Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (CinemArt)

esmoke

Jakože v "jednom" záběru není, žádná výhra. Vážně nechápu co na tom natolik strhává, že film dostal 9 nominací na Oskara. Rozvrhnout si pozice záběrů a dynamiku střihu, aby to bylo přehledné a strhující.... to by se mělo označovat za filmařinu. Děj je nuda, Emma Stone je na pěst a kamera mě po 5ti minutách vytáčela a dělalo se z toho blbě. Kdyby všem předem namlátili do hlav, že to je super a od mega borců, neštěkl by po tom ani pes. Snad to Whiplash při udílení cen převálcuje. (2D dabing) Rozpočet: $18 miliónů, Tržby: $72,32 miliónů. ()

motooo

Nebyt Lubezkiho kamery, tak by nebolo co vyzdvihnut. Technicky skvele natocene a cely film, prakticky na jeden zaber. Ale inak NUDA jako prase. ()

serdehelan

Po všetkých stránkach dokonalé: réžia, herci, scenár, práca s hudbou. Formálne vypiplané, vtipné narážky na Keatonovu kariéru a Hollywood, na súčasnú už nudnú komixomániu. Výborný nápad s jedným nekonečným záberom, a napriek tomu vyriešené prechody medzi jednotlivými výstupmi a posun v čase. Super Keaton, Norton a nádherná Emma. Napriek tomu na tú najvyššiu strunu tu u mňa nebrnklo. 9/10 ()

FOndra

Zcela průměrný snímek s nadprůměrnými herci ... Fajn scénař ale to je vše. Příliš velká očekávání, často působí lehké zklamání ... ()

Wolftalon

Čekal jsem něco vynikajícího, ale neortodoxního, a přesně takový je Birdman. Je jasné, že mnoha lidem může jeho příběh připadat strohý a nezajímavý, podle mě však vůbec není slabinou. Účelem každého příběhu je vyvolat nějaký dopad - co se jím snažil tvůrce říct, když ho vytvářel. A u Birdmana je skvělé, že každý si tam ten svůj smysl najde. Ať už je jím to, že by jsme se měli více zajímat o rodinu, anebo trochu filozofičtější otázka bezvýznamnosti jedince. Musím vyzdvihnout kameru, která bez výjimky zaujme a zarazí každého, kdo se na film podívá, ale především neuvěřitelně vtahuje do děje. Jsem strašně rád, že jsem zase viděl Michaela Keatona v akci a o to víc mě to těší, protože se mu podařilo zahrát skvěle. Ani zbytek nelze opomenout, Edward Norton zdatně sekunduje a i Emma byla tentokrát nečekaně snesitelná. V čistě racionální rovině však filmu musím vytknout, že dál nerozvíjel některé události, které byli jen bezúčelně nakousnuty (například výsledná recenze divadelní kritičky). I tak jsem z filmu nebyl zklamaný, ale na 5 hvězdiček tomu přece jenom něco chybělo... nebo přebývalo. Hudba mě totiž neuvěřitelně iritovala. ()

necrosrandist

Birdman byl přesně takovej jak jsem čekal. Perfektní v tempu, hudbě, obrazu i hercích. S odstupem se slabiny najdou vždycky, ale tady je hledat nehodlám, protože jsem po dlouhý době odcházel z kina opravdu spokojenej. Pro mě okouzlující záležitost. ()

Ace.A.T.L.

Jsou různý typy filmů a tenhle film je něčím hodně speciální. Absolutně jsem nevěděl, co od toho očekávat a byl jsem opravdu mile překvapenej. Po dlouhý době film, co něčím uvnitř chytne a nepustí. Nedovolí se dívat jinam. Šikovně střihaný záběry,, působící nepřetřžitým plynulým záběrem, dávaji punc vyjímečnosti ještě víc. Exibicionistický scény, hluboký sebezamyšlující postoje, hodně dobrej hereckej výkon Michaela Keatona :) Za mě 4* a rozhodně doporučuju ()

silvusaak

''Koukni na ty lidi, podivej se jim do oci, jen se tresou, milujou tyhle sracky, milujou krev. Milujou akci ne ty ukecany, depresivni filozoficky sracky'' True story bro. 60 je nova 30 - no spis ani ne. Hodina a pul nudy pak to preslo do uplne mizerie schizofreniho ega hlavniho hrdiny. Nevim jestli to bylo dabingem, ktery stal uplne za nic nebo filmem, asi obojim. Ani splaseny manazer a vecne priseri to nevytrhlo. Nebo do takovyho fimu musim tak rikajic ''dorust'', i kdyz o tom dost pochybuju. Oskar neoskar, tohle me nechytlo - jedna hvezda za Keatona. ()

Z0ltar odpad!

přesně ten příklad filmu, u kterýho chcípám nudou tak moc, že se podívám na čas a zjistím, že to ještě není ani v půlce! nehorázná, ukrutná, dvouhodinová, ubíjející nuda o sebestřednejch zmrdech z divadla plus naprosto příšerná jazzová hudba. normálně bych dal aspoň jednu hvězdu za kameru, ale protože mě serou všichni ti rádoby kritici co v tom vidí kdovíjaký umění a protože to potřebuje srazit hodnocení jak sůl tak dávám odpad. ()

krachman

No ze zacatku me nadchla ta kamera a dlouhe zabery, ale cca po 30ti minutach jsem se zacal nudit a abych se dodival do konce, jsem se musel fest nutit. Na to, ze to melo takovy oskarovy uspech, jsem zklamany. ()

Miska2712

Zdá sa mi, že som si vybrala zlý žáner filmu, ale keďže tento film vyhral Oscara, tak som si myslela, že to musí byť dobrý film, ale mýlila som sa. Na moju nôtu to teda nie je , aj keď niekto si mohol prísť na svoje. Ale keď už vo filme niečo lieta, alebo skáče, tak pre mňa je to žáner sci-fi, čo si myslím, že je skôr pre chlapov. Veľa ľudí mi vravelo, že keď sú nejaké bytosti iné ako človek vo filme, tak že to s niečím súvisí a na niečo poukazuje, ale to že je to nereálne ma skôr poburuje ako zaujme. Ako vravím niekto si mohol prísť na svoje ale myšlienka filmu ma nejako nenadchla a taktiež koho poburujú skákajúce a lietajúce bytosti vo filme neodporúčam. ()

Chandra

Jistě, příběhů o chystaném comebacku, snaze o znovuvzkříšení zašlé slávy a dokázání (si), že nejsem jen celebrita, ale opravdový umělec, už tu pár bylo, ale na druhou stranu - co už tu párkrát nebylo? Birdman si mě získal svým nenásilným humorem, schizofrenními hovory Riggana alias Birdmana, dialogy se Sam nebo divadelní kritičkou, prolínáním reality s kvazirealitou a dokonce i tím potemnělým bludištěm chodeb v zázemí divadla, kterým za zvuku bubnů následujeme herce tam, kde se děj posune dál. Skvěle sladěné herecké obsazení, skvělý Iňárritu. ()

SuzieS odpad!

36 minut jsem cekala, ze me dej nejak zaujme, ale nestalo se tak. Postavy se mi zdaji neosobni, dej nijaky, nudny. Kamera obcas zajimava,obcas otravna. Asi to uz nedokoukam ()

NN_Bob odpad!

Nepametam si ziadny iny film za poslednych 10 rokov ktory som musel vypnut... Film ktory je natoceny pre oscarovu komisiu a hercov samotnych. Pre bezneho divaka totalna zbytocnost a nuda. ()

WAGHiSS

"A man becomes a critic when he cannot be an artist, in the same way that a man becomes an informer when he cannot be a soldier.” Zasloužený Oscar pro tenhle úlet. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka