Pistolník Líný Joe alias Pravá ruka ďábla se potuluje Divokým západem se stejnou cílevědomostí jako kutálející se křoví. Jednoho dne ho vítr zavane přes poušť až do městečka s velice nevrlým šerifem, ve skutečnosti zlodějem koní Bambinem přezdívaným Levá ruka ďábla. Bambino není z příjezdu svého bratra vůbec nadšený. Celkem dobře totiž tuší, že Joe dokáže během chvíle převrátit celé městečko vzhůru nohama a zhatit tak jeho plán na krádež stáda plnokrevníků, které se pase hned za městem. Koně ovšem patří nebezpečnému majoru Harrimanovi, a když Joe slíbí, že bratrovi s krádeží pomůže, stává se šerifovým zástupcem. Jen Bambinovi opomene zmínit, že nový plán zahrnuje záchranu nedaleké osady před majorovými muži i mexickými bandity. A když do městečka přijede pravý šerif, strhne se teprve mela. (Česká televize)

Grogan

Jeden z nejlepších filmů téhle slavné dvojky. Skvělé bitky a hodně vtipných hlášek. ("Neříkej mi Bambino!" - "Tak ti mám říkat šerife?" - "Neříkej mi nijak... i kdyby ses topil!") ()

whisker

Bud Spencer jako sherif byl opravdu dobrý. Super hudba a klasicky kupa domlácených lidí okolo. Atmosféra, která u této dvojce bývá uplně normální mě báví. Terenc Hill s nejrychlejším postřehem taky bodoval. Děj byl sice hodně slabý, ale překvapivě mi to ani nevadilo, naopak film mě dost překvapil. ()

BigBang

Jedna věc je p. Spencer a p. Hill. Ale ti padouchové! Úžasná přehlídka individualit. Zvláště ty superprofesionální nájemní vrazi jsou hodně lahůdkoví. ()

kratina

Hned bych sám konvertoval k Mormonům! Při pohledu na koketující Sáru a Juditu, dvě holky krev a mlíko, nadšeně se hrnoucí do manželství se mnou. Jenže mnohoženství má i svá úskalí, že... Člověka kolikrát brní hlava i z jedné jediné manželky. A mít TO doma hned v několika exemplářích? No potěš... To si ve finále uvědomil i Joe Trinità, přestal konečně myslet tím, co se mu houpá u pasu (jeho kolt šestiraňák? :-)) a těm vdavekchtivým dívčinám vzal roha. A dobře udělal! ()

Nocturno culto

Sice to není tak nabité bitkami jako obvykle ale i tak se tu pár dobrých momentů najde, třeba bojový trénink farmářů, seznamování Mescala s Bambinem pomocí facek a několik dalších..jedna z klasik dojice S&H :-) choreografie finální rvačky je úchvatná, nechybí rozbíjení stolů o hlavu a další tradiční prvky ... ()

Inozuka

Tak když už nám Bud Spencer opustil tenhle svět, dal jsem si na jeho počest majstrštyk v podobě Pravé a levé ruky ďábla. Tenhle film považuji za jeden z nejzdařilejších dvojice Hill - Spencer. Perfektní hlášky, špinavá vizáž a pěkně nonkonformní příběh dvou lotrů, kteří ve srovnání s těmi gaunery v oblecích jsou přeci jen ještě správňáčtí a ve svém nihilismu dokáží také občas někomu pomoct - zvlášt' pokud je to v jejich zájmu. Tohle individuaisticko anarchistické poselství je mi hodně sympatické. I když Levou a pravou ruku... znám dost detailně, objevil jsem zase pár detailů, které mi dosud unikaly. V podstatě až teď jsem zjistil, že Bambino je levák a Joe pravák a odtud tedy pochází jejich přezdívky, že Bambinův kumpán je sice v dabingu uváděn jako Weasel - ale správně by mělo být přeloženo Lasička, což podtrhuje svou parádní mimikou... Takže i snad po padesáté jsem si to užil a válel se smíchy. Škoda Buda, ty jeho zabijácké rány pěstí seshora do hlavy mi budou chybět! ()

Likan7

Tak tady to nepůjde. Nejsem nějaký fanoušek Hilla a Spencera, a bohužel se to nezměnilo ani ve westernu, ba co víc jsem u Pravé a levé ruce ďábla umíral nudou. První půlka ještě byla koukatelná, ale pak se to zvrhlo s peklíčko, které trvalo až do konce. ()

