3 dny na zabití

• Rusko

3 дня на убийство

3 dni na zabitie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

Fantomas kontra Kevin Costner. Prebehol k Bessonovi, zaradil Kuriér mode a minimálne finančne, sa mu opätovný pokus o comback, tentokrát asi vyplatí. Takéto filmy sú proste dnes v móde, na logike nezáleží, na tom že každá druhá scéna si robí srandu sama zo seba, asi tiež nie; konieckoncov, keby na tú pílu pritlačili ešte trochu, už by išlo o sci-fi.. Ale je to sranda! Tak ako je na jedno kopyto dve tretiny akčných filmov z rokov 80-tych, tak aj súčasných, a jak tento žáner nevyhľadávam, tak ma tieto novodobé ultra drsňácke výplachy, stále dokážu celkom zabaviť. A koho nie, má tam božskú Amber.. PS: Od 500 Days of Summer neubehlo ani päť rokov a pozerám, že vykrádať jej soundtrack, je tiež momentálne v kurze..(8.3.2014)

|96%| Shlédnuto v kině. Abych se pravdu přiznal, ani jsem od tohoto filmu nic nečekal. Po shlédnutí traileru jsem se domníval, že to asi bude dost nudné. To jsem se ale mýlil, za což jsem rád. Jasně, nenechat se ovlivňovat trailery příště. A abych koukal na procenta a recenze ? To také není můj styl. V mých očích je toto velmi zvláštní film a tak trochu mix žánru. Takže v kostce bych to viděl jako Jednoduchý thriller, který si na nic nehraje. Jede do pomalého tempa (což vůbec nevadí) a k tomu je doplněn bezvadnými, jednoduše a mírně vydařenými vtipnými scény. Do toho dramatická poloha co se týče rodiny hlavního hrdiny. Akce tu je taky, není ji kvantum, ale rozhodně potěší. Takže takhle stručně by se to dalo popsat. Úvod filmu mě ihned zaujal. Ještě před začátkem akce, která byla na úvodu jsem byl už mírně překvapen jaký je hrdina klidas a jak si ze všeho utahuje a jak ve všech situacích jedná. Akce co přijde na začátku je slušná, pěkně reálné přestřelky, pár výbuchů atd. Poté co se Costner doví, že je nemocný mě příběh vtáhne ještě více do děje. Costner se začne zajímat o dceru, které se v dětství díky své práci nevěnoval, takže začne jedna vtipná scéna za druhou. Byl jsem naprosto fascinován hereckým výkonem Costnera. Nedá se slovy jeho postava popsat. Takže veškeré dění ve filmu mě bavilo. Akce zde byla také, hlavně na konci. Souboje zde také byly, takže jsem byl rád, že měl Costner proti sobě hned několik protivníků. Záporáci byly výborní, hlavně jak tu píše kolega Wacoslav1, ten plešatý - byl správně slizký a odporný, tak jsem rád, jakou smrtí skončil. Ostatní herci krom Costnera byly nanejvýš v pohodě. Třeba Amber Heard svou mazanou roli chladné potvory zvládla na výbornou. Hudba byl normální, dobrá. Jak to mám dál rozebírat ? To se musí rozhodně vidět. Jde také o to, jak to dotyčnému divákovi sedne. Já byl zaujat jednoduchostí, nadlehčenou formou, kde jsem se pousmíval a i dost smál skoro po celý čas filmu. A to rozhodně nechci naznačovat, že byl film parodicky pojat. To rozhodně ne. Kevin Costner překonal snad sám sebe, říkejte si co chcete, ale mě tento snímek přišel jako nehorázná pecka. Viděl jsem to v kině dvakrát, páč jsem si řekl, skutečně to bylo tak parádní ? Bylo to něco, co jsem ještě snad neviděl. Zvláštní film. Rozhodně se těším na opakované shlédnutí až to vyjde na DVD.(2.5.2014)

• LIVINGDEAD

Stačilo málo a strčil jsem si prst do krku a pozvracel se. Rodinná komedie s Costnerem a jeho nastřelenými vlasy. V 59 letech si hraje na drsného tatínka, který má vlhké city ke své pubertální dceři (v realitě vypadala spíše na jeho vnučku, nebo pravnučku). V čem Costnera uvidíme příště? Že by s Van Dammem ve "Vítejte v džungli 2"?(14.5.2014)

Houpačka, ale nasraný teda vůbec nejsem, jak jsem se i trochu obával. Příjemnému obsazení suverénně kraluje Kevča ohozený od Píka a Klopenburka, jehož charisma a hlášky plně zakrývají nedostatečné drsňáctví, no zklamaný jsem z minimalistické Amber Heard, která zde posloužila pouze jako figurína na snad luxusní hardy. Samotný příběh není extra akční, což by mi až tak nevadilo, bohužel hraní na city a scénaristické debility jsou místy do očí bijící. Na druhou stranu jasně říkám, že v závěru jsem očekával mnohem větší klišé (například rodinu jako rukojmí), navíc je film místy i povedeně zábavný (viz. scéna s Italem), takže jak jsem jindy na tyto blbosti pes, tak v tomto případě, byť ne hvězdičkově, vyjadřuji spokojenost. 69%(2.6.2014)

• Cervenak

Úvodných cca 20 minút je celkom dobrý akčný špionážny thriller. Potom to zrazu začne naberať podobu akejsi rodinnej dramedy a totálne to prestane fungovať. V druhej polovici je z filmu akýsi bizarný guláš, ktorý nedáva vôbec žiadny zmysel a divák začne dúfať, že je to celé iba jedna z hrdinových halucinácií. Nie, bola to halucinácia pána McG, ktorý už by sa na to mal fakt vysrať. Škoda, lebo Costner je v tej úlohe celkom v pohode.(15.5.2014)