Uloupil jí celé dětství... Příběh Nataschi Kampuschové netřeba blíže představovat, svého času obletěl doslova celý svět. Desetiletá Natascha odešla ráno 2. března 1998 po hádce s matkou sama do školy ve vídeňské čtvrti Donaustadt. Krátce nato ji unesl pětatřicetiletý elektrotechnik Wolfgang Priklopil, který ji více než osm let věznil v maličké místnosti pod garáží, kterou sám vybudoval. Filmovou verzi tohoto příběhu natočila v roce 2013 v německé produkci americká režisérka Sherry Hormannová a do hlavních rolí obsadila irskou herečku Antonii Campbell-Hughesovou a dánského herce Thure Lindhardta. (Česká televize)

klapqua

To si tak jedného dňa nasrato vykračujete po ulici, nadávate na hnusnú mamu, hnusného otca, slzy vás pália v očiach a myslíte si, že svet už nemôže byť horší. Zrazu sa z dodávky, ktorú práve míňate, vyrúti chlap a ten vám behom jednej sekundy dokáže, že svet môže byť ešte kurva horší. Som si istá, že pre všetkých psychopatov či "sklepmistrov" a la Fritzl či Buffalo Bill z Lambs je tento príbeh niečo, ako pre babky a znudené žienky domáce sobotňajší romantický film od Pilcherovej na Dome, alebo román z červenej knižnice. No tých normálnych z toho zamrazí a nechápavo krútia hlavou, v akom posranom svete to vlastne žijú. Uniesť malú holku, roky ju držať v kobke o veľkosti šatníka a urobiť si z nej osobného otroka... Poďme ale k filmu samotnému. Za prvé, som rada, že film na motívy Nataschinho príbehu vôbec vznikol. Za druhé, výber herca do hl.úlohy psychopatistického pedofila tiež vyšiel na jedničku. Z Thureho ma mrazilo, dvíhalo zo stoličky, oblieval studený pot, no všetko možné čo malo. Výhrady mám trošku k hl.predstaviteľke, ktoá mi do danej úlohy až tak nesadla. Celkovo film hodnotím kladne, herecké výkony boli uveriteľné. Na koľko opisuje skutočnú realitu a hrôzy, ktorými si Natascha prešla vie len ona sama.... ()

fafejt001

Musím dát 4* ,, i když je to tak na tři . Myslím , že to bylo jěště horší než ve filmu . Byl to psychopat křížený s úchylem , despotou a kreténem . Chudák Natascha . . . . Vlastně on byl také chudák ,, díky své matce . No jinak , fakt , ne moc pěkné podíívání . Nejvíce se mi hnusí to znásilnění . To je fialovýýý hnus , doslova !!!! Jako ten pokoj . Škoda , že na tom wc neuměla ruska německy , kurnik ... Jěště , že prodával tu dodávku ....Slááááva .... Jinak by tam byla dééééééle .... Jěště ,, že tak . ()

jopal

Ja by som len jednu poznamku. Nakolko je cely pribeh naozaj podla skutocnej, kedze mame len jednostranne neoverenu verziu??? ()

kokofek

Smutný příběh,který se ale dle mého názoru nepodařilo dobře zpracovat.Herecky jsou hlavní postavy uvěřitelné,ale nějak tomu něco chybí.Něco, aby to diváka vyvedlo z míry,to něco proč by měl nad filmem přemýšlet. ()

Kvidoland

Psychologický snímek o životě ve sklepě Natashi Kampuschové na mě velmi silně zapůsobil. Z filmu jde cítit strach a takový ten nepříjemný pocit. Proto se ptáte, proč jsem dal filmu pouze 2 hvězdy? No, čekal jsem, že to bude něco ve stylu ROOM (2015) - život po věznění a medializace případu. Jenže ten film je jen o trápení mladé Natashi a takové filmy o týrání jednoduše nemám rád. Měl jsem to sice čekat, ale nečekal jsem, že to bude až v takových extrémech. Takže radši si pustím svůj oblíbený ROOM, který má ještě krásnou hudbu a více působí na emoce. Takže sorry Němci a sorry Constantin film, ale zase jste se moc nepředvedli, spíše jste měli zůstat u vašeho vzteklého Hitlera, než u natočení této úchylárny. ()

swenyx

Tak tohle bylo dost silný vidět takovýho úchylního psychopata. Chudák holka strávila půlku života ve sklepě totálního nechutnýho "člověka". Ale říkal jsem si proč třeba neoslovila kohokoliv když byly v tom obchodě nakupovat na vybavení pokoje, sice si to pak vyčítala ale stejně. ()

Lilith03

Nejde hodnotit jinak než plný počet. Film je skvěle zpracovaný a je to jeden z mála, který nemá velké odchylky z reálného příběhu. Ráda bych ve filmu viděla i něco o kamarádovi únosce, každopádně chápu, že do filmu se těžko nacpe 8 let a naopak obdivuji, jak si s tím pohrály a kolik toho ve filmu je. A na závěr to nejlepší, herecké výkony... To bylo něco neskutečného, herci byli vyloženě bravůrní, to co si z toho jako divák odnesete, jaké rozporuplné pocity to na vás má, na vaši psychiku, no to bylo neskutečné. Jinak překvapilo mě, že bylo ve filmu ukázáno i sexuální zneužívání, ke kterému se Natascha tuším nikdy nepřiznala, ikdyž je to asi více než stoprocentní. ()

PTuranyi

Dobre sfilmovaný silný príbeh. Réžia netlačí na veľkú dramatizáciu a herci stvárňujú svoje postavy uveriteľne. 70% ()

frantad

Vypadá to, že se film držel striktně skutečných událostí s jedinou výjimkou a to bylo ztvárnění hlavní postavy vyloženě anorektickou herečkou. Veškeré snímky skutečné Nataschi totiž ukazují, že tato byla a je dost při těle. Takže toto nechápu a částečně to kazilo celkový dojem. ()

Jurcekk

Vyrušovala ma angličtina. Ale fascinujúca Antonia Campbell-Hughes. Éterická bytosť so zlomeným srdcom. Naposledy Bale v Mechanikovi vyzeral takto presvedčivo. ()

montel

Pouze jednou nedoprovodila maminka svou desetiletou dceru Nataschu Kampuschovou (Antonia Campbell-Hughes) do školy a ta se hned stala obětí únosu. Do své dodávky ji zátahl dospělí muž Wolfgang Priklopil (Thure Lindhardt) a schoval ji do pečlivě připravené malé místnosti pod garáží. Zde ji vězní dlouhých osm roků, než se Natasche naskytla jedinečná možnost k útěku...Kapku depresivně natočené, ale i tak stále velmi čerstvý příběh, na který si velmi dobře pamatuji z médií a jakých se jistě ve světě děje mnohem více, než si jsme schopni připustit. Z natáčením pomáhala samotná Natascha a proto sem trošičku přidal na hodnocení i když film působí hodně televizně. Jen nechápu proč maličko pozměnili konec, když to přeci mohli natočit tak, jak to bylo doopravdy. Prozrazovat konec ale nebudu, kdo chce tak si o tom přečte jinde. 55% ()

Filatov

Teď nechám stranou samotnou osobu Nataschi Kampuschové a budu se soustředit jenom na film, který já sám o sobě velmi dobře zpracován, protože tísnivou atmosféru dokázal navodit dobře. Jen se vžijte unesené, myslím, že to by nikdo z nás nechtěl. Ze samotné komory, kde musela přežívat mi šel mráz po zádech, protože tam přežít, to chtělo asi opravdu silnou hlavu, i když jí tedy hostitel leccos povolil, ovšem za nějakou cenu. Oba představitelé zahráli svoje role na výbornou a výš rozhodně stavím výkon Thureho Lindhardta coby Wolfganga Priklopila - věznitele. ()

Janebuschka

Nechce se mi dávat hodnocení tomuhle filmu, natož si dovolit komentovat příběh. V každém případě se tvůrcům i hlavním představitelům povedlo mě na celou dobu přikovat v křesle a sledovat hrůznou podívanou podoby skutečného příběhu. ()

Chlo0opek

Téma je to teda strašné. Hodnocení je teda tím ovlivněno - nakonec lepší 3*, ale že bych to potřeboval vidět ještě jednou, to asi ne.. Jinak herecky určitě dobře zvládnuto. ()

Agnostik

Chudák holka ta si musela vytrpět.Temné,a klastrofobické drama které napsal život.Bohužel nikdo neví kolik takových Zmetků Přiklopilů a Fritzlů je stále někde na svobodě.. ()

Pecos

Myslím si, že film mohl být natočen o malinko lépe, když jde o tak mrazivý příběh podle skutečné události. ()

Naby

Příběh je to drsný a hrozný, ať už se strany unesené, tak ze strany rodiny. Nicméně krom toho, že se do filmu člověk vžije se tam toho až tak moc neděje. Myslím, že tam určitě mohlo být výrazně víc zajímavějších momentů pro TV diváka. Celkem tedy průměr 3,1* ()