Královský dvůr za doby Ludvíka XIV. byl nabitý vášněmi, lascivností a nebezpečím. To se často ukrývalo pod sešněrovanými korzety, napudrovanými parukami a bohatými krinolínami dvorních dam, jež za svými vějíři uměly zamaskovat nejednu špinavost. A tak je tomu i v případě Královy zahradnice. Kate Winslet jako emancipovaná zahradnice Sabine De Barra je povolána do Versailles, aby pro krále Francie vytvořila zahrady dosud nevídané nádhery. Pro pobyt u dvora krále Slunce jsou ale potřeba hodně ostré lokty. Kate v roli Sabine musí obstát nejen jako profesionálka, která navrhne zahrady obdivované celý světem. Musí obstát i jako žena, která skrývá tajemství z minulosti. A jako vášnivá a emocionální bytost, která svou upřímností vnese do Versailles nebývalý rozruch a rozpoutá vlnu se zvláštní vlastností. Vlnu, jež umí smést toho, kdo ji rozpoutal. (Bontonfilm)

Kamas

Těšila jsem se, ale bylo to příliš rozvláčné a nevýrazné, přišlo mi to celé takové ušeptané ( z letargie mě na chvíli dostal jen hukot proudící vody). Kate po celou dobu nesundala dramatický výraz se zamyšleným pohledem do dálky, úplně ten samý měl i král.. Kdo tohle pasoval do žánru komedie? Marně vzpomínám na nějakou humornou chvilku.. Vlastně jo.. Zasmála jsem se výrazu Kate při jejím vyvrcholení.. ()

Mlle

Překvapení. Čekala jsem plytkou romantickou novelu. Obrazem uchvacující film, dobře jsem se v něm zabydlela. Jako by byly chaos i skálopevná jistota tématem každého záběru, a v jejich zdánlivě nahodilé struktuře a smiřitelně nerozlučné soudržnosti klopýtáme po schodech do nebe, v němž krásné a duch jedno jest: věčné přátelství šťavnaté hlíny, dotyky známých knih, vůně malířských barev a kříd, síla i lehkost smysluplných rozhovorů, které se zabývají čím jiným než všedním dnem, šrámy a skvrny na cihlové kožené zástěře, provlhlé repasované trámy v záhonech, roky opečovávané oblečení nebo nedbalé účesy hodné plně prožitého dne. Obrazově neobvykle vstřícný film. Výjimečný je i tím, že je to film dospělý. Dialogy nad všedními věcmi lidskými jsou prodchnuty zkušeností, která v počátcích bortí jakoukoli možnou proměnu díla v lascivní román z červené knihovny, do níž bez jakýchkoli pochybností stále patří. Podtržením tohoto pozoruhodného rozměru, kvůli kterému si díla skutečně vážím, je oduševnělá, reálná dospělost Kate Winslet, ale i dalších filmových postav a herců. Prostá a hluboká zároveň, samozřejmá i jistá, právě tak jako zkušenost druhé půlky lidského života. Zkušenost člověka, který přijde o dítě, který netrpí iluzemi a mladickým narcismem, zná cenu strachu i vůle, život je pro něj prostředkem i cílem, nepřikrášlenou všedností i darem. Důraz na krásné, nepokryté vrásky Kate Winslet ve filmu (na rozdíl od trailerů) hloubku tohoto prožitku umocňuje – pohled i vrásky jsou svědkem. Svým způsobem je to film o lidství, jaké by mohlo být, kdybychom před ním neutíkali do nereálných, náhradních světů. A jistě také nepochybný zážitek pro každého milovníka zahrady i půdy. Casting je excelentní ve všech, i drobnějších rolích. Pikantním doplnkěm je, že tragicky zesnulou dceru hlavní postavy ztělesňuje skutečná dcera Kate Winslet. ()

adriane9

Pozor spoiler! Mám ráda Versailles a jeho zahrady a mám ráda úžasnou Kate. Tohle dvojité spojení mi vyhovovalo a já zlehka dokoukala film. Jasně nejsou tam srdceryvné zvraty, kostýmy nejsou nikterak úchvatné a ostatní herecké výkony také nic moc, jenže historie je prostě krásná a já dávám tři hvězdy.. A vryl se mi do paměti ten slavný návrh madam Le Notre : "Jde o pocit vyjímečnosti. Pokud nejsme schopni cítit vyjímečnost toho druhého, musíme se s tím smířit a hledat útěchu v náručí jiných. Je to oboustranně výhodná dohoda, zvykneš si Drahý." ()

arthur.22

Jedna hvězda za kostýmy, druhá za Alana Rickmana (jako Ludvíka, nikoliv jako režiséra). ..a jestli divák nudou neumřel, žije ještě dnes. ()

Bozvav

Tento příběh byl stejně zábavný, napínavý a poučný jak pozorování růstu kaktusu. Měla jsem co dělat, abych neusnula. Kostýmy dobré, hudba hezká, ale herecké výkony a scénář dosti chabé. Herci se po celou dobu tvářili, jako by je to ani nebavilo a hlavní hrdinka neměla ani kapku charismatu. Za mne max. 45%. ()

Bejbinka

Hooodně naivní, taková pohádka, což je přesně to, co se mi líbí. Na Kate se můžu dívat pořád, je úžasná, o Alanovi nemluvě. Řekla bych takový denní film pro všechny romantické duše ()

Rockerman

Alan Rickman chtěl natočit hezounký, neubližující film, což se mu více méně povedlo. Slabounký scénář, zavánějící Rosamundou Pilcherovou však nemohla zachránit ani, jako vždy výborná Kate Winslet. Na závěr ještě narouboval doják v podobě viny za smrt své dcery, kterou má madam de Barra cítit. A to už bylo jak z jiného filmu. Je to tak maximálně na dvě hvězdy, ale co naplat za mou milovanou " Kejt" je, jako vždy jedna * navíc! ()

anatheman

Těžký film na hodnocení. Na jedné straně nebyl špatným, na druhé straně se nejednalo o žádný zázrak. Zcela jistě uchvátí opulentní záběry na harmonické zahrady a majestátní barokní zámky. Současně zde posloucháme hudbu, která do uší proudí se vší slastí. Ani o hercích nemá cenu nic negativního říkat. Sám mám rád, když je příběh vyprávěn na pozadí prostředí, které spolu s ním prochází přeměnou. S filmem mám potíž zejména v jedné oblasti. Tím je přehršel motivů. Všechny jsou na první pohled zajímavé, na druhé straně jsou mezi sebou dosti nekonzistentní. Snímek se v jedné rovině zabývá minulostí Sabiny, která se týká jejího manželství a dítěte. V další rovině zde máme podivný milostný trojúhelník, dále intriky na dvoře a nakonec soukromý život Ludvíka XIV. Do toho všeho zasahují průřezová témata jako emancipace, manželský život francouzské šlechty a metafory o kytkách. Je zřejmé, že z toho všeho vzniká nemalý chaos. Ehm... že by to tedy nakonec byla intence? To samozřejmě může být. Nicméně i tak vzniká nekonzistentní příběh, jehož výpovědní hodnota je velice malá, neboť každá z linií není dostatečně zakotvena. Nakonec tedy uděluji tři hvězdičky. ()

hazaba

Pěkný dobový film, který je příjemně civilní, naprosto nerealistický (setkání Ludvíka IV. se zahradnicí a jejich rozhovory), lehce originální, lehce romantický a lehce emocionální. Bohužel v sobě nemá nic, kvůli čemu by si ho člověk zapamatoval na delší dobu. Snad kromě herců.... ()

Biopler

Historická fraška. Rickman sa veľmi strápnil v roli kráľa a takmer ničomu som v tomto filme neveril a nudil som sa prenáramne. Tak niečo nezaujímavé natočiť, to je fakt na zamyslenie... Hviezda asi fakt len za záverečné fontánky. ()

chrispe

Tento film mi přišel jako ochotnické představení. Pěkně zahrané, ale ani náhodou nevtáhl do doby, kterou má představovat. Dramatickou linku Sabiny jsem Kate Winslet vůbec neuvěřila, byla jsem z ní vážně na rozpacích. Rozjímám zda dát dvě hvězdičky, nebo tu jednu ještě přisadit za to, že to bylo celkem pěkně natočený s hezkou výpravou. Zklamání. ()

bearmeedek

Dalo se na to dívat, ale čekal jsem daleko víc. Natočit film, který se odehrává ve Versailles a tyto tam vůbec neukázat, je v historickém kostýmním filmu hanba. Versailles mám rád a těšil jsem se na ně. Kromě záběrů reálných parků by film určitě oživily digitální pohledy na vývoj budování a staveniště celého areálu. Kate Winslet bych nehodnotil, že už byla pro film stará nebo starší. Naopak na mě působila v roli venkovské architektky velice přirozeně. Historických filmů moc není, ale rozhodně jsem viděl lepší. ()

Veronica27

Na tenhle film jsem se těšila, už jen proto, že ho režíruje Alan Rickman. Musím říct, že to byla docela pěkná, pohodová podívaná.Taková, že by pak člověk klidně vyšel ven a začal zahradničit. Nicméně, čekala jsem krapet více. ()

haWranka

Roztomilá historická romance, která by byla naprosto o ničem, kdyby nebyla podpořená krásnou hudbou a skvělými herci. A kdyby nebyla zasazená mezi reálné historické postavy. Trochu nechápu, proč někteří film až tak haní. Jistě, není to zázrak, není to nabité akcí, ale to snad ani nemohl nikdo čekat! ()

Bobšule

Pěkné, moc pěkné. Chytře napsané, na diváka nikde nevybafne žádná levná divokost jen aby se - proboha - chvíli nenudil, na každou pointu si pěkně musí počkat až do okamžiku, kdy bude mít logický smysl. A navzdory panujícímu kultu krásy a mládí Kate Winsletová opravdu působí neuvěřitelně věrohodným dojmem, že je čerstvou vdovou a právě přišla o své jediné dítě. Její společné scény s Alanem Rickmanem coby Ludvíkem 14. jsou pak tím nejlepším z celého filmu. Moc s emi líbily kostýmy, hudba a spousta zajímavých záběrů. Nejvíce ale scénář. ()

E lan

Příjemné pomalé podívání s mistrovou poslední rolí. Ten závěr je dojemně rozlučkový, už jen pro to stojí za to film vidět. Ale i jinak dobrý příběh, herecké výkony a vše ostatní. Takový televizní film... ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman