3 dny na zabití

• USA 3 Days to Kill (více)

Ethan Renner celý život pracoval jako agent tajné služby. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se tomu, co kvůli práci musel odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Vždy se totiž dokázal efektivněji postarat o nebezpečné zločince než o svou dceru. Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Netuší, že bývalý zaměstnavatel s ním má jiné plány... Tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dokonalý a starostlivý otec. (Bioscop)

danny79

Akcnak s prostym scenarem, bez napadu, ale prekvapive slusnym zpracovanim akcnich scen i kamerou. Humoru se narozdil od akce tolik nedari. K. Costner svou praci sice odvadi, je ale pro me je obtizne predstavit si ho jako zabijeckeho agenta, Connie Nielsen v roli manzelky naprosto bez vytek (az ji pro takovou roli skoda). Jako jednohubka to splnilo ucel, podruhe to ale videt nepotrebuji. ()

domco61

Keby ten film trochu skrátili, dali tam viac akčných scén, tak by som dal aj viac hviezdičiek, ale aj tak nebol to zlý film taká ľahká bessonovka :) ()

RADX1

Multižánrové oddechovky to je moje. Žádné až úděsně otřepané "aktuální" téma typu teroristi. Dokonce se mi zdá, že se tam to slovo ani jednou neobjevilo. Pomalu bych v tom viděl produkční úmysl, zázrak dnešní doby na film se špinonážními prvky a s USA nálepkou. Žádné tlačení jakékoli přímé hrozby zničení světa nebo Ameriky. A za to hvězdička navíc. Za hezky namíchané prvky a pár trefných humorných chvilek, další hvězdička navíc. Bohužel ve scénáři mi trochu vadily klíčové náhody. Těch tam bylo až moc a to s prachmizernou pravděpodobností. Suma sumárum příjemné překvapení. ()

Rob318

Co na to říct, na začátku jsem si říkal super další alkoholik s nádorem velikosti mexického dolaru.Bude padouchy řezat jak vietnamský kuchař sushi v Japonské restauraci.Jak já se mýlil. Přišla mamka, a pak to nejhorší, dcerka.Škoda že, mu při tom tuberáckém kašli neselhala pistole a tu opici v záchvatu nezastřelil.Agentka která se chová jako šlapka(samozřejmě ta nejlacinější) i když úplně mimo, jedná totiž s agentem a ten ví že je agentka.No hovadin tam je plný pytel, a hrnec navíc.Abych to úplně nezhanil tak jsem se i párkrát zasmál.Škoda že se film nedržel akčního scénáře s trochou vtipu.Takhle s toho vznikl film u kterého na konci spíše pobrečíte nad ztrátou času. ()

majorzeman13

Od Luca Bessona je to kopírování ,vykrádání, plagiát 96 hodin s Neesnem !!!!!!!!!!!!! na jedno shlédnutí až moc ! na zabití nudy snad postačí !!? ()

Laslo

Tri dni na zabitie sú filmom ovplyvneným tromi menami: Kevin Costner, Luc Besson a McG. Je to mix, aký by sme pred 10 rokmi zrejme nenatipovali, ale má viaceré funkčné časti a do žánru akčnej drámy prináša osvedčený prístup, pár dobrých scén a fanúšikov ani jedného pána neurazí. Luc Besson dal dokopy scenár, ľahko zameniteľný s inými jednohubkami v jeho tvorbe. Agent Ethan Runner sa na poslednej misii rozhodol skončiť a venovať už konečne svojej rodine, no rozhodnutie ho zastihlo v nemilej chvíli – zdravotne na tom už nie je tip top a vo famílii má neposlušnú dcéru, ktorú to ťahá maximálne na diskotéky a mládežnícke neresti. Keď Ethanova manželka odíde na služobku do Londýna, situácia sa vyostrí – Ethan totiž musi prijať ešte jeden džob a zároveň musí riešiť výchovu dcéry. Je to zdanlivo neskombinovateľná úloha, na scéne aj medzinárodní teroristi, ale na výber nemá.Všetky vypísané elementy ste určite niekde počuli, čítali, videli a netreba si klamať, Tri dni na zabitie nie sú najoriginálnejší počin roka, také ambície ani nemajú. Slúžia ako štandardné remeslo od Bessona – a scenár v podstate slúži na vyvolanie akcie, drámy, zábavy v určitom žánrovom mixe. Nie je ľahké ustrážiť si mieru, čo je občas v druhej polovici filmu aj problém. Pretože žánrovo sa najprv tvária Tri dni ako skutočne poctivý špionážny triler, aj úvodná akcia vás rýchlo vtiahne dnu, no potom preradí McG na nižší stupeň a viac sa rieši rodina, hlušina a kopa dialógových scén. Niežeby sa teroristi alebo akcia na scénu nevrátili, ale to už budete v inom pocitovom rozpoložení.Žánrová nevyrovnanosť je hlavný neduh filmu a nejeden divák si povie, že tvorcovia tu neobratne lavírujú medzi fatálnym trilerom s veľkými dôsledkami (aj na hrdinu) a potom si takmer idú robiť švandu z celého žánru. Až taký premenlivý dokáže byť film na ploche 117 minút a nie každý divák je pripravený. Na akčnú komédiu je totiž dosť výchovných metód i prvkov rodinnej drámy a na serióznu nôtu tento film úplne nestavil. Málokedy si film ustráži zábavnu i vážnu rovinu, tu ju mieša neobratne.Ale na druhej strane každá časť filmu sama o sebe solídne funguje. Rodinná dráma Kevina Costnera (tatko) a Hailee Stainfeld (dcéra) prináša netradičné elementy: Hailee je totiž za peknú mrchu, na čo nie sú diváci zvyknutí a bude zaujímavé sledovať, či ju nezlanári skôr tento smer úloh. Rodinné problémy sú navyše dramatizované aj zdravotným stavom Costnera, ktorý už tiež nie je tip top a dobre sa prenáša do deja. Scén drámy nie je málo, zaberajú veľký kus filmu. Navyše tu veľmi pomáha aj herecká poloha Costnera – takmer samodepresívna rolička je dobrý štart. Konečne sa k nej odhodlal a potom po vzore iných napajedených tatkov ide strieľať zločincov.O odľahčenú časť sa stará svižná akcia a nečakane aj humor. Angažovaním McG získal film výborné akčné scény: tento režisér stále dokáže dodať akcii šťavu, švih, dobré tempo i pekné nápady. Sú tu prestrelky, naháňačky a boj tatka proti teroristom funguje miestami lepšie ako v 96 hodín. No akčných scén je menej ako by ste čakali (na stopáž 117 minút), tak sa do zábavy mieša aj čiastočne parodovanie žánru najmä v poslednej tretine. Stále tvrdím, že McG sa výborne cíti v akcii, len má problém dostať sa k rozpočtu a voľnosti typu Charlieho anjeli. Ale akciu i humor zvláda, len tú rodinnú drámu mu veríte menej (čo je paradox, keď natočil výbornú drámu We Are Marshall).Priaznivo hodnotím, že z priemerných vôd ťahá film herecké obsadenie na čele s Kevinom Costnerom. Netreba sa to báť priznať, Costner dokáže utiahnuť film na svojich pleciach, táto rola mu vyslovene sedí, či drží zbraň v ruke alebo rieši rodinnú dilemu. Je tu aj Amber Heard v typickej roli peknej pipky s rôznymi úmyslami a už spomenutá Hailee Stainfeld vystupuje z doterajšieho štýlu. Výsledný pocit je na žánrové pomery dobrý. Akčná jednohubka, kde síce toľko vecí nevybuchne, ale aj rodina, humor, teroristi a odhodlaný otec dostanú priestor. Škoda, že Besson varíruje stále to isté, neudrží striedanie žánrov, ale ak to má priniesť Costnerovi plusové body a ďalšie roličky, je to malé víťazstvo. () (méně) (více)

jarkametelka

Byl jsem zvedavy na dalsi rezbu ve stylu 90 hodin apod.Tak jsem si predstavoval,jak to ten Kevin vsechno rozmlati a vsechny skope do klubicka,ale zustalo jen u sneni.Uvodni akcni scena nasvedcovala tomu,ze by se me sneni mohlo vyplnit,ale bohuzel(kricim zklamane)-bohuzel,jak tusite-nevyplnilo!Ten film se da strhat na vsech frontach,hlavne vsak se da pohrbit jako akcni komedie.Toto nema vubec nic spolecnyho s akcni komedii a uz vubec ne s filmem!Toto nema vubec zadny dej!!Vubec zadna zapletka!!Vubec to neni vtipny!!Vubec se nepovedlo skloubit akcni film s vtipnymi momenty s dospivajici dcerou!!Nepovedlo se vubec nic!!Vubec nechapu,ze nekdo z vas tady muze dat 4 hvezdicky!!80 procent filmu pusobi jako rodinne drama te nejnizsi televizni urovne a o akci jakoby tvurci nemeli zajem!Musel jsem se smat nekterym scenam,ne jako,ze jsem se u nich bavil,ale jak jsou ubohe...napr. jsem nechapal ,proc hlavni hrdina uveri Viki a vubec ji nepodezira,ze neni ze CIA,kdyz je tak trenovany a musi byt neduverivy,ale zrejme ma asi nejaky specialni vycvik na cich lidi,ze to rozpozna...Tato scena odstartovala letosni filmovou katastrofu...Fuj,toto je zatim nejhorsi film,jaky jsem letos videl!!Jednu hvezdicku jsem dal za sexy Viki a za Pariz!!Comeback Kevina Costnera se opet nekona,i kdyz na to sel salomounsky,vydal se hledat stesti do Evropy,s tim s nim souhlasim,nebot Evropa je krasna a mozna,ze tu nekdy natoci i dalsi Tanec s vlky,ale drahy Kevine,prosim,ne uz toto!Clovek ma potom z toho blby pocity a takovy filmy ho uvadi spis do zaporneho prozivani sveta...Probud se Kevine!Clovek by se mel s chyb poucit,tak snad me vyslysis a poucis se.Jinak chapu,ze zrejme dochazi penizky a takovy evropsky trip bodne,ale toto bylo na me moc!Lidove-KRAVINA! ()

pekos

Tento film, plný naivných, nelogických a miestami prihlúplych scén je tak skvele natočený, že vás pohltí najmä svojim akčným poňatím. Keďže Luc Besson má rád svojich hlavných hrdinov, je príbeh amerického agenta v Paríži síce plný problémov, no ten ich však rieši s nadhľadom a s chladným prístupom profesionálneho likvidátora. Nič z toho však neznižuje kvalitu filmu, ktorý je akoby vystrihnutý zo súčasnej doby a zasadený do rokov 80-tych. A keďže aj herci sú prirodzení a uveriteľní, je to skvelý film na večerné predstavenie, dokonca aj v kine. ()

Final

Kevin Costner už není to co býval. Nejlepší chvíle tráví s euforií na zemi, neúspěšně kombinuje rodičovství s výslužbou u CIA, ale aspoň že se u toho umí pobavit. Film nemá příliš velké ambice, ale jako lehce akční komedie by se uživit mohl, kdyby se film nepouštěl do většího sousta než sám unese. Vážnost situace ohledně Ethanova onemocnění, dospívající dcery nebo nespokojené manželky se snaží vyplnit filmovou komedii, u které se člověk dokonce i zasměje. Jenže takhle výplň působí příšerně uměle a ztrácí se v moři krve, kterou Ethan prolévá. Trochu pokrytecky pak působí i závěr, kde (i přes válení se na zemi) Ethan po zmasakrování desítky poskoků odmítne nakonec zabít hlavního záporáka a zachrání si tak duši i svou rodinu. ()

Mishi

Nedávno sme mali možnosť vidieť v kinách 2 snímky od Luca Bessona, a to film Lucy a 3 days to kill, a môžem úprimne povedať, že tento film je lepšia voľba. V hlavnej úlohe agenta Ethana sa nám predstavil nezabudnuteľný a stále charizmatický herec Kevin Costner ( aspoň pre ženské publikum) a mňa osobne nesklamal, vo vedľajšej úlohe nemalo známa Hailee Steinfeld ( nominácia na Academy Award - True Gift) a Connie NIelson ( The Following, Gladiátor). Je pravdou, že samotný film v niektorých dejových líniach spomaľuje, nič však nebráni tomu, aby ste si vyložili nohy, otvorili ten správny nápoj a neoddychovali pri sledovaní akéhosi mixu ( akčný film, komédia, romantický film), lebo hlavne o to tu ide, užiť si jeden filmový večer zaujímavých a vtipných momentov. Nebudem tu rozoberať obsah, ten si prečítate vyššie, ale je to jeden z filmov, ktorý si pozriem znovu na dvd , veľmi výborné je aj hudobné doplnenie tejto filmovej snímky. Takže ak oddych, tak áno. ()

Bednobuch

Neurazí, ale ani nezaujme. Dost zapomenutelný film. Nicméně jsem se párkrát dost zasmál a některé přestřelky jsou docela dobré. Jen honička Audi A8 s Pažoutem? No nevím. Ale na podívání dobré, jen nad tím moc nepřemýšlejte. ()

aznaho

Desive becko. Po sviznem rozjezdu film upada do katastrofalnich klise. Snaha o komedii, detektivku a socialni drama za prispeni sponzoru Audi a spol. pusobi s kazdou pribyvajici minutou tak trapne, ze jsem se malem hanbou propadl do zapadniho Nemecka💀 ()

Atrejka1

Zdá se mi to, nebo je tam spousta nedokonalostí a nesmyslů? Hraje si film na obehrané klišé sbližování Ethana s dcerou na fázi táta s dcerou? Od půlky filmu jsem čekala každým okamžikem, kdy mu řekne to dojemné "tati". Čekala jsem taky na to, kdy se rodina dostane do přímého ohrožení. (Spoiler!) - Dcera unesena, manželka unesena a bude jim oběma hrozit přinejmenším mučení a trápení minimálně v poloze svázané zády k sobě a ronící krokodýlí slzy...A právě proto, že mě film tak mile překvapil a vtipné scény pobavily, dávám 4. Samozřejmě za ně může nejvíc sexy stárnoucí Costner :-) ()

Bufty

Priemerný oddychový akčák pri ktorom sa dá sem tam odbehnúť (po dáke tie pukance).Nebiť však Kevina Costnera film by nebol ničím výnimočný.Ale aby som nezabudol-Vivi (tajná agentka) poteší oko mužského diváka. ()

cenitel

Pro mě vcelku zvláštní film kde se mísí jak akční scény s rodinnými, které bych řekl, že docela převažují. Costner zde představuje tvrďáka, který si vždy dopomáhá zbraní, když chce aby mu někdo něco sdělil, nebo že se chce dostat do baru za svojí dcerou. Jsou zde i humorné scény jak uneseného účetního se ptá Costner, jak udělat správnou omáčku na špagety a účetní to vysvětluje jeho dceři přes mobil. Za jedno podívání za rok to určitě na tento film stačí. Dávám 70% ()

JerryPilsen

Klasická Bessonovka balancující na hraně béčka.Výše to nakonec udrží slušné dialogy a pořád dobrý Kevin.Akční scény poplatné žánru,ale ne zbytečně přeplácané. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)