Pomsta netvora

• USA Revenge of the Creature (více)

Gillman (Ricou Browning, Tom Hennesy) je zajat muži poslanými Oceanáriem na Floridě, kde je studován zvířecím psychologem, profesorem Cletem Fergusonem (John Agar) a studentkou Helen Dobsonovou (Lori Nelson). Profesor se studentkou se do sebe rychle zamilují k zármutku Joea Hayese (John Bromfield), Gillmanova hlídače, který Helen miluje. Gillman získá okamžitou oblibu u Helen a s námahou přesvědčí profesora Fergusona, aby s ním hovořil. Kvůli pokusům prováděných na něm v nádrži se stává obojživelníkem. Pak Gillman utíká, zabíjí Joea a prchá do otevřeného oceánu. Stále však nemůže přestat myslet na Helen. Proto ji vystopuje a nakonec ji unáší z přímořské restaurace, kde zrovna baví s Fergusonem. Ten se ho snaží pronásledovat, ale Gillman utíká ve vodě se svojí zajatkyní. Clete a místní vymahač práva se proto musí pokusit vystopovat Helen a jejího obojživelného únosce...

Tento film je prvním snímkem dnes již slavného herce a režiséra Clinta Eastwooda, který si zde zahrál asistenta v laboratoři. (Javert)

MickeyStuma

S volným pokračováním, o podivném netvorovi žijícího ve vodách řeky Amazonky v džungli, se tvůrci moc nepárali. Jednoduše vzali dějovou linku ze snímku ´King Kong´ (1933), patřičně dle potřeby poupravili a to je v podstatě vše. Takže tu máme napínavé odchycení netvora, který se následně převezl do civilizace pro použití jako atrakce v akváriu, ze kterého uteče a chce si sebou vzít jistou blondýnku. No jo. Děj tímto vlivem musel být předvídatelný už ve své době uvedení. Po technické stránce se nic nemění, takže podvodní scény opět vypadají úžasně. Ale i tak je zjevná větší jednoduchost kulis. Že by mělo natáčení menší rozpočet, než byl u předchozího filmu? Buď jak buď, každopádně se tvůrci po výpravné stránce snažili. S tvůrčích padesátých let se jedná o další snímek tohoto druhu, kterých skutečně vzniklo přehršel, ale v rámci filmové série divácký potenciál má. ()

Likan7 odpad!

Nudná nezajímavá blbost, která ani zdaleka nedosahuje zábavnosti a funkčnosti prvního dílu. Hororové, nebo alespoň trochu děsivější scény tu nejsou vůbec. Prostředí jsme vyměnili za nezajímavý institut a nezachraňuje to ani posledních 10 minut akčnějších minut. A přijde mi, že i Netvor vypadá méně hrozivěji než minule. Budiž pro pobavení snaha distributorů přitáhnout k tomu alespoň někoho nápisem "První filmová role Clinta Eastwooda". Clint tam byl asi 5 sekund. ()

GameboyNES

Sice už to není taková pecka jako první díl, nicméně je to docela poutavé, hlavně ochočování pana žabníka :) A džouky Clinta Eastwooda :) ()

HEED

Je to strašná hovadina. Tu jednu hvězdu dávám za to že jsem se na to byl schopen dodívat. Film je totálně amatérský a dokonce i ten kostým je příšerný. Pohyby pod vodou toho monstra jakš takš ušly ale to jak se pohyboval na souši - jako by se tam procházel člověk. Jinak další věc co mně zarazila bylo to, že na obalu byla jasně vyražená červeně svítivá 18+. No nevim co na tom bylo tak strašného. Prakticky šlo jen o jakéhosi úchyla který sleduje jeden zamilovaný páreček a ke konci se o něco snaží. Clinta Eastwooda jsem tam zahlédnul jen asi v jednom záběru a to tak na pár sekund. Já bych čekal od hororu trochu krve a nějaký ten gore efekt když je horor z nějakou tou příšerou. Na druhou stranu v té době takové věci asi ještě nebyly pořádně probádané a zaužívané. ()

