Uhlazená směs všech známých klišé, která se líbí většině a o které příliš nepřemýšlíte při sledování, po skončení snímku se vám tento ovšem velice rychle vykouří z hlavy. Jak se snažím nové tendence na CSFD alespoň respektovat, tak vysoké umístění v žebříčku nejlepších fimů je dost mimózní i na mě. 70%.(4.6.2015)

Obrovské a předvídatelné klišé, jež se naštěstí vyhnulo přílišnému sentimentu a nevtipnosti. Omar Sy je skutečně dobrým komikem a byť je vše opatrně korektní, od běžné americké produkce se film odlišuje příjemnou nadrzlostí, francouzským šarmem a vtipem i tam, kde by Hollywood za každou cenu tlačil slzy (viz holičský závěr). Moc však nerozumím tomu, proč by v základu tuctová a neobjevně napsaná dramedie s vlezlým sociálním/protirasistickým podtextem měla okupovat vrcholky žebříčků. Mnohem lépe na ni sedí definice "zábavný a příjemný film na nedělní odpoledne".(2.4.2012)

Při sledování filmu jsem si mnohokrát vzpomněl na podobný snímek Uvnitř tančím. Zvláštní však je, že zatímco u britského filmu se podstatně víc tlačilo na pilu a obvinění z citového vydírání mohlo být nasnadě, přesvědčil mě asi víc než jeho francouzský následovník. Asi proto, že Intouchables pracoval víc s humorem a celkově byl takový víc bezstarostnější, pohodovější a...méně úderný. Ve výsledku si možná najde i více fanoušků, ale jeho aroma ve mně nezůstane tak dlouho jako u výše zmiňovaného anglického produktu a nejspíš na něj i časem zapomenu. Tímto srovnávacím úvodem však nechci říct, že by Nedotknutelní byli nějak slabším filmem, to určitě ne. Je to po všech stránkách kvalitní dílo. Příběh není vůbec hloupý, v tech. kategoriích nenajdete slabšího místa (ach, ta hudba!), dýchá na vás příjemná a hřejivá atmosféra, funguje zde humor, ale snímek jasně stojí na úvodní dvojici, jejichž společná chemie (přestože tenhle aspekt zohledňuju spíše u milostných párů) funguje velmi dobře, a tak nějak přirozeně. Jako hlavní nedostatek filmu však vidím jeho celkovou nereálnost. Přestože se tvůrci dušují, že se inspirovali skutečným příběhem, nevěřím jim to. Při sledování filmu mi to ani moc nevadilo, ale v závěrečném hodnocení na to přece jenom přihlédnu. Nebudu sice zbytečně pálit tak ostrými náboji jako třeba Tetsuo a jeho sociální utopie, přesto 1* dolů půjde, nic ve zlém.(30.5.2012)

Ach, to zase jednou byla trefa do "černého". Musím se přiznat, že tohle mě hodně zaujalo. Nemá cenu se moc rozepisovat. Film jenž svou kvalitou, hereckým obsazením, psychologii postav, kvalitou vtipů mi dokázal vykouzlit šášo úsměv a pustit kroko slzy. Film je spíš silným sociální dramatem s prvky komedie než abych ho mohl označit za komedii. Excelentní francoá hudba a já musím bravurně chrochtat za tenhle silný příběh o dvou vrstvách sociálních skupin. Dejte mi do ruky Omara Sy a já vám pohnu kolečkovým křeslem!(28.3.2012)

Už nějakou dobu jsem o tomto filmu slyšel prakticky jen to nejlepší, tak jsem si konečně našel čas, abych tento snímek zhlédl a výsledek mě vcelku potěšil. Intouchables je výborný film, co se týče herců, atmosféry (titul "feel-good movie of the year" mu asi už nikdo nevezme) a hlavně komediální stránky a přesto po jeho skončení jsem nechápal, proč je kolem toho takové pozdvižení. Stejně jako jsem poprvé (a pak podruhé) viděl snímek Forrest Gump - jo, taky je to super, všechno je tak krásně lidské a vše kolem toho, ale pořád mi k absolutní dokonalosti chybělo něco víc. Oba tyto filmy mi přijdou kapku "strojené". Nevím, jak to lépe popsat, ale zkrátka mi přijde, že se jednou za čas takovýhle film musí objevit, aby lidem připomněl, že by se na sebe měli být hodní a vážit si toho, co mají. Proti tomu nemám nic, ale… já si tohle umím uvědomit i bez filmů (a to teď píšu jako člověk, co filmy opravdu miluje). 80 %.(23.2.2013)

• - Keď Driss (Omar Sy) telefonuje s Philippom (François Cluzet), tak si môžeme všimnúť, že u Philippa je deň, zatiaľ čo pri Drissovi je noc, no obaja žijú v tom istom meste. (ShortyIC)

• - Ke konci filmu při konfrontaci se svým bratrem Driss (Omar Sy) při příchodu dovírá dveře, ale ty se nezavřou a zůstanou pootevřené. V následujícím záběru jsou za ním dveře zavřené a v dalším zase pootevřené. (DexMASTER094)

• - V úvodu před odvozem do nemocnice říká Philippe (François Cluzet) Drissovi (Omar Sy), že si už bude muset zařídit řidičák. To se ale chronologicky odehrává až ve chvíli, když už Driss pracuje jako řidič dodávky po odchodu od Philippa. (kingEarnil)