foto

Andrea Riseborough

  • nar. 20.11.1981 (37 let)
    Newcastle upon Tyne, Tyneside, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Andrea Louise Riseborough je britská filmová, divadelní a televizní herečka pocházející z Whitley Bay. Vystudovala Royal Academy of Dramatic Art, kde v roce 2005 graduovala.

Hned další rok po absolvování školy získala divadelní cenu Iana Charlesona za své vystoupení v Shakespearovově komedii Něco za něco a ztvárnění hlavní role ve hře švédského dramatika Augusta Strindberga s názvem Slečna Julie. Tato cena je udělována hercům do třiceti let za mimořádná vystoupení v klasických hrách.

Roku 2008 získala hlavní roli v televizním filmu MARGARET THATCHER: THE LONG WALK TO FINCHLEY, za kterou byla nominována na cenu British Academy Television Awards. V tom samém roce také ztvárnila fiktivní postavu Angelicy Fanshaw v televizní historické minisérii THE DEVIL'S WHORE (Ďáblova pouta) z období Anglické občanské války.

V roce 2010 si zahrála ve filmech VYROBENO V DAGENHAMU a NEOPOUŠTĚJ MĚ a ve filmové adaptaci novely Grahama Greena BRIGHTON ROCK. Téhož roku začala natáčet film W.E režírovaný Madonnou, kde ztvární roli Wallis Simpson, ženy, kvůli které se anglický král Eduard VIII. vzdal trůnu.

Na filmovém festivalu Berlinale 2011 získala cenu Shooting Stars Award, která je každoročně udělována organizací EFP deseti mladým evropským hercům. V roce 2011 se objeví ve filmovém dramatu z druhé světové války s názvem RESISTANCE.

anaon

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2018 Nancy

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace