Pistolník Líný Joe alias Pravá ruka ďábla se potuluje Divokým západem se stejnou cílevědomostí jako kutálející se křoví. Jednoho dne ho vítr zavane přes poušť až do městečka s velice nevrlým šerifem, ve skutečnosti zlodějem koní Bambinem přezdívaným Levá ruka ďábla. Bambino není z příjezdu svého bratra vůbec nadšený. Celkem dobře totiž tuší, že Joe dokáže během chvíle převrátit celé městečko vzhůru nohama a zhatit tak jeho plán na krádež stáda plnokrevníků, které se pase hned za městem. Koně ovšem patří nebezpečnému majoru Harrimanovi, a když Joe slíbí, že bratrovi s krádeží pomůže, stává se šerifovým zástupcem. Jen Bambinovi opomene zmínit, že nový plán zahrnuje záchranu nedaleké osady před majorovými muži i mexickými bandity. A když do městečka přijede pravý šerif, strhne se teprve mela. (Česká televize)

pjotr76

Trochu se mi tahle dvojka a její filmy v tý změti buum, prásk, - neuvěřitelnej mlátiček, pletou. Takže nevím o čem, že přesně byla pravá a levá ruka ďábla, ale asi to není podstatné. Důležitý je, aby bylo tak deset chlapíků, hodně hubenejch a hodně malejch a ty nabíhali na kladivo Buda Spencera a sem tam na facku Terence Hilla, no a do toho jedna stejná váhová kategorie Buda...ale která stejně tu hlavičku a kladivo dostane. Primitivní sranda...ale jsem i primitiv. ()

unagi

Keď niekto zbožnuje typické bitky Bud Spencera ako ja, tak film sa mu musí páčiť....tolko pestí po hlave, tolko faciek do oblastí medzi lícom a krkom, tolko faciek čo človek preletel zo dva metre....doplnené trefnými ftípkami, to dokáže len jeden človek . Jednoduchý film v ktorom ide len o dokonalé bitky, či presné odstrelenie protivníka od pása, možno nájisť aj niejakú hlbšiu myšlienku či dokonca ja nejaké poučenie do života! Ako vraví môj ocino :,,Keď na mňa pôjdu dvadsiati chlapy, viem, zabijú ma, ale piatich zabijem JA! " ....nikdy netreba ukázať, že sa bojíte! ()

peetriss

Neustále se pěstmi ohánějící Bud Spencer a Terence Hill se dali na spaghetti western, a kupodivu se nejedná vůbec o špatný film. Je vtipný, dobře natočený s líbivou výpravou, skvělou spaghetti atmosférou a humor do tohoto všeho skvěle zapadá! Další důkaz, že Italové westerny opravdu umí. ()

Paldiny

Pravá a ľavá ruka diabla mala v mojom prípade iba tú smolu, že prišla až po pokračovaní. Po Malom unavenom Joeovi, na ktorého jednoducho nemohla stačiť rýchlosťou, dôvtipom, hravosťou. Ani tu však nechýbali im tak typické gagy, facky - plesky a záverečné rošambo, aké nemalo ďaleko od grotesky. Škoda len toho ležérneho tempa medzi tým, väčšia priamočiarosť by filmu isto prospela. Takto to tvorcovia hrali ešte na dve strany a poriadne ani na jednu. ()

Foxhound#1

Film je sice jeden z nejlépe hodnocených od této dvojice, ale já z něj až tak na větvi nebyl. Humoru mi přišlo méně než v jiných filmech, rvačky dobrý, mormonky ve vodě taky dobrý, ale chvílemi jsem si říkal, že už je ten film nějaký dlouhý a už by mohl skončit. A malé roličky Dominica Barta (šéf Morgan z Šimonů s Matoušem) jsem čekal o trochu víc. ()

ekomo

Třikrát hurá pro tu neodlučitelnou dvojku Terence a Bud, jsou to prosě jedničky. A ta atmosféra nemá chybu, pocit špíny, potu, hladu a žízně prostě patří ke správnému westernu. Prostě báječná komedie se skvělou muzikou, kterou musím osobně doporučit k shlédnutí, nejlépe v tom pravém starém biografu. ()

H4ku11

Neuveriteľne úžasné! Môžem vidieť aj miliónkrát a stále pobaví. Terence s Budom sa našli práve pre tieto role. Prach, špina, bitky, hlášky...A tie fazule!! Bravo! ()

bobstock

Tentokrát s jednodušší zápletkou, ale s pěkně dlouhou rvačkou na konci a Bud zasejc víc mluví než v ostatních filmech, hlavně ke svému nezbednému bratrovi Terencovi. ´´Sem naštvanej na mámu, že tě tenkrát nezardousila nebo aspoň neutopila!´´ :D 70% ()

Klajnik

Westernová taškařice jakž takž fungující díky chemii mezi Hillem a Spencerem. Špagéťáky máme spojeny s revizionistickým subžánrem westernů, které jsou násilné a demýtizující. To však nejspíš neplatí pro italské westerny s tímto hereckým duem. Celé je to velmi rozvolněné, lehké a když už se to semele, tak všichni odhodí zbraně a začnou o sebe rozbíjet židle a stoly. Hlavní záporák, major snažící se vyhnat farmáře z jejich země, by mohl být zastřelen ve třetině filmu, ale to by se nehodilo. V závěru, když jsou jeho muži přemoženy, tak je mu navrhnuto, aby radši odjel do Nebrasky a on tak laskavě učiní. Konec dobrý, všechno dobré. Sračka. Osobně si ani neužívám ty jejich vyumělkované pranice trvající několik minut, což je problém, protože je to jejich trademark a tudíž to bývá hojně užito. Rovněž vidím problém ve slabém příběhu, tedy i slabém dramatu i v tom, že smysl celého filmu je bavit diváka tím, jak si postavy vyměňují hlášky a jak tlustej Buddy vypíná nepřátele na facku (-akorát že vůbec). Barboniho o dva roky mladší Man of the East mě bavil více - i když je to taky taková pohádka. Oba filmy však obsahují krásné hudební téma - to, které vyhrává zde, si Tarantino vypůjčil do svého Djanga (...stejně jako si vypůjčil hudební motiv z Corbucciho Djanga). Sequel They Still Call me Trinity je prakticky tím stejným, ale už bez kvalit, které to u mě u originálu vytáhly na ty 2/5. ()

Vesecký

Hill a Spencer jsou snadno okoukatelná dvojka. Ve svém oboru byli mistry, jejich filmy nepostrádají humor, ale je to spíše humor pro puberťáky. Navíc mi nesedí jejich pěstní souboje. Kaskadéři se i na tomto filmu vyřádili, hodně z úponových sportů zvládli i samotní herci, klobouk dolů. Když ale všichni neustále vstávají nezranění, bez kapky krve, tak to člověka za chvíli přestane bavit. Děj jako by vzdáleně připomínal Sedm statečných, ale rozhodně to není jeho parodie, přestože i tady falešní šerif a pomocník chrání bezbranné mormony před zvůlí majora - ovšem sami nejsou bez poskvrnky. Snad v tom je poučení z filmu - nikdo není dokonalý, každý má své chyby... ()

hemul

Top 3 najnesympatickejšie filmové postavy: 3. miesto - Hans Landa (Nehanebni bastardi) 2. miesto - sestra Ratchedová (Prelet nad kukučím hniezdom) 1. miesto - brat Tobiáš ()

inachisio

Skvělé, vtipné, originální. Terence Hill a Bud Spencer jsou prostě správná dvojka, nezapomenutelná a vtipnými hláškami oplývající. Tohle je jeden z filmů, na které se ráda podívám i potřetí. ()

Heavyman

Tohle je pro mně první film s Budem a Terencem co natočili co stojí za to vidět, ostatní před ním mi příjdou zvláštní. Westernová komedie, kde se moc nestřílí, ale buší a prohazuje zdima. Jsou tam hromady keců, ale těch se většinou všimne až po několikátém shlédnutí. ()

krabatt76

"Copak Ty nemáš chuť něco v životě dokázat? Něco dělat ? Krást dobytek,přepadnout dostavník,nebo hrát karty,nebo tak něco.., Kdysi ´s byl dobrej karetní podvodník! Něco dělej ! ! ! " ......... "Kde mám vzít čas? Nemám ho i když nic nedělám ! " Tak to snad psal scénárista tohoto spaghetti westernu přímo o mě,ačkoliv mi v roce premiery do narození zbývalo ještě šest let.....Dneska jsem tento film viděl poprvé..ostuda,co ? Kdybych ho byl viděl tak před 20-25 lety asi bych mu dal 100%, ale už jsem dnes asi trochu jinde.Tím nechci v žádném případě říct,že je to "béčkovina" !!! Zkrátka pohodová pokoukaná :-) ()