Pistolník Líný Joe alias Pravá ruka ďábla se potuluje Divokým západem se stejnou cílevědomostí jako kutálející se křoví. Jednoho dne ho vítr zavane přes poušť až do městečka s velice nevrlým šerifem, ve skutečnosti zlodějem koní Bambinem přezdívaným Levá ruka ďábla. Bambino není z příjezdu svého bratra vůbec nadšený. Celkem dobře totiž tuší, že Joe dokáže během chvíle převrátit celé městečko vzhůru nohama a zhatit tak jeho plán na krádež stáda plnokrevníků, které se pase hned za městem. Koně ovšem patří nebezpečnému majoru Harrimanovi, a když Joe slíbí, že bratrovi s krádeží pomůže, stává se šerifovým zástupcem. Jen Bambinovi opomene zmínit, že nový plán zahrnuje záchranu nedaleké osady před majorovými muži i mexickými bandity. A když do městečka přijede pravý šerif, strhne se teprve mela. (Česká televize)

alldo.raine

Dobrý večer šerife. Drž hubu!:)))) Dle mého nejpovedenější film dvojice Bud Spencer a Terrence Hill. Jako dva bráchové jsou dokonalí, rozdílní, uvěřitelní. Bitky jsou zde skvělé, pro mě konkurence snad jen v Podivném dědictví, kde je ovšem jen TH. Hudba je perfektní, lokace samozřejmě krásná, aby ne když se tam tenkrát v Jugošce smělo točit jak na běžícím páse. Jméno Bambino mi sedne k BS jak prdel na hrnec a Zahajský jakbysmet. ()

MrMir

Úžasná věc! Sehraná dvojka v super spaghetti westernu, který je tak uvolněný a tak zábavný (a přitom efektní, akční, napínavý). Co dodat víc. Úvodní sekvence, kdy Líný Joe doslova "sežere" pánev plnou fazolí, zapije litrem vína....je prostě klenot..... ()

Suomi

Asi nejpovedenější film dvojice Bud Spencer a Terence Hill.Dobré hlášky,vtipné bitky,prostě je to sranda. ()

xxlch

Jako oddechovka je to moc dobrý,ale to je tak vše.Tyhle dva nikdy nezklamou,pokud se chcete zasmát a nepřemýšlet. ()

Stejšn

Strašně upocený Terrence, neobvykle mhoho mluvící Bud, odporní mormoni, kteří musí lézt na nervy každému divákovi a celkem slušná porce zábavy. Žádné veledílo, ale dá se to vidět. ()

eredin

Klasika dua Spencer, Hill ... I když je to celkově trochu nuda. Některé hlášky ovšem skvělé ... "vy gringos ste všichni hijo de putas" :)) ()

vlKousek

Parádní oddychový film (jak jinak u dvojky BS & TH). Ale co mě tady dostalo, tak je jedinečný song od Franca Micalizziho....85% ()

Asdas

V hlavných úlohách sympatická dvojica a ich eskapády zasadené tentoraz do prostredia divokého západu . Je to ale na škodu veci ,pretože viac vystrielaného olova - menej bitiek a bolo by to ešte lepšie tak to ostáva na priemere . ()

Kubi21

Opravdu vtipný špageťák. Tohle patří spolu s Malým unaveným Joe a Jestli se rozlobíme, budeme zlí k tomu nejlepšímu co Girotti a Pedersoli natočili. Je to neuvěřitelně třeskutá zábava s trochou atmosféry spaghetti-westernu. Je to klasika, která vždy pobaví. ()

J*A*M*B*O

Jednoznačne najlepšia westernová paródia, alebo návod k perfektnej zábave a relaxu. Dvojica Hill & Spencer je nezabudnuteľná a spolu s vtípkami, ktoré majú fakt grády to dáva filmu neskutočnný efekt. Myslím, že doteraz žiaden starší film ma nepresvedčil o svojej kvalite tak ako Pravá a ľavá ruka diabla. Videné 1000- krát a to stále neubralo na efekte. Dávam 9/10 bodov. ()

eFOXsize

Sympatičtí burani. :-) Asi můj první snímek se Spencer - Hill dvojicí. Skvělý snímek. Vtipný. Pohodový. Nepříliš dlouhý, ani nepříliš krátký. Tomuhle říkám oddechová komedie! Hlavně Hillovi tento žánr neskutečně sedí, jeho grimasy musím ocenit (a oči). ()

Pitryx

Skvělá oddechová blbinka na nedělní podvečer. V podstatě není co dodat, pravda, mohlo to být kratší, zvláště některé scény, ale jinak je to koukatelná věcička s občasným „i slovním“ humorem. Ale zase mně to přijde slabší než pokračování. 20150224 10357/10500 ()

boombang

Parádní vizuál - špína, prach a pot. Nebýt humoru, šlo by o western jako vyšitý. Oblíbené scény: všechno s ožralým Mexikáncem, "Drž hubu!" a noční krádež koní s jejich počítáním. ()

subic

Poměrně dost vleklý špageťácký western, což není má oblíbená kategorie, se závěrečnou velkou mlátičkou s dvojicí S+H. Oba jsou bratři, mají stejnou matku. Oba jsou velmi rychlí nejrychlejší pistolníci, akorát že jeden je velký lenoch a druhý je zloděj koní a vydává se za šerifa. 65% ()

majky19

Tuto ústřední dvojici si snad ani nejde nezamilovat. Podle mého soudu je snímek "Pravá a levá ruka ďábla" společně s filmem "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí" vůbec tím nejlepším počinem, který spolu Bud Spencer a Terence Hill natočili. Ve snímku se objevuje celá řada skvělých hlášek, vtipných dialogů a samozřejmě i závěrečná rvačka, která nechybí snad v žádném z filmů, ve kterých se tato legendární dvojice objevuje. Tyto typy filmů jsou obzvlášť vhodné ve chvílích nadbytečného stresu nebo deprese a divák si při nich jistě perfektně odpočine, odreaguje a možná se i zasměje. Ačkoliv tato dvojice spolu účinkovala v široké plejádě filmů, snímky ze 70. let jsou dle mého názoru obzvlášť povedené. Já tedy hodnotím plným počtem bodů. ()