Belmondicek

"Vítejte bratři!...Kdo mu řek, že jsme bráchové?" Čtvrtý společný snímek Terence Hilla a Buda Spencera je opět western, ale tentokráte už čistě komediální. Režisér E.B. Clucher vytušil a zúročil pozoruhodný komický  potenciál dvojice a zadělal v Itálii i v Evropě na skutečně strhující úspěch. Na konci je úžasná rvačka v choreografii vytvořenou s vrozeným smyslem pro rytmus. O rok později vzniklo volné pokračování s názvem Malý unavený Joe, které bylo ještě úspěšnější a v našich kinech v tehdejším Československu bylo uvedené jako první a s titulky. Bývalý kameraman Enzo Barboni točil po celou režisérskou kariéru pod pseudonymem, napsal také scénář, který je prošpikován skvělými hláškami. Hudbu složil Franco Micalizzi, kterou nahráli bratři De Angelisové pod uměleckým jménem Oliver Onions. Původní kinodabing s Pavlem Trávníčkem (asi první dabing Hilla) a Jiřím Zahajským se opět mimořádně povedl! "No...když řekl, že naše máma je stará ku.va....Ale to je pravda!...Jo, ale tak stará zase není!" ()

IronRocky

Tahle westernová komedii patři podle mě mezi nejlepší filmy dvojce Spencer a Hill. Dobrý hlášky a hlavně skvělé rvačky, kterých je ve filmu dost. ()

Rodin

Jano, ty si diabol, alebo si sa pozeral. Tento film, jak jsem jinak k této dvojici velmi milosrdný, se opravdu moc nepovedl. A to tak (tedy pro mě osobně), že už nejsem ochoten si ho dát ani z nostalgie. ()

kyLuke

Napoprvé mě tenhle film sice pobavil , ale ne nějak zvlášť . A teď když se na to po době dívám, musím uznat, že je to jeden z mých TOP 5 filmů této dvojky . Vynikající scénář a režie a skvělí Hill se Spencerem . Hill tu má sice hlavnější roli , ale Spencer se zastínit nenechal . Navíc výborná hudba a fantastická písnička ! Naprosto dokonalá zábava - jedna z mých nejoblíbenějších komedií a jeden z mých nejoblíbenějších westernů ! A závěrečná rvačka je také má nejoblíbenější ze všech jejich filmů a toto je vážně jejich první film a pak už těžili hlavně z tohoto ( vyjímku tvoří pouze - Pomsta černého korzára , Dva Misionáři a Superpolicajti z Miami , ale i jiné filmy, které tento film sice kopírují , ale jsou výborné ) . Takže ještě jednou - můj nejoblíbenější film této dvojky . ()

topi80

Na tyhle dva prostě nedám dopustit. Ve westernu lítají nejen pěsti, ale i kolty, už v tomto filmu jako by si ústřední dvojice střílela i sama ze sebe (i svých ještě budoucích filmů). Padouchové jsou opravdu pořádní špinavci, osadníci tradičně zcela neškodní, Hill je i tady za rošťáka, ale do toho je pořádně líný (což je v jiných filmech doménou Spencera). A samozřejmě se hláškuje na všechny strany, "stará kurva" už je jenom třešničkou na dortu. Nádhera. ()

PavelH

ta půlhvězda je navíc za výbornou ústřední píseň, která je spíš nezapomenutelná, než film... Každopádně jeden z nejlepších Terence\Bud filmů... taková ta blbinka u který nemusíte moc přemejšlet. Moje oblíbená hláška: "Posílá vás sem sám pán". "Ve skutečnosti jsme jeli kolem." :)) ()

Knor

Výborná westernová komedie. Legendárnější dvojka než tihle dva asi neexistuje. Spousta hlášek, pěstí a kopance jen lítají a prostě se na to parádně kouká. Škoda jen že to timhle dvoum nevydrželo do pozdějších filmů. ()

Naganes

Klasika s Terence Hill a Bud Spencer, která nikdy neomrzí. Tento film mě provází už od dětství a vždy se na něj rád kouknu. ()

ANTYCHRYST

Fazolová western story :) s legendární dvojicí Spencer a Hill, patří k tomu nejlepšímu od této dvojice. Jak se tam fackujou s těma Mexikánama :) to nemá chybu. Těžká vzpomínka na mládí :) 70 % ()