Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

dubinak

Podle komentářů jsem se těšila velice, trailer mě ale zatím dost mátl. Nečekala jsem, jakou cestou Zahler dokáže skloubit dva neskloubitelné žánry a ještě k tomu mu to bude fungovat. Bone Tomahawk má sice šnečí tempo při rozjezdu, ale za to nezapomenutelnou gradaci, která nebyla přepísklá a originální příběh, který jsme tu snad ještě nikdy neměli. Velkou roli tu hrají výborní herci, kteří své úlohy flegmatických pistolníků splnili na výbornou. Dokonce mě svým hraním neobtěžoval ani Matthew Fox, na rozdíl od nedávného Extinction. Zahler dokázal toto téma zobrazit tak znepokojivým způsobem, že mi indiánští troglodyti nahnali mnohem větší hrůzu než všechny Rothovi kanibalové dohromady. Nechybí ani slušná dávka gore, takže bude spokojené i okrajové publikum. Sušší trailer nahradila divoká krvavá a depresivní jízda, která za to dlouhé čekání při stopáži stála. ()

Stallone

Jako expert na horory jsem zbystřil, když jsem narazil na žánr horor/western, protože i ty mám rád. Film začíná slibně. Na nic se nečeká a rovnou spadneme do ´´špinavého´´ westernového prostředí, tak jak to máme my fandové rádi. Poté jsem se nechal unášet zajímavým příběhem záchranné mise. Herecké výkony Kurta Russella a Patricka Wilsona výborné. Jejich postavy mi byly velice sympatické a snažil se i ´´stařík´´. Film působí realisticky. Napětí a hlavně zvědavost co přijde až hlavní hrdinové dorazí na místo činu je vysoká. Bohužel se opět nepovedlo závěrečné finále, které bylo odfláknuté a bez nápadu. Ihned z hlavy dokážu vymyslet několik lepších řešeních, jakým způsobem postupovat a film gradovat. Délka, výběr herců a námět dali solidní základy pro natočení kvalitního hororového westernu o kanibalech, který zde ale nebyl plně využit a pro mě to zůstává zklamáním. Slušela by tomu temnější, hororovější atmosféra s GRAND FINÁLEM. Škoda. Hodnotím horšími 4* a pro milovníky westernů doporučuji pro mě stejné překvapení minulého roku film SPÁSA. ()

C0r0ner

Když dojde na násilí, tak je to kurva rychta. Když dojde na atmosféru, tak je to paráda vlastně celý film. Jenom je obrovská škoda té přepálené stopáže, kde se minimálně třicet minut zbytečně kecá, protože to pak filmu ubírá cenná procenta. Líbil se mi ale scénář, který se nesral s postavami, takže nakonec spokojenost. 70% ()

PavelVanekArt

To si tak jednou vyjde na záchranou misi frajírek (Jack ze seriálu Ztraceni), dědek (Nathan ze seriálu Six feet under), mrzák (pán z Conjuring a Insidious) a dobrák od kosti (Kurta Russella netřeba představovat). Kanibalistický kmen Indiánů jim totiž unesl zástupce šerifa, vězně a křehkou doktorku. Jednoduchá zápletka na divokém západě, nic víc není potřeba. Většina si to pochvaluje a já nebudu proti davu. V prvé řadě vyzdvihnu herecké obsazení, veteráni v čele a za zády mladá herecká krev. Postavy byly skvěle napsané a zahrané, dokokce i zbytečné dialogy byly na místě a nevyzněli tak prázdně. Hezkou hodinu dvacet se nic neděje ale to mě osobně vůbec nevadilo, právě naopak. Zklamalo mě spíše posledních 40 minut ale ne na tolik abych klel a plival špínu. Chytré drama s prvky gore, kvalitním obsazením a divokým západem, který nemusí sednout všem. Kanibalové nejsou můj šálek teplé krve, ale tihle by z fleku mohli do ulic na Halloween. Příjemné masky, ale neděsili mne jako v letošním Green Infernu. Zvuková stopa slabá, ve finále zase moc pestrá. Kamera fajná i se střihem, ukázali nám i penis. Mě to sedlo i přes slabší finále. Poprvé, co jsem si u ,,hororu" vychutnal tu nehororovou část. Krásné 4* a.k.a 85% ()

Gaaron

Jako kniha by to bylo na 100 %. Filmovou podobu lehce sráží jen nezkušená (přesto na první pokus zdatná) režie. I tak blaho a především vysoká škola tvorby charakterů. ()

Juto

Je to dlhý, pomalý a nízkorozpočtový film, a je tiež znepokojivo napätý, hypernásilný a predurčený na to, aby pritiahol zbožňujúceho fanúšika. 8/10 ()

PROCESOR

Za mě to bylo strašně dlouhý a nezáživný. Ta záchranná cesta šerifa a jeho společníků byla doslova utrpení. V podstatě se skoro celou hodinu nic neděje (nebo tady někde se mělo asi pečlivě budovat napětí, či co) a posloucháme starého dědka, jak řeší, jestli se ve vaně dají číst knížky a další perly. Závěr  se to snaží trochu napravit, a tak přibyde napětí a trochu pár nechutných scén, když už to má být také ten horor. Za mě určitě zklamání. ()

dresi

Je pravda, že hlavně Wilsonovo kulhání v divočině mohlo být trochu sestříhané, ale jinak je ta úvodní, hodinu a půl dlouhá seznamovačka s postavami skvělá. Dialogy parádní, Jenkins si senilního a ukecaného starce dává jak pán a pětihvězdičkový knír Kurta Russella by měl být jednoznačně využíván častěji. U závěrečné kanibalistické zabíjačky, která obsahuje návod jak co nejrychleji a nejodporněji naporcovat člověka, už jsem jenom fandil, aby z ní všichni vyvázli živí. Zahlerovy knížky si musím sehnat. ()

laik_60

zaujímavá kombinácia westernového žánru s prvkymi horou. Russelovi sadla rola jak riť na šerbel, bol chladný, dostatočne rýchly a prezieravý. Milo prekvapila rola jeho zástupcu (Jenkins). Napriek pomalému tempu sa divák nenudí. No a za to štvrtenie by sa nemusel hanbiť ani Dracula ... brrrrr ... ()

majo25

Dávna legenda rozpráva o kanibalských indiánoch, ktorí odchytávajú a požierajú šerifov a iných belochov. Áno, z tohoto pohľadu to znie ozaj smešne. Našťastie má tento western čo ponúknuť, aj keď westernová atmosféra to nie je. Možno trochu mysteriózna, ale nie westernová. Oceňujem hlavne pohratie sa postavami a ich charaktermi, a rovnako aj dialógy. Russel ako šerif celkom fajn, obsadenie preživšieho z letu č. 306 spoločnosti Oceanic prekvapilo, klobúk a fúziky jeho postavy tiež. Škoda, že to spracovanie pôsobilo ako nízkorozpočtová záležitosť, na čele so zabielenými indiánmi s píšťalkou v krku, ktorí vyskakovali z jaskyne, a ich inteligencia striedavo pendlovala medzi flegmatickým človekom a rozzúreným šimpanzom. Kde asi brali biele farbivo a ako je možné, že ich lovecký rajón bol taký značný? Brutálne vraždenia budúcich gastronomických chodov asi mnohých divákov potešilo, mne to pripadalo, akoby tvorcovia týmto prvoplánovaných prkom tlačili na pílu. Samozrejme, efekt to malo. Záver na rozdiel od začiatku svižnejší, ale aj horšie spracovaný. ()

LasT_Olt

Viděl jsem všechny tří Lidské stonožky, viděl jsem Srbský film, viděl jsem Come and see a spousty dalších v pravdě nechutných filmů, ale až v Bone Tomahawk jsem shlédl scény, u kterých jsem musel odvrátit pohled. Je to docela dost utahaný film, ale poslední půl hoďky za to stojí.U scény “To je debil, neví jak se to nabijí“ jsem po dlouhé době od smíchu fakt slzel.Matthew Fox suprový škoda, že už nehraje. ()

Mol

YOU'RE PRETTIER THAN MOST COWS. MOST? YOU NEVER SAW JESSICA! Hororový western to vskutku. Začínáme v pochmurné noci v městečku Bright Hope. Vypadá to jako jakýkoliv jiný pozdní večer, až na to, že do města dorazí podezřelí cizinec. Šerif si sním vymění pár slov a pak mu při útěku prostřelí nohu. Standartní postup. Jenže pak se začnou dít věci, a tím nemyslím sex u O'Dwyerů. Druhý den ráno je ve stodole nalezen vykuchaný pomocník, který má víc střev na podlaze než v břiše, kde by měly být a pohřešuje se zástupce Nick, madam O'Dwyer a záhadný cizinec. Tím odstartuje výprava, která ví, že s největší pravděpodobností již nikdy neuvidí nápis Welcome to Bright Hope. Film dokáže udržet diváka v napětí po celou dobu. Hororová kamera, kdy záběry na určitá místa jsou dlouhé a tiché a vy jen čekáte, kde se něco objeví, vás prostě nenechá klidným. Hned první setkání pronásledovatelů s "indiány" je masakr a končetiny se sekají jako dříví na těžkou zimu. A o vězení ani nemluvím. To už jsou přímo jatka, lidi se tam porcujou jako prasata, akorát že prasata jsou u toho již mrtvá. Western heroic bloodshed nejhrubšího zrna! SAY GOODBYE TO MY WIFE. I'LL SAY HELLO TO YOURS! ()

dr.fish

Především tedy film, který sází na naturalismus. Praskání kostí, masařina. Jinak jde o dlouhou cestu pouští směrem do povedeného finále. Všechny aspekty chlapáckého filmu dodrženy, takže spokojenost. Jeskynní indiáni, to je specialitka, která tu ještě nebyla, stejně jako pistolník se zlomenou nohou. 70% ()

sir-dave

Divoký západ bez indiánů, za to s nějakýma písklavýma kanibalama, kteří se pořádně ukážou až v druhé polovině. Poměrně syrové a reálně vypadající scény. Ta v jeskyni s porcováním chlápka přes prdel byla už dost nechutná. Na druhou stranu to bylo místy nezáživné a plno hluchých minut. ()

Radiq

Tak tohle, tohle byl masakr podle mýho gusta. Pravda, ze začátku to docela trvalo, logika taky někdy šla někam na pivo a zranění, která různí lidé přežili, byla podle mě nepřežitelná, ale o to tady ani moc nejde. Jde tady o tu atmosféru, o tu malost člověka v cizí nehostinné neprozkoumané zemi... a jde tady o neviditelnýho nepřítele, kterej je ale sakra zákeřnej. Trochu mi to připomnělo Hory mají oči, ale z dob Divokého západu, heh. Rozhodně se vyplatí počkat si na poslední půlhodinu, která hlavně může za moje vysoké hodnocení. Sympatičtí herci si zahráli víceméně sympatické postavy a Kurt se k mojí radosti opět vyšvihl do sedla. Jak koňskýho, tak hollywoodskýho. Doporučuju si nečíst obsah, protože já vůbec nevěděl, do čeho jdu a pak jsem nestačil valit bulvy. Pro ty, co chtěj trochu vědět, o čem to je, bych to shrnul takhle: hororovej western s indiánama-kanibalama!!! Šílenej nápad, co? Ale mě teda nadchl... ()

HorrFi

Možná nejlepší film s kanibalama.. sice nechápu co je na tom horor, ale v rámci dobrodružnejch filmů a westernů je to určitě nadprůměr.. chvílema to mělo celkem pomalý tempo, ale to celkovýmu dojmu moc neuškodilo.. každej herec tu dostal svuj prostor a zvlášt výkon Patricka Wilsona se mi líbil.. všechny ty dialogy o možným nebezpečí a kudy se vydat jsem si užíval.. syrovej film ()

Deyw

skvelej western s lidozroutama.. :D ten zaver kde porcujou veceri nema obdobu..prvni film od tohohle rejzi co me zaujal..kurt zde hraje velmi dobre a wilson byl prekvapenim..cela particka co se vyda patrat je skvela..skoda delsiho utahanejsiho zacatku, ale pak se to rozjede a ke konci film nabere otocku jak krava a jsou to pravy jatka..od tohohle rejzi si necham libit..brawl spica a ted beton co dela se tesim maximalne! ()

Sabrewulf

Western s kanibaly? To tu ještě nebylo. Zajímavý mix velmi pomalého tempa téměř po celou dobu stopáže a brutálního finále. Ono postavit ve westernech proti hlavním hrdinům jiné cowboye, je rutina. Postavit proti nim indiány už bývá zajímavější, protože jsou méně civilizovaní, tedy spíš divoši, ale pořád i oni mají nějaký řád, stále existuje nějaká možnost s nimi vyjednávat. S kanibaly se nijak nedomluvíte, nijak je neukecáte, to už jsou prostě maximálně tupí neandrtálci a právě z toho zde strašně mrazí. K tomu připočtu mého nejoblíbenějšího herce Russella, či jedno z nejnechutnějších (čti nejnaturalističtějších) gore, jaké jsem kdy viděl, nebo jen drobnosti, jakými je např. strachy podělaný děda, který v šoku ze situace, ve které je, začne blábolit o bleším cirkuse a mám z toho hodně silné 4 hvězdy. ()

Khumbac

Sympaťácká kulišárna se dvěma důchodci, mrzákem a namyšlencem na pochodu. Pochudují, sténají, odpočívají. Závěrečná půlhoďka to však rozjede. Půlení lidských těl s přídávkem vlastního skalpu...toto nabídne tahle indiánská kuchařka. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)