3 dny na zabití

• Rusko

3 дня на убийство

3 dni na zabitie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

Normálne ma mrzí, že Besson si na zrežírovanie vybral miesto tohto MAFIÁNOVCOV. DeNirove mafiánske eskapády sú síce fajn, ale 3 dni majú väčší divácky potenciál... A poviem to narovinu, starnucí Costner je väčší sympaťák než starý DeNiro. Nikdy by som nepovedal, že v jednom filme môže fungovať akčná, komediálna i rodinná zložka. I keď tá akčná je vyslovene len korením. Dá sa povedať, že je tu kopa klišé, ale každý náznak otravnosti je rázne useknutý a príbeh sa sústredí len na to dôležité (tak ako to poznáme zo starých Bessonoviek - LEON v rukách iného režiséra by bol len obyčajným béčkom). Medzi najlepšie bessonove produkčno-scenáristické záležitosti posledných rokov patrí určite 96 HODÍN, ale ja som mal problém dať mu štyri hviezdy, lebo tam nebola žiadna vzťahová rovina. Tu je...(16.7.2014)

• hrona

Kosťa měl na rozdíl od 96 Liamových hodin podstatně více času, ale využít je zkrátka nedokázal. Co se týče akční linie, moc si toho člověk neužije. Styl ala superagent vejde do pokoje plného gangsterů, střih, všichni pobiti a on nad nimi s rýmou je dosti nevyhovující. Dočkáme se zde pouze dvou kontaktních soubojů. Co se týče auto honičky prakticky věrnà kopie Paříž - rychlá auta - němci padouši - Besson, kdepak jsme to už jen viděli? Poslední nedílnou součástí je linie s dcerunkou,fialovým kolem a s tím spojené rádoby vtipné situace s výslechy a nablblým zvoněním v telefonu. Je to zkrátka prapodivná koláž smíchané akce a komedie. Slabé dvě hvězdice.(15.8.2014)

• Snorlax

Rozhodně to není ani nijak chytrý, ani nijak napínavý, ani nijak převratný film. Nebýt toho, že Costner uzrál v interesantního muže, vypnula bych to po prvních 10 minutách.(21.9.2016)

Ta hala-bala image na Kevina docela sedne. Co si však těžko může sednout je kombinace rodinnýho dramatu a akce. Ethan je opravdu ultra family agent. Někdy sice díky tomu vznikají docela haha scény, samozřejmě člověk musí mít docela nadhled aby přehlížel strejdu nesmysla a tetičku blbost, ale je to oběť ve jménu humoru, tak to beru. Problém fakt bylo až příliš velké tlačení na fotříkovskou pilu. Jinak mě docela příjemně překvapila akce, pěkně natočený honičky i bitky, škoda že to tempo vždycky přibrzdila nějaká kecací pasáž. Amber je tak hot, že se divím, že mě z ní nezplály trence. Není to úplně k zahození, dávám tři a jelikož jsem v poslední době docela hodně náročná čubka, tak to vůbec neberu jako špatný hodnocení.(10.4.2014)

Akce, komediální vsuvky, turistické zajímavosti Paříže a rodinné hodnoty = to je americko-francouzský akčňák 3 Days to Kill. Costnerovi úloha agenta velice sedí a dámské osazenstvo k němu perfektně ladí. V daném žánru akční-komedie nadprůměrný snímek, který je (zde) znovu nedoceněn! Spojení McG a Besson mě mile překvapilo. Bavil jsem se od začátku až do konce :o)). Slabších 5 hvězd, akčňáky z Francie mě prostě baví!(19.5.2014)

• - Telefonní budky v Bělehradu jsou na platební karty a ne na drobné. (Hal_Moore)

• - Některé scény byly natočeny v nových filmových studií Cité du Cinéma založené Lucem Bessonem v Saint-Denis ve Francii, jiné pak srbském Bělehradě. (007.)

• - Hotel a pevnosť v Belehrade zo začiatku filmu sú na rôznych stranách rieky. Ethanovi (Kevin Costner) a Albínovi (Tómas Lemarquis) by peši trvalo zhruba hodinu dostať sa z jedného miesta na druhé. (Laslo)