Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

Tempter

Zprvu se to tak nějak táhlo, Hardyho Forrest Gump mně nebavil, Rapace je taky lepší nevidět, kýčovitý motiv s čoklem jsem dal jen díky blížícím se Vánocům a tu strašlivou muziku jsem nedával vůbec. A nakonec jsem dal za 4. Proč? Protože to od půlky začalo nějak fungovat, asi změnili skladatele hudby, atmosféra zhoustla a vše začalo být tak nějak uvěřitelné. A to není vůbec dobrá zpráva, protože vyznění tohoto filmu, po těch staletích budování občanské a bezpečné společnosti, není vůbec zabarveno do růžova. Na některé věci asi budeme vždycky sami... ()

Karel321

Hlavní hrdina se tváří jako retard, mluví retardovaným tónem, říká retardovaný věty, chová se jako retard. Prostě kdo chce vidět retarda, pusťte si tento film. Nejlépe v původním znění :-) ()

hoffo

Dobre, že som nedal na niektoré zdrcujúce hodnotenia a film som si pozrel.... no a jedným slovom: VYNIKAJÚCE! Nádherná, pomalá a ponurá oldschoolová kriminálna dráma s detailným fokusom predovšetkým na jednotlivé charaktery postáv, pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil. Tom Hardy v roli osamelého a introverného(priam až autistického) barmana je tu skrátka výborný a skvele mu asistujú Gandolfini s Rapaceovou. Samozrejme ten čo čaká potoky krvi, tony nábojov a prepálenú akciu bude sklamaný, toto je naozaj len pre fajnšmekrov žánru. Konečne po dlhom čase film, kde po 10 min. už nemáte jasno, kto je "dobrý" a kto "zlý" a už dopredu viete ako sa to celé skončí. S čistým svedomím 5*! ()

kickassgirl

Ako sa z ustrachaneho, mierne hlupuceho barmana vykluje psycho nelutostny vrahunik milujuci psy, tak to je Tom Hardy!!! Pre mna zatial najlepsi Tomov vykon. ()

Lapedro

Nepotrebujem Hardyho vidiet vzdy len v blockbusteroch, kludne mi sedia aj komornejsie filmy (Lawless) alebo fajn serial (Taboo, Peaky Blinders), tam podla mna herec ako on prejavi talent viac, no toto mu z mojho pohladu vylozene nesadlo. Je to spinavy film o spinavej stvrti a spinavych praktikach, no scenar nebol natolko vyrazny aby sa tu vedel ukazat on alebo Gandolfini. ()

Foltest

Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy. Ke čtyřem hvězdám tomu ale chybělo něco, co nedokážu správně pojmenovat. Možná, kdyby některé věci dávali trochu větší smysl. Špinavý prachy jsou rozhodně dobrý film. Obdivuji na něm jeho komornost. Ten příběh je v celku velmi prostý. Škoda jen, že jsem moc nepochopil, proč chtěl protagonista prvně bar zkusit vyloupit nanečisto. A když zjistil, že reakce gangsterů je dost ostrá, proč do toho i přesto šel. Proč k finální loupeži potřeboval prostředníka? Kdyby byly ve filmu tyto věci vyjasněny, měl bych z něj rozhodně lepší pocit. Jinak ale nemám snímku opravdu nic moc, co vytknout. Celý děj se psem, jeho pošahaným pánečkem a pěknou sousedkou jsou tak úžasně marginální, že jsem z toho byl unešen. Díky těmto drobnostem mi na protagonistovi opravdu záleželo, fandil jsem mu, protože mi film dal šanci ho poznat. Jaký je, co má rád, koho miluje, atd. Nejsilnější částí filmu je poslední čtvrthodina. Ta je nadupaná veškerou potlačovanou akcí. Závěrečné scény s: Víš jak se jmenoval, Jednosměrnou letenkou a Nikdo to nečeká jsou takřka perfektní. Melancholický konec filmu pak zachraňuje závěrečná část, kdy se sousedka rozhodne, že tomu nakonec dá šanci, což musí každého diváka od srdce potěšit, protože v té chvíli už protagonistovi opravdu hluboce přeje jen to nejlepší. Špinavý prachy jsou povedený film, který je vlastně o snaze jednoho muže zůstat i přes okolnosti slušným člověkem a já ho vřele každému doporučuji. ()

1308boddah

Super. Žádné zbytečné násilí, žádné nadpočetné rvačky, tenhle film to prostě nepotřebuje, protože i tak má všechno. A co ten tichý chlapík...? Tom Hardy luxus, Gandolfinimu přejete smrt. Totální spokojenost. Viděno 5x a rozhodně ne naposledy. ()

PORTER44

Jediný tahoun filmu T.Hardy sice tam hraje zakového skoro otloukánka ,ale na konci se ukáže jako profesionální gangster,bratranec si to zasloužil,štěně bylo pěkný. ()

BigJohn02

No, nevím - občas dobrý momenty, ale ta hlavní postava je fakt zvláštní - v podstatě retardovaný primitiv, který všechno bere, tak jak to je - někoho zabít? OK, v pohodě, zlikvidovat mrtvolu? OK, v pohodě, převzít bar po bratranci, kterýho Čečňáci zabili? OK, v pohodě. Jediná emoce, kterou Hardy předvedl, je bezradnost nad čoklem. ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio