Zare sa podarí uniknúť z pazúrov ruskej mafie, ktorá obchoduje s mladými dievčatami kvôli prostitúcii. Útočisko a skrýšu jej poskytne stará žena, avšak jej prítomnosť pripomína starene hrozné spomienky, na ktoré sa snažila zabudnúť. I napriek rozdielnemu veku obe zdieľajú spoločnú strašnú minulosť. (sochoking)

DavidWebb

Odhliadnuc od obsahu a formy som sa pre "päťku" nakoniec rozhodol kvôli Linde. Kvôli jej postave a herečke, ktorá ju stvárnila. Pôsobila na mňa veľmi vierohodne, bola tak presvedčivá až uhrančivá, že napriek svojej neústupčivej vnútornej sile a zdanlivého ľadového chladu a tvrdosti a všetkému čo bola ochotná/nútená vytrpieť, alebo práve vďaka tomu, ma takmer až sexuálne vzrušovala a rozdrvila. Ale nebolo to iba kvôli nej. Tento nevšedný smutno-silný príbeh zanechal vo mne pocity. Pocity, ktoré nemusel zo mňa žďýmať účelovo ako iné filmy. Zmiešavanie časových línií nebolo rušivé, naopak, v deji som sa skvele vyznal. Forma absolútne profesionálna, obsah originálny a vďaka dobrému scenáru skvele podaný. A aj keď to nie je nič artové (nech už si pod tým predstavuje kto chce čo chce), toto mi určite nevyšumí ľahko z hlavy. ()

Margerie

Čtrnáct dní po zhlédnutí mi stále běhá mráz po zádech. A to jsem si říkala, jestli jsem s tím umístěním do Top 10 příliš nespěchala. Vůbec ne! Něco tak syrového, drsného, a přesto zcela uvěřitelného jsem ještě neviděla. Jokinenova Intimní past mě o jeho režisérských kvalitých zrovna nepřesvědčila, po tomhle se ale nemůžu dočkat, s čím na nás vyrukuje příště. Nepočítejte s tím, že si film pustíte jen jako kulisu k nějaké nudné domácí činnosti. Zcela vás totiž pohltí a nepustí ještě pěkně dlouho po tom, co dohrají závěrečné titulky. Vynikající herecké obsazení, skvělá hudba, dva příběhy plné bolesti, které mají mnoho společného, jedinečná režie. Film, po kterém je těžké vrátit se do reality - a ta už vlastně nikdy nebude stejná... ()

Tanner

Jestliže kniha je díky členění na krátké kapitoly dynamická, tempo filmu je zejména v první části opravdu brutální a působí trochu zkratkovitě. Strukturou se snímek snaží knižní předlohy držet, ale i kvůli tomu musí být o něco zřejmější. Divák je tak oproti čtenáři ochuzen o postupné odkrývání vztahů mezi postavami. Není to však myšleno negativně. Myslím, že v rámci možností filmového média se jedná o velmi kvalitní adaptaci skvělé knihy, jejíž působivost se podařilo na plátno přenést, a to i díky mimořádně dobře typologicky vybraným a hrajícím hercům. V každém případě, pro hlubší psychologický rozměr doporučuji sáhnout po knize (ale to platí skoro vždy). ()

Jeremiasz

docela zajimava sonda do zivota. jak se lame charakter a co vsechno muze cloveku dodat silu (nebo mu ji naopak vzit). co ve filmu uvidite jste mozna uz videli,jen ve spojeni s nacismem, dopad na cloveka je stejny v kazdem totalitnim zrizeni. Vedlejsi role Zary me spis rusila ikdyz prinos pro dej rozhodne mela, presto mi nesedla a z ciste subjektivniho pohledu davam o hvezdicku min, ackoliv nezavisle hodnoceni by asi zaslouzilo plny pocet. ()

stephano

Estonsko-Finský mix Želary a Musíme si pomáhat v Hard core explicitním kabátu.Co jiného točit v postkomunistických zemích že. ()

dzberry

Hrome, sakra, krucinál! Velesugestivní vyvolávač infarktů a zvracecích reflexů (přeháním fakt jen nepatrně – a navíc!!! – cca v 74. minutě jsem dokonce málem znesvětil své sváteční červené trenýrky s brontosauříkem!!!). Po tédlencté Očistě už si nemyslím, že nejobskurnější blonďatý osud a nejžalostnější zaláskovávání má za sebou nebohá ubohá Džambulka. Aliide ji předčila ve všech směrech. A to ani do Itálie nemusela. Stačila jí k tomu jedna chalupa, rodné Estonsko, švagr (Rodenův dvojník), komouši, praneteř, trochu obsese a silný žaludek. ()

Sticks

Snáď len trošičku prepálená stopáž. Inak bezpochyby veľkolepý film, technicky bravúrne zvládnutý, so solídnou orchestrálnou hudbou a silným príbehom s uveriteľnými reakciami(samozrejme románové, avšak akceptovateľné). 9,4/10 (hmmm po takmer 4 mesačnej pauze, konečne dačo s plným počtom hviezdičiek) ()

kolodej1

opravdu silný film, který se vlastně odehrává ve třech liniích. Ve vzpomínkách staré Aliide na drsnou dobu, která se s nikým nemazlí a láme charaktery, dále v čerstvé minulosti Zary, která se u stařenky ukrývá před osudem nedobrovolné prostitutky a pak je tu současnost - mladá holka v azylu u staré paní a vzpomínky se probouzejí..... Obě za sebou mají hodně těžké chvíle, které je zásadně poznamenávají. Fakt tvrdý a sirový snímek, ale to neznamená, že by nebyl poutavý. Jen to není film pro citlivky a pro děti. Je to takový ten severský, studený film, pomalejší tempo vyprávění. ()

gpx

Vůbec nic, téměř žádné emoce to nevzbuzuje. Je vidět zoufalá snaha diváka zasáhnout, ale nefunguje to. Prostě je to falešné a laciné jak čínskej Adihash. ()

Lukas0801

Příběh dvou žen, se kterými se osud nemazlil....jeden během války a krátce po ní, druhý v dnešní době a přesto jsou si podobné jako vejce vejci. Z některých scén mě upřímně hodně mrazilo. Skvělý příběh a kvalitní zpracování. ()

Shaman::..

Na můj vkus až moc brutální. Pár dní předtím jsem viděl jiný film z "druhé světové", Lore, a ten se mi líbil více. ()

TOPmoovie

scenar je 4*, reziser ale nestacil, proste malo penazi. po tomto filme pochopite, co dokaze urobit nadrzana kundicka. ano, tak primitivne jednoduche to je. no paralerne sa odvijaju aj ine pribehy a tie su viac sokujuce. ()

Joshua2121

Je tichá, tmavá noc a uprostred poľa stojí starý, opustený dom. Teda, takmer opustený. Babička zapaľuje sviečku, zalieva čaj a usadá do hojdacieho kresla, aby posledný krát rozpovedala ten najkrutejší príbeh jej života. Príbeh plný lásky, nenávisti, lží a strachu, zabalený do pochmúrnej atmosféry desivej doby. Ešte aj prostredie dokonale dotvára pochmúrnu atmosféru a divákovi dáva zavčas vedieť, že ho čaká ťažký, emocionálny zážitok. ()

DrifterSoul

Silný příběh, či několik osudů spolu vzájemně propojených, odehrávajících se v Estonsku v rozpětí posledních zhruba osmdesáti let. Ale především osobní drama ženy v kulisách dříve kvetoucí země, brutálně zasažené bolševickou diktaturou. Hodně naturalisticky pojatý film, zpracovaný dle knižní předlohy světoznámé finské autorky. Děj nenavozuje rozhodně radost a potěšení, přesto se díky výborným hereckým výkonům, originálně volenému prolínání časových rovin a hluboké závažnosti obsahu sleduje jedním dechem. A je to také tak trochu "učebnice" dějepisu, umožňující si uvědomit, že osudy Estonska i Československa jsou si do jisté míry velice blízké... ()

Flashheart

Fuj. Strašně dlouhé dvě hodiny. To je tak černý, že by to mohlo sbírat bavlnu. Nebýt hollywoodského závěru, šel bych to potom inverzně spláchnout zeblitím se. Solidní 4, ale už to nikdy nechci vidět. ()

Grossing

Velmi náročné na psychiku, brutální scény, otřesná řezničina, utrpení, předstírání, falešné naděje, to vše v precizně natočeném snímku. ()

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013