Monty Pythonův smysl života

• Česko Smysl života podle Monty Pythona (více)

Komedie strašlivá o prvních, druhých, třetích až posledních věcech člověka... V pořadí třetí a také poslední celovečerní film legendární skupiny Monty Python je sledem skečů volně propojených tématem života a smrti. A ač je především určen rybám, pokrývá veškerou škálu lidské zkušenosti. Od narození zdánlivě bezvýznamného dítěte (zejména z pohledu tresky), přes problém přemnožení katolíků, mužského zrání v hodinách sexuální výchovy, dospívání na bojištích 1. světové a zulské války, po problém ztráty končetin a dárcovství orgánů, až dospěje ke konečné otravě rybou a k tomu co následuje. To vše sepsáno a sehráno šesticí herců – autorů Monty Pythonova Létajícího cirkusu v režii Terryho Jonese a s animací Terryho Gilliama. (Česká televize)

Caine

Takhle to dopadne, když je vtipálek vážný. Anebo když ukáže svůj vnitřek. Hodně komiků prý doma nejsou až tak k popukání - třeba nás Pythoni takhle pozvali k sobě domů. Je to skvělé, ale ne vždy nebo ne pro každého je to přesně to, co chtěl. Já mám prostě pocit, že tohle jsem hodně chtěl, ale radši s někým jiným - ne kvůli kvalitě, ale aby mi zůstali v paměti hlavně jako rytíři. Svatý grál rules, takhle je mám rád. Každé další dílko bylo vážnější než to předtím. Pocitově jsem zmaten stejně jako tento můj komentář... ()

arcticsky

Zde dosáhl montypythonovský dryáčnický humor svých vrcholů: Kyblíček pro pána, prodej dětí na vědecké pokusy, rozdíly mezi evangelíky a katolíky a další a další a další.....i po několikrátém zhlédnutí extrémně zábavné... ()

Al Mustafa

Rozmýšlel jsem se mezi čtyřma a pěti, ale jelikož má tato šestice na víc tak pouze 4. Hold tych slabších skečů tam bylo až moc. ()

Gagner

Smysl života mě sice nepustil od obrazovky, ale spíše kvůli očekávání přívalu smíchu, kterého se mi sice dostalo, ale pomálu. Galaxy song skvělý, rugby učitelů proti žákům nejlepší, ale pak se již střídaly slabé až trapné momenty s průměrnými. Každopádně zábava to byla, ale na Monty Python poněkud slabší než v jiných filmech. ()

PanTumnus

velké a grandiózní finále. opět stejné chyby v mých očích jako v předchozích dvou případech, přesto je ale i tak většina snímku naprosto geniální a například u předfilmu nebo u písně o spermiích jsem se nemohl bránit usměvu většímu, než kdybych před sebou viděl nahého robbieho williamse. a tím se dostávám k dalšímu velkému mínusu celé této série filmů a to že tu nikdo není sexy :( a to mě štve! ale co... pozvednu svůj svatý grál, na svůj život... život robbieho a najdu celý jeho smysl a samozřejmě, na celý život se budu dívat z té lepší stránky. :) PEACE OUT! ()

majec4

Podla mna niektore scenky boli velmi slabe. Niektore vsak boli celkom dobre. No priznam sa, ze ma to nejako neohurilo. ()

Vesecký

Přemýšlel jsem, jestli nakonec nemám jednu hvězdičku ubrat za ty zvratky v jedné z posledních scén, ale nakonec jsem si říkal, tohle je pythonovská klasika, na kterou si často vzpomenu, hlavně na skeč, kdy učitel žákům vysvětluje techniku soulože, ale třeba hned ten první s porodem. Pythonovci si dělají legraci ze všeho a je to satira skutečně úderná, která je koneckonců dneska málo pochopitelná a dnes by si ji v neoliberálních časech nikdo nedeovolil natočit. Dělat si legraci z náboženství, z finančnictví, z úchylů, z armády, ukazovat nesmyslnost až absurditu toho všeho, za to by dnes měl leckdo u nás potíže. A tak jsem nakonec tu pátou hvězdičku připojil. ()

Curunír

Smysl života je můj nejoblíbenější film od Monty Pythonů a film při jehož projekci jsem se snad nejvíc smál. Břicho mě bolí ještě teď. Neuvěřitelně drsné a vtipné gagy, které se vám nesmazatelně vryjí do paměti a nemají ji šanci opustit. Mašinka, která dělá ping, hodina sexuální výchovy, blicí scéna, Chmurný žnář jsou jedním slovem rulez! A i Gilliamův předfilm o úřednících, kterří vzali věci do svých rukou, je naprosto cool. And don´t forget-Every sperm is sacred. ()

Honza dAve

"Nejdrsnější" pythonský kousek si zaslouží potlesk za perfektní srandu, kterou si dělá z Velké Británie a tamních dobových reálií a dovádí ji pořádně ad absurdum. Nicméně Svatý Grál a Život Briana jsou IMHO ještě o kousek lepší. ()

wollo

Tak tohle je opravdu drsnej filmek od Monty Python, v některých scénách až dokonce nechutný. Ale tyto nechutnosti jsou podány po Monty Pythonovsku a v takovém kontextu, že nakonec nepůsobí tak lacině jako například humor v současných post prcičkovských amerických fekálních komedií. Konečně jsem našel smysl života!:-) ()

bomber3

Když už jsem si zvykl na ten úchylný styl Monty Python a odvykl si hledat v některých skečích smysl, přijde takovejhle film. Možná nejúchylnější věc co jsem kdy viděl. ()

TomasKotlant

Totální magořina bez jakéhokoli smyslu. Geniální nápady v jednotlivých scénách si navzájem protiřečí a vytvářejí tak naprosto přesnou odpověď na smysl života. Jako film je to však velmi těžce stravitelné a navíc málo vtipné. *** Ve zkratce: Narození, víra, válka, žrádlo, smrt. ()

Saur.us

Film složený z mnoha výborných a mnohdy už i legendárních scének, popisující lidský život Montypythonsky klasickým, absurdním způsobem. ()

RedHot

V rámci satiry a zábavy se pořád jedná o slušný nadstandard, Svatý Grál byl ale přece jen co do gagů vyváženější. Tady nad některými sekvencemi rozpačitě kroutím hlavou, u jiných se řehtám. Vyloženě protivná mi je scéna, při které Britové odrážejí útok Zuulů. Tady už mi humor připadá britský a suchý až moc. Zato má nejoblíbenější scéna je bezkonkurenčně Zázrak zrození. Nemůžu si pomoct, ale kdybych se dal na medicínu, vsadím boty, že ze mě bude stejný primář, jako je zde. --- Prostředek filmu se mi líbí moc, prolog s pojišťovnou bych ale vypustil. Chápu, že to hoši mysleli dobře, ale... ne. ()

warrenur

Song "Every sperm is sacred, every sperm is great" a v tomto filme je ten kontrast v podani detskeho zboru, ktory ju spieva, voci textu. ;) "Couldn't you have your balls cut off" ;) Sexualna vychova s nazornou ukazkou a suchym obkecavanim opat brutal. ;) Britske kolonizacne armady s prepadnutym taborom a vyssimi sarzami agsolutne ignorujucimi okolite dianie. Havajska muciaren, ziva transplantacia pecene, penis-song, Mr.Death, Christmass in heaven song...life of brian sa mi vsak vzdy pacil viac.. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005