3 dny na zabití

• Rusko

3 дня на убийство

3 dni na zabitie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

• verbal

Ač se Luk všemožně snaží překonat prvního, famózního dedyho Nýsna, už jen recykluje hovna. A tak si Tanečník s vlky zatančil s glioblastomem, kdy se při krvácení z nosu, chrchlání briket a závratích snaží celý film podlízat své otravné a odpudivé dcerušce, a jen tak mimochodem dopadnout nějakého německého debila. Výsledkem je další zářez na pažbě Besonových tupých, sériových kokotin a otravený verbal, který jen pokukoval, nemá li zase Kevča pod tou nonšalantní, vagusáckou šálou žábry. Sůl do ran poměrně zkaženého večera ještě přisypala Embr Slyšela, která je sice přitažlivá jako hnisající bércový vřed, ale zato hraje hůř než gumová žena s kouřící hlavou.(8.3.2014)

Tak verbal svým komentářem tradičně pobavil o tom žádná, ale já si s ním dovolím zásadně nesouhlasit! Měl jsem z toho filmu obavy zvláště poté co poslední opus ve kterém jsem Kevina Costlivce viděl byl Jack Gay Ryan : V Negližé nebo jak, že se ta píčovina vlastně jmenovala. Tady mě, ale fakt překvapil. Celou dobu jsem čekal jestli začnou vypadávat nějaký ty costlivci ze skříně a pohřbí ubohého Wacoslava1 hluboko v zemi, ale nestalo se tak. Právě naopak tanečník z vlky podal neuvěřitelně svěží a nahláškovanej výkon až jsem sám čuměl jak si tento postarší pán ze sebe umí udělat řádnou prču a k tomu předvést i celkem nekompromisní akci (i když ten střih mu místy pomáhá hlavně v soubojích) Každopádně ten kdo sem přidal žánrové označení drama a thriller by si měl dát facepalm. Tohle je především neskutečně absurdní místy opravdu přehnaná akční komedie, která si však na nic nehraje a tím si mě získala. Ne ten film opravdu nepředstírá, že to není ta největší píčovina pod sluncem jakou jste kdy viděli a to je jenom dobře. Každopádně já se nenudil ani sekundu ba naopak pekelně jsem si tuhle jízdu užil a oceňuji nejenom Costnera, ale i správně přehnanou a nadsazenou Amber Heard. Záporáci jsou taky povedení, jenom je možná pravda, že by si zasloužili větší prostor i když ten plešoun co na začátku stylově odpraví agentku CIA je dokonale odpornej. Rozhodně však musím konstatovat, že pan režisér McG kterého jsem měl dosud zaškatulkovaného jako toho kdo nenávratně zprasil terminátora mě opravdu zaskočil a velmi příjemně překvapil. Takovouhle zábavnou jízdu jsem nečekal a i přes pár chyb nemůžu tuhle nálož guilty pleasure co mě neomylně trefila na komoru a potěšila můj sysel pro tumor ohodnotit jinak než plným počtem. Ať se artový hnidopiši třeba zeserou zeblejou a puknou vztekem zároveň!!!95%(8.3.2014)

Besson umí napsat trhák století, o tom není pochyb, ale tady byl buď zhulený, nebo...no prostě namíchal koktejl z několika svých bláznivých dětiček typu Taxi, což tam naprosto nevadilo, na rozdíl od zde. Kevin v krátkém čase podruhé a opět mě tuze potěšil. Ve scéně stojící ve dveřích s lascívním pohledem, by neodolala snad každá a to už koukám chlapovi klepe na krk 6 křížek. Takže tím bylo zdůvodněno vše, alias proč dávám filmu pouhé 3*.(30.8.2014)

Pitomé v mnoha směrech (Amber Heard), ale Costner s Eiffelovkou za zády to drží a je to zábavné od začátku do konce.(24.8.2014)

• Chrustyn

Akční thriller o agentovi tajné služby, který se snaží dohnat ztracený čas se svou dospívající dcerou a přitom řeší svou poslední zakázku. Bessonův scénář opět děravý skrz naskrz, Costner notně unavený a oproti takovému Neesonovi opravdu nepůsobí jako cool vražedný taťka a McG také dost nevýrazný. Z této kombinace vzniklo béčko jako řemen, které je tak o půl hodiny delší než by mělo být.(10.8.2014)