poster

3 dny na zabití

 • USA

  3 Days to Kill

 • Řecko

  3 meres dioria

 • Řecko

  3 μέρες διορία

 • Rusko

  3 дня на убийство

 • Slovensko

  3 dni na zabitie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Pokrokoví jsou ti Američané. Na rodinná videa se už nekoukají pomocí staré zaprášené promítačky, ale objevili kouzlo véháesek. Jinak jsou to ale pořád ti staří dobří Američané, které Luc Besson cpe do svých béčkových filmů. Tentokrát za kameru usedl rutinér McG (potěšil odlehčenými kravinkami typu Tohle je válka! nebo Charlieho andílci, solidně zprznil Terminátora), který vtáhne hned úvodní akční sekvencí. Záhy však pochopíme, že to byl zřejmě vrchol filmu, protože jinak hlavní umírající hrdina řeší špatně vyfoukané vlasy dospívající dcery nebo její ignoraci dárku v podobě růžového kola, aby mohl o pár desítek vteřin později rozsekat nějakého gaunera. Prostě experimentování s kombinováním thrilleru a rodinné řachandy/dramatu není to pravé ořechové, sic je na scéně stále nesmírně charismatický Kevin Costner. Žánry se nedoplňují, spíš si škodí. Akční momenty pak působí i kvůli tomu rozvlekle a patřičně drsné scény a nápady lehce vyšumí. Furt ale lepší, než Bessonovic nedávný hokus pokus Mafiánovi. Tam se taky kloubí leccos. A špatně!!(28.5.2014)

 • Malarkey
  ***

  Cejtit je z toho Luc Besson na snad dva a půl tisíce honů. Je to cool, je to akční, je to zábavný a hlavně hlavní postava je dostatečně vošlehaná a zkroušená životem, že už jí nic nedokáže překvapit. Snad jenom to, že jí brzo čeká smrt vzhledem k nějakýmu nádoru na palici. Kevin Costner se v té postavě vysloveně našel a je radost ho sledovat. Akce je taky parádní a je vidět, že uprostřed Paříže jsou na natáčení podobných filmů docela zvyklí. Co už mě štvalo, tak třeba to, kdy se Ethanovi ty symptomy objevovali. Takticky jajk na začátku filmu, po kterých mu pachatel, kvůli kterému celý tenhle film je, bleskurychle utekl, tak na konci, kde si ho vysloveně vychutnává. Celé to v tomhle filmu je tak nějak na oko a aby ten příběh přesně padl tak, jak má. Další věc je, že vlastně neví, co tenhle film vlastně chce bejt. Jednou je to dobrá akce a po druhý tam Kevin Costner v roli Ethana Rennera řeší svojí rodinu a dvacet minut se pitvoří a dělá ze sebe fajn chlápka. Ta nesourodost filmu hrozně škodí a přitom by to klidně šlo. Jen kdyby se to natočilo trošku jinak. Jenže to by to nesměl být McG, kterej dobrý filmy točí tak, aby si na nich každej něco našel.(6.5.2015)

 • Hunt
  **

  50%(30.5.2015)

 • Xmilden
  **

  Co se vleče neuteče. Tohle se vleklo a samozřejmě neuteklo. 122 minut působí jako velmi špatný vtip. Costner je postupem času docela fajn, ale do kytek to posílají hlavně momenty, ve kterých se upevňuje význam slova rodina. Považoval bych za docela solidní mučení na tenhle film koukat někdy znovu. 40%(16.5.2014)

 • EdaS
  ***

  Hlavně za Costnera. Jeho charisma si zaslouží lepší film.(9.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace