Čtveřice mladých mužů se vypravila na prázdniny na venkov, aby si tu užila slunce, vody a hlavně příjemného nicnedělání. Nakupovat chodí k obchodníkovi Julesovi do blízké vesničky. Vychytralý majitel obchůdku dokáže využít i toho, že jeho půvabná dcera padla mládencům - zejména Gérardovi - do oka. A tak mladíci - oblíbení Les Charlots - se nejen nechají v obchodě okrádat, zapojí se do výzdoby města, a dokonce obléknou i závodnické dresy. A tak, pro přízeň krásné dívky v zápalu boje zapomenou i na svou vysněnou dovolenou. Ve francouzské komedii Blázni ze stadiónu se znovu přesvědčíme, že mladí muži ze skupiny Les Charlots se jen tak lehce nevzdávají! (oficiální text distributora)

Nechic

Baví dodnes, francouzský nesmrtelný humor, kterému nic není svaté. Některé nápady jsou opravdu originální. Focení sprintu mám v paměti dodnes :D ()

Jiriiik04

Tenhle snímek mi ukázala moje teď už expřítelkyně, když jsme jednou byli u ní. Osobně jsem nečekal, že by mě tahle komedie mohla nějak oslovit, protože mi mnohem více sednou černé komedie a dramedy, ale tahle crazy jízda mě fakt příjemně překvapila. Jasně, nějakou hlubší myšlenku nebo nějakou silnější emoci aby v tom člověk pohledal a taky je pravdou, že tenhle snímek je fakt bláznivá blbina, která prakticky moc smysl nedává a často si člověk až říká, jak se povedlo tvůrcům v roce 72 natočit takovou bláznivinu. Ovšem, to nic nemění na tom, že jsem se u téhle crazy jízdy fakt dobře pobavil. Nemůžu tady moc hodnotit nějakou technickou, případně audiovizuální stránku, protože zrovna komedie je jedinej žánr, kterému se podobné aspekty dají prominout, a ještě k tomu u takové šílenosti. Herci jsou kupodivu zábavní a jejich role jsou vážně skvělé, ohledně herců není co vytknout. Solidní 4* za to, jak mě tenhle snímek dokázal pobavit. Nic víc, ale ani nic míň. Bláznivá zábava bez myšlenky, ale zato solidní a vtipná k popukání. ()

LukasCL

Opět neváhám, opět 5 hvězdiček. Tentokrát přesun z vojenského prostředí do sportovního prostředí. Nechybí Jacques Seiler, skvělý výkon ale podává také Paul Préboist. Dabing je trochu netradiční, ale nijak neubírá na kvalitě filmu. ()

andydufrsn

Další ze skvělých francouzských komedií hraničících (či spíče hranice překračujících) s groteskou. Suprová podívaná na rozjezd pátečního večera! ()

Udet

..ůplná záplava gagů při které se prostě nemůžu víc než svíjet smíchy.. ..koncentrovaná sranda od začátku do konce.. ..sice ten humor není rozhodně nějak inteligentní ale svůj cíl - pobavit - to tedy splnilo beze zbytku. ..kvarteto hlavních hrdinů -sportovních antitalentů- se díky svému nasazení i drobným švindlíčkům propracuje až na stupně vítězů. Les Charlots ve své vrcholné formě, nesmírně půvabná Martine Kelly , pěkná výprava, vynikající dabing.. ()

Jirkacek

Blázni ze stadionu mne pobavili už jako malého kluka, stejně jako další filmy, v nichž hrála komediální skupina Les Charlots alias Gérard Rinaldi, Jean Sarrus, Gérard Filippelli a Jean-Guy Fechner. V tomto snímku se bláznivá čtveřice vydala na venkov, aby zde strávila prázdniny u řeky a nebyli by to ani oni, kdyby se neotáčeli za skoro každou pěknou ženou. V malém městečku blízko jejich tábořiště padla do oka Gérardovi pěkná dcera majitele obchodu s potravinami, kam chodili blázni nakupovat. Jenže její otec nebyl slepý ale chytrý a tak dokázal mladíky šikovně využívat. Jednou je zapojil do výzdoby městečka, když tudy měl proběhnout běžec s pochodní olympijského ohně a přitom pochopitelně vzniklo mnoho vtipných situací - dovoz sochy na náměstí, zavěšování ozdob na stromy či později situace s jídlem u řeky rozhýbaly naše bránice. Když konečně do městečka dorazil onen běžec s pochodní, dcera obchodníka se do něj zamilovala a brzy s ním utekla do velkého města, kde se konaly sportovní hry. Tak skončila jakási první část filmu a začala ta druhá, ryze věnovaná sportu na stadionu. Francouzští blázni se totiž za uprchlou dvojicí vydali, aby dívku přivedli zpátky otci a zejména k Gérardovi a tím spustili lavinu šílených gagů číslo dvě. A tak jsme doma sledovali, jak se čtveřice nešiků stala hrdiny své země, když vyhrávali jednu soutěž za druhou. Ověšeni medailemi opět přitáhli pozornost půvabné dívky, ale cesta do nitra jejího srdce byla dlouhá. Každopádně jsme se opět pobavili skvělými humornými situacemi, které namíchal režisér Claude Zidi. Nicméně jsem se nedokázal zbavit pocitu jisté povrchnosti, na rozdíl od jiného filmu s touto čtveřicí a to Velkým bazarem. Ten se mi líbil mnohem více a dokázal přinést i jakési poslání, o němž jsem psal v komentáři u tohoto filmu. Přes to bych snímek Blázni ze stadiónu zařadil mezi ty lepší s Les Charlots a proto mu uděluji tři hvězdy ze stadionu ***. ()

gapa466

Jeden z filmů, který hodnotím za dobu, kdy neexistovalo hodnocení. V té době bych o 5* nepochyboval. Teď pochybuje, ale přesto plný počet. ()