Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

xxmartinxx

Příjemná westernová pohádka s bezchybným humorem. Naivní a čistě zábavné, bez jakýchkoli ambicí. V podstatě opak Leoneho. Ale taky pěkné. ()

igi B.

T.H. tentokráte bez B.S., zato však s novými kumpány, kteří předvádějí bohužel opět jen stokrát provařené staré fórky. Špagety stokrát jinak, lehce stravitelné, podivně (i když mile) parodicky vyvařené... Tři špagetky, jak ty vlásky děda Englišmena... :-) ()

gudaulin

V 60. letech se staly velkým evropským šlágrem (a spasitelem stagnujícího filmového průmyslu) napodobeniny amerických westernů, tzv. spaghetti westernů. Barboni sice není Sergio Leone, ale lidové komedie a parodie mu šly k duhu, byl to zkušený rutinér a mohl se navíc opřít o populární komickou dvojku Terence Hill a Bud Spencer. V jeho patrně nejlepším filmu Podivné dědictví se sice objevil jen první z nich, bohatě to ale vyvážil scénář pracující plný parodického humoru a jemné ironie. Dialogy, herecké obsazení, hudba i scenérie Plitvických jezer dohromady vytváří příjennou podívanou, ke které se rád vracím. Celkový dojem: 80 %. ()

Sarkastic

Tento film mimo jiné dokazuje 2 věci: Hill dokáže hrát v dobrém filmu i bez svého letitého parťáka Spencera a navíc, že western může být natočen i jako kvalitní komedie. Hezká kamera (prostředí Plitvických jezer je opravdu magické), hudba (titulní chytlavá melodie), osobité herecké výkony (zaujmou hlavně 3 povedení strýčkové, ale je fakt, že při pohledu na zamilovaný pár si přijde na své jak mužské, tak ženské osazenstvo ;-)) a hlavně spousta kvalitních fórů a originálních nápadů (Divoký Západ braný s nadhledem). Tento film samozřejmě má své nedostatky (ono není zrovna jednoduché natočit westernovou komedii, aby byla dost vtipná, ale přitom neztratila kouzlo původního žánru), přesto z mého pohledu to vidím na slabších 5*. ()

Gilmour93

„Proč se chce mejt, vprostřed sezóny..?“ Anglický gentleman Terence Hill sesedá stejně nestandardně z bicyklu i z koně, recituje Whitmana a střílí koltem na základě znalosti fyzikálních zákonů. Udělat z tohoto podivného dědictví pravého muže bude pro bandu desperátů velmi těžký úkol.. I po letech půvabná komedie z Divokého západu, obohacená o brilantní český dabing. Ten sentimentální konec u Pacifiku mi připomenul možný osud Bronsonova Harmoniky.. ()

genetique

Skvelý a predovšetkým nesmierne zábavný film. Film, ktorého minúty ubúdajú tak rýchlo, ako fazuľová kaša z panvice uvarená na divokom západe pre bandu lupičov utekajúcich pred zákonom, a ktorého hlášky a ich pointa majú väčšiu frekvenciu a údernosť ako facky a päste, ktoré si chlapi medzi sebou rozdávajú v miestnom salóne, a väčšiu presnosť ako výstrely, ktoré si uštedrujú najväčší pištoľníci tejto divokej zeme. Najviac hlášok a vtipných scén pochádza z konfrontácie moderného a sofistikovaného životného štýlu (Tom) a drsných, neohrabaných spôsobov (ostatní), najviac sa ťažilo z bicykla. Tie najlepšie už kolegovia v komentároch spomenuli, snáď by som ešte pridal jednu zo záverečných: "Hej Morgane, zřídím tě tak, že tě pak nezpoznají ani po hlase." Hill to bez Spencera ťahá bez problémov, zápletka je tak banálna, až je dokonalá. 90%. ()

Hakha

Tento film má vše co jsem od filmu s Terencem Hillem čekal, skvělé a zábavné souboje, mnoho prostých a zábavných postav, krásné slečny a tu správnou westernovou atmosféru. Tento film mě chytil a nepustil a velice se stydím, že jsem film viděl až dneska, tato klasika ode mne získává plné 5 hvězdičkové hodnocení... ()

sud

Báječná westernová komedie, nejlepší ze samostatných filmů Terence Hilla. V pozadí příběhu o tom, jak tři pobudové vychovávají syna svého zesnulého přítele k obrazu svému, je melancholická linie nenávratného konce Divokého západu. Ale zábavy je opravdu hodně a rovněž dostatek skvělých hlášek ("Jsem entomolog."-Takovej mladej a už tak nemocnej, to jako Angličan"-"Ne, to byl tuberák."..."Viděl jsem ženský, který se chytli na chlapy co je skopali, ale takovou co se chytne na knížky jsem ještě neviděl"..."To je ale krásné pondělí".-"Je sobota!"-"Ale vždyť včera byla neděle, tak dnes...-"Je sobota!"...). A do toho všeho vynikající dabing (Terence Hilla namluvil skvěle Vladimír Brabec). Zábava a oddychovka jak vyšitá. ()

akisha

Tenhle film miluju! Už od dob, co jsem ho viděla poprvý. Bylo to takový malý zjevení, perfektní parodie na westerny s triem neznámejch pardů a jedním Terencem Hillem jako mladým zajícem. Ty hlášky už jsou teď kultovní ("Směj se!"), stejně jako výtečně natočený rvačky, skvělá vtipná hudba nebo celá ta geniální sekvence s rozcvičkou. Herecký výkony, tam se nedá naprosto nic vytknout - Joe, Bull a Vopičák jsou neskutečná trojka a Candida s Tomem jsou ve svý čistotě a naivitě taky k sežrání. Doporučuju všem, vedle všech těch ZAZ věcí tahle tak trochu zapadla, ale neprávem, protože je minimálně stejně dobrá. ()

Falko

Z nostalgie som tuzil tuto komediu opät po niekolkych rokoch vidiet, ale ten zazitok uz nebol rovnaky, ako vtedy. Objavilo sa tu mnoho vtipnych scen, avsak ani to mi nestacilo k tomu, aby som bol s tymto filmom rovnako spokojny. Skoda, asi som mal velke ocakavania a to mam komedie s Terenceom Hillom a Budom Spencerom velmi rad... 26.11.2009 _____ Terence Hill - (Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore) +++ Gregory Walcott - (Bull Schmidt) +++ Yanti Somer - (Candida Austin) +++ Dominic Barto - (Opičiak Smith) +++ Harry Carey Jr. - (Holy Joe) +++ Enzo Fiermonte - (Frank Austin) +++ Danika La Loggia - (Iris) +++ Riccardo Pizzuti - (Morton Clayton) +++ Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis +++ ()

MM_Ramone

Mladý, vzdelaný Angličan sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore zdedí zrub s rozľahlým pozemkom v Novom Svete - na Divokom Západe v Amerike. Stretne sa tam však aj s tromi podarenými parťákmi jeho nebohého otca. Bull Smidt, Holy Joe a Opičák Smith majú z neho urobiť poriadneho chlapa. Začne sa im to dariť až potom, čo sa zamiluje do dcéry miestného boháča Franka Austina, krásnej Candidy. Pretože o ňu má záujem aj drsný Austinov správca Morton. Takže Tom sa potrebuje s ním porátať. Hlavnú úlohu v tomto komedialnom spaghetti westerne si zahral modrooký blonďák Terence Hill. *** ()

D.Moore

Westernová komedie, která je sice poněkud dlouhá a její příběh nepřekvapí snad nikoho, kdo kdy viděl třeba jen jeden jediný film s Terrencem Hillem, ale přesto je příjemná. Humor ovšem obstarává hlavně původní dabing s Vladimírem Brabcem v hlavní roli - s tím novým dabingem (ani v původním znění s titulky) to vůbec není takové. ()

PinokKio

"Tome, tu děvu musíš poznat. Má sice jenom jednu nohu .. ale stojí za to." No a jelikož jsem taky Tom a navíc zvídavej, tak jsem nejen tu děvu poznat chtěl : ) Podivné dědictví je úsměvnej spagetti western s modrookým študovaným Terencem Hillem, jeho třemi pistolnickými gráciemi (byť jsou to chlapi od rány) a jednou krásnou dívkou, kvůli které je potřeba se naučit pořádným chlapským móresům .. ()

gogo76

Kto má filmy s T. Hillom a B. Spencerom napozerané nebude z tohto nijako zvlášť prekvapený. Podstatne kvalitnejší humor i príbeh, v porovnaní s inými kúskami, sa mu nedá uprieť, takže spokojnosť. Záverečná fackovačka je už ale opäť v starých koľajách a tieto preplesky ma už rozosmiať nedokážu. Ako chlapci sme sa smiali práve na tých fackovačkách, ale dnes je to presne naopak a viac si vychutnám humor, i keď dobre mierená vždy pobaví. Hláška, ktorá ma najviac rozosmiala: "Prišiel ste mi podať informácie o odchode dostavníka, však?"...Cez všetky klady i zápory je pre mňa aj tak veľkým prekvapením, že sa tento film vošiel do top 200-300. Je to dobrý film, ale tak významné postavenie v rebríčku, si myslím nezaslúži. 70%. ()

Xmilden

Jj,kdyby neměl rodinu, tak ... Nadčasově příjemná Hillovka, kterou zdobí jako vždy senzační písnička Don't lose control a skvělé hlášky. ()

kinej

Italské komedie opravdu nemusím, ale tahle se mimořádně povedla. Některé hlášky i po letech fungují a celý film mě nutil se usmívat. Asi nejlepší a možná jediný dobrý film Terence Hilla. ()

lamps

Filmů, kde hrál pouze Terrence Hill bez Buda Spencera , jsem viděl upřímně jako šafránu, ale Podivné dědictví je z nich jasně nejlepší. Příběh je jako vždy velmi jednoduchý, ale na druhou stranu disponuje výborně napsanými postavami, kterým dominuje se sladkým úsměvem, odporem ke zbraním a jízdním kolem namísto koně právě Hill. Není to také tolik o rvačkách( i když pár pěkných se tu najde) a člověk si užije větší množství inteligentního humoru. Ale i když ten netypický Hill, který se ani neuměl prát, mě také hodně bavil, nejlepší byl stejně ten závěr, kdy z něj tři zkušení přátelé konečně udělali chlapa. ()