3 dny na zabití

• USA 3 Days to Kill (více)

Ethan Renner celý život pracoval jako agent tajné služby. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se tomu, co kvůli práci musel odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Vždy se totiž dokázal efektivněji postarat o nebezpečné zločince než o svou dceru. Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Netuší, že bývalý zaměstnavatel s ním má jiné plány... Tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dokonalý a starostlivý otec. (Bioscop)

P.J.2

Nenáročná akční jednohubka se stále dobrým Kostnerem. Na večer jako nenáročná tvorba k pousmání dobrý, ale nemužu se zbavit dojmu že to mohlo být ještě lepší a pár hluchých míst to taky obsahuje. Kostner by si zasloužil roli jako Liam Neeson. ()

helloween93

Kevin v akčním thrilleru? Vlastně proč ne, uvítal jsem to. Přeci jen ta rodinná dějová linie šla Kevinovi hrát líp, ale film jako celek se mi dost zamlouval. Má to spád, sympatické postavy, scénář v rámci možností a hlavně oblíbeného Costnera + hezkou Amber Heard. 4* ()

GOREGASM

Kolaborace McG a Bessona ve mě vzbuzovala děs a hrůzu, stejně intenzivně jako jsem se upínal k naději, že Kev Costner a mladičká Hailee Steinfeld, která mě tak nadchla v True Grit, tenhle snímek vytáhnou nad očekávaný průměr. 3 Days to Kill určitě není ztrátou času, což je zpráva pozitivní, na druhou stranu zázraky nečekejme. Kvalita stojí především na hercích, jak Kevín, tak Hailee potvrzují, že toho mají buď hodně za sebou, nebo ještě více před sebou (Hailee moc fandím). Příběh začne jako dynamický a moderní akčňák, na který jsme od Bessona a spol. za poslední léta již navyklí, ale postupně překvapivě zručně implementuje do příběhu lehké rodinné drama, což sice ubírá dynamice, ale ne pozitivnímu dojmu. Hlavně tady je co hrát. Horší už je to bohužel s pseudodrsnou Amber Heard, která svou těžce nad věcí CIA šajbu prostě prodat neumí, možná i díky debilně napsané roli, která je nejslabším článkem scénáře, který sice zejména z Costnerovy postavy ždíme i díky svému představiteli maximum, ale v rámci přepínání mezi prozřivším taťkou a do poslední akce dotlačeným agentem působí kostrbatě, respektive účelově. Náročná zábava pro nenáročné publikum, nebo nenáročná zábava pro náročné diváky. Za mě to druhé, ale v dobrém. 65% ()

Kingjiri

Kdyby se šlo cestou čistý akční komedie, ve který by Ethan při práci řešil rodinný problémy (viz telefonáty s dcerou alá recept na špagety nebo "jsem tam za pět minut"), mohlo jít o slušnou zábavu. Takhle je sice sympatická snaha ukázat agenta jako normálního člověka, kterej má svuj život a rozhodně se nevěnuje jenom svojí práci, ale Bessonova snaha spojit dramedy s akčnim thrillerem moc nevychází. Filmovejch žánrů je na jeden snímek už příliš a nestíhá se pořádně řešit ani jedna dějová rovina (hledání teroristů, rodina, dcera, nemoc), přičemž rodinný scény neúměrně nafukujou stopáž (stejně tak imigranti v Ethanově bytě - mimochodem dost divnej nápad). Kromě toho se taky dost spoléhá na náhody (Vlk na večírku) a režie v podání McG tentokrát nijak neoslní. Herecký ale dobrý - Kevin Costner potěšil a jsem rád, že ho uvidíme tenhle rok častějc. Taky bylo příjemný vidět hollywoodskou produkci nakroucenou v Evropě. Snímek měl však rozhodně na víc, tři slabší hvězdy. ()

FanKalEl

Nenormálne mi film sadol, nečakal som že ma bude až tak baviť. Skvele zrežírovaný guláš žánrov bez hluchých miest, čo je big surprise od režiséra čo do teraz nenatočil nič moc. Určite to stojí aj za ďalšie pozretie. (95%) ()

jauzdu

Další výplod dnešní kinematografie, kterému vyloženě škodí přílišná délka. Zlaté časy, kdy nám k zábavě stačilo 1,5 hodiny! Nechápu proč dříve trvalo kratší dobu seznámit se s postavami, rozvinout příběh a přivést ho ke konci a nechápu komu se dlouho trvající film může vyplatit!? Nynější stopáž vede akorát tak k tomu, že jsem zmatena nastavenými scénami a unuděna nelogickými rozhovory filmových postav. Bez všeho toho nánosu by rozhodně lépe vynikly všechny kladné stránky filmu. Tj. konečně Costner na kterého se dá koukat, pěkné akční sekvence (hlavně honička v autech) a můj oblíbený styl humoru z akčních filmů. Nemusela bych se potom pozastavovat nad nelogičnostmi a nesmyslnostmi kterými je protknut celý film. Navzdoru tomu jsem se ale dobře bavila a doporučuji jako lehkou zábavu na večer. 70% ()

bararich8

Líbilo a moc. Zaprvé moc příjemný soundtrack. Zajímavá role pro Amber Heard :P Vcelku dobře skloubená rovina akční a vztah otec-dcera, hezky se to doplňovalo a mohli díky tomu vzniknout vcelku originální scénky (rajčatová omáčka...). To samé platí i pro nevítané hosty v jeho bytě. Tady všude jdou body za originálnost. Na druhou stranu pak trochu kazí dojem odfláklejší konec, angličtinou plynule mluvící Francouzi (vyloženě je to jako pěst na oko) a tak trochu trapné zneužívání jeho nemoci při honění záporáků. Ve výsledku tedy příjemné překvapení, 4*. ()

darkreider

Kde iný kárajú ja sa bavím. Možno je to určitý recyklát, a Kevin nie je tak úplne Liam, ale čert to ber keď je to zábava. A ešte k tomu francúzska. ()

Luisis

Besson se nezapře. Nielsen je neskutečně sexy a ten malej kluk v autobusu co viděl show jak na talíří.Vypichuji i zpracování. Honičky v autech po městě při střelbě ze zadních oken--exelentní - 78% ()

joker30

Veľmi dobrá vec, dobré akcie, naozaj netradične vtipné prvky. Kevin je zase raz sympoš na pohladanie a fakt bohovsky cool tatko :) 80% ()

Ondr@932

Solidní akční film se skvělým hercem Kevinem Costnerem a navíc i solidní dávkou humoru. Prostě moc fajn film ! 80% ()

Jakubik

Starý ale pořád ještě velmi charismatický Kevin Costner tu předvádí lecos aby film tak trochu zachránil od skončení v propadlišti dějin. Jeho obsazení pokládám za stěžejní, protože ten zbytek je popravdě nic moc. Ono někde tam vzadu to není špatný film jen je prostě podán tak, že se chviličku bavíte a chviličku zase nudíte. Možná by prospěla kratší verze nevím kde je zakopaný pes. Lepší tři hvězdy… ()

Whitebeard

Trochu jsem zavětřil problém v titulcích na začátku. McG režie. Možná i právem. Costner na to stále má. O tom není pochyb. Hrát umí parádně. Zraje jako víno. Je tu celkově dost situací, který nejsou moc dobře zvolený. Jednim z mých problémů filmu je jeho vztah k dceři, kterej je jako na houpačce. Nenávidí ho, střih, je to milující otec, co nikdy neodešel, střih, nenávidí ho. Dále nám tu Kostěj neustále v klíčových situacích upadá do mdlob, což ke konci filmu začíná být trochu nuda. Neni nad to si najmout na krizovou situaci agenta s rakovinou a zkoušet na něm experimentální léky. Dá se na to dívat, má to svý mouchy. 3* ()

Sgt.Cliffer

Zajímavý akčňák. Dokonce místy i komediální. Nevím zda to byl záměr, ale objevilo se zde pár vyložených frků a to jde jen k rubu. Opět tu ale musím poukázat na 2 totální blbosti a zhovadilosti: 1) průstřely skrz betonovou střechu (na začátku), 2) možná ještě víc do očí bijící: vlasatý novorozeně. No teda chudák matka! Celkově ovšem klady vyhrávají, není moc hluchých míst a dokonce bych se na to i někdy kouknul znovu. 3* ()

Torgal

Subjektívne strašne dlhý film (môžu za to aj Jojkárske reklamy). Scenár je riadne zmätený, kombinuje rodinný film so špionážnym thrillerom a ani jedna z týchto dvoch zložiek nedostane dostatok priestoru, aby sa vyhrabala z bahna podpriemeru. Postupom času sa dejú čoraz bizarnejšie veci a film tak nezachráni ani sympaťák Costner. Nuda. 4+/10 ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)