Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

KoRner

Dosť dobrý film, ktorého úplne celý dej by sa dal zhrnúť do jedinej vety. Herci dobrí, ale zas toľko toho nemajú ani čo hrať. Film nemá koniec, proste sa to udeje, čo je vlastne realistickejšie, než prekombinované filmy s podobnou tématikou. ()

Nassau

They never see you coming; do they Bob? The Drop je sakra pomalý film, ale rozhodně nenudí. Navíc je to fantasticky zahrané a má to správnou hutnou atmosféru. Spokojenost. (70%) ()

klukluka

Forrest Gump podsvětí. A až teprve když se ukáže v tom úplně nejhorším světle, tak se do něj heftne holka. A uznalí Čečenci mu nechají hospodu po své oběti. A tu o hrnečku, co sám vařil krupicovou kaši, znáte? ()

macuzuz

Mě osobně film moc nenadchl. Místy dokonce nudil. Asi jsem čekala více, našlo se ale i několik vtipných momentů a pár zajímavých hlášek. Postava barmana Boba byla skvělá a perfektně zahraná, ale nejlepší byl samozřejmě miláček Rocco. ()

divak84

Tom Hardy se ocitnul ve stejne situaci jako Sly ve film země policajtů. Silák, za kterým přišla role taková, ve které měl ukázat, co v něm opravdu je. Hardy je vynikají herec a narozdíl od Sly nepíše debilní scenaře, nerežiruje debilnim způsobem a ani nehraje v debilních zaležitostech (pro mě ovšem Locke debilní zaležitost byla, ale to je subjektivita). Drop mě celkam bavil jako komorní gangsterský filmeček. Hardyho postava se mi strašně libila, headshot v baru byl geniálním dokončením představování tehle postavy, které probihalo od začatku až do konce. Tyhle konkretní konce s neukázananým ale naznačeným zavěrem/pointou mám rád. Celkově mě ovšem Drop nijak zasadně nebavilo, geniální drama jak se psano v titulcích během trailerů to určitě není. Komorním nadšencům bych spíše doporučil The American s Clooneyem. ()

Hanys_

Pomalé tíživé drama s parádně gradujícím závěrem. Roskamova první US zakázka a hned vyfasoval takhle kvalitní scénář od mistra v oboru. ()

SpaceOdyseus

I kdyz ma film docela pomaly rozjezd a na zacatku se toho zdanlive tolik nedeje, ma film hned od uvodu slusne neutesenou az depresivni atmosferu, ktera zajimave graduje. Herecke obsazeni je v poradku, rezie je zajimava, ale nerusiva a ve vysledku jde o solidni a zajimavou kriminalku / gangsterku. ()

kolemjdouc odpad!

tak odfláknutý,nudný film jsem už dlouho neviděla.Kdo určil že Hardy a Gandolfini jsou fenomenální herci?Tvůrci se ani nenamáhali aby to štěně bylo stejně zbarvené po celý film.V některých záběrech má levou tlapku víc bílou.Neslaná nemastná Rapace ()

vander19

O tomto filme som dlho nič nepočul ani nevedel. Nenachádzal sa ani v kino ponuke čo mi prišlo pri hereckom obsadení dosť divné. Dokonca to bolo moje prvé stretnutie s režisérom Roskamom. Na prezretie ma presvedčili dva aspekty. Herecká dvojica Hardy+Gandolfini, ktorí tu stvárnili bratrancov a aj to, že som čakal, drsné prostredie Brooklynu. Lenže zo začiatku je film veľmi vláčny a takmer nič sa nedeje. Až na to ako sa Hardy snaží starať o bar aj o psa. Pomaly sa nám však dej kryštalizuje a dochádza k veľmi príjemnému finále, kde ma film presvedčil o tom, že Brooklyn je fakt dosť drsné miesto. Hardy a Gandolfini sú skvele skombinovaný s Noomi Rapace, ktorá sa síce ako keby ukrýva v tieni, ale pre dej filmu má naprosto podstatný podiel. The Drop keby bol viac akčne prevedený a Hardy by viac konal rukami ako mlel hubou bolo by to oveľa lepšie. ()

ondrula

Mně přišlo, že tentokrát toho Tom Hardy moc nepředvedl. Spíš jen tak staticky postával, nepředváděl moc žádné emoce ani náročnou choreografii, občas vyvenčil čokla a balil hnusnou Noomi Rapace. Film má nicméně poměrně silnou atmosféru a někdy se zdála být tíže událostí přímo hmatatelná. Výborně hrál tentokrát hlavně James Gandolfini, poměrně mě překvapilo, že nedlouho po natáčení umřel na infarkt. Závěrečné vyvrcholení filmu je poměrně překvapivé ale také dost hloupé. ()

iampatrik

70% Nenápadné komornější krimi drama, které ničím nevyniká a nepřekvapí, taky však neurazí. Navíc Hardy, ačkoli neztvárňuje nějak výraznou postavu, opět baví. The Drop je lehkým nadprůměrnou podívanou, kdy by se opět hodilo hodnocení s širší škálou hvězdiček. Tzn. vůbec není na 3*, ale ani úplně na 4*. ()

peetriss

Komorní gangsterské drama, kde se s jakýmsi zvláštním kouzlem snoubí zajímavost a nijakostí. Kvalitní herecké výkony (zvlášť potěšil odcházející Gandolfini) ruku v ruce s Roskamovým smyslem pro depresivnost atmosféry podsvětí nevlídného ke zrodu citových vztahů činí film nevšedním a dramaticky funkčním, mám však obavu, že schopnost vymanit se ze spárů budoucího zapomnění nemá. ()

p.sojka

Takový dobrý nápad!!! Čekal jsem, že pomalý začátek je jen takové natahování, abych se mohl v klidu nadechnout před něčím gangstersky osudovým. Hovno z toho. Pak už jsem začal vymýšlet vlastní scénáře. No škoda. Nejradši bych to zadal někomu přetočit. Nejlíp bez té psí šlamastyky. ()

Danken

6,5/10 Syrový film z nehostinných temných zákoutí New Yorku, kde prostě sem tam někdo zmizí a sem tam se dokonce i někdo objeví, rutinní praxe. ()

Lefty86

Evropský rukopis více než zřejmý, ponurá atmosféra, excelentní Hardy. Má v názvu Prachy, ale o ty ani tak nejde, hlavní dějová linka je jiná ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio