázaných. Ďalej to mohli dať skôr Francúzom, alebo Poliakom (keď už musíme zostať v Európe), tipujem, že by to dali lepšie. Nemci točia lepšie do porna a imitácií pornozvukov v štúdiu. Strašne mi to pripomínalo Komisára Rexa a tie ulice, kde sa to všetko natáčalo, už mi tam chýbali len dôchodcovia. Ďaľšia vec: film natáčali poloamatéri? Mne to tak pripadá a myslím, že niesom ďaleko od pravdy - podľa mňa bol nejaký casting, kde si vyberali najmrzkejších Nemcov, aby to ladilo s filmom, ktorý má Krimi-Drama námet. Nataša si taký lacný "brak" nezaslúžila, ale tak dajme tomu, že film bol pozerateľný, no ale neopakovane a bez popcornu.(21.8.2015)

 • Hrabka
  ****

  Kvalitní film podle jedné hnusné skutečné události. Není to samozřejmě nějaké mistrovské dílo, ale dokáže to člověka zaujmout. Celkem hutná atmosféra a výborné herecké výkony obou postav (všech tří herců). 75%(27.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace