Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné. (Falcon)

tom.nosek

Tomorrowland není přelomový, ale rozhodně není špatný. Jen podle mě nedosáhl na očekávání, která fanoušci sci-fi měli. Tomorrowland je totiž pouze jeden z dalších filmů, kdy teenager (popř. skupina teenagerů) zachrání svět... Jenom s trochu jiným dějem a prostředím. Na druhou stranu, obsazení bylo parádní - George Clooney, Hugh Laurie, Britt Robertson a na svůj věk opravdu překvapivá Raffey Cassidy, které předpovídám zajímavou filmovou budoucnost. Nápad s Eiffelovkou byl taky fajn a až na to trošku pohádkové podání (holt Disney no) se mi to vlastně líbilo. ()

Warle

Tomorrowland má jednu obrovskou slabinu - je točen pro děti. A to docela výhradně, je to v podstatě takový pěkný barevný rodinný sci-fi film s obřím rozpočtem a ještě větším očekáváním. Bohužel obsahuje více jak dvouhodinovou stopáž, ve které se v podstatě nic zajímavého neděje, nudné postavy a ještě nudnější příběh. Ten prostě nechytne za koule a vůbec neutíká. Doufal jsem, že se aspoň konec nějak epicky povede, ale ani ten není žádná výhra. Jediné velké plus je hezká animace, potažmo triková část filmu a herecký výkon Hugha "House" Laurieho. Jo a zadek Britt Robertson ještě. Škoda. Kéž by to bylo pojato jako pořádné sci-fi eRko. To bych si možná smlsl. Ale u Tomorrolandu si nesmlsne ani dítě, natož já. ()

lucijelucije

Sylšela jsem spoustu kritiky na Tomorrowland, a hodnocení i odpovídá, ale mě rozhodně tenhle snímek nepřipadal špatný. Je trochu přizpůsobený mladšímu publiku pravda, ale co se týče kvality, řekla bych pěkný průměr. Začátek trošku tahaný, ale tenhle film měl dobrý spád, ke konci i akci, i když lehce předvidatelnou. B. Robertson je sympaťanda a sem tam proběhlo i něco vtipného. Taková podívaná na odpočinkové odpoledne. ()

peetriss

Podle mě vůbec ne tak špatné, jak by se mohlo zdát podle hodnocení. Vlastně docela příjemné překvapení. Tomorrowland je hravá, příjemná a nenáročná dobrodružná sci-fi podívaná schopně navazující na styl mistrů rodinného dobrodružství 80. let (Zemeckis, Spielberg aj.), a to za doprovodu zdravého nadhledu a vtipu. Vše občas zvýrazňuje skvělá retro atmosféra, občas prolétne nějaká civilizační myšlenka. Je pravdou, že lepší je v mých očích první polovina, která útočila i na plné hodnocení, ta druhá už padla za oběť typickému disneyovskému nešvaru v podobě sklonů plodit přeplácané chaotické scény bez patřičné dějové výživy, proto nakonec jen slabší čtyři hvězdy. Brad Bird se ukazuje jako výborný tvůrce s citem pro rodinné dobrodružství. Další obrovským kreditem filmu je vynikající casting: Britt Robertson je mile ulítlá k sežrání, navíc ukázala, že v ní dříme silný komediální potenciál, morous George Clooney je sázkou na jistotu a nemohu nezmínit Raffey Cassidy - dívku s extrémně silným charismatem, která jako by vypadla z nějaké pohádky šedesátých let. Myslím, že o ní ještě uslyšíme. Naopak trochu se nepovedlo obsazení Hugha Laurieho. Nenáročný relax, který především v první polovině oplývá příjemným vtipem. 70% ()

bloodcountes

V týhle době temna, kterou nedokážu úplně odignorovat ani při zvýšené dávce třeskutých píčovinek k pobavení nebo aspon k utlumení myšlení, na mě najednou místo dalšího anestetika vybafla tahle veskrze aktuální a velice bolestivá záležitost a nepřipravenou mě uvrhla do nálady, které jsem se tak dlouho vyhýbala. Čerta se starám, jestli je to nešikovně odvyprávěný nebo jestli je to naivní agitka pro celou rodinu. Zasáhla mě svým sdělením a to velice, takže dávám pět hvězd. Jsou podle mě oprávněný, protože jak vizuál, tak herci, kamera a hlavně hudba - všechno se mi líbilo. Plus mě to - zcela subjektivně-dostalo. Připomnělo mi to, kterého vlka nemám krmit a kterého jo.... i když je to fakt těžký. Podle hodnocení na čsfd se ale záměr minul účinkem, ono to není příjemný některý věci si připustit, nedejbože o nich popřemýšlet, jednodušší je napsat "odpad", protože to nebyla žádná pořádná popkornová zábava:)) ()

filipvrbik

Hezký, milý scifi film, má však zásadní vadu, tváří se, že je pro děti - děti hrají hlavní role, je to Disneyovka. Bohužel to tak úplně pro děti není, mně to nevadilo, ale příběh je ve druhé části pro děti příliš komplikovaný. Celkově ale dobrý nápad a hezké zpracování Tomorrowlandu. Potěšil zejména Hugh Laurie a další herci. Viděno v kině ...80% ()

Mikino00

Vyloženě promarněný potenciál. Film sice cílí na mladší publikum, ale i tak vychází z docela zajímavé premisy a občasnou nápaditost mu upřít nelze. Jenže dějově místy zoufale nudí a působí hrozně okoukaně. Obzvláště Clooneho scény je takové bezduché a odfláknuté. Vyloženě zklame konec, který vlastně z ničeho vytěží najednou jakýsi pozitivní závěr, který nedává moc smysl. Každopádně velkým pozitivem filmu je Britt Robertson. ()

Matros

Předražená prázdná podivnost, kterou se z nějakého důvodu rozhodl Brad Bird natočit hranou. Věřím, že jako animák by to mělo mnohem větší úspěch. Herci nevýrazní, scénář o ničem, místy vizuálně zajímavé. Pobavila mě prodejna komiksů, kde se Disney vyřádil na propagaci blížící se premiéry SW. Další film co spadne do skupiny drahých scifi/fantasy filmů, kde by tvůrci rádi viděli úspěšnou sérii, ale zůstane se pouze u jednoho propadáku. A tentokrát se v něm spálil Clooney. ()

dan4815

Od filmů pro celé rodiny nikdy nic neočekávám, ale přece jenom jsem se až nemile nudil. Onen rádoby velkolepý formát působící místo inspirativnosti a velkoleposti, spíše připomíná dost laciný filmový problém plný nudy. HODNĚ VELIKÉ NUDY, až by člověk nevěřil, kolik se do dvou hodin vleze nevýrazného obsahu podněcující spánek nebo autistické křeče. Zápletka je vcelku chabá, chybí tomu něco, z čeho by se divák bál o Zemi. Alternativní Země tam nebyla nijak dobře vyobrazena a celý film se točil jenom kolem... kolem ničeho. Jednoduše tak polovina obsahu tam je jenom na prodloužení stopáže. Zachránit lidstvo v podání tohoto filmu by trvalo chvíli, protože ono není o co stát. Ani k postavám divák zákonitě nemůže nic cítit, i kdyby chtěl. Jsou nevýrazné, bez nějaké hloubky - jednoduše se ve filmu objevili, řešili jak se dostat do alternativního světa, poté během pár minut přišli na to, jak zachránit svět. Nereálné, nepěkné. Autoři se nechali unést myšlenkou, ale nepodařilo se jim jí zrealizovat natolik, aby film byl zajímavý. A mimo to, český dabing je opravdu kreténský. ()

Zombi

Dobré obsazení, zajímavé nápady a příjemná retro scifi stylizace. Škoda že země zítřka jsme si moc neužili, většina děje se odehrává na naší zemi. Závěrečná pointa trochu divná a obecně logika děje, včetně zabijáckých robotů je hodně na hraně, ale jinak koukatelné. ()

PanTumnus

tak já asi viděl úplně jiný film než všichni ostatní. ale to bude asi tím že jsem nezlomný optimista. nebo se o to alespoň snažím, když už nic. každopádně. pokud jsi pesimista, či zarputilý realista film si neužiješ. sorry. jediné co mě při sledování mrzelo je, že mi už není deset let. ale i tak se mi na konci hrnuly slzy do očí a chtělo se mi poprvé letos v kině tleskat. více obdobných pozotivnách velkofilmů. ()

Novom

Film by to byl docela dobrý, ale musel by skončit po první polovině. Pak už to nestálo za to a dokonce si ani nedovedu pořádně vybavit onen "epický" souboj na konci. Zpět k začátku, film měl potenciál, vyprávění příběhu bylo sice dosti barevné, ale zároveň i hravé a technické vynálezy byly skvělé. V Paříži se budu muset jet podívat, jestli tam opravdu najdu to, co bylo vidět ve filmu. :) Od doby, kdy se však dostali jinam, to začalo hrozně upadat a já u filmu téměř usnul. Škoda, ale nejspíš mě mělo varovat logo Disney. Jen doufám, že SW dopadne úplně jinak. ()

Martinius

najlepsie na celom filme bolo animovane mini video sprevadzajuce zaverecne titulky, kde je zobrazena predstava buducnosti z 20-30. rokov. inak je to archetyp (rodinneho?) disney gyca s prvkami nedobrovolnej komedie, kde sa smejete bud zo sucitu nad sebou samym, alebo zo skodoradosti, aku blbost tvorcovia podsunuli ako pribeh. autori filmu mali podvedome pravdu. buducnost moze aj byt pohromou. napriklad rok 2015 pre taky sci-fi zaner. ()

Illy

Rodinná retro sci-fi podívaná, která mě neurazila. Chvilku nudí, ale i moje šestiletá dcera vydržela do konce v původním znění, s mým simultánním překladem :-) ()

Silencia90

Přes veškeré sci-fioidní prvky to byla neskutečně zábavná podívaná. Takový netradiční typ humoru, který mě vážně bavil, je ale bohužel asi to jediné, co můžu pořádně ocenit na tomto filmu. Sympaťák Clooney a sympaťačka Britt jen pomohli k tomu, abych tuto blbůstku dokoukala do konce. Hlavní a asi i nejdůležitější myšlenka filmu: "Hněte zadkem, pokud se vám něco nelíbí," tu podle mě nebyla dostatečně vyzdvižená a tak nějak se ztratila v prezentaci fantastického světa. Nicméně upozorňování na význam fantazie a kreativity tu sice bylo, ale spíš v pohádkovém podání. A poslední klad filmu se týká toho, že hlavní hrdinkou takovédleho filmu je holka. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Třetí Tron má červenou

Třetí Tron má červenou

31.05.2015

Když se v roce 2010 objevil sequel kultovní sci-fi Tron, mělo jít o první z několika filmů. Tron: Legacy ale investovaných 170 milionů dolarů překlopilo v "pouhých" 400, takže u Disneyho dlouho… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015