Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné. (Falcon)

Maynard.

Páááni, tak tohle je dobrá lahůdka. Brad Bird dokazuje, že mu jdou točit i s opravdovými herci a nejen s animáky. Tohle je hodně kvalitní kousek. Přesně se mi trefil do noty, páč všecko co se týče budoucnosti mám prostě hodně rád. Navíc tady ta budoucnost je fakt hodně vymazlená. Malinká škoda, že asi nemělí moc peněz na to, aby se odehrávalo víc děje v tý úžasně barevný a nápady nacpaný budoucnosti. To je asi jediný důvod proč tomu nedám (prozatím) plný počet *. Výběr herců na jedničku. Dr.House jako hlavní padouch ok! George je prostě švihák,kterej nemusí ani nic dělat a je prostě k sežrání. I obě herečky potěšily. Asi nejvíc mě dostala Eifelova vzlétací rampa :o). Všecky vychytávky z budoucnosti potěšily. Sakra, proč tomu nedát plnou palbu hned na poprvý? Dyť vo nic nedje a stejně to nikdo nečte :o). ()

sedm.1

Poměrně pohodová podívaná, u které mám bohužel ale pochyby, pro jaké cílové publikum vlastně byla natočena. Jasně, jde o Disney produkci, takže se jedná jednoznačně především o rodinnou podívanou, se vším, co k tomu patří, ale mám spíš na mysli to, že do rodiny patří jak dětské, tak dospělé publikum, a problém je, že většina juniorů to jednoduše celé vůbec nepobere, neboť především poslední dvacetiminutovka je jeden velký guláš informací, ve kterém jsem se nakonec ztratil i já sám a ikdyž nakonec je základní myšlenka filmu v podstatě docela jasná, tak dětské publikum se nemá šanci tím bordelem se ctí prohrabat. A naopak, pro dospělé obecenstvo je tu zas tolik infantilních momentů, a to prakticky po celou stopáž, že ani toto publikum se nemůže zrovna tetelit blahem. Nicméně, jako celek to ale docela funguje, zápletka je docela originální, s několika opravdu slušnými momenty a určitě nenudícím spádem, vyskytne se zde i pár vtipných okamžiků, hodně mě film překvapil po stránce akční, kdy tu sice proběhnou zhruba asi tak dva až tři souboje, a to navíc s dětskou účastí, ale jsou zpracovány takovým stylem, že smekám. Po stránce efektní je to pak trochu diskutabilní, mě totiž samotný „Svět zítřka“ svým vizuálem a pojetím příliš neoslovil, ovšem nad úrovní triků nemá cenu vůbec polemizovat, to je parádička. Každopádně, pro mě osobně se ale největším pozitivem stalo obsazení, a to nemám zrovna na mysli George Clooneyho, který samozřejmě válí, ale spíš mě doslova nadchli obě dívčí hrdinky, neboť jak Britt Robertson, tak Raffey Cassidy jsou neuvěřitelně talentované, výrazné a působivé mladé herečky, a pro mě ovládli Tomorrowland právě ony dvě. Já jsem zkrátka s tímto rodinným sci-fi docela spokojený, že se stal až takovým propadákem je škoda a na jedno zhlédnutí prostě určitě neuškodí. ()

DavidS.

Po většinu času hravý a nápaditý Bird v jedné z nejlepších teen sci-fi za poslední roky, kterému to ovšem v závěru kazí scénáristické zlo páně Lindelofa a nesoudná stopáž...Raffey Cassidy neskutečným zjevením...70% ()

KoRner

Priemerné sci-fi so sympatickými hercami. Veľa ľudí asi zostane šokovaných, pretože nie je to film s veľkolepými trikovými scénami a zo Zeme zajtrajška je tam iba posledná polhodina. No ale to sa dalo dozvedieť aj z traileru. Dovtedy je tam iba pár bitiek s robotmi, ktoré sú však celkom napínavé. Pre mňa to bolo každopádne lepšie než precenená Enderova hra. [6/10] ()

Lukoboss

Za poslední dobu určitě jeden z nejhorších filmů, co jsem viděl. A mrzí mě to o to víc, že tam hraje G. Clooney a H. Laurie, oba perfektní herci. No nedá se nic dělat, když je to blbě napsaný, tak ani armáda těch nejlepších by tomu nepomohla. Má to přes dvě hodiny a ta první je úmorná. Je to nudný, trapný, nezábavný, snaží se to být jaksi pohádkový, ale snad ani těm dětem se to nemůže zamlouvat. Taky jsem se na to dodíval na dvakrát, to se fakt nedalo. Ještě mám trochu problém s hlavní hrdinkou, jelikož B. Robertson hraje tak mizerně, že ji i o 12 let mladší kolegyně R. Cassidy hravě strká do kapsy. Klišoidním příběhem a "poselstvím" filmu se zabývat nebudu, takových už jsme viděli, že je to fakt zbytečný.. Dokonce uvažuju, jestli náhodou i ty dvě hvězdy nejsou hodně. ()

klukluka

Film z daleké budoucnosti, jehož prostřednictvím se George Clooney vrátil do dávné minulosti, kdy nezakopl o kloudný scénář. Proč ale něco takového vzal teď, to vážně netuším..? Jedna hvězdička za ztvárnění města budoucnosti. Zbytek drahý, ale naprosto zbytečný a zbytný patlámo. ()

Seti

Od Birda jsem asi čekal víc, ale i přesto byl pro mě Tomorrowland v klidu stravitelný. Musím si ale upřímně přiznat, že značný podíl na tom má především herecké obsazení v čele s oběma slečnami, kdy ta mladší z nich nejen příjemně překvapila svým herectvím, ale až trochu (víc) povyroste, tak zlomí nejedno chlapecké srdce (lehce pedofilnímu vyznění v závěru už chyběl jen pořádný lidsko-syntetický huban). Film samotný pak na mě působil značně nevyváženým dojmem, kdy k velmi solidně vystavěným a tajemnou atmosférou oplývajícím prvním dvěma třetinám nebyli tvůrci schopni napsat a natočit adekvátní a uspokojivé finále. To bylo na můj vkus značně překotné, postrádalo gradaci a Dr. House byl neskutečně slabě napsaný a zcela nevyužitý záporák. Dost pitomé rozuzlení spolu s laciným a klišoidním poselstvím pak bylo jen rozpačitou tečkou za zcela průměrným diváckým zážitkem. ()

Han22

Sci-fi od Disneyho a režiséra animáků? No a nakonec proč ne. Pořádná rodinná sci-fi Spielbergovského ražení už tu nebyla pěkně dlouho a Země zítřka má všechno. Jetpacky, lasery, vraždící roboty, nádherné město budoucnosti s pár pěknými nápady (bazén) a především onen Spielbergovský "pocit úžasu". Postavy jsou fajn, teenagerská hrdinka kupodivu neleze na nervy, robo holčička je fantastická a stejně tak skvělý je nabroušený a nerudný vědec v podání Clooneyho. Není to bezchybný film, protože se o tom světě zítřka zas tak moc nedovíme, trošku se to táhne a finále je vysloveně odbytý. Ale líbilo se mi to a minimálně za průlet jetpacky nebo úžasnou bitku v krámě plném sci-fi rekvizit ty 4* dám. ()

MARTIN*I

První polovina filmu ve znamení příslibu něčeho neobvyklého a zajímavého, snový svět, trochu něco mezi Ztracený svět a Stopařův průvodce galaxií. Bavil jsem se dobře. Nicméně jak příběh nabírá na zajímavosti, najednou jako by tvůrci nevěděli, co dál. Následuje pár nahuštěných nesmyslných vyvrcholení a film se najednou ocitne sice v jiné dimenzi, ale v dimenzi tuctovosti. Nicméně myšlenka a poslání se ani tak nevytratilo. Celkově tedy hodnotím jako nedotažený průměr. ()

Loki_Six

"In every moment there's the possibility of a better future, but you people won't believe it. And because you won't believe it you won't do what is necessary to make it a reality. So, you dwell on this terrible future. You resign yourselves to it for one reason, because *that* future does not ask anything of you today. So yes, we saw the iceberg and warned the Titanic. But you all just steered for it anyway, full steam ahead. Why? Because you want to sink! You gave up!" ()

iXtr3m3

Neskutočne nevyužitý potenciál, ktorý to malo. Technicky brilantné, ale z trailerov človek očakával fenomenálny a originálny snímok a vo výsledku dostal len ľahký nadpriemer. Našťastie ďaleko menšie sklamanie ako pri Midnight Special. Po druhom zhliadnutí musím konštatovať a aj dvihnúť pôvodné tri hviezdy na štyri, lebo malo to myšlienku, ktorá mi možno na prvý raz trošičku unikla. Že to naplno nevyužilo svoj potenciál, za tým si stále stojím, ale inak slušný film. A tá logika ohľadom tej katastrofy a nášho postoja k všetkému? Dnes neskutočne reálne a autentické. ()

JamesSi

Naprosto přesně to, co nesnáším na "pop"-vědě, naivním futurismu a (původních) fanoušcích Elona Muska. Předpokládám, že lidi, kteří tohle natočili/napsali/schválili oslavovali koncept Hyperloopu a věří, že nás před klimatickou změnou zachrání once-in-the-lifetime inovátoři/velcí muži historie. ()

bloodline

Hugo na sci-fi Super 8 spôsob srší optimizmom. Aj keď sa k nemu dopracuje výrazne kľukatým spôsobom, priamemu zásahu do srdca deťúreniec sotva utečie. Ako dospelá záležitosť funguje kostrbato (my žasneme nad hrmiacim protipólom šialeného Maxa). Otázka iba znie, či 200 rozpočtového mega našlo zmysel života. V prípade výpravy bezpodmienečne, ale s týmto tvrdením nemôže súhlasiť akcia dýchajúca ťahom na vlastnú bránu. Z tohto vzorca tvorcovia vyšmykli iba parádne scény v dome a v obchode, zostatok vyrazí dych jedine ľudkom narodených v tomto tisícročí. Minulomiléniový pamätníci Yesterdaylandu pokrčia plecami nad prestrelenou nenačasovanosťou, (takmer) nejestvujúcim marketingom a dabovanom verziou (aspoň večernému predstaveniu by titulkovaná verzia svedčala). Takto detské fenomény nerastú a už vonkoncom nedobývajú ich srdiečka frontálnou inváziou... Asi ten optimizmus rozkvitol na nesprávnej strane Atlantiku. 3 a 1/2* ()

Junglista

Výjimečně budu zatraceně hodnej, protože cca do poloviny sem se slušně bavil. Pak mi vyvstala v hlavě kacířská myšlenka - Hmmm, je to od Disney, čekám nějakou botu... - a světe nediv se, protože ta přišla a nakopla mě do pr... zadní části těla s takovou razancí, že sem málem skončil ve zdi. Ale než začnu nadávat, tak co se mi líbilo: vizuál (vim, žádnej zázrak, ale pro tyhle "future cities" mam děsnou slabost), Athena a George, kterýmu na jeho poměry lehce netypická role sedla... toť vše, protože nastoupilo znechucení a teď se budu muset zamyslet, abych to v rámci možností napsal co nejslušněji. Zabezpečení u Disney asi stojí za vyližkapsu, protože nechápu, jak se ke scénáři dostal nějakej (ale už to fakt slušně nejde) ZASRANEJ zelenej ekoteroristickej buzerant (pardon, už se zklidnim) a ústy Hugha Laurieho musel vyzvracet obsah svýho mikromozečku do světa, jak člověk je ten nejzlejší a musíme se chytit za ručičky, bejt strašně multikulti a svět se zázrakem z prdele obrátí. BOŽE!!! No nic, Disney tímto navždy vykazuji z dohlednosti svých očí. ()

Fantomas92

Celkem by mě zajímala cílová skupina diváků tohoto filmu. Vždyť to není pro nikoho. Dětem se asi moc nebude líbit zabíjení lidí a stopáž filmu, dospělým musí vadit hloupý příběh. ()

SpaceOdyseus

Zacatek je velmi slibny. Birdova variace na rocketeera, je uzasna a kdyby cely film byl o strastech maleho Franka a udrzel si pocatecni kvalitu a detske nadseni, mozna by to bylo na plnou palbu. Ale bohuzel se dej presune do soucasnosti a Casey zacne byt brzy otravna, Clooney moc schematicky a Birdovi zacnou dochazet rezijni napady, nastesti to zachranuje roboti kamoska, kterou bylo zajimave sledovat. Treti akt a samotna konfrontace se zaporakem jsou ale tak nezajimave a predvidatelne, ze je tezke film vubec dokoukat. ()

Hanys_

Nějak se to Birdovi rozpadlo v rukách. Zajímavá látka i obsazení, pár dobrých scén i nápadů..a stejně to jako celek moc nefunguje. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Třetí Tron má červenou

Třetí Tron má červenou

31.05.2015

Když se v roce 2010 objevil sequel kultovní sci-fi Tron, mělo jít o první z několika filmů. Tron: Legacy ale investovaných 170 milionů dolarů překlopilo v "pouhých" 400, takže u Disneyho dlouho… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015