Sexy bestie

Život gangstera je značně vyčerpávající. To pocítil i londýnský lapka Gary Dove a uchýlil se raději do slunného Španělska, kde tráví volný čas s manželkou DeeDee a s přáteli Aitchem a Jackie. Jeho odpočinek však nemá dlouhého trvání, brzy je přerušen vpádem psychopatického zabijáka Dona Logana, jenž Dovea donutí, aby se k opuštěnému řemeslu rychle vrátil. Je ho potřeba u velké bankovní loupeže. Gary dlouho odolává, nakonec se ale do Londýna přece jen vydá. Avšak nikoli v přítomnosti Dona Logana. Tomu se totiž stala malá nehoda. (oficiální text distributora)

Paldini

Jen by mě zajímalo, že kdo nebo co, byla ta sexy bestie? Postava Bena Kingsleye? To snad ne. Ten nebyl ani tak sexy a bestiálně psychopatický jako spíše komický. ()

Madsbender

Obsahuje spoilery. Quentin Tarantino. Guy Ritchie. Michael Mann. Brian De Palma. Martin Scorsese. Alejandro González Iñárritu. Prakticky jediným zaujímavým aditívom bezosporu talentovaného videoklipára Jonathana Glazera do žánru gangsterských filmov, ktorého moderný ráz pomáhali, medzi množstvom iných, formovať vyššie spomínaní režiséri, nie je dynamicky našliapnuté rozhodenie rolí medzi charizmatickými hercami, ale paradox hada zahryznutého do vlastného chvosta, v ktorom sa postavy zločincov bývalých, súčasných a budúcich (za ktorých možno rátať manželky - DeeDee a Jackie) stretávajú v jedinom osudovom okamihu, započínajúceho beh udalostí, ktoré predznamenáva figurálna deus ex machina - dopad balvanu doprostred Garyho bazéna s vykachličkovaným dnom. Horkosladký humor servírovaný s gráciou doprostred konverzačnej zrážky pokojne dožívajúceho ex-mafiána Garyho s psychopatom Donom (ktorého som túžil vlastnoručne uškrtiť) len dotvára pikantnú príchuť podmanivo štylizovaného britského podsvetia (trikrát bravó za použitie a výber hudby), pretkaného svojráznou romantikou a vyostrenou lascívnosťou, ktorá k vidine výnosného zločinu a pôvabných žien neodmysliteľne patrí. Nech sa o to postavy akokoľvek pokúšajú, dlhým rukám organizácie nedokážu ujsť a odtnutím jednej hlavy len spečatia svoj neželaný návrat k remeslu. Do poslednej minúty udržiava Glazer postavy v napätí, no nekonečným kolobehom vytvára zvláštnu nehybnú atmosféru. Ako keď stojíme uprostred cirkusového kolotoča alebo tornáda, na mieste, z ktorého vidíme okolitý pohyb, no vnútorný priestor okolo nás zostáva konštantne nemenný. 80% P.S.: Názov je zaujímavá slovná hračka, ktorú možno v rozličných obmenách uplatniť na viaceré postavy a tým prepínať interpretačné módy. ()

Goldbeater

Některé filmy o vloupačkách jsou jasně okopírované od ostatních a nudné. Toto není ten případ. Ani byste většinu snímku neřekli, o co v něm vlastně jde. Samotná vloupačka je jen vedlejší. Jde taky hlavně o hru velmi zajímavých charakterů. Uhlazený a unavený lupič ve výslužbě Ray Winstone versus sprostě nadávající totální magor Ben Kingsley. Netradiční podívaná, která je podle mě dost přehlížená, což je škoda. S timhle filmem určitě neuděláte chybu. ()

kingik

Nejvýraznější je na tomto filmu Ben Kingsley a jeho herecký výkon. Filmu chybí lepší nebo mám li to nazvat lépe životnější uchopení, protože scénář asi byl silnější než následná režie Jonathana Glazera, která film táhne až moc do obyčejného průměru. Pro mě tedy nejlepší byly scény s Kingsleym a ostatní nemělo tu potřebnou agresivní razanci co drapne diváka pod krk a nepustí. Možná jiný režisér by film pojal jinak. ()

Jordan

trochu romantický film, trochu gangsterka, štipka heist movie, mierna "psychologická" krimidráma - glazerov debut je žánrovo ťažko zaraditeľný, vďaka tomu, že každá postava vyskytujúca sa v tomto skoro polanskovski komornom príbehu je aktuálny alebo bývalý gangster, môžeme to považovať za jeden z najoriginálnejších gangsterských filmov; v prvom rade si však musíme uvedomiť, že je to forma: ale forma prvej triedy, štýl pre štýl, potešenie z hrania sa: tak isto, ako si glazer užíva režírovanie tejto krásnej manieristickej hračky, tak si herci (winstone, mcshane no predovšetkým kingsley) užívajú hranie starnúcich gaunerov; ťažko povedať, či sa glazer viac inšpiroval svojimi klipmi alebo guyom ritchiem, výsledok je však ten, že richard kelly (donnie darko) a winding refn (drive) sa už inšpirovali glazerom (teda: podľa mňa); zbehne to rýchlo a vôbec to nenudí: a ten závan bizarnosti mi len a len lahodí (poľovačka na zajace, kameň v bazéne, vŕtanie do trezora, španielsky chlapec-sluha...). ()

Anderton

Takýchto cool britských gangteriek sme si za posledných 20 rokov užili dosýtosti. K tomuto staršiemu kúsku som sa dostal až dnes a možno je to aj dobre, známi herci tu totiž vyzerajú skutočne v relatívne mladíckej forme a na film sa už pozeráme ako na takú malú klasiku. Z dejového hľadiska to však nie je nič extra, oživením je fakt, že väčšinu filmu sledujeme prehováranie na lúpež, tá potom zaberie pár minút a finále toho už nemá veľa čo ponúknuť. Ale ako oddychovka dokonalé, človek chce ísť hneď sa slniť na lehátko vedľa Winstonea, teda skôr vedľa jeho ženy. ()

Chrustyn

Spíše průměrný thriller, který zaujme hlavně dokonalou 35-ti minutovou kreací Bena Kingsleyho, která veřte nebo ne vyzní hlavně v českém dabingu. Jeho postava, která je vtipná a zároveň děsivá je vskutku nezapomenutelná. ()

klerik

Štýlová gangsterka. Podmanivá atmosféra, skvelá práca s napätím medzi postavami. Film stojaci na dialógoch a minimalistickom herectve. Niektoré témy by sa ešte dali rozvinúť, ale aj tak som bol veľmi milo prekvapený... ()

Stanislaus

Pro mě asi nejnudnější film o mafiánech, jaký jsem kdy viděl. Nadávky mi nevadí, ale tady mi lezly krkem, stejně jako na Oscara (wtf?) nominovaný Ben Kingsley. Příběh a pointa jako by chyběly a zbyla jen taková beztvará hmota "čehosi". Dost suchý film, který je prakticky o ničem. ()

eraserhead666

Postava Bena Kingsleyho by si zasloužila, aby ten kámen nespadl do bazénu, ale na ni. Na nijak novátorskou zápletku místy ne/zajímavý film, občas skvěle podané scény. ()

Morholt

Pro mě jedna z kultovních věcí a pekelnym sólem Bena Kingsleyho, kterej nadával i potom, co všechny jeho životní funkce vypověděly službu. ()

jhrasko

Fenomenálny Ben Kingsley a zdanlivo v pozadí stojaci, ale rovnako skvelý Ray Winstone. "Yes, yes, yes, yes, yes" - také psychotické YES som v živote nepočul. ()

BoPo

Postavy jednoznačne zatienili samotný príbeh. A v tomto prípade to ani nebolo na škodu. Strach a obavy ktoré vyvolával Don Logan v podaní Bena Kingsleyho, to je skutočne ťažko zabudnuteľný výkon. Ray Winstone ho skvelo doplňuje a zaraďuje tak tento film do kategórie: JE CHYBA TO NEVIDIEŤ. ()

JayZak

Sexy bestie je pomalý film. Člověk tak nějak pořád čeká, že se něco stane, dojde na nějakou větší akci, ale ono nic. Je to opravdu jenom o tom, že jeden gangster ve výslužbě je vyrušen z odpočinku gangsterem stále aktivním. A následně nám roztáhle ukazují, jak je manželka naštvaná, jak je i přítel Aitch naštvaný (ten spíše vystrašený), a co víc, dokonce i Aitchiho Jackie je rozrušená, když přijede Don Logan alias Ben Kingsley. Přesto dávám zasloužené 3 hvězdy, které jsou za dobrou kameru, hudbu a hlavně vytříbená herecká čísla. Jenže ono je to těžké když máte výborné herce, ale nemáte s nimi pořádně co dělat... ()

MrCreosote

Exkurze do života bývalého, sluncemilujícího gangstera, který si zrovna válí šunky ve Španělsku. Krátká stopáž, několik psychedelických výjevů a psychopat Ben Kingsley, kterého bych k nám na záchod raději nepustil. Mně to ke spokojenosti stačilo. ()

mis-ko

Kto si myslí, že v slnečnom Španielsku sa ľudia natretí olejom s absurdným faktorom vypekajú na slniečku a nemajú žiadne starosti, je na tom podobne ako hlavný hrdina (bývalý zlodej) tohto krimi. S tým však tak celkom nesúhlasí jeho ex-kolega, ktorý má za úlohu presvedčiť ho k ďalšej akcii. A jeho "presvodčovacie" prostriedky sú na slnečné dni príliš temné. To nemôže skončiť dobre. Film s atmosférou dusnejšou než letný deň v trópoch. ()

Laurent

Nejslabším článkem tohoto filmu je námět, což je velký problém... Snad bych doporučil podívat se pouze na scénu v letadle, při které jsem vyprsknul smíchy. Jinak nic moc. ()

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel