Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

Makky

Nezvyčajný western s neveľkým množstvom postáv o jednej záchrannej misii do neznáma. Dlhočiznú stopáž spríjemňujú výborne napísané postavy zahrané ešte lepšími hercami (Jenkins!) a nepredvídateľnosť, kde jedine záver pokulháva. Práve odfláknutý koniec strháva u mňa body dole. Bone Tomahawk je pozoruhodná záležitosť, surová a svojská. ()

contrastic

S. Craig Zahler se s tím nepáral a naservíroval nám sirovou porci originálního westernu s fakt nechutnou bandou indošů. Jinak , Topi máš recht , ten Quentin s toho vážně čiší  !!!! Takže, když to shrnu – velice kvalitní autorský snímek (scénář, režie i hudba) lehce ovlivněný tvorbou Quentina Tarantina se skvělým hereckým obsazením, prostě spokojenost !! ()

Rakosnicek77

Tak ta instruktážní půlhodinka kanibalistických rudokožců, na téma "jak efektivně rozbourat člověka" byla opravdu drsná a přiznám se, že i na moje meze trošičku za čáru. Nicméně tam kam film spěl celé více než dvě třetiny, tak tam se dostal v plné parádě. Kur je tady jako doma a jeho šerifská hvězda mu padne jak ulitá, takže filmu jeho účast vyloženě prospívá. Doporučuji koukat těm otrlejším a malá rada, je zbytečné odvracet zrak, jelikož zvuk má naprosto stejný účinek :-)) ()

Maq

Zpočátku se mi to líbilo, protože to má dobré dialogy, vzhledem k charakterům až příliš dobré. Vysokým hodnocením na těchto stránkách jsem však byl varován, že na závěr přijde něco masivně blbého. A opravdu, poslední půlhodina je idiotská lidožroutská zabíjačka... která celý dojem zabila. Něco jako přečíst papežskou encykliku a pak si vyhonit péro. ()

topi

Debutující režisér Zahler nám přináší delikatesní western s kanibalskou příchutí. Skvělé obsazení je bez debaty výborné a dialogy, které mezi sebou postavy vedou, kolikrát hodně připomínají Tarantinův styl, i celkový dojem na mě působí, jako by v tom měl Quentin prsty. Žádná kopírka, pouze podobný rukopis. Na debut sakra dobrá práce a už teď se těším na další Zahlerův kousek. ()

Gorehound

Bol by to super film, aj keby sa neobjavili kanibalovia. Reálne dialógy, reálne sa chovajúce postavy, odhodlanie v ťažkých časoch, aj keď sa zdá, že je všetko proti vám... Napätie ale pri stretnutí s kanibalmi eskaluje, ich dorozumievanie sa je desivé, minimálne jedna gore scéna je extrémne "disturbing". Herecké výkony silné a presvedčivé. Silný, nikam sa nenáhliaci film, ktorý si dá čas, aby všetko poriadne vykreslil, správne ale čo treba zanechá naznačené, nedopovedané. ()

Remedy

Brilantní postavy, pozvolné budování napětí, minimalistický soundtrack a jedinečný žánrový crossover. U málokterého filmu z poslední doby se mi stalo, že bych byl napjatý až k prasknutí ohledně dalšího vývoje děje. Resp. všichni samozřejmě víme, k čemu zákonitě musí dojít, ale to šroubování napětí je zde natolik sugestivní, že jsem byl místy vážně napjatý jak pražská kavárna před druhým hlasováním o důvěře Babišově vládě. Nejspíš bych si vystačil s nižší dávkou brutality (to už mluvím striktně o Bone Tomahawk, aby nebylo mejlky), ale především musím S. Craigu Zahlerovi vyšvihnout poklonu za perfektně vybrané herce a především za naprosto luxusně napsané postavy. SPOILER – platí tu bohužel stará známá pravda, že ten největší badass s tváří svérázného sympaťáka zkape jako první KONEC SPOILERU. K absolutoriu snad nakonec chybí jen nějaké větší a krvavější finální zúčtování s těmi skalními mužíky, protože jsem prostě na konci neměl pocit té správné satisfakce. Na režijní debut je to ale pekelnost v nejlepším slova smyslu. ()

ben666

Tedá , já opravdu nechápu tak vysoký hodnocení tohoto filmu , vždyť tady se dvě hodiny nic neděje, jenom se kecá a jezdí pouští. Tři hvězdičky dávám za skvělej casting a poslední dvacetiminutovku, kde se ´´ konečně´´ něco začalo dít i za povedenou gore scénu. Jinak podle traileru sem čekal víc . Zklamání ()

