Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

fincik

Tom Hardy hrál jako obvykle skvěle. Film je hodně zajímavý příběh, který se orientuje hlavně na vykreslení atmosféry a postav, než na nějakou akci. ()

Lilien

Skvelá dráma z mafiánskeho prostredia. Kvalitne napísaná,zrežírovaná a zahraná. Nikdy neviete čo sa skrýva v človeku. ()

DavidWebb

Na meno režiséra Michaëla R. Roskama si ešte musím kliknúť a dozvedieť sa o ňom a o jeho tvorbe niečo viac, pretože forma akou vyrozprával tento príbeh mi prišla tak realistická, až som mal po dopozeraní tohto snímku dokonalý pocit, že sa to celé presne takto (a v skutočnosti) stalo. Priznávam, že veľa filmov s Jamesom Gandolfinim som nevidel, avšak pri sledovaní jeho herectva konkrétne v tomto fliku, som ho musel obdivovať a človeku je skutočne ľúto, že ho už "v práci" neuvidí. Aj ostatní herci odviedli to najlepšie možné a dokonca mi tu nevadila ani Noomi Rapace ktorú príliš nemusím. The Drop je parádny kus filmovej práce ktorý ma chytil od začiatku do konca a vôbec som netušil, že by to mohlo byť takto pôsobivé. A ako začali rolovať záverečné titulky som sa zase raz utvrdil v tom, že žiť v krajine "úžasných možností" by som predsa len nechcel. ()

john.h

Pomalu plynoucí krimi drama s Tomem Hardym hrajícím ňoumu, u kterého je vám ale celou dobu jasné, že tam něco tak úplně nehraje a je jen otázkou času, kdy ukáže celé svoje nitro pěkně otevřené. Ostatní už jen celkem zdatně sekundovali. Noomi Rapace zajímavá postava, která se však nikam za celou dobu neposunula a James Gandolfini sice ukázal solidní výkon (i když z jeho občasného fuňení bylo znát, že už ho namáhá i pouze stát na místě a s důrazem pronést nějakou repliku), ale jeho postava byl nesympatickej, totálně nelogicky myslící bezmozek. ()

papadoce

The Drop nemá spád. Ono to je rozvláčne dosť zámerne, keďže ja som to pochopil tak, že rozvláčnosť je naviazaná na charakter hlavnej postavy. Sú miesta (scény) kedy to Hardymu proste neverím a nech hraje čo to dá, proste mu to neverím. Naopak sú miesta (scény) kde mu to vyslovene sadne. Tak či onak, nemusíte byť žiaden lumen, aby ste v polovici filmu vedeli, kto ukončil zlatý vek. Tvorcovia sa hrajú, že to naznačujú nepriamo, ale veľa možností tam nemáte. To spôsobí, že prekvapenie na konci sa nekoná, teda jediná prekvapená (dobre zahrané, alebo nečítala scenár dokonca :), zostane Núúúmi no a zrejme aj ten debil (na to aký to bol kokot, prežil pomerne dlhý život). Špinavé peniaze boli rozhodne špinavé. Jedná sa o poctivý priemer v rámci žánru a nemám problém vidieť to s odstupom času znovu i keď zlatý vek filmu to reprezentovať rozhodne nebude. ()

windows

Bezesporu otřesný a hrozný film. Nebýt Toma Hardyho, tak biják stornuju po půlhodince. Dialogy naprosto ostrašující. Děj nudný a bez zápletky. ()

sWONDER

Ukazovalo sa to na zaujímavú gangsterku, no príliš komorná atmosféra a absencia výraznejšieho momentu vrátane slabého záveru zaradila The Drop do kategórie "šedý priemer a skoré zabudnutie". Na druhej strane potešilo obsadenie, hlavne teda Gandolfini. 60% ()

Oudee33

Fajn gangsterská zápletka a hlavně vychytaná poloha kliďase co se nezdá, Toma Hardyho, s navazujícími vztahy. Potěšilo na 77%. ()

Hisnuklusi

Objeví se ti ve dveřich chlápek na vozíku a bude mit vývod z konečníku a řekne ti, tady jsem, jsem tvuuj, starej se o mě. ()

dj_kure

Kámoš mi povídá: "Ty vole, ne Drop je pecka jak sviň, takový wtf na konci, to budeš fakt čumět jak péro!" tak povídám jestli se jako neplete, že jsem o tom něco málo početl a on prej "ne vole, fakt jsem si sedl na prdel, mazec!" Ok teda, vzal jsem si kličku od fára, seběhl schody a zahříval se usilovným točením dokud ta stará kraksna nezažehla. Zapálil si a nechal chvíli zumzuma vrnět aby se pěkně vytopil a zahřál. Naskočím do fára a jedu do nejbližšího RedBoxu sehnat ten boží film! Chvála bohu mi to nikde nechcíplo a dojel jsem na místo i zpět domů. Nadšeně jsem si rozbalil pytel LaysEK, pustil movie, začal žrát a tiše sledoval, až mě i ten chrastící pytel začal srát, tak jsem si šel pro misku. Konečně jsem zasedl a čekal....... A čekal...... A čekal.... A skutečně měl pravdu, na konci jsem fakt měl ten wtf výraz v ksichtě, akorát on měl na mysli asi jinej. Ten můj byl "dělá si ten zmrd kurva prdel?!" Ten film je klasická kriminálka pro retardy. Kdyby natočili film o tom jak si jedu do RedBoxu pro The Drop, byla by to kurevská jízda, tohle je mega slow down. 50% ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Slibně vyvíjejíci začátek se zvrhl do nudného, zamotaného konce, kde jsem už nevěděl "proč?". Hardy s pejskem to ale zahrál dobře. ()

Shitonit

Od začátku mě to tak divně nebavilo, Bob je takovej zamindrákovanej samotář, nemastnej neslanej, a Marw je sráč od pohledu. Takovej ten dobrosrdečnej strejda, co Ti vrazí kudličku do zádíček. No a jediný co za to stálo, byl ten čokl, kolem kterýho se to furt motá. Trapný..supertrapný čečneci byli neskutečně ubohý figury, a amerika celkově stojí za hovno. Všude bordel a pesy v popelnici. Jenže se to ke konci začalo zašmodrchávat, no ne že bych netušil kam to směřuje, páč to je fakt dooost jednoduchý příběh, no a jak se to motalo, začalo mi to bavit, dávat celkovej obraz, a proto ty hvězdy. Jako za ten fajn celkovej pocit, co z toho zbyl ve študákově duši. ()

AmonGoeth

Den před The Drop jsem si pustil jinou "hardyovku" - Legend. Kde Legend tlačí na pilu - s akcí, demonstrovaným "tvrďáctvím, romantikou - tam si The Drop vystačí s málem. Ale málem udělaným pořádně! ()

wege

Celé to je takové banální, se strašně sterilním Tomem (asi cíleně), ale i Noomi (tady si tak jistý nejsem). Snad všechno, co se natočilo podle Lehaneho předlohy, bylo výrazně lepší. Nevím, proč se to tady nepovedlo. Prostě jsem si ten film vůbec neužíval. ()

gicous

Náhodné divacké skřížení cesty pár postav, které se pohybují na pomezí zločinu a běžného normálního života, přičemž tam neexistuje přesně daná linie. Vyprávění je velice pozvolné, z počátku až uspávající. Postupně začně děj nabírat kurz, ze kterého je patrné, kam bude směřovat, ale i tak se nekonají žádné příběhové veletoče. Celý film se dostane k závěru pomalu, aniž by se nějak zvláště zadýchal. Na příběh jsem reagoval spíše zklamaným povzdechem, než-li nadšeným výskáním. Očekával jsem od jména Dennise Lehane těžkotonážnější kalibr. Nuže, nekonalo se. Dlaně zůstaly suché a v zádech nemrazilo. Zásluhu na tom, že se mírně těžká oční víčka nazavřela, nesou herci a jedna herečka. Složení Hardy-Rapace-Gandolfini-Schoenaerts je jednoduše protispánkové. Fungovalo bezvadně, i když se zrovna nic nedělo. The Drop není mimořádná filmová událost typu Prokletý Ostrov nebo Gone Baby Gone. Je to slušný průměr, který neoslní, ale ani neurazí. Pro mě osobně určitě zklamání, neboť jsem od jmen tvůrců čekal mnohem silnější biják. 6/10 ()

lucky.loo

Naprosto banální jednoduchoučký a navíc i předvídatelný děj. To ale nevadilo, protože to byl film, který svou místy hutnou atmosférou s vydatným přispěním Toma Hardyho skrátka upoutal. Hodnocení: 79% ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio