S.Robie

Na tento snímek jsem se těšil jak dítě na Vánoce - po debutu režiséra filmu Sinister, ze kterého mám husinu, jen si na něj vzpomenu, jsem očekával něco velkolepého. A to byl možná ten problém, moc velké očekávání. Zápletka absolutně nedotažená do konce - přijde mi, že scénárista promýšlel "posednutí" tak, že vytvořil onen nápis, který měl něco symbolizovat - ale co? kdo a proč ho vytvořil? Této informace se mi nedostalo... a ani dokonce času na to, abych se nad tím zamyslel v průběhu filmu, jelikož sled děje byl opět pekelně uspěchaný. Vymýtání? Démonické posednutí? Už při těchto slovech se mi ježí chloupky na rukou... ale takto nepropracovaně a nepromyšleně se vrhnout do tohoto tématu? slabota... 2 hvězdy ()

sarkareifova

Začátek filmů je úchvatný. Lekačky, temná atmosféra a zkrátka vše co mi měl dobrý horor mít. Mě osobně první hodina dostala do kolen. Takhle jsem se dlouho u filmu nevyděsila, jako u té scény s videozáznamem. Když přichází na scénu kněz, který kouří a pije a všichni mu na můj vkus hrozně snadno uvěří, že jde o posednutí ďáblem, přechází film do trochu nudnější části. Ale na druhou stranu si myslím, že Chraň nás od zlého vyobrazil proces vymítání ďábla úplně jinak, než tomu bylo doposud. ()

Hartigan

Sice jsme všechno viděli někde jinde, ale já jsem jakožto zdejší hororový expert naprosto spokojen. Lekačky jsou dobře zakomponované a funkční, otazníky visí ve vzduchu a zajímají, správně ponurá atmosféra špinavého NY diváka dostane a triky také odvedeny v žánru na výbornou. Nevím, co jiného nespokojené publikum čekalo.:) Ale Vymítač ďábla je pouze jeden, to uznávám. 90% a zřejmě nejlepší horor roku 2014. ()

FanKalEl

Tu proste fungovalo všetko !! Atmosféra, psycho inštrumentálna hudba, tajuplný príbeh a jeho rozvíjanie, čerpanie zo skutočných udalostí a predlohy, postavy, scenár, ľakačky, vymítanie a najepickejšie finále, masky a proste kompletka. Neskutočné dve hodiny. Aspoň to tak momentálne cítim v tomto klávesnico-pise.. Best Horror Movie Ever ! (100%) film / true story - http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/deliver-us-from-evil/ ()

Kingjiri

Škoda, že je příběh pouze klasickou báchorkou o démonech. Divák, co "má nakoukáno", má proto oprávněnej pocit, že něco takovýho už někdy (několikrát) viděl. Možná by aspoň trochu pomohlo zkrátit stopáž a víc si ve scénáři pohrát s tématem "otevírání brány", o kterym padne jenom pár zmínek. Scott Derrickson je jinak zárukou slušný atmosféry i filmařiny, což dokazuje i v tomhle případě a o to víc zamrzí nepříliš zajímavej příběh. Palec nahoru ale dávám za Erica Banu, kterej v hlavní roli podává skvělej výkon. Na začátku jsem byl přesvědčenej, že půjde o adepta na čtyři hvězdy, s blížícím se koncem a přibývající nudou jsem se však rozhod, že víc jak tři silnější hvězdy nedám. ()

TheMraca

Žádné přelomové dílo to není ale je to řemeslně dobře odvedený slepenec cizích nápadů. Taková obyčejná duchařina se světlým momentem vlastního vymítání. No a tím to hasne. Prostě průměr. ()

Torgal

Zlepenec tradičných horrorových bububu s vymetaním démonov a thrilleru v štýle Sedem. Jednotlivé časti samé o sebe sme už videli veľa krát, originálny zážitok malo priniesť ich spojenie. Funguje to tak napoly, lebo ani jedna z rovín nie je nosná a neustále sa navzájom bijú. Navyše som si tu prvý krát uvedomil, ako na mňa vôbec nefungujú scény vyháňania diabla kňazmi. Asi som prílišný náboženský skeptik, ale jednoducho neverím v akúkoľvek moc kresťanských rituálov. 5+/10 PS: Odkazy na Doors čisté wtf. ()

KUFI

To zas byla jednou ale kravovina..radoby Se7en s debilnima hercema, debilnima scenama, debilnima kecama a debilnim pribehem. Jednu hvezdu davam za to, jak me rozesmalo kdyz demon poprvy promluvil na konci pri vymítačce. ()

dalziel

Scott si pred natáčaním kvôli opáčku kuknul svoj "V moci diabla" a k tomu tak 5-6 krát "Se7en" poď ho točiť "Chraň nás od zlého".Ale čo ,do konca som vydržal a to je hlavné.Pokiaľ viem Jima Morrisona šľaktrafovalo keď chceli ich pesničku do reklamy na nejaké auto.No neviem keby toto videl či by čakal až do Paríža... ()

Ondr@932

Naprosté nadšení z tohoto filmu. Nečekal jsem až takovou pecku. Takhle si já představuji kriminální filmy. Pořádně napínavé, kde se pořád něco děje. A zde to bylo i s prvkami hororu a moc mi to sedlo. Eric Bana zde předvádí jeden z jeho nejlepších výkonů. 90% ()

Whitebeard

Wow!! Tak atmosféra tohohle filmu by se dala krájet. Až na pár momentů zapomeňte na lekačky a burácející repráky tim nejnepříjemnějším tónem, co znáte. Tady si vychutnáte pěkně čistý zlo. A závěrečný vymítání? Lahůdka. Pro všechny fandy hororů je tohle povinnost shlédnout. Za mě hodně povedené 5* ()

UniqueNett

No pěkný! Asi bych to úplně nepřirovnala k hororu, ale jako thriller perfektní! Téma exorcismu mám hodně ráda (ano, ráda se týrám), takže u mě naprostá spokojenost. Navíc Eric Bana v roli policisty mě hodně bavil. ()

Stefan_M

Celkom napinave, ale na 4 a viac mi tam nieco chyba. Mozno keby bol iny zaver. Atmosfera husta, pochmurna, lakacky funguju, len ten "sladky" americky zaver to kazi. ()

Hpatrik

Dobrý pokus o vymýtací horror, který ale podráží průměrný a plytký děj, málo zajímavých postav a špatně využitá žánrová klišé. Kromě Erica Bany a Seana Harise (hlavního "záporáka") to herecky nenadchne, vyzdvihnout můžu snad jenom špičkové triky (i když jich moc není) a prvotřídní soundtrack. ()

RobLord

Filmy o démonické posedlosti mám nesmírně rád, avšak tohle je podobně nemastný a neslaný ROHYPNOL jako Håfströmův Ritual. V roce 2014 mě tímhle Derrickson uspal hned třikrát, vždycky někdy kolem 45. ... 50. minuty. Téměř po roce jsem snímek okoštoval znovu. Situace se opakovala. Dnešního kalného podzimního rána jsem vzal tento celuloid raději od půlky. Zcela sdílím úhel pohledu uživatele Slasher. Březen 2017: právě čtu stejnojmennou knihu. Ta je oproti filmu parádní, vzrušující, strašidelná. ()

Katcat

Tento horor je zbytečně nadhodnocený. Vlastně to ani nebyl horor. Takovej rádoby drsňák pro malý holky. Ani ten děj se moc nevyvedl. Jak kdyby příběh vymýšlel během natáčení. Nepotěšilo, neurazilo. ()

DAPDO

Poctivá duchařina okořeněná nejlepším vymítáním ducha, co jsem kdy ve filmu viděl. Od první minuty má film ponurou atmosféru, venku pořád chčije, navíc skoro celejch 110 minut se odehrává za tmy nebo v přítmí, jen za svitu blikající lampičky nebo baterky, takže mi při některejch záběrech vstávaly chlupy na prdeli. Prostě Chraň nás od zlého po dnešku řadím mezi top5 duchařin, co jsem zatím viděl - 85%. ()

Kalimero13

Bu bu bu démoni. Udělejte si radost a raději si pusťte například The Exorcism of Emily Rose, pokud máte chuť na podobnou tématiku. Zde se člověk tu dočká jen dost silných klišé a rádoby fincherovské atmosféry. Ve finále mi bylo tak trapně, že jsem zvažoval vypnutí, i když to ze zásady nedělám. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014