poster

3 dny na zabití

 • USA

  3 Days to Kill

 • Řecko

  3 meres dioria

 • Řecko

  3 μέρες διορία

 • Rusko

  3 дня на убийство

 • Slovensko

  3 dni na zabitie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  ***

  Ještě před uvedením filmu do kin jsem se různě dočítal, že se máme těšit na "něco jako Taken"... chyba lávky! Jedná se naopak o zcela odlišný film, název je docela zavádějící a Kosťovi tahle role docela sedla a snímek je až překvapivě vtipný, což se tedy bohužel místy bije s vážnou notou vztahu s jeho ženou (ex?) Christine, jejich dcerou Zooey a prací u tajné služby... ale dovedete si představit, jak to celé dopadne. ;)(6.6.2014)

 • Spiker01
  ****

  Nevěděl jsem, co mam čekat; o filmu jsem slyšel jen to nejhorší, včetně narážek na Costnera, který by to měl už zabalit. Úplně nejdřív jsem si řikal : ,,Postarší agent se zbraní? Luc Besson? Francie? Jasná alternativa Taken!” Což také byla první vlna kampaně a záměr tvůrčího Bessonova studia. Jenže ani náhodou (bohudík se o horší ani jiný klon dobrého nejedná). Můj celkem oblíbený Kevin Costner sice navenek také působí jako bouchač Liam Neeson, jenže to je tak asi, kromě stejného scénáristy a zvolené lokality, všechno, co mají dva zmíněné tituly společného. Ethan se chce postarat o rodinu, kterou zanedbával a to se úplnou náhodou protíná s jeho posledním případem u tajné služby. Skončí, učí dceru, která ho oslovuje křestním jménem, jezdit na kole, sbližuje se opět se ženou...jenže ve filmu samozřejmě všecko musí souviset se vším, takže se tyto dvě roviny v závěru protnou. Klišé², ovšem svérazně pojaté a líbivě natočené. Teď si, hochu, vyber. Štve tě, že dcera na konci řekla Ethanovi TÁTO, což si tušil absolutně ihned, co ho při prvním setkání oslovila Ethan? Nebo na to kašleš a řekneš si, že tohle je základní hollywoodské pravidlo a je jen tvoje chyba, žes to už viděl tisíckrát a spíš si než příběhu všímáš ostatního? Nakonec jsem si přeci jen řekl, že to mohlo dopadnout rozhodně hůř a je prostě fajn vidět zpět Kevina v hlavní roli. A nenudil jsem se, tak proč ne... 70%(13.5.2014)

 • SeBig
  ****

  Strašne dlouho jsem měl v plánu si to pustit, ale akčnáky s Costnerem sem myslel že padli po filmu Waterworld.. ALE! Film má dost dobrý děj, Costner hláškuje, akcička je taky fajn a jako sladká třešnička na dortu Amber Heard! ,,jsem v...pekle?"(17.4.2015)

 • Psema
  **

  Cosťa cool, Amber úplně mimo a stejně tak scénář, který se snaží kombinovat Taken a Crank, ale až na finále naprosto odděluje profesní a rodinnou linku, což v McGho uchopení přepálené akce postavené proti nudnému rodinnému drámu znamená absolutně rozbředlý celek, u kterého jde usnout, smát se, ale ne bavit.(11.5.2014)

 • Sarkastic
  **

  „Je všechno v pořádku?“ – „Jo. Měl jsem trochu potíže najít vodku.“ Vcelku dost nepovedená variace na Taken a jemu podobné. Zpočátku to ještě tak špatné není, akce je docela na úrovni, sem tam nějaká úsměvná až zábavná scéna (např. hádání se o dohodnutém objektu). Jenže pak se začne čím dál víc tlačit na směšnou a nefungující rodinnou linku (umělé vztahy s manželkou a těžce nesnesitelnou dcerou), začne přibývat trapných (Mitaz, Albínův italský účetní) a dojímavých (černošská rodinka) scén, samoúčelných pokusů o erotiku, upadající akce a vše je korunováno natahovaným a hluchým závěrem (a pro mě osobně drzou vykrádačkou 500 dní se Summer co do soundtracku). Ve výsledku to vidím jen na 2*. „Když chceš někoho praštit pěstí, musíš se ujistit, že nemáš v té pěsti palec.“ – „Byl jsi pryč pět let a tohle je to, co mi řekneš?“(15.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace