Monty Pythonův smysl života

• Česko Smysl života podle Monty Pythona (více)

Komedie strašlivá o prvních, druhých, třetích až posledních věcech člověka... V pořadí třetí a také poslední celovečerní film legendární skupiny Monty Python je sledem skečů volně propojených tématem života a smrti. A ač je především určen rybám, pokrývá veškerou škálu lidské zkušenosti. Od narození zdánlivě bezvýznamného dítěte (zejména z pohledu tresky), přes problém přemnožení katolíků, mužského zrání v hodinách sexuální výchovy, dospívání na bojištích 1. světové a zulské války, po problém ztráty končetin a dárcovství orgánů, až dospěje ke konečné otravě rybou a k tomu co následuje. To vše sepsáno a sehráno šesticí herců – autorů Monty Pythonova Létajícího cirkusu v režii Terryho Jonese a s animací Terryho Gilliama. (Česká televize)

HMTD

Slabé pasáže,silné pasáže,spousta dobrých nápadu,hodně vtipné momenty,je málo takhle vtipných vecí a dnes už se takové toči jen poskromnu,i přesto jsem byl zklamaný a víc jak 60 procent to u mě nebylo. ()

Tomulka

Jeden ze slabších filmů známé skupiny Monty Python, ale jos to pořád oni. Více není třeba popisovat kdo je zná tak viděl všechno. ()

sarianna

Tohle pythonovské dílko mi přijde nejméně povedené. Hodně scének mi vůbec nepřipadají vtipné ( zejména zvracení se mi fakt nelíbí) a těch několik, které mi přijdou opravdu zdařilé( konverzace v restauraci atd a nebo mě opravdu rozesmálo 'Vítejte uprostřed filmu) nemůžou tenhle film vatáhnout z průměru. Mám dojem, že jim už fakt docházel dech. Škoda, chlapci. ()

P@\/EL

Vynikající absurdní komedie plná satiry, černého humoru a kritiky všeho možného. Film disponuje naprosto suprovými srandovními scénami, kterým se nejde nesmát, prostě jedna scéna geniálnější než druhá. To by člověk nevěřil kolik různých výrazů existuje v angličtině pro slova jako penis nebo kondom. Jediné, co bych vytknul, byla úplně první scéna, která se k filmu vůbec nehodila. ()

winifred1

Pro mě jednoznačně nejlepší Pythonovský film....dokonale vystihuje jejich tvorbu, pravda je, že ne všem to sedí, ale já ho považuju za mistrovské dílo...prosměju se od začátku do konce. Navíc jejich kritika jak politické situace, tak společenských problému časem vůbec nezestárla...právě naopak.... ()

Eisenmann

Absurdita humoru tohoto filmu je nepřekonatelná. Díky neotřelému stylu a provedení se toto Monty-Pythonovské dílo stalo jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Ani při nejmenším bych se nezlobil na ty, kteří hodnotili jinak, než čtyřmi nebo pěti hvězdami. Někteří nechápou, někteří nestíhají, jiní neví vůbec nic. ()

HakitoCZ

Asi jsem se přespříliš namlsal Létajícího Cirku, protože ve filmech s nálepkou Monty Python už nevidím takovou dokonalost, jaká se dá ukázat v náhodnosti a více či méně zdánlivé nesmyslnosti zmíněného seriálu. Člověk by neměl takhle srovnávat, ale nálepka, pod kterou se všechna díla tyčí, je hází do jednoho pomyslného pytle a je to právě létající cirkus, který trčí mezi ostatními děly, jako opravář jízdních kol ve světě supermanů. ()

mlock

83%? Tak možná za celoživotní dílo M. P., ale tenhle kousek je fakt slabota. Pár trochu vtipných scének (asi 3), jinak jen absurdní a místy celkem trapný humor. ()

soukyd33

U tohoto filmu budete smíchy padat ze židle, za to vám ručím. Tento film nemá hlavu ani patu, což ale u této komedie vůbec nevadí. je škoda, že tento druh humoru se dnes na plátně už nevidí. Některé scény si určitě pustíte vícekrát. A o čem tety film vlastně je? Na to musíte asi přijít, inu smysl života. poznámka: Tento film doporučuji shlédnout s titulky forced, v pasážím kde se zpívá. Hvězdiček 5***** ()

surprise

No přiznám se, že napoprvé jsem to nedal, napodruhé už to bylo lepší a teď čekám, co to se mnou udělá napotřetí. Tuším osvícení! ()

KuceraJohny

Nikdy jsem nic od Pythonů neviděl a tohle byl první počin, které jsem zhlédl. I přes všechny vtipné narážky, dvojsmysly a vlastně všechno co mělo humorný přesah, nemůžu dát více než dvě hvězdičky. Když se jedná o komedii, tak se chci smát a né jenom chápat, co se vlastně snímek snaží svým zvláštním způsobem sdělit. Samozřejmě, ale musím vychválit fakt, že i když se zdá, že jsou to občas náhodně sestříhané skeče, tak do sebe vše zapadá. To se mi líbilo. Vypadá to, ale že asi nikdy nebudu jejich příznivce. ()

JoHoo

Narozdíl od Života Briana a Svatého grálu je tahle zábava opravdu jednoduchá, ale pořád neskutečně zábavná. Dokonce tak zábavná, že pro mě nejzábavnější. ()

Chefyk

Dvě * proto, že po Životu Briana a Svatém grálu to pro mě bylo obrovské zklamání. Vytratil se vtip a přibyla možná až trapnost. Na druhou stranu tam byly i světlé chvíle (scéna se smrťákem - ale já jsem to nejedla!). Možná je pravdou to, že smysl života není zábava pro každého. ()

lenoch

Nejšílenější film Monthy Pythonů. Všude kde ostatní filmy končí, Smysl života dělá ještě krok dál - jak praví klišé, jehož se nebojím hrdě použít. Bláznivé katarze budou trhat bránice každému milovníku iracionálna, který rád filmu odpustí těch několik hluchých míst. Pásmo surrealistických scének ve velkém stylu. Velkolepé kulisy, suverénní herecké výkony, skvělé písně a muzikálové scény z nichž každá hravě překonává jakýkoliv vážný muzikál. Tento film na "obyčejnou" srandu plýtvá ukázkami filmového mistrovství ve všech ohledech. Jen jedna věc mi vrtá hlavou. Kde byla ta ryba? ()

Eckhart

Pokud nějaký film skutečně změnil můj život, respektive můj přístup k životu a pohled na svět, je to tenhle. A to myslím zcela vážně. Navíc jsem se výborně bavil a Pythony mám prostě rád. 5*. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005