Pitryx

Nejprve opět zápis z mého filmového deníku ze dne 2.5.1996. Dějově ucházející, celkem spád, ale příšera trapná stejná jako v prvním filmu téhož režiséra. Hluchých míst poskrovnu. Průměr. Zde jej již děj zpomalován poučnými scénami. Nic proti učení, ale do filmu, nota bene hororu snad ne. Ale i tak jde o životaschopné pokračování, byť již to celé má méně napětí nežli první film. Doporuč lze tak napůl, každý si tu najde co se mu líbí. I milovníci vkusných plavek. ()

donnovann

Věřím, že originální film je lepší kousek než tento sequel ale asi ho nikdy neuvidím. Byl jsem pouze zvědavý na první roli Clinta Eastwooda, i když teda dost malou a zbytečnou, ale nějak se začít musí. Netvor na diváka absolutně nefunguje, to pohybování a chování mu prostě nevěříte a pouze koukáte na chlápka v převleku. ** za dobrý začátek v laguně a za pár velmi dobrých záběrů pod vodou. ()

DeDanu

Tohle je buď na odpad nebo na pět hvězd. Protože mě rozchechtali, dávám pět. Chudák Žabouš! Ti mu dali, ti,,vědci", jejichž vědecká metoda spočívala v uštědřování elektrických šoků! Štěk, který tu zahrál mladý pan E. byl asi tou nejsmysluplnější a nejroztomilejší scénou z celého díla. Fandila jsem příšeře, jednak proto, že projevovala alespoň nějaké city, a druhak proto, že když je někdo z laguny v Amazonce, asi by nechtěl bydlet v akváriu se slanou vodou, že. Věřím, že to (kdyby už nic jiného) dokáže jednoho namíchnout!:)))) Tolik jsem si přála, aby krásná Helen Žabáka políbila a on se změnil v krásného prince a vypálil tak nesympatickému a namyšlenému sadististickému ,,vědcovi" jeho rybníček!!! ()

djbarrel

Celkem obstojné sci-fi béčko, které rozhodně nezaujme atmosférou, ale je to celkem sranda a rybí muž má vcelku solidní kostým a je tak trošku "uvěřitelný" ... Pecka to rozhodně není, ale nudit jsem se taky nenudil. 62 % ()

Nikolas__

Docela vyrovnaná trilogie. Druhý díl je většinu času čistý průměr, někdy mírný podprůměr, a někdy zase vážně dobrý horor. Tudíž je to dohromady pouze průměr, ale nemůžu říct že bych se nějak extra nudil. Monstrum vypadalo pořád úžasně a herci ušly. Třetí díl byl možná o kapánek lepší, ale možná si to jen špatně pamatuji. ()

montel

V Brazílii na řece Amazonce byl dopaden pravěký rybí muž. Je převezen na Floridu do velkého aquária, kde je nejen zkoumán vědcem Cletem Fergusonem (John Agar) a jeho asistentkou Helen (Lori Nelson) ale je také vystaven na obdiv všem návštěvníkům vodního parku. Dramatická situace nastane, když se rybí muž dostane ze sevření řetězů a uprchne do moře...Pokračování úspěšného Netvora z černé laguny, kterého jsem bohužel nebo spíš bohudík neviděl. Nechci říct, že by tahle dvojka byla až tak špatná, ostatně na tak starý film je maska netvora docela povedená, ale byla to příšerná nuda. Navíc se vůbec nejedná o horor, je to spíše taková dobrodružná pohádka s nádechem sci-fi. Možná nebýt toho předlouhého krmení v aquáriu mohlo to být lepší. V asi minutové roli zde uvidíme 25-letého Clinta Eastwooda. 35% ()

PORTER44

Na snímek jsem se podíval abych viděl mladého C.Eastwooda který tam sice hrál asi dvacet vteřin,jinak to bylo koukatelný příběh se podobá King Kongovi,tzv. rybí muž kterého uloví aby ho ukazovali jako atrakci ,po čase se mu povede utéct a vezme sebou ženu do které se zakouká a nakonec ho dostihnou a zabijou,spíš než horor dobrodružná podívaná. ()

drkaldj

Byl jsem docela skeptický k tomuto pokračování. Ovšem tentokrát mě film docela překvapil a to příjemně. Zkoumání netvora a celkově lepší, svižnější tempo vyprávění. Mám ale jeden velký problém, myslel jsem že v prvním díle zemřel, tak jak to že žije? To se ani snímek nepokouší jakkoliv vysvětlit. ()