Armády lovců čarodějnic, bojovníci „Sekery a kříže", vedou svou válku proti hrozivému nepříteli po celá staletí a bojují s čarodějnicemi na všech místech Země. Jeden z nich, Kaulder, zničí samotnou čarodějnickou Královnu a ta ho s posledním dechem prokleje k věčnému životu. Navždy odtržen od své rodiny pak Kaulder tráví stovky let tím, co umí nejlépe – loví a zabíjí čarodějnice. Dnes je posledním svého druhu a prořídly i řady nadpřirozených nepřátel. Jeho příběh ani boj ale nemají konec, zlé čarodějnické síly tu stále jsou, ukryty našim zrakům. Navíc se jim konečně povedlo přivést zpět k životu svou Královnu a ta žije jedinou myšlenkou. Rozpoutat na Zemi peklo, ukončit Kaulderovu nesmrtelnost a postavit lidstvo tváří tvář zkáze. Posledního lovce čarodějnic čeká v knize jeho života epická a bojem naplněná kapitola. Bude poslední? (Bontonfilm)

Fordzy

Diesel nesmrtelný, sekající, občas s vousy za doprovodu rudovlasé krásky Rose Leslie a přehnaných Lens flare efektů, loví čarodějnice v moderní době. Zápletka ničím nepřekvapí, ale film má dobré tempo i CGI efekty a je zábavný. Doporučuji fanouškům Rose Leslie a hrdinských Fantasy. ( Dozvíte se i proč je lepší kniha, nežli Ipad.) 60% ()

Seti

Co se příběhu týče, tak nám The Last Witch Hunter nepřináší nic originálního, ale ani žádnou katastrofu. Je jen vážně škoda, že se ve své poslední třetině snaží tak vehementně naplnit škatulku žánru spektakulární akční fantasy, protože v jejím rámci zabředává do těžkého béčkového bahna. A přtom vyšetřovací první půle mě celkem bavila, a jsem přesvědčen, že kdyby si film udržel podobně lazenou krimi atmosféru až do konce, mohl dopadnout rozhodně lépe. Největší průser je však castingový fail v podobě Vina Diesela, který se do role Kauldera absolutně nehodí, a nefunguje ani v minulosti, ani v současnosti. Jeho vztah s čarodějkou Rose Leslie, která je asi jediné větší pozitivum, pak nemá cenu ani zmiňovat, jelikož ten je zcela nulový, neuvěřitelný a bez jediné špetky jakékoliv chemie. Poslední lovec čarodějnic nejprve solidně navnadil, postupem času však stále upadá a trapné finále ho posílá do béčkového podprůměru. ()

Rudinsky

Vin Diesel sa sem hodí asi ako Stallone do Pána Prsteňov. S touto nepochopiteľnou dramaturgickou slabinou filmu navyše ruka v ruke kráča stupídny scenár. Je to škoda, pretože Eisner už pri Crazies dokázal, že vie za málo peňazí zahrať solídnu (a aj atmosferickú) muziku. Mal by si ale starostlivejšie vyberať, do čoho sa namočí. The Last Witch Hunter je iba komerčný kalkul s mrmlavým Aston Dieselom. Dve hviezdičky za komixovo príjemne blbučký a osviežujúci čarodejnícky svet, ktorý ma napriek všetkému bavil. ()

Han22

Zase jednou překvapení. Čekal jsem fantasy, proto byl pro mě šok, když se po úvodní čistce čarodějnic děj přesouvá do naší doby. A žánr se mění já nevím... na akční horor? Hororových scén zde bylo požehnaně a dá se říct, že většina opravdových hororů, které straší hrůzně skřípajícími dveřmi a hýbajícím se nábytkem by se mohla učit. Děsivé čarodějnice, mocná a často zlověstná magie, temný vizuál a pomalejší tempo. Nejvíce mě to připomělo starého dobrého Constantina, šmrncnutého trochou Highlandera v podobě nesmrtelného hrdiny. Kterého mimochodem zahrál Vin Diesel skvěle v rámci svých možností - rozvážný muž, který nepotřebuje moc mluvit a všechno viděl k němu sedí a to zestárnutí mu opravdu prospělo, už to není takový magor jako kdysi. Každopádně bylo osvěžující vidět po dlouhé době něco s čarodějnicemi. PS: nejsem rocker, ale Paint It Black od nějaké pipiny? To snad ne! ()

