Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

davistercz

Tom Hardy je klasa, kdykoliv se objeví v jakýmkoliv filmu, tak ten film prostě stojí za to. The Drop je těžce "klidný" film, kde se toho moc neděje, ale přesto diváka nenechá vydechnout. Nejsem zrovna fanoušek, takových to filmů, ale dnes mi to sedlo. ()

DonBraso

Kapánek free styl v kriminální sněhový bouři,kde spíš padají vločky,význam slova pes je zde na poli krimi aktuální jak útulek a Tom Hardy se svojím nezávazným facem v sobě nechává něco víc,než jen solidním barmanem.Ono když si to člověk veme,tak se tam vlastně vůbec nic neděje,přesto se na to dobře kouká.Atmosféra je tam cítit pořád,ale hlavně vývoj postav a ta stále větší touha zjistit kam to bude směřovat,žene i přes pomalé tempo diváka do finiše,který doslova vystřílí za tu dobu všechny náboje.Duo z partesu,který táhnou film s umanutou hudbou která dřímá v koutku duše,trocha té hamižnosti,kde vlastně víte,kde je ten zakopaný pes,ale musím říct,že jsem se na ten finiš sakra těšil. ()

dudo24

Veľmi sa mi to páčilo. Hardy to zahral na jednotku. To čo jeho postave chýbalo na výrečnosti si kompenzovala zamyslenými pohľadmi do prázdna. V celom filme prevládala reč tela pred hovoreným slovom, čo vytváralo dobrú napätú atmosféru. Keď si to teraz prechádzam hlavou, skoro všetky postavy boli dosť flegmatické. Spolu s hudbou to fakt sedelo. Naozaj veľmi dobrý film. Žiadna nudná pasáž, žiadne zbytočné informácie navyše, žiadne nezaujímavé dejové odbočky. ()

kacir

Strašné niečo. Príšerná nuda. Horšie ako tie dialógy sú už len ksichty niektorých postáv. Dej je o ničom. Tento film je nechutná strata času. ()

pafka

Stale cekate, az to prijde. Kousete minutu po minute. Obcas to je trosku zajimavejsi, ale zatim nic moc. Pak dva vystrely a jde to opet do kopru. Deje malo, vazne malo. Tom Hardy hral takovyho chudinku, coz se mu zadarilo. I kdyz stale cekate, ze se z nej neco vyklube. Nejvice se mi libil zaporak Matthias Schoenaerts. ()

Cannonball

Niektoré postavy a väzby medzi nimi, nie sú úplne jasné vďaka čomu celý príbeh vyznie plocho a priemerne bez emócií. Postava hlavného hrdinu bola až tak nejasná, že Tom Hardy namiesto utiahnutého a tichého barmana zahral retardovaného autistu :-) 50% ()

zuzza11

Tak nevím jestli Hardyho role představovala dementního jedince, nebo jím je skutečně. Jediné co mě donutilo se koukat do konce byl ten pes.... Jinak nuda, bez šmrncu, napětí...vlastně jakéhokoliv děje... ()

t.b.kat

Naprosto netradiční film, Tom Hardy tu hraje drobek opožděného chlápka, který mě chvilku lezl na nervy, ve filmu se prakticky nic neděje, až na posledních pár minut. Je to fakt divný film, vůbec netuším co o něm napsat. 2-3* ()

ejay

Slabší čtyřka, ale i tak nemůžu míň. Je to taková jiná kriminálka, pomalu odsejpající a krystalizující až do samého závěru. Hardy v pro něj nestardartní roli, překvapivě dobrý. ()

smarkus

Neviem preco ale vela ludi sa tu rozplyva nad tym aky je tento film super a nevimco...urcite nie je,je divny, odsypa pomaly na tu stopaz..sceny su nasekane jak pexeso,atmosfera je fajn celkovo 3/5...existuje kopec ovela lepsich krimi ako tento pocin ()

PamelaJJK

Pomalu plynoucí "gangsterka", která i přes téměř hlemýždí tempo je velice zábavná a povedená. A nenudí. Skvělé obsazení, hlavně Tom Hardy. Parádně ho doplňují Noomi Rapace a James Gandolfini. Tato trojice podpořená přitažlivým hudebním doprovodem a vizuálním zpracováním vytváří houstnoucí atmosféru, díky níž vás Špinavý prachy pohltí. Všechno funguje a zachmuřený Tom Hardy se stává mým oblíbencem. Nadchla mě i jistá elegantní komornost a charismatická uhrančivost celého příběhu. Zkrátka je to takový poklidný nářez. Ano, je to protimluv, ale dokonale vystihuje mé pocity po shlédnutí Špinavejch prachů. ()

drepp

Musíte přežít celý film, aby jste se dočkal alespoň trochu napínavého konce. Mám rád Toma Hardyho a taky za jeho výkon dávám hvězdičku navíc. Jinak nuda nuda nuda. Celkem, ani nevím co tímhle filmem chtěli zdělit. ()

Jsem_Uprimny

Pitbull má ode mě hvězdičku, je roztomilej... jo a co se týče toho filmu, tak ten je na hovno. Nuda od začátku do konce, nezajímavý děj, naprosto nepochopitelný celý film, nic nedává smysl, právě jsem ztratil 100 minut svého života koukáním na tuhle hloupost. ()

jfaba

Je to takový normální film. Trochu drsnější. A ten konec je opravdu zvláštní. A opravdu nevím jak to dopadlo. Už podle procent je jasné, že se tento film nesetká s úspěchem. Možná pro někoho, kde to vše tak pomalu, pozvolna a plíživě graduje k zvláštnímu konci, nebude to pravé. ()

srolyma

S celým filmem se to má jako s postavou Toma Hardyho. Pomalé, rozvláčné, málomluvné, nudné, pak najednou nečekaný záblesk akce v závěru a opět nic. Nedá se tomu v podstatě moc vytknout, není to špatně zahrané nebo špatně vymyšlené, ale je až moc vidět, že to vzniklo podle krátké povídky, protože na dvouhodinový film se tam toho děje zoufale málo. Ještě že je tam aspoň ta Noomi. ()

Knightey

Mne se film docela libil. Herecky vykon Toma Hardyho je velmi dobry. Ac je sice film takovy pomalejsi. Clovek stale ceka co se bude dit dal. ()

lobo87

Atmosferické krimi, ktoré zaujme uhrančivým Hardym (áno, hrá tak, ako vždy, ale uňho mi to vôbec nevadí) a ďalšími skvelými hercami. Práve tá atmosféra drží celý film a vy fakt neviete, čo čakať. Keď si už myslíte, že film prejde do nudy, príde záver, ktorý to celé vypáli opäť vyššie... 75% ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio