Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

lobo87

Vejdělkovi sa opäť podarilo natočiť veľmi príjemnú a sviežu komédiu, ktorá patrí na tuzemskom trhu k nadpriemeru. Pauhofová je rozkošná v roli matky, rovnako neodolateľný je svojim spôsobom Hynek Čermák v roli celoživotného smoliara. Filmu nechýba príjemný humor a nadhľad. Dobrú prácu odvádza i kamera a hudba. Z mojej strany jednoznačne pochvala.. 70% ()

sharka.68

Konečně se i 17.listopadu můžu smát....a vlasatýmu Hynkovi Čermákovi a jeho pokusu o přeplavání La Manche, proleželej gauč...plavání v zimě s mokrou zmijovkou na hlavě..... skvěle hrál Jan Hartl a ta voňavka pro pošťáka mě dostala....i tenisovej loket.... a nebylo to vůbec blbý... ()

Eire

Bez kvalitneho scenaru a bez aspon stipky logiky to nejde ani v romantickom filme. Hiezdicka za Hartla a druha za Pauhofovu (ktora vinou maskera objavila elixir mladi). Zopar vtipnych scenok je na 96 minutovy film zufalo malo... Suma sumarum maly cesky film zamerany na VEJDELEK, ()

Karlos8

Není film jako film a není komedie jako komedie. V tomto případě to platí dvojnásob. Naprosto špatně uchopitelný příběh bez nějakého většího nápadu, jak udělat na přelomu revoluce lepší komedii. Vyzdvihnout musím dva momenty. Prvním je večerní masturbace, při které se chvěje celý dům a následně přijde druhý den nemohoucnost pravačky. Za druhé je to sovětská nadílka v podání převelikých hub, které jak je to možné, že vypadají tak uměle, i když zavářka je z nich vskutku převeliká a určitě by stála za odvysílání jako reportáž v televizních novinách. Hvězdičku navíc uděluji za poslední půl hodinu, kdy to má alespoň trochu říz. Naopak největší mínus dávám za hudbu v pozadí. Dlouho se mi nestalo, aby osmdesát procent filmu hrála v pozadí ta samá hudba. Ze začátku to člověk tolik nevnímá, ale čeho je moc, toho je příliš. ()

megajalec

Pekný, jemný, nenútený, milý, pohodový, nežný. Asi týmito prívlastkami by som tituloval Nežné vlny. Páčilo sa mi jeho zasadenie do doby na prelome režimov. ()

carl.oesch

Příjemný film na zkouknutí a hlavně, neslýchaná drzost, s jakou Vejdělek znectil světodějnou událost na Národní třídě (ano, onen "masakr", jehož jedinou "obětí" byl sanitkou v úloze "mrtvoly" odvezený student Šmíd alias zakladatel organizace nezávislých studentů Růžička alias poručík STB Zifčák...) tím, že ukázal, kdo opravdu zajistil ty kytky a svíčky a kdo vyprovokoval prvního příslušníka pohotovostního pluku k úderu, který změnil dějiny. Průběh filmu sice čitelný, ale nějak tak příjemný a závěr ve stylu Kam se poděla sedmá rota. Jenom čekám, kdy se to někdo politicky správně zhodnotí. Podobně jako ten starší páreček, kterého tuhle na Národní rozhořčilo, ž si ti drzí advokáti dovolili upravit vlastní barák, jehož nevábné otevřené přízemí (kam chodili zejména ti distinguovaní západní turisté dvě tři hoďky po půlnoci močit) s přitroublou pamětní deskou mělo být údajně "posvátným" místem Vleké Listopadové Sametové revoluce.... ()

pafka

Obrovske prekvapeni, sikovny ale nepodbízivy humor, ktery je tu proste jiny, nez obvykle. Mnohdy skvele napady, u kterych jsem se skutecne zakuckal, jak jsem se smal. Umim si predstavit, ze se na to koukam podruhy, po treti. Nutne rici, ze hlavni postavy jsou neznami herci a vedlejsi postavy jsou ti, kteri hrajou vedlejsi role. A ti dva mladi to zvladli skvele a cely to utahnou. Je tam plno, hromada vtipnych scen, ktere by mohli zlidovet tak, jak to zname z jinych filmu. Nepravem prehlizena komedie. ()

Alden_Larson

Tenhle film měl být drama a ne komedie. Všechny ty "vtipné" momenty a veselá hudba filmu akorát ubližují. A pak jsou tu věci, které jsou vtipné omylem, například celá scéna na Národní třídě, ta byla tak stupidní až to bolelo. Zápletka celkově je fajn, ale postavy nejsou vůbec zajímavé, film vypadá dobře ale je tam pár nehezkých záběrů a zvláštních střihů. Zasmál jsem se asi jenom jednomu úmslnému vtipu, jinak mi film moc vtipný nepřišel. Celý první akt byl otřesný, trochu se to zlepší ve druhém aktu, ale pak to zase jde kvalitně dolů ve třetím. Ani herecké výkony nebyly nic moc, možná s výjimkou Čermáka, ale i on byl výrazně slabší. 3/10 ()

Strelkyne1

Film měl určitě v některých okamžicích vtipné momenty, pěknou muziku, zajímavé herecké výkony. Ale celkově jsem měla spíše smíšené pocity a asi bych čekala, že na mě film zapůsobí víc. Myslím si, že kladné dojmy jsem měla hlavně díky prostředí kina, ale doma u televize by film již tolik neoslovil. ()

misak304

Do sálu jsem šla s představou,že uvidím průměrný český film. Opak byl pravdou, většina filmu se držela s notnou dávkou humoru. A tomu tleskám. ()

LencaN

Náááhodou...na to, že jsem od toho filmu nečekala vůbec nic a k českým snímkům mám předem lehký odstup, tak to nebylo vůbec zlé. Bylo to opravdu něžné, jemné jako čeření vody. Od filmu s takovým názvem nemůžete čekat nějakou smršť drsných manželských hádek a napětí. Je škoda, že ve filmu nejsou nějaké silné hlášky, které by mohly zlidovět, ale humor je lehký, je tam neustále v malých dávkách, není minuta, kdy se člověk neusměje. Nejlepší bylo opravdu druhé období, kdy hlavní hrdina Vojta zkoumá třeba tu knížku z knihovny. "Barevný trik" s myškou byl taky hodně úsměvný. Jen to období poslední dostalo ránu tím obsazením. Cejnar nevypadal vůbec jako z komunistické doby a byl herecky dost nesmělý (i když zrovna neměl být). Zpočátku se mi moc nelíbila pasáž Sametové revoluce, ale tím, jak si to přetvořili k obrazu svému se dost povedlo a dnes se v listopadu snad dají v květinářstvích sehnat i jiné květy než karafiáty :) za mě dost slušný průměr, laškuji i se 4*...uvidím, jestli se mi to nerozleží v hlavě. ()

Legie

Až na pár scének je film o ničem. Neurazí, ale ani nijak zvlášť nepotěší. Za týden už ani nebudu vědět o čem to vlastně bylo a nic mě nebude lákat se k filmu vrátit. ()

fafejt001

To režíroval ten , co ,, dělal ,, Účastníky zájezdu ... No není to vidět . Pár pěkných momentů , ale jako celek nějaké beztvaré . Některé záběry jsou podobné v jiných filmech a tak tomu chybí originalita. Holky pěkné , to jo .... Tatjana M. mi tam nějak nesedí . Nápad s těmi svíčkami a karafiáty ke konci ... no divné .... to mělo být vtipné ??? No , těším se na dalšího Vejdělka . Snad mile překvapí . To nám všem přeji . VÁŽENÍ , NYNÍ s odstupem času musím změnit názor , po několika českých filmech které jsem za poslední měsíce viděl např: Miluji tě modře , Cuky Luky film , Křižáček , Komici s.r.o. , Manžel na hodinu , Vánoční kamenˇák , Musíme se sejít , Nikdy nejsme sami , Muzzikanti a další podobné podivné ,, umělecké ,, snímky , tak MUSÍM UZNAT , ŽE Něžné vlny je proti nim , opravdu pěkný film . RÁD se musím omluvit Vejdělkovi za původní dvě hvězdy a tudíž dnes musím dát po čase -- ČTYŘI . ()

Kassandra

Někdo se tu nepříliš vtipným a kýčovitým způsobem pokusil přepsat dějiny. Bohužel neúspěšně. Pár bodů ode mě film získal za situační humor, ale jinak jde o vcelku zbytečný snímek. To, že do hlavní role dosadíte českého Justina Biebera, vám ještě úspěch nezaručí :) ()