iXtr3m3

Veľké sklamanie, ktorému aj tie dve hviezdy dávam len za obsadenie. Vin Diesel tam nesedel tak strašne, že to bolo ako päsť na oko. Fakt nechápem, ako toto mohlo vzniknúť, viac ani nenapíšem, lebo ešte znížim hodnotenie. Dnes by som si to už nedokázal pozrieť a aj xXx 3 bolo ďaleko lepšie. ()

Fary

Pěkný. VinDiesel zase jednou jinak. Komu se to nelíbí, ať si počká na další Rychle a zběsile, ale mě tahle blbina příjemně pobavila. ()

Corpsegrinder

Při přechodu z historie do současnosti bych čekal něco ve stylu nový Castlevanie, nějakou neo-gotickou rubačku, to je zde ovšem ani ne z půlky splněno. Musí se tomu však nechat pár pokusů o atmosféru a taky to, že si film zachovává tvář a nespadá do skupiny teploušskejch fantasy kravin pro čtrnáctky hltající kouzelnický knížky. Osobně mi přišlo že Vin Diesel to v současnosti moc neutáhl což je škoda po slibným úvodu ze středověku. Solidní průměr co neurazí. ()

Michalechal

Až na pár částí filmu, jako například boj se sentinelem bránícím věznici (což působilo extrémně uměle), neni co vytýkat! Oblíbenej žánr "meče a magie" s trochou moderních "vtípků" jako kecičky o iPadech, selfie po zhulákání se lektvarem atp. Jo, líbilo se mi to, takže 4* z 5. ()

Hanys_

Constantine wannabe. Digitální jednohubka (ne kino), která dějově ani trikově nemá moc čím zaujmout. Na nedělní odpoledne se to dá, ale to i hodinový šlofík. Ten navíc tělu i duši prospěje víc. ()

Litvicek

Chtěl bych najít nějaké kouzlo na vyrvání si vlastních očí, protože větší píčovinu jsem si stáhnout nemohl. ()

buzzwoody

Neočekával jsem od toho skoro nic a ani jsem už na to nechtěl jít, když se náhle naskytla příležitost, tak jsem do toho skočil. A narozdíl od mnoha recenzentů jsem toho ani nelitoval. Film slušně odsýpal, jednalo se o takové oddychové akční béčko, které se mi nezdálo v žádném směru vyloženě pitomé, jako například takoví Lovci pokladů. Vin Diesel, Rose Leslie a Elijah Wood v hlavních a vedlejších rolích celkem obstály, potěšil i Michael Caine nebo Joseph Gilgun. Hudba nebyla nijak zvlášť zapamatovatelná, ale Jablonsky to tam docela zvládnul, narozdíl od Gregsonova Marťana. Technické kategorie byly zvládnuté tak, že přesně seděly do kategorie "fajn béčko". Nádech tajemna a horda suchých hlášek byla fajn a hlavně ten nádech humoru to pro mně trochu vyzvedl. I kreativita se dá ocenit. Nejvíc to ale zabil Caine, když sejmul tu mouchu knihou s hláškou "Umí tohle váš iPad?" :D Nenudil jsem se, 70% ()

Mitin

Pro mě pecka, něco takovýho jsem chtěl už nějakou chvíli vidět. Jenom kvůli scénáři dávat 1,2* mi přijde od věci, scénáři jsem skoro v tomhle filmu pozornost nepřiděloval, protože akce byla vážně super! ()

Ondracius odpad!

Bontofilm: "Vin Diesel má charisma na rozdávání. Jako tvrďák s chraplavým hlasem baví ty diváky, kteří hledají v kině koření současných úspěšných spektáklů - akci, hlášky, styl, zábavu a zdravou míru nadsázky. Možná nesplňuje nejnáročnější herecká měřítka přísných šedivých akademiků, zato je prostě „cool“ a série Riddick nebo Rychle a zběsile ho už dávno vynesly do zábavní ligy mistrů. Jako Poslední lovec čarodějnic si teď vyzkouší žánr fantasy a rychlá kola vymění za meč a sekyru. Kupu drsných hlášek si však ponechá, ostatně za svůj věčný život jich jeho postava nasbírala dostatek." To mluví za vše. ()

peetriss

Béčkový scénář, Eisnerova neschopnost vytvořit alespoň náznak atmosféry a neherec Vin Diesel, kterému role nesedla - to jsou tři hlavní příčiny, proč je toto instantní fantasy podprůměrné. Hlava mi děj vůbec nebrala, takže mi začalo být zanedlouho jedno, proč a co se děje, jen oko občas zaostřilo na osamocené vizuálně povedené prvky, přestože k originalitě mají na míle daleko. Neherci byli, jsou a budou, takže proti Dieselovi v jádru nic nemám, ale jak už jsem psal výše, tady mi neseděl a (i na neherce) herecky tápe, Michael Caine se v závěru kariéry topí coby castingové lákadlo v bezvýznamných vedlejších rolích (jeho hláška v závěru však rozesmála), Rose Leslie na mě působí dlouhodobě sympaticky, takže mě její přítomnost potěšila. Slabší fantasy, které baví jen velmi sporadicky. Během závěrečných titulků mě zaujala předělávka slavného hitu od Rolling Stones Paint it, Black v podání Ciary. ()

Káronoš

Povrchní blbost, který jsem nevěřil ani titulky. Dieselova monotónní póza jenž předvádí ve všech svých filmech je už ohraná. ()

Mauric

Scénář trapný, kvalita bojových scén klišovitá a bez nápadu, herci nuloví, děj nudný, režie neschopná a konverzace patetické. Vin Diesel si sice může uzatínat svůj biceps při třímání podivně krátkého obouručního meče jak chce, ale ani jeho původní vikingský zjev ani Michael Caine a ani ta krásná zrzavá slečna s milým přízvukem tomuto filmu nedokážou vykouzlit hvězdy navíc. Další tuctový film, jenž je postaven převážně na CGI. A navíc i v rámci tuctovek dosti podměrečný. ()

Hanes88

Já si nemůžu pomoct, ale hodně dobré. Bylo to povedené...jak to začalo hned z úvodu tak super závěr. Není co dodat. 80%. ()

lucijelucije

Myslím si, že jsem byla ještě hodná, když jsem tento výtvor hodnotila. Absolutně bez nápadů, laciný scénář je snad ještě hezky řečeno. Podle mě tenhle lovec neměl vůbec žádnou konstukci. Organizačně katastrofa. Všechno bylo tak nějak splácané dohromady bez pořádné skladby. A nejen Vinovi role nesedla, tento snímek nebyl vůbec na nic zaměřen. Všichni se tam točí mlátí, a vzniká nehorázný chaos. Vemte sekery, kříže a máte film. ()

Kolikrát bude Vin Diesel lovit čarodějnice?

Kolikrát bude Vin Diesel lovit čarodějnice?

19.06.2015

Chystat pokračování nového filmu ještě před jeho premiérou už je dnes běžná věc. Některá studia dokonce plánují své ságy na mnoho let dopředu, většinou se to ale dělá u prověřených značek. Slyšeli… (více)

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Vin Diesel: Lovec čarodějnic

Vin Diesel: Lovec čarodějnic

06.08.2014

Nedávno skončilo natáčení Rychle a zběsile 7 a Vin Diesel se tak mohl přesunout ke svému dalšímu projektu. Tím bude nadpřirozený akční thriller The Last Witch Hunter, ve kterém si plešatý bijec… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)