italka63

Do třičtvrtě filmu hodně dobrý, skvělá atmosféra, kdy ve vzduchu byl cítit průšvih jako hrom, ale stateční muži nejprve jedou, potom jdou a dokonce jeden kulhá o berli, aby vysvobodili nebohou ženu ze spárů kmene Troglodytů, mimochodem jsem netušila, že byli tak vzrostlí a urostlí, protože název jejich rasy často používám v práci, když mne štvou hlavně cizojazyční návštěvníci, kteří kdysi prohráli válku. Co si budeme říkat, 99 lidí ze 100 netuší, co to melu. No. Kurt stárne s obrovskou grácií a je to pořád krásný chlap, a jako šerif byl doslova Olala, no jéje, Patrick Wilson měl velmi dobré hlášky ohledně kontaktu s Nejvyšším (čímž nemyslím Karla), pořád fajn, ale pak přišlo zajetí a jeskyně a bylo to v kopru. Nechutně svěží, vymydlená mladá dáma pěkně v ohrádce, žádný stres, lidská, nechutná zabijačka, kterou monšalantně ustála a ani další tragedie ji moc nerozházela, hlavně dostat velkého hubana, ale pozor, otři si pusu a cupitala jako srnka po hotelovém inclussivu horami spokojeně domů. Nechápu, jak mohou tvůrci takhle pokazit film a ta třetí hvězda je opravdu jen za Russella. ()

stration

Až poslední půlhodina dává filmu smysl. Do té doby je to opravdu k uzoufání a čekání na pořádný rozjezd je opravdu horor. Pak se to ale rozjede tak solidně, že jsem kulil oči. Syrovost a gore perfektní. Jako celek je Bone Tomahawk velice povedený, áčkoví herci se snaží a hudba je taky o level výš než bvývá u podobného žánru zvykem. Nejlepší je ale ten jednoduchý nápad a námět, který je k nezaplacení. Umístění celého děje do westernové doby je hlavní kouzlo Bone Tomahawku. ()

JohnMiller

Kanibalizmus a western je netradičná kombinácia. Ešte k tomu keď ide o kmeň indiánov ktorý majú cez 2 metre a komunikujú nejakou čudnou harmonikou ktorú majú operovanú do krku. Znie to dosť čudne a béčkovo ale ide o celkom podarený súčasný western v hlavnej úlohe s Kurtom Russelom. Ten is odskočil z natáčania nového filmu Quentina Tarantina Hateful eight a nakrútil tento kúsok. Dokonca ani nemusel meniť imidž, keďže vyzerá úplne rovnako ako v jednom tak aj v druhom filme. Robí mi radosť to, že sa za posledných cca 10 rokov sa snažia nový tvorcovia oživiť tento časom zabudnutý žáner. A strašne sa mi páči to, že sa to v drvivej väčšine aj podarí. Bone Tomahawk síce mal svoje muchy, a bolo ich dosť, ale aj tak sa jedná o nesmierne podarený film. Prostredie nádherné, charaktery zaujímavé jedinečné ktoré sa dopĺňali. Väčšina kritiky ktoré som od divákov čítal bola tá, že prvá hodina bola strašne nudná a rozťahaná a na samotné prestrelky prišlo až v úplnom závere. Ja to mám presne naopak, prvá hodina cesty za vyslobodením manželky hlavnej postavy bola časť, ktorá ma vyslovene bavila. Štandardná cesta z bodu A do bodu B ale prekvapivo spomalená zraneniami charakterov bola pútavá takmer poetická. Jeden sa vydal zo zlomenou nohou. Jednu noc im ukradli kone, potom sa zranil ďalší, každú noc sa báli lúpežníkov a paranoidne strieľali po všetko čo sa pohlo a tak. Kým došli do jaskýň, kde sídlili takmer nesmrteľný indiáni,, zostali absolútne vyčerpaný. Samotná záchranná akcia a finálne prestrelky ma naopak vôbec nebavili. To už bolo priveľmi rozprávkové, nereálne a určené pre konzumných divákov. Chlapíkovi rozrežú brucho, strčia mu do čriev rozpálenú ploskačku a on ešte potom v pohode naťahuje opakovaču a strieľa. Nie, to nieje pre mňa. Potešilo ma úvodné cameo Sida Haiga, starý herec ktorý hral prevažne v béčkach ale ja ho mám rád. Aj s týmito vadami na kráse sa mi to v celku páčilo, je to jeden s tých kúskov na ktoré veľmi rýchlo zabudnem ale pri sledovaní som si to užíval a to je dôležité. ()

Duotone28

Najlepšie je keď človek nič nečaká, to je staré známe! Nakoniec bola aj z tohto skvelá podívaná, kde sa nábojmi a krvou vôbec nešetrilo. Btw, dlhý úvod mi ani trochu nevadil, postavy boli výborné a dobre zahraté, tak sa na to pozeralo parádne:), nazdar ()

AlistairMir

No nebudeme to zbytečně protahovat a řekneme to hned. Po hororové stránce jsem velmi zklamán. Většina tu vychvaluje skoro až do nebes nehoráznou brutalitu, která se má v tomto snímku vyskytovat. Tak si to probereme. Přijde Vám brutální střílení šípů do ruky? Ne. Střílení kulek do indibala (legendární spojení indiána s kanibalem) , který hned padne jak podťatej, Vám přijde brutální? Ne? Já si to myslel. Co nám zůstává? Jedno skalpování, jedno půlení týpka směrem od půlek (to by muselo bolet) , nacpání placatky do břicha (zaručuji, že to s váma nehne) , dolování "píšťalky" z krku a odseknutí kousku nohy a jedné celé kebule. To je to brutální, půlhodinové, krvavé finále, dámy a pánové. To by nevadilo, kdyby zde byla hutná atmosféra, mrazivé scény a kousání si nehtů, co se stane. To tam také není. Plus mi nesedl konec (bacha lehčí SPOILER) - napůl chromej týpek, co během filmu bojuje i se slezením z koně, nebo překročením vlasce a všechny zdržuje, na konci likviduje jednoho indibala za druhým, zatímco ostatní zachránci horko-těžko sejmuli tři. What a HERO...A teď klady - dobrej nápad, sympatické obsazení a velmi příjemné westernové drama. Kolem hororu to ale opravdu jen nenápadně kráčí. Ono když si pustíte film s vědomím, že po 90ti minutách se dostaví totální masakr a pak na konci filmu zjistíte, že ten masakr se nedostavil, zůstane vám v ústech hořká pachuť. ()

salalala

Hodně zajímavý režijní debut je něco trochu jiného, než na co je běžný divák zvyklý. Craig Zahler vůbec nikam nespěchá a spoléhá na opravdu extrémně pomalé až meditativní tempo, v němž se toho tolik neděje. Během toho ale buduje hutnou atmosféru pusté krajiny, v níž může nebezpečí číhat na každém kroku a později přidává i strach z nepoznaného a děsivého tajemství místních obyvatel. Do toho poměrně baví množstvím dialogů, které jsou částečně vtipné a vycházejí z fungující chemie mezi rozdílnými postavami. Na tak nízkorozpočtovou záležitost si sehnal výtečné obsazení, které nezklamalo. Sice mu vévodí tradičně charismatický Russell, výrazný je ale i Matthew Fox ve své zatím asi nejlepší roli a pozadu moc nezůstávají ani Patrick Wilson a Richard Jenkins. K tomu tu je parádní minimalistická hudba, která je celou dobu potřebně zneklidňující. Kombinace několika žánrů se tvůrci vesměs podařila a některé scény z hlavy opravdu nevymizí (zejména z jeskyně kanibalů) a především se nebojí syrovosti a naturalismu, které se k podobnému prostředí skvěle hodí. Jediný problém tak je opravdu v přehnané délce a pomalém tempu, které by v prvních dvou třetinách chvílemi potřebovalo zrychlit, protože pro méně trpělivého diváka je pak film na hranici únosnosti, což je zrovna v tomhle případě škoda. Být to o takových dvacet minut kratší a mít to údernější a jasnější závěr, bylo by to mnohem ucelenější a celkový dojem by byl ještě lepší. I v této podobě jde ale o výbornou a netradiční záležitost, která potěší všechny znuděné současným politicky korektním mainstreamem. 75% ()

AffectedFace

Panebože, musím říct a přiznat, že jsem na tenhle film úplně zapomněl a hrozně mě to sere. Protože po zhlédnutí dalších Zahlerových filmů jsem vůbec nevěděl kam chodil na tyhle úžasné filmařské nápady. Tenhle film má prostě celkově všechno, co mi dodalo blaho v srdci a na duši. Skoro 2 a půl hodiny čistého pekla dovedeno úžasnou ne-westernovou atmosférou, ale spíše hororovou, a kde se tohle ještě uvidí? To asi nikde. Nikdo si netroufne udělat western s tak psychotickou atmosférou a tak brutálními prvky násilí a nenávisti. Je to tam cítit, vy to cítíte, sousedi to cítí, zvířata to cítí, všichni okolo vás to ucítí. 100% ()

PP66

Jako western i horor fakt dobrý - napětí, strach, střelba, drsný scény, odhodlání vysvobodit unesené. Viděno v rámci Tour po Americe. ()

radektejkal

Když se objevil Bruce Springsteen, tak se to radostně komentovalo: "Rock'n'roll stále žije!" V případě S. Craig Zahlera se to dá říct o westernu (viz přídavná hodnota westernu na jiném místě). Jeho autorský film Kostěný tomahavk je ukázkou jak nad nepříliš inventivním nápadem (ale přesto nápadem!) se snoubí scénář s režií v nerozborné "mesalianci". - Nechoď do hor milé dítě / sežerou tě troglodyté. - Ještě k tomu nápadu: Existuje něco, co žije miliony let, někde bokem, v ústraní, a najednou je to vyrušeno, najedou se to cítí ohroženo, najednou to dostane podnět ke změně chování... Co jen příšer probudil Odyseus svým nesmyslným putováním, a kolik my svou stejně nesmyslnou zvídavostí. ()

Trevor

V podstate sme svedkami pomerne dlhej pátracej akcie v časoch dobývania divokého západu. Novinkou je fakt, že sav príbehu vyskytuje kmeň kanibalov. inak sa film miestami snaží formou konverzácii medzi postavami aj o niečo viac, zďaleka sa však nevyrovná najlepším westernom. Na druhej strane nie je ani zlým, takže priemerných 60% si zaslúži. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)