Nedotknutelní

• Austrálie

Untouchable

Komedie / Drama / Životopisný

Francie, 2011, 112 min

Rozpočet €9,5miliónaTržby USA $10,198,820Tržby Celosvetovo $426,588,510(Historicky 2.komerčne najúspešnejší film vo Francúzsku s tržbou $163,652,405)▐ Tržby za predaj DVD v USA $5,474,080║ Dramatický príbeh ma správny nadhľad, v podstate ide v základe o ťažký námet ktorý v danom prevedení strhne, dej nenudí ani na chvíľu, odľahčené momentky striedajú dramaticky silnejšie, herci sú fajn, možno tomu chýba troška šikovnejšia réžia, čo by vybrúsila hrany, k úplnej dokonalosti mi tam niečo chýba, záver bol dobrý, taká iná Francúzska Zelená Míľa. /75%/(1.3.2012)

"Jsem tu kvůli těm papírům. Abych dostal dávky." Bohatý kvadruplegik udělá dobrý skutek a vybere si za ošetřovatele z mnoha seriozních, bílých, vzdělaných a nudných uchazečů trestaného černocha. Ten s ním kupodivu začne jednat jako rovný s rovným a díky kontrastu obou osobností je o zábavu postaráno. Silný a úsměvný film. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=d1hTDI4lt0k(27.4.2013)

Výborný skvěle dramaticky a scénáristicky vypilovaný snímek o tom, jak to mezi paraplegiky a podobně postiženými v reálném životě - nechodí. Philippe totiž patří k tomu zlomku populace, která si může dovolit život na zámku se spoustou personálu a v takovém prostředí se i ochrnutí snáší mnohem lépe než živoření někde v ústavu s vyhořelým personálem, který dává všemožně najevo, jak moc ho svojí pouhou fyzickou existencí štvete, a který vás permanentně udržuje ve stavu mizerného přežívání. Jenže takový pravdivý film by nenabízel tolik hřejivého humoru, zajímavých situací a přitažlivých postav. Vzájemná chemie mezi opatrovníkem Drissem, černošským plebejcem z periferie, a aristokratickým příslušníkem vyšší třídy Philippem je jednoduše dokonalá a plně funkční. Film neřeší jenom vznik jednoho velkého přátelství, ale zajímavým způsobem se potýká i se střetáváním různých kultur, společenských vrstev a věčného sváru tzv. velké elitní kultury s popkulturou lidových mas. Nedotknutelní skvěle naplňují oba žánry, ke kterým se hlásí. Těmhle hrdinům se smějete a zároveň se o ně bojíte. Kromě výše uvedené výtky bych měl snad jen jedinou - ten film je svým dovětkem zbytečně doslovný, tady bych nechal více méně otevřený konec a prostor pro divákovu fantazii. Celkový dojem: 90 %.(13.6.2012)

Tí Francúzi ma v poslednom čase príjemne šokujú. Najprv nostalgický The Artist a teraz je tu Intouchables. Asi sa začnem viac zameriavať na ich kinematografiu. :) Tento malý francúzsky zázrak nám ponúka klasický príbeh priateľstva, podaný veľmi jemne, elegantne, so štipkou humoru a dvoma príjemnými hlavnými predstaviteľmi, ktorým sa darí udržiavať rovnováhu medzi drámou a komédiou. Všetko to ešte dopĺňa dokonale poskladaný soundtrack.(17.3.2012)

Nejlepší francouzský film, jaký jsem kdy viděla (ovšem pravdou je, že jsem jich moc neviděla). Komedie a drama v jednom, každá složka správně vyvážená. Na konci filmu jsem byla naprosto spokojená, šťastná a dojatá. Film jsem viděla, aniž bych věděla, do čeho jdu, aniž bych se koukla na hodnocení na CSFD, proto mě velmi překvapilo, když jsem zjistila, že je tak dobře hodnocený. Hezké nevydírající lidské drama se všemi aspekty lidství, co jen můžou ti dva mít. P.S.: U holení fousů jsem se málem počůrala smíchy.(2.4.2012)

• - V čase 44:45, keď sa Phillipe (François Cluzet) a Driss (Omar Sy) rozprávajú v reštaurácii. je možné vidieť, ako na začiatku rozhovoru Phillipe jasne pokrčí ramenami. V jeho zdravotnom stave by to nebolo možné. (MySch017)

• - Ve scéně, kdy Driss (Omar Sy) mluví s Yvonne (Anne Le Ny) a slyší, jak Philippe (François Cluzet) diktuje dopis, je v jednom záběru před Drissem sklenice Nutelly, která je otočená zadní částí ke kameře. V dalším záběru, když Driss odchází, je ale sklenice Nutelly natočená logem ke kameře (opačně), bez toho, aniž by se jí jedna z postav dotkla. (Metal.God)

• - V galerii Philippe (François Cluzet) řekne Drissovi (Omar Sy) o jeden M&M, Driss mu dává zelený, v následujícím záběru je však bonbon žlutý. (KucC)