3 dny na zabití

• Rusko

3 дня на убийство

3 dni na zabitie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

• Psema

Cosťa cool, Amber úplně mimo a stejně tak scénář, který se snaží kombinovat Taken a Crank, ale až na finále naprosto odděluje profesní a rodinnou linku, což v McGho uchopení přepálené akce postavené proti nudnému rodinnému drámu znamená absolutně rozbředlý celek, u kterého jde usnout, smát se, ale ne bavit.(11.5.2014)

• Davies182

Jako to blůčko stálo kilo, takže mě to zase tolik netankuje, ale stejně. Co to ku*va bylo? McGho rukopis zabitej prasáckým střihačem, Costner ze sebe dvě hodiny dělá senilního idiota a scénář psal Besson na záchodě na prázdný ruličky od hajzlpapíru. Plus k tomu ke všemu ta přehrávající blbka Amber a její oslňující přehlídka paruk. Anebo už odteď po Montage of Heck s Cobainem nebude žádnej další film dost dobrej? Tak to mám asi docela problém.(8.7.2015)

Cejtit je z toho Luc Besson na snad dva a půl tisíce honů. Je to cool, je to akční, je to zábavný a hlavně hlavní postava je dostatečně vošlehaná a zkroušená životem, že už jí nic nedokáže překvapit. Snad jenom to, že jí brzo čeká smrt vzhledem k nějakýmu nádoru na palici. Kevin Costner se v té postavě vysloveně našel a je radost ho sledovat. Akce je taky parádní a je vidět, že uprostřed Paříže jsou na natáčení podobných filmů docela zvyklí. Co už mě štvalo, tak třeba to, kdy se Ethanovi ty symptomy objevovali. Takticky jajk na začátku filmu, po kterých mu pachatel, kvůli kterému celý tenhle film je, bleskurychle utekl, tak na konci, kde si ho vysloveně vychutnává. Celé to v tomhle filmu je tak nějak na oko a aby ten příběh přesně padl tak, jak má. Další věc je, že vlastně neví, co tenhle film vlastně chce bejt. Jednou je to dobrá akce a po druhý tam Kevin Costner v roli Ethana Rennera řeší svojí rodinu a dvacet minut se pitvoří a dělá ze sebe fajn chlápka. Ta nesourodost filmu hrozně škodí a přitom by to klidně šlo. Jen kdyby se to natočilo trošku jinak. Jenže to by to nesměl být McG, kterej dobrý filmy točí tak, aby si na nich každej něco našel.(6.5.2015)

• johnn333

Lucu, ty už přestaň fetovat... Celé je to především výkladní skříň Bessonových názorů (nemá rád přistěhovalce, současnou mládež, agentky CIA podle něj vypadají jak lepší latexový kurvy a násilí je podle něj občas akceptovatelné) než cokoli jiného. Hlavně než akční film - většinu stopáže zabere nudné sbližování Costnera a Steinfeldové, které je jen minimálně prokládané nějakou honičkou či střílečkou. Ale pouštějte se do akce s postavou, která je v posledním stadiu rakoviny a vždycky, když déle běží, tak prostě omdlí, spadne a z pusy se jí začne řinout krev... 40%(11.4.2014)

Houpačka, ale nasraný teda vůbec nejsem, jak jsem se i trochu obával. Příjemnému obsazení suverénně kraluje Kevča ohozený od Píka a Klopenburka, jehož charisma a hlášky plně zakrývají nedostatečné drsňáctví, no zklamaný jsem z minimalistické Amber Heard, která zde posloužila pouze jako figurína na snad luxusní hardy. Samotný příběh není extra akční, což by mi až tak nevadilo, bohužel hraní na city a scénaristické debility jsou místy do očí bijící. Na druhou stranu jasně říkám, že v závěru jsem očekával mnohem větší klišé (například rodinu jako rukojmí), navíc je film místy i povedeně zábavný (viz. scéna s Italem), takže jak jsem jindy na tyto blbosti pes, tak v tomto případě, byť ne hvězdičkově, vyjadřuji spokojenost. 69%(2.6.2014)

• - Ethan Renner (Kevin Costner) nosí hodinky značky Rolex Explorer II. (dyfur)

• - Hotel a pevnosť v Belehrade zo začiatku filmu sú na rôznych stranách rieky. Ethanovi (Kevin Costner) a Albínovi (Tómas Lemarquis) by peši trvalo zhruba hodinu dostať sa z jedného miesta na druhé. (Laslo)

• - Některé scény byly natočeny v nových filmových studií Cité du Cinéma založené Lucem Bessonem v Saint-Denis ve Francii, jiné pak srbském Bělehradě. (007.)