Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)
Z natáčení 1

Nesmrtelná literární klasika Lewise Carrolla, Alenka v říši divů, oživili animátoři studia Disney do nádherné magické podoby. Osudy Alenky se začnou ubírat zvláštním směrem ve chvíli, kdy se objeví věčně spěchající Bílý králík. Při honbě za ním Alenka prolétne dírou a dopadne do říše divů. Tam potkává panoptikum oživlých předmětů a postaviček, jako třeba Tweedledee a Tweedledum, Bláznivého kohouta a Srdcovou královnu. Alenka v říši divů je plná fantazie a legračních okamžiků. Právem patří mezi to nejlepší, co kdy studio Disney vytvořilo. Mezi speciálními bonusy DVD - speciální edice, naleznete například Virtuální večírek Bláznivého kohouta, nově nalezenou píseň kočky Škliby "Jsem zvláštní", zpěvník a mnohé další. (oficiální text distributora)

Flabadob

Ani mi to nepřipadá tak staré. Za rozmanitost této perfektní pohádky z produkce Disney, dávám 1 hvězdičku navíc, další přidávám za hezky navržené charaktery a velmi úspěšný příběh. Ani mi to nepřipadá tak staré (rok 1951) kdo by to byl řekl, že? :-) ()

lapatata

Nejméně zdařilý celovečerní Disney, jaký jsem doposud viděl. Filmu chybí téměř vše, co je na této pohádce krásné. A k tomu hrůzostrašný dabing Lucky Vondráčkové. Je fajn, že si studio Disney napravilo reputaci o dlouhých 58 let později filmem s Johnnym Deppem. ()

Svadbos

Zábavná, ajkeď miestami chladná adaptácia klasiky Lewisa Carrolla. Hlavé výhody tohto epizodického filmu sú silné herecké výkony Ed Wynn, Jerry Colonna, Sterling Holloway a ďalších, s piesňami ako "I´m Late", či "The Unbirthday Song". ()

ssarka

Alenku mám od dětství ráda,vždycky jsem milovala Disneyho knížku a k této animované verzy jsem se dostala asi až před rokem...je to úžasné,přesně jak jsem si to vždycky představovala..taky bych chtěla být Alenkou a mít takovej svůj svět...krásné zpracování,dívám se dost často znovu,když mám chuť na pohádku ()

Slav_Jaro

Skvělé zpracování knížky Lewise Carolla, snový trípek plný nápadů a úžasné animace. Žádný nosný příběh, všechno tak hezky klouže od jednoho k druhému jako sen :) Navíc teprve po shlédnutí pasáže u Šíleného Kloboučníka doceníte význam čajových obřadů. Zvědavá Alenka je patrně tou nejrozkošnější animovanou postavou. Tim Burton moc tlačí na pilu, tohle je zábavné a nenucené stejně jako kniha. Prostě krása. oprava hodinek Unbirthday song ()

D1705

Film celkom dobrý, akurát mám pocit, že niektoré mená alebo názvy, ktoré sa tam používali sa poplietli a film bol popletený. Ináč O.K. ()

Rogerone

Senzační trip. Viděl jsem pod vlivem určitých zelených omamných látek a musím říct, že ten zážitek ve mě pár dní přetrval. Jeden z nejlepších huličských filmů které jsem viděl. ()

CheeseFigure

Uznávam, že svojím spôsobom to bolo zaujímavé. Divné, surealistické, nezmyselné. Napriek tomu, že takéto veci mám rád, tak ma to nestrhlo a aj preto hodnotím, ako hodnotím. ()

Kejo

Jedna z najslabších Disney-oviek podľa mňa. 1*za ti že je Disney 2*Klasika inak nič moc Hodnotenie : Ledva 15% ()

Aleshgang

Film nás provází zajímavou říší, kde jsou všichni potrhlí. Je tam spoustu zajímavých a krásných scén (dvojčata se vrtulkama na čepici, kloboučníkova čajová párty, karty co chodí a malují růže načerveno a další). Jenom Alenčino brečení mi přišlo zdlouhavé ()

Lukango

Na Alenku jsem se stejně jako na Dumba velmi těšil, ale bohužel se mé očekávání v těchto dvou klasických animovaných filmech nenaplnilo. Problém jsem měl, že je příběh natolik abstraktní, až přestává mít sílu. To, že svět, ve kterém se Alenka nachází je originální a nápaditý je jedna věc. Druhá je však ta, že příběh, který se v tomto ,,halucinogenním“ světě nachází není natolik poutavý, spíše je také halucinogenní a ztrácí na důležitosti. Upřímně řečeno, mně děj lehce nudil a přišel mi, že se místy točil kolem ničeho. Hlavní postava, Alenka, je jednou z nejznámějších postav Disneyho světa a její příběh zná téměř každý, avšak mi tu nepřišla, tak zapamatovatelná jako u ostatních Disneyho animáků, neměla tolik charisma, které by Alenku dělalo Alenkou.  Animace mi tu přišla jen dobrá a poohlídni-li se po ostatních animovaných filmech od Disneyho z této doby, tak vím, že to umějí líp. Teď jde na řadu hudba a písničky a v těchto kategoriích Disneyho animáky vždy excelovaly a neměly konkurenci. A výjimkou není ani Alenka v říši divů, která mě především dostala písničkou o růžích. Celkově jsem z tohoto animáku, stejně jako u Dumba lehce zklamán. Problém, jak už jsem říkal, mám s příběhem, který není tak dobrý jako to u Disneyho animáků většinou bývá. Tady je dle mého názoru chyba až v přílišné abstrakci příběhu a až přílišného zaměření na originální svět a ne na kvalitu příběhu. Toto mínění o příběhu však neplatí o poslední třetině, která je na hranici bizarnosti, roztomilosti, nápaditosti a vše v této části funguje jak má, škoda jen, že to platí z části jen o poslední třetině. Známka: 7/10 ()