3 dny na zabití

• Rusko

3 дня на убийство

3 dni na zabitie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

Ďalšia oddychová bessonovka, ktorá umiesťnuje amerického hrdinu do Paríža. Tentoraz v šialenom, rýchlo odsýpajúcom mixu komédie, špionážneho akčňáku a rodinnej hodnoťárne. Herci to celé dřzia nad vodou, hlavne Costner, ktorý je opäť natoľko charizmatický, že tú scenáristickú šaškáreň s nadsázkou prijmete a necháte sa kráľovsky baviť. Za hrsť parádnych hlášok, často sa navážajúcich do real-life Costnera (a jeho kovbojského imidžu), za dve hrste vystrielaných záporákov, z ktorých dvaja hlavní sú typologicky skvelo vybraní, a k tomu nehorázna Amber Heard v oblečkoch, v ktorých vás rozdráždi viacej než dvojhodinové posedenie v prvej rade v Hot Peppers. "Sorry, but you're not my type." - "I'm everybody's type." Škoda, že je na plátne tak málo. Ak sú medzi Bessonovymi scenármi horšie a lepšie, tento je určite z tých lepších, a McG ho uchopil zo správneho uhlu.(29.4.2014)

• Hunt

50%(30.5.2015)

Besson je sice můj nejoblíbenější akční scénarista, ale tohle bude zřejmě první film, který budu muset ohodnotit průměrně. Kevin Coaster je zde sice perfektní, charismatický občas vystřelí slušnou hlášku, ale ta vata kolem je příšerná. Trailer nalákal na akční parádu ve stylu smrtonosná past a ono film příliš akce nenabízí a i když se objeví, tak je špatně zrežírována i sestříhána, prostě nezaujme, s divákem to neudělá nic, příběh je složitě překombinovaný, divný, scénař skáče sem a tam a chvílemi jsem se i nudil. Škoda věřil jsem tomu. 50%(19.5.2014)

• Chrustyn

Akční thriller o agentovi tajné služby, který se snaží dohnat ztracený čas se svou dospívající dcerou a přitom řeší svou poslední zakázku. Bessonův scénář opět děravý skrz naskrz, Costner notně unavený a oproti takovému Neesonovi opravdu nepůsobí jako cool vražedný taťka a McG také dost nevýrazný. Z této kombinace vzniklo béčko jako řemen, které je tak o půl hodiny delší než by mělo být.(10.8.2014)

Akce, komediální vsuvky, turistické zajímavosti Paříže a rodinné hodnoty = to je americko-francouzský akčňák 3 Days to Kill. Costnerovi úloha agenta velice sedí a dámského osazenstvo k němu perfektně ladí. V daném žánru akční-komedie nadprůměrný snímek, který je (zde) znovu nedoceněn! Spojení McG a Besson mě mile překvapilo. Bavil jsem se od začátku až do konce :o)). Slabších 5 hvězd, akčňáky z Francie mě prostě baví!(19.5.2014)