Zare sa podarí uniknúť z pazúrov ruskej mafie, ktorá obchoduje s mladými dievčatami kvôli prostitúcii. Útočisko a skrýšu jej poskytne stará žena, avšak jej prítomnosť pripomína starene hrozné spomienky, na ktoré sa snažila zabudnúť. I napriek rozdielnemu veku obe zdieľajú spoločnú strašnú minulosť. (sochoking)

madline24

Syrový film, celkem věrně převádějící na plátno knižní předlohu. Jako to bývá obvyklé, kniha na mě zapůsobila o dost víc, i když nebyla tak drsná a naturalistická a často jen v náznaku ukázala to, co film převedl do tvrdé reality. Film ale každopádně stojí za shlédnutí a dost vyčnívá mezi ostatní současnou produkcí. ()

L_Into

Cinema Mundi 2013 - Kdybych před zhlédnutím filmu nečetla knihu, asi bych to nerozchodila. Velmi vydařená adaptace slavného, cenami ověnčeného bestselleru Sofi Oksanen. Hodně těžko stravitelný snímek, který ale nesklouzl k ubohému emočnímu ždímání. Divák si bolest hlavních postav doslova prožije s nimi. Tohle Fini umí. Za mě 4 ****. ()

Soldier_666

Tak moje oblíbená finská skoroteenage herečka Amanda dostala zase jednou roli kde ukazuje všechnu výbavu, opět mi jí bylo líto, znovu předvedla jak nenuceně, přirozeně a věrohodně umí zahrát většinu rolí. Přes značné množství filmů ze země tisíců jezer které jsem shlédl, je pro mě tento první který se též zabývá Finským (Eeehmm teda spíš Estonským) nelehkým obdobím během druhé světové, vyobrazuje tehdější (jak moc se změnilo?) komunistický (Stalinistický) režim ve skutečném světle, hromadné znásilňování a rozkoš z vraždění - to by k ruskému Voloďovi sedělo - holt Ruskij mužik to má v krvi a nikdo mě o opaku nepřesvědčí - velmi dobře zpracované, jestli podobně bude vypadat i finskej Rozkaz tak se těším. Syrovější je snad jenom už Polská Volyň. Full HaD 5 ()

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013